Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Бевзюк Є. В. 
Ян Коллар - діяч словацького відродження / Є. В. Бевзюк // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 5-16. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Досліджено діяльність відомого словацького та чеського лідера національного відродження Я. Коллара. Його копітка праця стала вагомим внеском у справу етнічного пробудження словацького народу. Саме результативна діяльність Коллара та інших словацьких будителів призвела до масштабних культурних зрушень, які мали місце у словацькому етнічному середовищі. Джерелом національного відродження, з якого протягом багатьох років формувалися патріотичні сили західного слов'янства, була власна народна культура.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СЛО)43-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Городня Н. Д. 
Азійсько-Тихоокеанська політика адміністрації Б. Обами / Н. Д. Городня // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 17-24. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано політику адміністрації Б. Обами в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, її основні напрямки, концептуальні засади та методи реалізації в контексті відновлення регіонального лідерства США. Розглянуто результати азійсько-тихоокеанського турне президента Обами в листопаді 2011 р. як "поворотного моменту" в регіональній політиці Вашингтона. Ця подія стала свідченням визнання правлячими колами США взаємозалежності світу та їх готовності до формування "колективного лідерства".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)64-64(5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грубінко А. В. 
Формування спільної зовнішньої політики і політики безпеки ЄС на етапі прийняття Маастрихтського договору: позиція Великої Британії / А. В. Грубінко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 25-36. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано історичні передумови, фактори становлення та особливості позиції Великої Британії щодо формування Спільної зовнішньої політики та політики безпеки Європейського Союзу на етапі прийняття Маастрихтського договору. Зазначено, що протягом процесу підготовки Договору про Європейський Союз сформувалися сучасні підходи Великої Британії до участі в євроінтеграції. Участь саме у цьому напрямі інтеграції європейських держав надала можливість Британії утвердитися в ролі провідного учасника Європейського Союзу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)64-612.36 + Ф4(4),60

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Кириченко О. Б. 
Є. К. Бюцов на службі у дипломатичних установах Російської імперії в Японії / О. Б. Кириченко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 37-48. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розкрито роль Є. К. Бюцова у налагодженні міждержавного співробітництва між Російською імперією та Японією. Проаналізовано його діяльність на посадах консула у Хакодате (1865 - 1869), повіреного у справах Росії в Японії та за сумісництвом - консула у Йокогамі (1871 - 1873). Зроблено висновок, що попри фактичну непристосованість дипломатичної нормативної бази для роботи російських представників у країнах Сходу, Є. К. Бюцов досить успішно здійснював свої обов'язки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС)5-64(5ЯПО) + Т3(4РОС)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Ковальчук С. В. 
Фінансове становище партії конституційних демократів в роки першої російської революції (1905 - 1907 рр.) / С. В. Ковальчук // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 49-53. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто фінансове становище партії конституційних демократів під час її діяльності у період першої російської революції (1905 - 1907 рр.). Визначено засоби поповнення партійної каси та причини скрутного фінансового стану. Зазначено, що партія конституційних демократів існувала, в основному, на пожертви окремих осіб, що входили до неї - переважно промисловців і поміщиків-землевласників. Встановлено, що скрутне фінансове становище партії пояснювалося тим, що продаж партійної літератури, брошур, опублікування статей не приносили вагомого доходу кадетам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС)52-485 + Ф69(4РОС)411.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Набока О. В. 
Місія П. Паркера в Китай (1856 - 1857) та американсько-британські протиріччя відносно Тайваню / О. В. Набока // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 54-62. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто американсько-британські протиріччя щодо Тайваню у 1857 - 1858 рр., а також місію американського дипломата П. Паркера в Китай, в ході якої він намагався добитися приєднання Тайваню до США. Висвітлено реакцію правлячих кіл Великобританії на ці ініціативи. Зазначено, що в 50-х роках XIX ст. під британським тиском Вашингтон відмовився від планів захоплення острову. В той час Білий Дім намагався продовжити експансію, але в союзі з Великобританією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)52-64(5КИТ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Панченко Г. Ю. 
"Трансатлантична тріщина" у відносинах між США та ЄС на початку XXI ст. / Г. Ю. Панченко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 63-69. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено проблему розколу західного світу, а також доцільність використання достатньо нового для сучасних міжнародних відносин терміну, як "трансатлантична тріщина". Розглянуто головні напрямки, у яких ведеться співробітництво між Сполученими Штатами Америки та Євросоюзом, що надає можливість простежити сучасні тенденції поступового відокремлення цих гравців світової політики. Незважаючи на те, що для ЄС стримуючим фактором, що обмежує право вибору геополітичної стратегії, залишається НАТО, останні події у відносинах двох світових лідерів свідчать про збільшення розходжень між ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)64-64(4) + Ф4(0),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Романько О. В. 
Колабораціоністські формування з радянських громадян у силових структурах нацистської Німеччини (1941 - 1945). Проблема класифікації і чисельності / О. В. Романько // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 70-76. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Класифіковано колабораціоністські формування, створені з числа радянських громадян в силових структурах нацистської Німеччини за період з 1941 по 1945 рік. Розглянуто абсолютну та відносну чисельність цих формувань, а також національну приналежність їх учасників. Зроблено висновок, що більшість радянських громадян увійшла до цих формувань добровільно, решта - внаслідок призовних кампаній різного ступеня інтенсивності, зробивши значний внесок у воєнні зусилля нацистської Німеччини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4НІМ)63-685 + Т3(4СОЮ)622.8 + Ц36(0)62-4,2(4НІМ-4СОЮ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Харковський Р. Г. 
Турецько-Єгипетська криза 1831 - 1833 рр. та політика Липневої монархії стосовно Єгипту / Р. Г. Харковський // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 77-87. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано один із найважливіших напрямків близькосхідної політики Франції - політику по відношенню до Єгипту в період турецько-єгипетського протистояння 1831 - 1833 рр. Встановлено, що зовнішньополітичний курс Франції по відношенню до Єгипту у першій третині XIX ст. зазнав серйозних змін. Зроблено висновок, що високий ступінь зацікавленості, що його демонстрували правлячі кола Липневої монархії стосовно цієї країни, пояснюється їх прагненням перетворити Середземне море на "Французьке озеро" шляхом розповсюдження свого панування в Північній Африці та Малій Азії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(6ЕГИ)5-682 + Т3(4ФРА)514-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Борисова О. В. 
Соціально-економічні і політичні чинники литовської експансії на українські землі наприкінці XIII - XIV ст. / О. В. Борисова // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 88-98. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Запропоновано авторський підхід до аналізу соціально-економічних і політичних чинників литовської експансії на українські землі наприкінці XIII - XIV ст. Висвітлено особливості економічного та соціального стану українських земель, належних до східноєвропейського ареалу світової економіки. Розкрито ті ідеологічні та політичні проекти, з якими литовська владна еліта здійснювала експансію на українські землі в час, що досліджено, показано неприглядну роль у цьому випадку "руського" боярства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)436

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Зеркаль М. М. 
Вищі органи виконавчої влади України та проблеми освіти етносів (1990 - 2000 рр.): історія питання / М. М. Зеркаль // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 99-108. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто основні напрямки діяльності Міністерства освіти, науки, молоді та спорту щодо розбудови освітнього простору етносів. Дану проблему висвітлено в контексті етнонаціональної освітньої політики незалежної держави. Зроблено висновок, що сьогодні вкрай важливим є питання створення системи освіти та виховання етнонаціональних меншин у межах єдиної території України, яка надала б можливість подолати існуючі територіально-регіональні економічні розбіжності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-56 + Ч34(4УКР)45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Камінська О. А. 
Політика уряду Російської імперії щодо розвитку морського комерційного флоту Чорноморсько-Азовського басейну (друга половина XIX ст.) / О. А. Камінська // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 109-116. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано заходи уряду, спрямовані на поліпшення функціонування торговельного флоту Чорноморсько-Азовського басейну в другій половині XIX ст. та їх наслідки. Зазначено, що царизм, для якого велике значення мали міркування морської могутності та політичного впливу, всіляко сприяв утворенню та подальшій діяльності пароплавних компаній. Однак, протекціоністська політика уряду, яка багато в чому була незваженою та до кінця не продуманою, часто взагалі мала негативні наслідки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)52-234

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Козирева М. Е. 
Міжнародна допомога голодуючим на Півдні України в 1921 - 1923 рр.: національний компонент / М. Е. Козирева // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 117-124. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

На базі архівних та опублікованих джерел висвітлено національний контекст спрямованості міжнародної допомоги голодуючим на Півдні України в 1921 - 1923 рр. Виділено політичні витоки голоду серед міського та сільського населення. Зроблено висновок, що, попри низки утруднень, міжнародна продовольча допомога дозволила значною мірою зменшити жахливі наслідки голоду 1921 - 1923 рр. на Півдні України серед різних етнічних груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)613-209.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Ладига Л. І. 
Діяльність сільбудів в Україні у 20-х рр. XX ст. / Л. І. Ладига // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 125-131. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто структуру та види культурно-освітньої діяльності сільбудів України в період українізації. Проаналізовано основні напрямки масової роботи сільбудів: агіткампанії, святкування революційних свят, лекції, доповіді, бесіди, публічні читання, вечори самодіяльності, пропагандистські заходи. Зроблено висновок, що у другій половині 1920-х рр. сільбуд в Україні стає центром політосвітроботи на селі, завдяки чому вдалося створити радянізований фундамент регулювання культурно-освітніх процесів, які вивели країну з тенет безграмотності на перші місця у світі за рівнем освіти населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-205.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Макушенко Я. С. 
Громадське та релігійне життя німців Південної України (кінець XIX - початок XX ст.) / Я. С. Макушенко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 132-140. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто деякі аспекти суспільного та релігійного життя німецького населення Південної України (кінець XIX - початок XX ст.), на підставі аналізу визначено консолідаційну та виховну роль церкви в сфері розвитку німецького національного етносу регіону. Зроблено висновок, що німецьке населення Південної України до початку Першої світової війни вело активне громадське життя, мало усі можливості для задоволення своїх релігійних потреб, що дозволило йому уникнути асиміляції інокультурним середовищем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР9=НІМ)5-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Богданова Т. Г. 
Британська та американська історіографія доктрини "відкритих дверей" у Китаї 1899 р. / Т. Г. Богданова // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 141-146. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Надано аналіз основних праць британських та американських дослідників щодо доктрини "відкритих дверей" у Китаї 1899 р. Зроблено висновок, що, попри наявність в англо-американській історіографії низки фундаментальних досліджень щодо різних аспектів процесу формування та реалізації політики США та Великої Британії щодо Китаю, доктрина "відкритих дверей", сформульована та проголошена державним секретарем США Джоном Хеєм, не знайшла достатнього висвітлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)542-601

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дегтярьов С. І. 
Історія місцевої бюрократії Російської імперії кінця XVIII - XIX ст. (за матеріалами російських дисертацій 1990 - 2000 рр.) / С. І. Дегтярьов // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 147-162. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Проаналізовано рівень розробки проблеми історії місцевого чиновництва Російської імперії кінця XVIII - XIX ст. у російських дисертаційних дослідженнях історичного та юридичного спрямування другої половини 90-х років XX ст. - початку XXI ст. Зроблено висновок, що попри наявність значної кількості оригінальних досліджень, які побудовані на широкому використанні архівних джерел, існує велика кількість пов'язаних із цією темою питань, що потребують подальшої розробки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-28/-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Зеленцова С. М. 
Публіцистичні документи як джерело з історії анархістського руху в Україні (1903 - 1914 рр.) / С. М. Зеленцова // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 163-169. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано публіцистичні джерела анархістського походження: статті, брошури, промови, доповіді. Встановлено їх науковий потенціал і значущість у ході вивчення історії діяльності різних анархістських напрямків на території України протягом 1903 - 1914 рр. Зроблено висновок, що, попри певну тенденційність, публіцистичні джерела становлять велику цінність під час вивчення історії анархізму в Україні, оскільки дозволяють встановити факти, події, які не було відображено в інших документах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(477)52-484

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Калініченко В. В. 
Земельна громада в доколгоспному селі (1917 - 1930 рр.): аналіз сучасної зарубіжної історіографії / В. В. Калініченко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 170-182. - Бібліогр.: 60 назв. - укp.

Досліджено сучасну зарубіжну історіографію проблеми інституту земельної громади в доколгоспному селі. Проаналізовано головні напрямки сучасної зарубіжної історичної науки у дослідженні цього поземельного інституту. Зроблено висновок, що в сучасній зарубіжній історіографії проблема земельної громади займає значно більше місце, ніж у сучасній українській науковій літературі; її подальшу розробку доцільно проводити у загальному контексті дослідження общинних інституцій у світовій історичній науці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кожушко А. В. 
Боротьба захисників бухарського гарнізону проти монголів (1220 р.) за повідомленнями персидського історика Рашид ад-Діна / А. В. Кожушко // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Іст. науки. - 2012. - № 6. - С. 183-188. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано повідомлення персидського історика Рашид ад-Діна стосовно завоювання монголами середньоазіатського м. Бухара у 1220 р. Розглянуто біографію та твір Рашид ад-Діна, з'ясовано причини та привід до початку війни Чингізхана проти держави Хорезмшахів у 1219 р., та досліджено деякі проблемні питання, які стосуються боротьби гарнізону захисників Бухари проти монгольської армії Чингізхана у 1220 р. на основі повідомлень Рашид ад-Діна та залучення даних інших джерел.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(557)4-68,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського