Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Zhuk M$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Zhuk M. M. 
Improving the financial mechanism of state support for innovative activity of business entities under market economy = Удосконалення фінансового механізму державної підтримки інноваційної діяльності суб'єктів ринкової економіки / M. M. Zhuk // Актуал. проблеми економіки. - 2015. - № 3. - С. 137-143. - Бібліогр.: 143 назв. - англ.

Розглянуто основні функції державних фінансів у ринковій економіці. Визначено роль державних фінансів у господарській діяльності суб'єктів економіки. Запропоновано шляхи покращання фінансового механізму активізації інноваційної діяльності підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.531.981

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Zhuk M. 
Research on drivers' reaction time in different conditions / M. Zhuk, V. Kovalyshyn, Yu. Royko, Kh. Barvinska // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2017. - № 2/3. - С. 24-31. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Проведено експериментальні дослідження надали можливість визначити залежність між функціональним станом водіїв і часом їх реакції за лабораторних і реальних умов. На підставі цих досліджень можна визначити, наскільки формування часу реакції та його складових залежить від психофізіологічних особливостей водіїв і впливає на безпечні режими руху. Результати роботи необхідно враховувати для розробки автоматизованих систем управління дорожнім рухом.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Zhuk M. 
Development of a multinomial logit-model to choose a transportation mode for intercity travel / M. Zhuk, H. Pivtorak, V. Kovalyshyn, I. Gits // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 3/3. - С. 69-77. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Зменшення частки використання автомобільного транспорту для міжміських переміщень є одним зі способів досягнення цілей сталого розвитку на транспорті та позитивно вплине на стан довкілля. Мета роботи - визначення на підставі аналізу результатів опитувань, проведених у м. Львів, тенденції вибору користувачами транспортної системи виду вузла зовнішнього транспорту (ВЗТ) для подальшого виконання міжміської поїздки. Для цього сформовано мультиноміальну логіт-модель вибору ВЗТ на підставі розрахунку корисності вибору студентами залізничного та автобусного вузла. Мультиноміальні логіт-моделі (МЛМ) широко застосовуються для моделювання поведінки користувачів, що підтверджується численними дослідженнями. Для їх коректного застосування необхідно визначити набір чинників, які впливають на здійснення вибору, та розрахувати коефіцієнти МЛМ на підставі вивчення поведінки користувачів у межах конкретної території проектування. Чинниками, що впливають на вибір виду вузла зовнішнього транспорту, є характеристики ВЗТ (пропускна здатність і кількість відправок у певному напрямку) і тривалість та вартість переміщення. Вплив цих чинників відрізняється залежно від довжини поїздки: розраховано коефіцієнти МЛМ вибору виду ВЗТ окремо для поїздок довжиною до 100 км, від 100 до 200 км і більше 200 км. Також в модель було введено такі показники, як тривалість переміщення по місту та часовий період відправки, проте в процесі розрахунку значущості параметрів логіт-моделі виявилося, що ці показники не мають на користувачів досліджуваної групи суттєвого впливу. В результаті досліджень визначено характеристики виконуваних поїздок із розподілом по виду вузла. Отримані дані сприяють кращому розумінню поведінки користувачів цього класу під час вибору ними способу виконання міжміської поїздки та можуть бути використані для оптимізації функціонування вузлів зовнішнього транспорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: О188.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Sodoma R. 
Financial decentralization of territorial communities in the context of the implementation of international experience = Фінансова децентралізація територіальних громад у контексті імплементації міжнародного досвіду / R. Sodoma, P. Dubynetska, M. Kupchak, L. Lesyk, O. Podzizei, M. Zhuk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2021. - Вип. 6. - С. 100-111. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Важливим є досвід європейських країн щодо досконалого бюджетного процесу та високої фінансової дисципліни у разі існування комплексу проблем у процесі децентралізації, які потрібно завчасно врахувати й усунути. Розглянуто науково-прикладні аспекти децентралізації, аналізуючи досвід країн Європи, та окреслено методичні підходи до оцінки розвитку територіальних громад у сучасних умовах. Окреслено важливі аспекти та систематизовано переваги і недоліки впливу фінансової децентралізації на процеси ефективного розвитку на місцевому рівні. Акцентовано на необхідності проведення комплексної реформи місцевого самоврядування, яка насамперед включатиме реформу, що стосуватиметься адміністративно-територіального устрою, та перерозподілу повноважень і ресурсів між різними рівнями управління. Визначено орієнтири розвитку місцевих бюджетів за основними напрямами. Запропоновано концептуальну модель розвитку територіальної громади в умовах фінансової децентралізації, яка передбачає ефективне поєднання бюджетного потенціалу, потенціалу суб'єктів господарювання, домашніх господарств і фінансово-кредитних установ та їхню взаємодію. Проаналізовано структуру доходів бюджетів у країнах Європи, адміністративно-фінансової децентралізації в частині визначення фінансової спроможності об'єднаних територіальних громад. Зазначено, що розв'язання проблем фінансової децентралізації доцільно здійснювати на підставі вивчення, узагальнення та врахування кращого міжнародного досвіду. Досліджено світовий досвід у структурі доходів місцевих бюджетів у країнах Європи. Наукова новизна отриманих результатів представлена сукупністю теоретичних і практичних аспектів дослідження, а саме пропозиціями щодо сучасного стану основних напрямів діяльності органів місцевого самоврядування для активізації підприємництва на території громади в контексті імплементації міжнародного досвіду. Зосереджено увагу на рівневі дотаційності в поглибленому аналізі. Розроблено методику проведення моніторингу та оцінки результативності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)261.311 + Х809(4УКР)7-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського