Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Proskuryakov V$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Proskuryakov V. 
The development of a new type of building with theatrical and culturally-educational functions = Пропозиції щодо розвитку нового типу будівлі з театральною і культурно-просвітницькою функціями / V. Proskuryakov // Architectural studies. - 2015. - 1, № 1. - С. 41-48. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Висвітлено попередні дослідження та пропозиції щодо створення нового типу громадської будівлі з театрально-видовищною і культурно-просвітницькою функціями, яка спрямована на накопичення, збереження, реставрацію та демонстрацію видатних творів сценографічного мистецтва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Proskuryakov V. 
In memoriam F. Kiesler = Пам'яті Ф. Кізлера / V. Proskuryakov // Architectural studies. - 2017. - 3, № 2. - С. 63-65. - англ.

Висвітлено обставини початку і подальших систематичних досліджень феномену творчості архітектора Ф. Кізлера в Україні, що їх провадить кафедра дизайну архітектурного середовища Національного університету "Львівська політехніка".


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ11 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Proskuryakov V. 
Place of F. Kiesler's ideas and their influence on the world architecture nowadays and in the future = Місце і вплив ідей Ф. Кізлера на світову архітектуру тепер і в майбутньому / V. Proskuryakov // Architectural studies. - 2017. - 3, № 2. - С. 66-71. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Висвітлено місце і вплив ідей, проектів, будов Ф. Кізлера на світову та зокрема українську архітектуру тепер і в майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ11 д(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Proskuryakov V. 
Participation of lecturers and students of Lviv Architectural School in Prague Quadrennial 2019 = Участь викладачів і студентів Львівської архітектурної школи в заходах Празького Квадрієнале 2019 року / V. Proskuryakov // Architectural Studies. - 2020. - 6, № 1. - С. 117-119. - Бібліогр.: 119 назв. - англ.

Висвітлено низку унікальних заходів PQ19, в яких прийняла участь Львівська архітектурна школа для набуття досвіду в творенні середовища для презентацій національних досягнень в театральній культурі. По-перше, викладачі, при залученні студентів кафедри, запроектували, виготовили та змонтували в Празі, в "Промисловому палаці", для Першої Української Національної виставки, Перший павільйон для показу вирішення 5-ти кращих сценографій українських лялькових театрів; для виступів із доповідями референтів; для бесід та обміну досвідом. По-друге, 6 науковців кафедри підготували доповіді та виступили на IV Трансатлантичному семінарі з театрального мистецтва; профессор Проскуряков В., Ph.d.Arch. Гой Б. і Климко З.; аспіранти та науковці Богданова Ю., Копиляк І., Філіпчук Ю. А також учасники з Канади: професор П. Босий, студенти Урбані та Настурціо; та Н. Гунія-Кузнєцова з Грузії. По-третє, професор В. Проскуряков виступив на найвищому рівні конференції Квадрієнале - "PQ Talks - історія, теорія, співробітництво" у спільній презентації теми "Результати співпраці архітекторів, технологів і виконавців" з доповіддю "Особливості співпраці архітекторів і театральних дизайнерів". Яка спиралася на результати студентського українсько-канадського проектного семінару у Львові в 2017 р. Ну і одним із найважливіших заходів була доставка зі Львові та встановлення в одній із залі павільйону "Лапідаріум" макету вистави-балету видатного українського художника-сценографа Є. Лисика "Сотворння Світу" науково-освітні екскурсії студентів, бакалаврів, магістрів, аспірантів на виставці, та участь їх в конференціях усіх рангів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ11р(4УКР-4ЛЬВ-2Л)31/39 + Щ330.771 г(4УКР-4ЛЬВ-2Л)65-183.3(4ЧЕХ-2П)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Proskuryakov V. 
Designing the architecture of the first Ukrainian national theater pavilion for the World exhibition = Творення архітектури Першого національного театрального павільйону для всесвітньої виставки / V. Proskuryakov // Architectural Studies. - 2020. - 6, № 1. - С. 120-127. - Бібліогр.: 125 назв. - англ.

Проведено аналіз Українських національних театральних павільйонів для всесвітніх виставок і зокрема формування ідеї, з якої повстав проект архітектурного рішення та спорудження Першого українського національного павільйону для Празького Квадрієнале 2019 р., створений у Львівській архітектурній школі. Таке завдання було абсолютно новим для викладачів і студентів, тому було вирішено розпочати пошуки архітектури цього об'єкту задовго до червня 2019 р. Розпочати у семестрових проектах, проектах бакалаврських і магістерських робіт. Було розроблено багато цікавих проектів, ідей, були конкурентоздатними, але авторам не вдалося створити конструкцію та простір в яких би відображалися не тільки виставкова функція, а і генеза та розвиток національної української культури, і зокрема театру. Дослідивши історичні матеріали і провівши аналіз сучасного проектування. За ідею побудови простору дійової організації естетичного вирішення архітектури павільйону проф. В. Проскуряков прийняв споруду, в якій із прадавніх часів відбувалася "Купальська драма", який своїм виглядом нагадував амфітеатр-віночок. Ним після реконструкції загального вигляду споруди та складових елементів були розроблені ескізи креслень, що стали базовими для сучасного театрального павільйону; підібрав сучасні матеріали конструктивних елементів; узгодив масштаб павільйону з параметрами відведеного для нього організаторами PQ простору в "Промисловому палаці". Впорядкувати креслення павільйону допомогли студенти старших курсів В. Вовк і А. Откидач, а виготовити масштабну модель павільйону студенти М. Лопоша і Ю. Чолавін. Павільйон був доставлений і змонтований в Празі у "Промисловому палаці" 6 червня, і покинув Квадрієнале ввечері 16 червня 2019.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)927 + Н712.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Proskuryakov V. 
Architectural, economic, and mental factors of the revival of historical industrial facilities in the context of the formation of territorial communities of Ukraine (on the example of the renovation of a salt factory in Drohobych) = Архітектурні, економічні, ментальні чинники відродження історичних промислових об'єктів в умовах формування територіальних громад України (на прикладі ремонту соляного заводу у Дрогобичі) / V. Proskuryakov, S. Ivanov-Kostetskyy, M. Anisimova, A. Fitio // Architectural Studies. - 2021. - 7, № 1. - С. 66-77. - Бібліогр.: 75 назв. - англ.

Висвітлено шлях і фактори, що впливають на відродження історичних пам'яток на прикладі реконструкції соляного заводу у Дрогобичі. Дослідження фаз міських центрів життя вченими світу показало, що міста можуть опинитися у важкій ситуації та впадати у депресію не від застою та руйнування культурних цінностей та об'єктів культурної спадщини, а від спадщини та промислових об'єктів. До таких міст в Україні належить м. Дрогобич, де основні підприємства припинили свою діяльність або функціонують частково. У Дрогобичі, як і в багатьох європейських містах, є історичні промислові підприємства, відомі в усьому світі. Перш за все, це солезавод, м'ясокомбінат, нафтопереробний комплекс "Полімін", нині - "Галичина" тощо, які можуть і повинні стати координатами пошуку районів оновлення, ревалоризації, реабілітації історичних пам'ятників промислової архітектури. Для вирішення цих проблем 8 - 17 грудня 2020 р. в Україні відбувся семінар "Чарівні соляні міста", ініційований викладачами та викладачами Технічного університету в Кайзерслаутерні, Німеччина, та Національним університетом Львівської політехніки, студентами-архітекторами, експертами в галузі економіки, екологія та географія. Зі списку об'єктів було обрано соляний завод у Дрогобичі, відомий як підприємство з XIV ст. Після роботи в групах українських і німецьких студентів над обстеженням солеварних підприємств, дослідженнями у галузі видобутку солі в Європі та Україні, дослідженнями різних методів оновлення історичних промислових об'єктів, учасниками семінару було обрано 4 напрямки: ремонт будинків виключно як підприємство; передача об'єктів культури та мистецтва на соляний завод; об'єкти здоров'я та медичної функції; комбіновані бази відпочинку та виробництва. Розроблено 11 навчально-пошукових проектів. Ці проекти будуть підготовлені у формі виставки у 2021 р. у приміщенні Дрогобицької міської ради.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.83 + Щ113(4УКР-4ЛЬВ)927.12 + Н72-02(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Bosyy P. V. 
Architects and theatrical designers cooperation: main aspects (based on the results of the student Ukrainian-Canadian project seminar in Lviv in 2017 on the renovation of the hall of the first academic building of "Lviv Polytechnic" and expansion of theatrical-entertaining and cultural-educational functions) = Співпраця архітекторів і театральних дизайнерів і її особливості (на прикладі результатів студентського українсько-канадського проектного семінару у Львові в 2017 році по реновації зали першого навчального корпусу "Львівської політехніки" з розміщенням театрально-видовищних і культурно-просвітницьких функцій) / P. V. Bosyy, V. Proskuryakov // Architectural Studies. - 2020. - 6, № 1. - С. 68-75. - Бібліогр.: 74 назв. - англ.

Висвітлено результати студентського українсько-канадського проектного семінару у Львові в 2017 р. із реновації залу Першого навчального корпусу "Львівської політехніки" з розширенням театрально-видовищної та культурно-просвітницької функції. Концептуально частину семінару розробили професори В. Проскуряков із Львова та Ш. Долгой і П. Босий із Торонто. Мета семінару - розробити архітектурну концепцію історичної зали, забезпечивши використання в ній широкої палітри сучасних заходів і засобів видовищно-просвітницької функціональної діяльності; забезпечити естетичне вирішення його середовища відповідно до вимог XXI ст. і водночас зберегти тектоніку й образність того часу, в який відбувалось будівництво. До завдань семінару використано досвід кафедри дизайну архітектурного середовища Національного університету "Львівська політехніка" в галузі театральної архітектури та досвід школи театральних мистецтв Університету ім. Райєрсона з м. Торонто. Серед ідей поданих студентами та викладачами Львова і Торонто, до творення яких приєдналися учасники з міст Дніпро і Дрезден, найбільшої уваги заслуговують ті, в яких значну увагу було приділено не лише новаторським рішенням із реновації актової зали, але й модерній архітектурно-функціональній організації сцени та зали і простору корпусу загалом. У цілому було створено 5 проектів - клаузул творчими колективами студентів з України, Канади, Німеччини (схеми, ескізи, малюнки, фото) які стали основою подальшої роботи у вигляді семестрових, бакалаврських, магістерських робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ110.173.3 + Щ113(4/8)-8 + Щ330.771г(4/8)д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського