Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 238
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Возняк С. М. 
Антропонаціоцентризм філософського світогляду І. Франка / С. М. Возняк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 7-12. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розкрито єдність людини та нації, загальнолюдського та національного у світоглядних орієнтаціях І. Франка, визначена автором як антропонаціоцентризм. Показано еволюцію соціально-філософських поглядів українського мислителя від визнання пріоритетності соціального питання над національним до першорядності національного у розв'язанні насущних проблем життя народу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бабій Л. Т. 
Українська національна ідея: культурологічний аспект / Л. Т. Бабій // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 13-20. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано культурологічний аспект української національної ідеї в контексті сучасних глобалізаційних процесів. Розрито зв'язок національної ідеї з українською ментальністю, яку розглянуто з соціокультурних, а не генетичних позицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.171.1 + Ф51(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гнатюк Я. С. 
Філософія українського кордоцентризму / Я. С. Гнатюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 21-28. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано специфіку української філософії. Зазначено щодо українського кордоцентризм, який репрезентує історичну ментальність та інтелектуальну ідентичність української нації. Український кордоцентризм розглянуто в різних проекціях: метафілософській, історико-філософській, антропологічній, етичній, онтологічній, феноменологічній, гносеологічній, аксіологічній, соціально-філософській і філософсько-історичній. Завдяки такій множині перспектив з'ясовуються сутність і специфіка українського кордоцентризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Голянич М. Ю. 
Прогностичні ідеї Тараса Шевченка / М. Ю. Голянич // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 29-43. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто основні ідеї Т. Г. Шевченка щодо майбутнього людини, України, людських спільнот та окремих сфер суспільного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Геник С. М. 
Просвітництво як один із складників боротьби за екологію душі / С. М. Геник // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 44-55. - укp.

Зазначено, що українське суспільство характеризується загальною соціальною неврівноваженістю, розривом внутрішньосус-пільних відносин, напруженістю між населенням і державою, між елітами та масами, нескінченними конфліктами всередині політичної еліти. Тому просвітництво має широко захоплювати всі ланки життя людей, громадські організації повинні втручатися в політику суспільства, не залишаючи владі в цій дуже важливій діяльності монопольного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф79(4УКР) + Ч710.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лагетко В.  
Філософське значення корпускулярно-хвильового дуалізму в розвитку природи і принцип "доповнюваності" Н. Бора в його пізнанні / В. Лагетко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 56-66. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналіовано відкриття електрона з його корпускулярно-хвильовими властивостями, що надає підставу розглядати його як проміжну ланку в розвитку природи. В цьому його філософське значення для науки та принцип "доповнюваності" Н. Бора в його дослідженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:В36 в11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Карпенко З. С. 
Архетипні джерела феномену зради в українській ментальності / З. С. Карпенко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 67-72. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано корінний архетип української ментальності - архетип Матері, який складається з аспектів Берегині та Покритки. Труднощі національно-державного самовизначення українців пояснено, виходячи з колективної несвідомої "пастки", - глибинної інтенції до збереження свого, кровного, рідного на противагу загальноважливим цінностям етносу. Індивідуалістична мораль веде до зради партнерам, союзникам і в результаті до історичної та цивілізаційної поразки. Пафос статті - в необхідності вироблення життєздатного етнокультурного наративу, що протистоїть архетиповим тенденціям соціальної поведінки українців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю958(4УКР) + Ю703.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Мойсеєнко Л. А. 
Формування творчого мислення студентів як основа інноваційного розвитку суспільства / Л. А. Мойсеєнко // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 73-83. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Обгрунтовано актуальність активізації творчого потенціалу майбутніх спеціалістів, які повинні забезпечувати інноваційний розвиток суспільства. На прикладі творчого математичного мислення студентів доведено результативність упровадження творчого тренінгу, який сприяв підвищенню суб'єктивної чуттєвості, забезпечив розвиток синергії та активізації інтуїтивних компонентів творчого мисленнєвого процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.220

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мандрик Я. І. 
Проблеми політики радянської держави у сфері культури в українському селі в 1930-х рр. у дослідженнях науковців української діаспори та іноземних авторів / Я. І. Мандрик // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 84-89. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Проаналізовано праці науковців української діаспори та зарубіжних авторів, щодо проблеми сільської культури радянської України 1930-х рр. На основі принципів історизму та об'єктивності оцінено дослідження, рекомендуючи їх для вивчення важливої проблеми історії України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Єгрешій О. І. 
"Хто витерпить до кінця, той таки буде!": спроба історичної регенерації повсякденного життя підпільного греко-католицького священика Ярослава Сірецького / О. І. Єгрешій // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 90-96. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Відмічено дидактично-християнські мотиви приватного листування греко-католицького священика Ярослава Сірецького.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э377.109(4УКР)-3-028

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ідзьо В. С. 
Галицький король Коломан I та процеси першої політико-релігійної Унії в Галичині в першій чверті XIII століття / В. С. Ідзьо // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 97-126. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

З'ясовано проблему феодальної війни в Галичині, яка призвела до захоплення цієї складової частини Русі - України угорськими та польськими феодалами. Основний акцент концентрується на утворенні Галицького королівства, першому королі Коломану I та процесах першої політико-релігійної унії в Галичині в першій чверті XIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Волощук М. М. 
До питання про етнічне та соціальне походження Судислава (Бернатовича?) / М. М. Волощук // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 127-145. - Бібліогр.: 89 назв. - укp.

Розглянуто питання щодо походження одного з найактивніших прихильників угорського короля Ендре II і його синів - Кальмана й Ендре у зовнішньополітичній діяльності Арпадів у Галицькій землі впродовж 1209 - 1234 рр. - Судислава/Subislai. Спростовано тезу про наукову доцільність вживання періодично використовуваного істориками патроніма Бернатович, висловлено припущення про майнову та соціальну належність Судислава до роду Лудан, локалізованого в комітаті Туроц, через кровноспоріднений зв'язок із невідомим на ім'я католицьким священиком - учасником військової кампанії короля Бели III до Галичини у 1188 - 1190 рр. і жінкою, яка ймовірно походила з північно-галицьких територій, або ж Пониззя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)430

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Монолатій І. С. 
Взаємодія рівно- та різностатусних груп етнонаціональних спільнот на західноукраїнських землях в імперську добу / І. С. Монолатій // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 146-158. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано суб'єкти та тенденції західноукраїнської етнополітичної сфери на імперському просторі, констатуючи відмінність між ареальним і дисперсним характером проживання українців і поляків, а також імміграційних меншин, а також соціальну неструктурованість більшості етнонаціональних спільнот, що проживали в західноукраїнському регіоні. Встановлено, що на імперському просторі Габсбургів центральне та крайове законодавство визначало "правила гри" суб'єктів міжетнічної взаємодії, спрямовані на захист прав етнічних меншин. Воно й було засобом кореляції етнополітичної поведінки "чужих". Разом із тим мінімізації міжетнічної напруги та суперечностей у західноукраїнському регіоні сприяв "загерметизований" у собі потенціал міжетнічного антагонізму. Головним критерієм Відня у сфері етнонаціональної політики тут виявилася нейтралізація сепаратизму етнічних меншин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР33) + Т3(4УКР33)5-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Баран О. Я. 
Житло сільського вчителя в Галичині (кінець XIX - 30-ті рр. XX ст.) / О. Я. Баран // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 159-166. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Проаналізовано житло галицького сільського педагога наприкінці XIX - 30-х рр. XX ст., а саме особливості планування та інтер'єру оселі, господарські забудови на території двору. Зазначено, що в помешканні вчителя поєднувалися європейські модні тенденції та традиції народної архітектури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР7,31)-423

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Кісь Я. І. 
Краєзнавчі дослідження професора Львівського університету Я. П. Кіся (до 90-річчя від дня народження) / Я. І. Кісь // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2008. - № 3. - С. 167-173. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано краєзнавчі дослідження визначного українського історика Я. Кіся, який своїми науковими працями та викладацькою діяльністю у Львівському університеті в 60 - 80-х рр. XX ст. сприяв збереженню традицій української історіографії та вітчизняного краєзнавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кісіль М. В. 
Вимоги до вищої освіти в контексті формування інноваційно-інформаційного суспільства / М. В. Кісіль // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2010. - № 3. - С. 41-50. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано основні вимоги до вищої освіти України в контексті формування інноваційно-інформаційного суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шийчук О. А. 
Концептуально-технологічна модель розвитку асертивності старшокласників / О. А. Шийчук // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2010. - № 3. - С. 87-97. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - концептуальне обгрунтовання та психотехнічна розробка організаційно-методологічного формату розвитку асертивності старшокласників за умов соціально-психологічного тренінгу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.402.3 + Ю953.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Макаровський І. П. 
Культуротворча політика гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного / І. П. Макаровський // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2010. - № 3. - С. 98-110. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

З'ясовано роль гетьмана П. Сагайдачного в розвитку української культури кінця XVI - поч. XVII ст., висвітлено національно-політичний аспект і державотворче спрямування його культурної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)44-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гнатюк Я. С. 
Метафілософський проект "Український кордоцентризм" / Я. С. Гнатюк // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2010. - № 3. - С. 27-40. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Розглянуто метафілософський проект філософії українського кордоцентризму. Проаналізовано психологічний, тексто-логічний і метафілософський способи її інтерпретації. Зазначено щодо конфлікту між міфічною та метафілософською інтерпретаціями українського кордоцентризму як національної філософії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Матвіїшин А. М. 
Поняття соціальної ілюзії в соціогуманітарному науковому дискурсі / А. М. Матвіїшин // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Думка. - 2010. - № 3. - С. 77-86. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

З'ясовано походження, зміст, функції, види та механізми формування соціальних ілюзій особистості з точки зору різних соціогуманітарних наук. Обстоюється психодинамічний і когнітивний підходи до конструювання соціальних ілюзій в процесі персоногенезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*332.1-723.322

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського