Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Vasylyeva G$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Vasylyeva G. 
Sleep disorders, associated with anxiety and depressive disorders, and their corrections peculiarities in the oncogynecological practice = Порушення сну, асоційовані з тривожно-депресивними розладами, й особливості їх корекції в онкогінекологічній практиці / G. Vasylyeva // Лікар. справа. - 2017. - № 5/6. - С. 108-112. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Порушення сну, що супроводжуються тривожними і депресивними розладами, встановлено у 30 - 75 % пацієнтів з візуалізованими формами злоякісних пухлин. З метою виявлення та корекції порушень сну, пов'язаних з тривожно-депресивними розладами у хворих зі злоякісними новоутвореннями жіночої репродуктивної системи, досліджено емоційний стан 210 пацієнток з онкогінекологічною патологією. Інсомнію виявлено у (72,4 +- 3,1) % пацієнток зі злоякісними новоутвореннями репродуктивних органів. Згідно з МКБ-10, емоційні розлади, що супроводжуються безсонням, проявляються тривожними і депресивними розладами в межах симптоматичного тривожного розладу (11,4 +- 2,2 %), симптоматичного депресивного розладу (31,0 +- 3,2 %) і порушень адаптації з пролонгованою депресивною реакцією (5,2 +- 1,5 %), змішаною тривожно-депресивною реакцією (11,4 +- 2,2 %) з превалюванням тривожних реакцій (13,3 +- 2,3 %). У структурі безсоння у хворих на злоякісні новоутворення мали місце пресомнічні (79,5 +- 2,8 %), інтрасомнічні (40,9 +- 3,2 %) і постсомнічні (27,1 +- 2,6 %) порушення. У (47,3 +- 4,6) % пацієнток виявлено комбінацію пре-, інтра- і постсомнічних порушень. Згідно з ISI, тяжкість безсоння у хворих на рак була вищою у структурі симптоматичних тривожних і депресивних розладів, ніж у структурі розладів адаптації. Після 4 тиж комплексного лікування відмічали значне зниження як тяжкості безсоння, так і вираженості депресії й тривоги. Своєчасна діагностика і корекція інсомнії, асоційованої з тривожно-депресивними розладами, у хворих онкологічного профілю, є необхідною умовою поліпшення якості та тривалості їх життя, а також успіху специфічного протипухлинного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.71-3 + Р62-320

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського