Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>A=МИКОЛИШИН$<.>+<.>A=ЛІДІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Миколишин Л. І. 
Фітотерапія хвороб органів дихання і туберкульозу / Л. І. Миколишин. - Л. : Каменяр, 1999. - 157 c. - Бібліогр.: 92 назв. - укp.

Подано загальну характеристику біологічно активних речовин лікарських рослин, викладено механізм їх дії на організм людини, наведено лікарські форми з рослинної сировини, способи їх приготування та застосування в домашніх умовах. Описано понад 70 лікарських рослин, що застосовуються для лікування хвороб органів дихання та туберкульозу. Визначено, які частини рослин придатні для лікувальних потреб, час заготівлі, умови зберігання та термін придатності. Наведено приписи зборів та інших форм з рослинної сировини при окремих хворобах органів дихання та туберкульозі. Подано інформацію про готові рослинні препарати та рослинну сировину, що є у продажу в аптеках.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-525 я8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590754 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Миколишин Л. І. 
Особливості патоморфозу, клінічних проявів, виявлення та імунопрофілактики туберкульозу у дітей раннього й дошкільного віку в сучасних умовах : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.26 / Л. І. Миколишин; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. - К., 2000. - 35 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням патоморфозу, виявленню та імунопрофілактиці туберкульозу у дітей раннього та дошкільного віку, які висвітлено на підставі патоморфологічного (339 автопсій за 1947 - 1996 рр.) та клінічного (367 дітей за 1977-1996 рр.) матеріалів. Розроблено новий напрямок підвищення ефективності виявлення й імунопрофілактики туберкульозу на основі концепції раннього і своєчасного визначення туберкульозної інфекції та способі ревакцинації БЦЖ із призначенням екстракту елеутерокока. Застосування запропонованої концепції своєчасного запобігання туберкульозу у дітей до 7 років сприяє підвищенню ефективності раннього виявлення туберкульозної інфекції у 2,8 рази, а спосіб ревакцинації БЦЖ з екстрактом елеутерокока у 5,9 рази зменшує частоту інфікування мікобактеріями туберкульозу дітей 6-7-річного віку та запобігає виникненню прогресуючих і ускладнених форм туберкульозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Миколишин Л. І. 
Застосування фітотерапії при туберкульозі / Л. І. Миколишин, Р. Г. Процюк // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 1. - С. 79-84. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Фітопрепарати застосовуються для лікування туберкульозу та підвищення ефективності імунопрофілактики хвороби. У разі туберкульозу фітотерапія не є самостійним методом лікування й імунопрофілактики, бо має допоміжне значення. Для лікування застосовують лікарські рослини, які мають антимікробну, відхаркувальну, протизапальну, кровоспинну дію, зменшують інтоксикацію, потовиділення, поліпшують процеси обміну в організмі та функцію гепатобіліарної системи, усувають побічну дію хіміопрепаратів, а для підвищення імунопрофілактики призначають лікарські рослини, які мають імуномодулюючу дію - рослинні адаптогени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-525

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Миколишин М. М. 
Механізм емісійної діяльності банків України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / М. М. Миколишин; НАН України, Ін-т регіон. дослідж. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Розкрито суть і значення емісійної діяльності банків, визначено складові її механізму, висвітлено зарубіжний досвід формування механізму такої діяльності. Проаналізовано тенденції та динаміку емісії пайових та боргових цінних паперів банками України, на основі економетричного моделювання обгрунтовано доцільність використання показника ризику ринку (β) під час вибору типу емісійної стратегії банків. Удосконалено концептуальні засади формування емісійної політики банками України, обгрунтовано можливість гібридного фінансування у формуванні емісійної діяльності банків, а також підхід щодо ринкової адаптації емісійної діяльності на основі використання системи індикаторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА408366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Миколишин Л. І. 
Особливості позагрудного туберкульозу у дітей з невідомим контактом / Л. І. Миколишин, З. І. Піскур // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2015. - № 1. - С. 104-107. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості позагрудного туберкульозу (ПГТБ) у дітей з невідомим контактом. Проаналізовано 117 історій хвороб дітей, які лікувалися з приводу ПГТБ в 1988 - 2013 рр. У 66,7 % дітей контакту із хворим не виявлено. В структурі клінічних форм переважали туберкульоз периферичних лімфатичних вузлів (36,0 %), кісток і суглобів (24,4 %) та мозкових оболонок і ЦНС (18,0 %). У 69,2 % випадків ПГТБ поєднувався з ТБ органів дихання. У 24,4 % були ускладнені його форми. Важливо, що всі пацієнти належали до груп ризику. У 79,5 % дітей преморбідний стан був обтяженим перенесеними і супутніми хворобами, в 46,2 % випадків вони походили із соціально несприятливих сімей. 70,0 % пацієнтів з тяжкими і ускладненими формами не вакциновані і неефективно вакциновані БЦЖ. Майже у всіх (96,2 %) хворобу виявлено за зверненням по медичну допомогу. Неповний обсяг профілактичних заходів у дітей з груп ризику за невиявленого контакту з хворим на ТБ призвів до тяжких і ускладнених форм ТБ органів дихання та розвитку ПГТБ, а у 2-х випадках - до летального завершення. Висновки: для покращання виявлення джерел інфекції конче потрібно активізувати роботу серед дорослого населення щодо своєчасної діагностики ТБ та ізолювати бактеріовиділювачів до припинення бактеріовиділення. Серед дітей з груп ризику потрібно інтенсифікувати профілактичні протитуберкульозні заходи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.543-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Миколишин Л. І. 
Особливості туберкульозу периферичних лімфатичних вузлів, поєднаного з туберкульозом органів дихання у дітей / Л. І. Миколишин, З. І. Піскур // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 2. - С. 63-68. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості туберкульозу периферичних лімфатичних вузлів (ТПЛВ), поєднаного з туберкульозом органів дихання, та встановити причини несвоєчасної його діагностики у дітей. Проаналізовано 137 історій хвороб дітей віком від 0 до 15-ти років, яких лікували з приводу локальних форм позагрудного туберкульозу (ПГТ) в спеціалізованому дитячому стаціонарі в 1988 - 2015 рр. Зі 137-ми дітей із ПГТ ТПЛВ був у (35,8 +- 6,8) %. У (77,6 +- 6,7) % дітей він поєднувався з ТБ органів дихання, при цьому переважав ((81,6 +- 6,9) %) ТБ внутрішньогрудних лімфатичних вузлів. У 7,9 % був міліарний ТБ. Хворобу виявляли ((91,8 +- 4,0) %) під час звернення по медичну допомогу. До вступу в спеціалізований стаціонар (73,5 +- 7,3) % дітей лікували в лікарнях загальної мережі. У (44,9 +- 10,8) % хворобу діагностували несвоєчасно. Захворювання розвивалося у дітей зі зниженою реактивністю організму ((77,6 +- 6,7) %) та невакцинованих або щеплених вакциною БЦЖ неефективно ((63,3 +- 8,6) %). Висновки: особливостями поєднаних форм ТПЛВ є різновид уражених лімфатичних вузлів, ураження кількох їх груп, дещо більша схильність до утворення конгломератів і розташування уражених лімфатичних вузлів ланцюжком, поєднання їх з міліарним ТБ і менінгоенцефалітом. Причинами несвоєчасної діагностики ТБ були недостатня пильність лікарів щодо ТБ, брак інформації про джерело інфекції та зниження чутливості на туберкулін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542 + Р733.543.411.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Миколишин Л. І. 
Клінічні параметри вітаміну D при туберкульозі у дітей / Л. І. Миколишин, З. І. Піскур, Й. Й. Дідик, О. С. Сікіринська // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 4. - С. 32-38. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.542-3 + Р733.415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Піскур З. І. 
Особливості цитокінового спектра IL-1beta, IL-2, IL-10 і TNF-alpha у дітей, хворих на туберкульоз / З. І. Піскур, Л. І. Миколишин, І. Л. Платонова, Л. Є. Лаповець // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2017. - № 1. - С. 42-47. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Танчак Я. А. 
Проблематичні аспекти розвитку страхування фінансових ризиків підприємства / Я. А. Танчак, М. М. Миколишин // Проблеми економіки. - 2019. - № 4. - С. 193-199. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження, вивчення та комплексне вирішення проблематичних аспектів розвитку страхування фінансових ризиків підприємства. Аналізуючи, систематизуючи й узагальнюючи наукові праці багатьох учених, розглянуто характерні ознаки та класифікацію фінансових ризиків, систематизовано трактування терміна "ризик" за різними теоріями. В результаті дослідження проведено аналітичну оцінку страхування фінансових ризиків в України за I півріччя 2017 - 2019 років. Вивчено класифікацію програм та умов страхування фінансових ризиків різних страховиків. Проведено детальний аналіз проблем страхування фінансових ризиків в Україні та запропоновано шляхи їх вирішення з метою вдосконалення та ефективного розвитку цього виду страхування. Перспективами подальших досліджень у цьому напрямі є вивчення ступеня зацікавленості в цьому виді страхування зі сторони підприємств. Адже, знаючи ступінь зацікавленості та необхідності підприємств у страхуванні фінансових ризиків, страхова компанія зможе розробити подальшу стратегію продажу та розвитку такого виду страхування. Кожне підприємство повинно розуміти роль страховика в їх діяльності, наскільки небезпечними для їх функціонування є фінансові ризики, тому важливо, щоб суб'єкти господарювання та діяльність, якою вони займаються, застраховані від цих ризиків. Також важливим є розвиток цього сегмента страхового ринку для зміцнення національної економічної системи, тому державі теж варто підтримати цей вид страхування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7 + У9(4УКР)290-93-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Економічна безпека національного енергетичного сектору в умовах глобалізації : колект. монографія / K. N. Abdullayev, Т. Р. Білан, Т. М. Боровик, Є. В. Буряк, С. М. Вовк, Т. В. Вовк, О. Г. Гончаренко, Н. М. Грущинська, І. А. Дернова, Т. О. Довбенко, М. І. Каплін, В. Я. Карковська, М. В. Квак, Т. Л. Краснодєд, В. М. Макаров, М. М. Миколишин, О. Л. Перхач, О. В. Покатаєва, Н. В. Почерніна, О. М. Пригодюк, А. Ю. Руденко, К. Ю. Сіренко, Я. А. Танчак, О. С. Уфімцева, М. К. Хім, О. С. Цюрмаста, М. М. Чеховська, В. Е. Шедяков, О. О. Шушко, Ю. В. Шушкова; ред.: О. Л. Гальцова, О. В. Покатаєва, В. Г. Маргасова, К. С. Салига, А. Г. Семенов, Т. В. Стройко, В. В. Коваль, Н. Г. Метеленко, К. С. Шапошников, Н. М. Шмиголь; Класичний приватний університет. - Запоріжжя : Гельветика, 2020. - 279 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Досліджено методологічні та прикладні питання економічного розвитку. Розкрито питання екологізації економік країн у сучасних світових трансформаціях з акцентом на проблематику глобального потепління та наслідків для економік країн розвинутих і тих, що розвиваються. Проаналізовано позиції України в Індексі економічної свободи, Індексі легкості ведення бізнесу та Індексі глобальної конкурентоспроможності, встановлено основні тенденції їх зміни. Проведено детальний експортно-імпортний аналіз зовнішньої торгівлі України по категоріях "товари" та "послуги" (в тому числі по країнах СНД і ЄС), досліджено товарну та послугову структуру експорту й імпорту, виявлено вплив регіонального чинника на загальнодержавні показники. Розкрито актуальні засади інформаційних складників міжнародного співробітництва в забезпеченні безпеки енергетичного сектора, що включають основні науково-прикладні аспекти побудови системи стратегічних комунікацій між Україною та НАТО з питань енергетичної безпеки. Сформовано основні етапи впровадження аутсорсингу в медичному закладі з урахуванням особливостей сучасної системи охорони здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-554-434

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА847949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

"Зелена економіка" - необхідна умова сталого розвитку національної економіки України : колект. монографія / В. В. Бабієнко, М. О. Багорка, В. І. Борщ, О. Л. Гальцова, С. А. Гаркуша, Т. В. Гургула, Д. Д. Гурова, Н. П. Дребот, С. О. Заїка, С. О. Заїка, М. В. Зось-Кіор, Є. М. Кирилюк, І. М. Кирилюк, О. М. Корнієнко, І. М. Кривцун, С. В. Кускова, О. І. Кущенко, В. Г. Марічереда, І. В. Мельничук, М. М. Миколишин, К. С. Нижеголенко, С. А. Побігун, І. П. Потапюк, О. П. Рогачевський, О. Я. Савко, Ю. А. Сагайдак, Т. В. Стеценко, Я. А. Танчак, Т. Б. Харченко, С. М. Цвілий, А. В. Чернихівська, Н. М. Шмиголь, Н. І. Юрченко; ред.: О. Л. Гальцова, В. В. Коваль, В. Г. Маргасова, Н. М. Шмиголь; Класичний приватний університет. - Запоріжжя : Гельветика, 2020. - 266 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Досліджено сталий розвиток національної економіки на засадах екологічної ефектовності управління земельними ресурсами. Висвітлено перспективи розвитку зеленого будівництва в Україні. Охарактеризовано міжнародний досвід формування основ "зеленої" економіки. Проаналізовано досвід використання інструментів "зеленої" економіки у країнах. Розглянуто процес трансформування "зеленої" економіки в соціально-орієнтовану систему національної економіки України. Досліджено екологічно спрямовані інновації в діяльності аграрних підприємств. Розглянуто стратегії збалансування еколого-економічного розвитку аграрного підприємства на засадах "зеленої" економіки в межах соціо-еколого-економічної системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852251 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського