Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (56)Автореферати дисертацій (119)Книжкові видання та компакт-диски (107)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОСТМОДЕРНІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 617
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Горбатенко В.  
AB OVO: друге народженя ідеї модернізації, або синтагма постмодернізації / В. Горбатенко // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 29-33. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розкрито поняття постмодернізації та надано його сучасне визначення. Наведено авторську інтерпретацію основних дискурсних опозицій модернізму та постмодернізму. Вперше введено до наукового обігу поняття "синтагма", яке більш адекватно, ніж поняття "парадигма", описує феномен постмодернізації сучасного суспільства.


Ключ. слова: модернізація, постмодернізація, синтагма, постіндустріальне суспільство
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ю6*328.933*31-725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

VI Міжнародна конференція "Франція та Україна, науково-практичний досвід у контексті діалогу національних культур", Україна, Дніпропетровськ, 2000 : Матеріали: У 2 т. Т. 1. Філологічні науки / ред.: І. І. Меньшиков; Дніпропетр. нац. ун-т, "Франція та Україна, науково- практичний досвід у контексті діалогу національних культур", Міжнар. конф. (6; 2000; Дніпропетровськ). - Д., 2000. - 264 c. - укp. - рус. - фр.

Розглянуто ключові проблеми неориторики та функціональної семантики. Охарактеризовано вплив естетичної культури на прагматичну еквівалентність перекладу тексту. Проаналізовано особливості відтворення українських реалій у сучасній французькій мові. Значну увагу приділено національній термінології у контексті культурного діалогу дистантноконтактуючих спеціальних мов, ролі складнопідрядних речень із кореляційним зв'язком частин у побудові тексту-розповіді, мемуаристиці російських письменників у паризьких емігрантських періодичних виданнях 1920 - 30 рр., а також тенденціям розвитку російської літератури доби постмодернізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я431 + Ш047.11 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Американська література після середини ХХ століття = 20th Century American Literature After midcentury : Матеріали міжнар. конф., Київ, 25 - 27 трав. 1999 р. / ред.: М. Жулинський; уклад.: Т. Н. Денисова; Ін-т л-ри ім. Т.Шевченка НАН України. - К. : Довіра, 2000. - 367 c. - укp.

Запропоновано двомовне (українсько - англійське) видання матеріалів першої в Україні міжнародної конференції, присвяченої нагальним проблемам найновітнішого періоду літератури США: постмодернізму, мультикультуралізму, поетичним процесам і постатям, критичним школам. Висвітлено доповіді провідних дослідників США, України, Росії, Білорусії та молодих науковців-американістів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СОЕ) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Антропологічні ідеали Київської школи та реалії постмодерну (До 70-річчя О.Яценка) / ред.: В. Г. Табачковський; Ін-т філос. НАН України. - К., 2000. - 305 с. - (Філос.-антропол. читання'99). - укp. - рус.

Розглянуто феномен діяльності як предмет філософського аналізу, наміри, проблеми, труднощі постмодернізму як філософії сучасного світоосягнення. Проаналізовано ідеал держави у філософії Л.Барановича, неораціональність як спосіб порозуміння, інфантильність і зрілість у людському бутті, традиційні та нові контексти віри як акту усвідомлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216я431(4УКР) + Ю6*328.933 + Ю3(4УКР-2К)6-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стародубцева Л. В. 
Архітектура постмодернізму: Історія, теорія, практика : Посіб. для студ. архітектур. спец. вузів / Л. В. Стародубцева; Міжнар. фонд "Відродження". - К. : Спалах, 1998. - 207 c. - (Прогр. "Трансформація гуманіт. освіти в Україні"). - Бібліогр.: с. 179-187. - укp.

Визначено смислові контури і межі поняття "постмодернізм", поширеного в західній культурі, і виявлено його специфіку в архітектурі. У графічній формі розкриваються основні засади теоретичних праць та маніфестів. Досліджується історія постмодерністського руху в архітектурі. Розташовані в хронологічній послідовності, найбільш значущі факти архітектурної історії постмодернізму не творять єдиного вектора, а покликані дати уявлення про живий, неоднорідний архітектурний процес у всій мозаїчності його імен, дат, подій. Представлено коротку антологію. У ній подано вибрані фрагменти виступів, статей, монографій і декларацій провідних теоретиків і практиків західної архітектури. Це своєрідний, широкий за спектром ідей і проблем архітектури, парад фахових концепцій. Він відображає найхарактерніші погляди на постмодернізм - від апологетичних до полемічних докорів. Наведено словник основних термінів архітектури 1970-1980-х років. Понятійний апарат обіймає широке коло питань, від загальних концептуальних положень до різних аспектів архітектурної практики. Серед основних тем, відображених у словнику - напрями та школи західної архітектури останніх десятиріч, ставлення архітектора до споживача, соціальні аспекти роботи архітектора, система художньо-композиційних прийомів і засобів архітектури, містобудівні концепції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)6-239 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО23916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Шліпченко С. Ю. 
Архітектурні принципи постмодернізму / С. Ю. Шліпченко. - К. : Вид. Дім "Всесвіт", 2000. - 240 c. - укp.

Досліджено механізми взаємодії архітектури і філософії - дискурсивні умови комунікації та функціонування значень в архітектурі, зокрема, архітектурі постмодернізму. Охарактеризовано проблему репрезентативності (властивості відображати ідеї світоустрою) як центральну для архітектури, розглянуто природу та принцип дії репрезентативного механізму, соціокультурні аспекти питання, позиції щодо "постмодерної історичності" та адекватності архітектурного формовиявлення та інтерпретації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)6-239 + Ю815

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА599441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Квіт С.  
В межах, поза межами і на межі / С. Квіт. - К. : Асоц. "Нова л-ра", 1999. - 78 c. - укp.

Висвітлюються деякі дискусійні питання сучасної української літератури та культури, а також функціонування різних критично-філософських стилів, зокрема, постмодернізму, структуралізму, екзистенціалізму та ін. У цьому контексті аналізуються діяльність і праці вітчизняних та зарубіжних мислителів, культурних діячів та письменників - В.Стуса, Я.Дашкевича, М.Монтеня, Дерріди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Від бароко до постмодернізму : Зб. наук. пр. Вип. 4 / ред.: Т. М. Потніцева; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2000. - 172 с. - укp. - рус.

Висвітлено актуальні проблеми поетики й естетики класичної літератури Ренесансу та епохи романтизму. Розглянуто специфіку формування есеїстичної стилістики у художньому просторі "Анатомії меланхолії" Р.Бертона (1621 р.). Проаналізовано модерністську рецепцію творчості ірландського поета першої половини XIX ст. Д.Менгена. Запропоновано нове бачення провідних мотивів, що характеризують образ Стівена Дедала у романах Д.Джойса "Улісс" і "Портрет художника в юності". Значну увагу приділено біблійній проблематиці у комічних романах-фантазіях М.Спарка, а також інтерпретації ідей та уявлень Платона у романістиці А.Мердока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.22я43 + Ш5(0)-3я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Єрмоленко А. М. 
Комунікативна практична філософія : Підруч. / А. М. Єрмоленко. - К. : Лібра, 1999. - 487 c. - укp.

Висвітлено проблеми сучасної практичної філософії як прикладної етики, розроблені на засадах комунікативної парадигми К.-О.Апель, Ю.Габермас, Д.Бьолер, В.Кульман, П.Ульріх, В.Гьосле. Це проблеми дискурсивного обгрунтування принципів моралі, взаємовідношення універсалістських норм із цінностями традиційних етносів соціокультурних життєвих форм, функціонування моральних належностей у системах сучасного суспільства - політиці, економіці, науці тощо. Зміст комунікативної теорії розкрито у порівнянні з класичною філософією моралі та на тлі дискусій її представників з теоретиками постмодернізму, неоконсерватизму, комунітаризму, неомарксизму, системної теорії тощо. Обгрунтовано значення комунікативної етики відповідальності з метою ціннісної переорієнтації та духовно-морального оновлення суспільства, розв'язання політичних та етнічних конфліктів, вирішення екологічних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.7 + Ю711.0 + Ю225.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595256 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Савельєва М. Ю. 
Культура як текст: від символу до знаку / М. Ю. Савельєва // Пробл. гуманіт. наук. - 1999. - Вип. 3. - С. 4-15. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розгляднуто основний парадокс епістемологічної картини світу в умовах культури постмодернізму: феноменологічна методологія дослідження форми свідомості трансформується у семіотичну, коли в межах цієї форми виявляються культурні структури. Культура проявляє себе як текст стосовно форми свідомості. Символи свідомості переходять при цьому у культурні утворення - знаки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.154 + А3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Література в контексті культури : Зб. наук. пр. Вип. 5 / ред.: В. А. Гусєв; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2001. - 151 с. - укp. - рус.

Осмислено іманентну креативну логіку літературного процесу як аспект онтологічних культуротворчих відношень у ході дослідження реалій, репрезентованих українською, російською та західноєвропейськими літературами, хронологічно локалізованих у ряді історичних періодів - від середньовіччя до сучасності - та конститутивних для різних планів літературогенези: актуалізації міфопоетичних свідомісних архетипів, рефлексії категоріальної семантики жанру, рецепції філософських та ідеологічних концепцій, інтертекстуалізації та формування поетики літературного твору. Висвітлено функціональність християнізації світогляду в жанрогенезі української та російської легенди. Визначено особливості рефлективного аспекту жанроутворення у західноєвропейських літературах Відродження. Охарактеризовано чинники культурного феномену "зламу століть" та своєрідність його літературної складової. Виявлено жанрові модифікації російського нарису кінця ХІХ ст. Досліджено формотворчу продуктивність міфопоетичного мислення в сучасному соціокультурному контексті. Проаналізовано генеровані літературною рефлексією ХХ ст. концепції постмодернізму. Наведено поетологічний план вивчення літературних творів на основі досліджень рецепції ряду міфологем, принципів та складових образотворення, особливостей часопросторової організації та інтертекстуальності у зразках української та російської літератур ХІХ та ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.04 я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Квіт С.  
Основи герменевтики : Текст лекцій / С. Квіт; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. - К., 1999. - 123 c. - укp.

Систематизовано європейську традицію теорії інтерпретацій. Наведено поняття герменевтики, описано перші системи інтерпретації (кабалістику, античну і християнську герменевтику). Розглянуто наукову інтерпретацію герменевтики, феноменологію, філософську герменевтику, психоаналіз, фемінізм, екзистенціалізм. Висвітлюються проблеми семіотики та структуралізму, постмодернізму (постструктуралізму), герменевтики як літературної естетики, показано синтетичний характер сучасної української прози, а також стиль і час у зарубіжній прозі ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.518.3 + Ш400.04 + Э427

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Педагогічна наука та мистецтвознавство на межі століть : Зб. наук. пр. / ред.: Г. Є. Гребенюк; Обл. метод. каб. учб. закл. мистец. та культури {Харків}. - Х. : Каравела, 1999. - 180 c. - (Пробл. сучас. мистец. і культури). - укp.

Досліджено взаємозв'язок соціального та біологічного у теорії девіантної поведінки особистості, вплив телебачення на агресивну поведінку у дітей та молоді, а також роль фізичного виховання у формуванні належного психофізіологічного стану професійного керівника-лідера. Значну увагу приділено тенденціям постмодернізму в сучасній українській камерній музиці, концептуальним засадам мистецької освіти в Україні на прикладі організації театральної освіти в Україні у 90-ті роки ХХ ст., альтовій сонаті Д.Шостаковича, єврейським народним пісням релігійно-національного змісту тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2|Щ + Щ31 г(4УКР)6 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Біденко А.  
Постмодерні міфи сучасної України / А. Біденко // Людина і політика. - 2001. - № 4. - С. 3-9. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто коло питань: чи можна сьогоднішню Україну охарактеризувати як постмодерне суспільство; в яких сферах суспільного життя проявляються риси постмодерну; яким є "постмодерний нігілізм" в Україні; чому основною відмінністю українського варіанта постмодернізації є не переосмислення, а відмова від цінностей.


Ключ. слова: постмодернізм, нігілізм
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Берегова О.  
Постмодернізм в українській камерній музиці 80-90 років XX сторіччя / О. Берегова; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. - К., 1999. - 140 c. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Роботу присвячено дослідженню складних стильових процесів у камерній музиці сучасних українських композиторів. Вперше до наукового обігу українського музикознавства залучено абсолютно новий матеріал - 22 твори 15-ти композиторів, серед яких: "Скерцо" О.Скрипника, "Музика Рудого лісу" Є.Станковича, "Концерт-триптих" І.Карабиця тощо. Зроблено аналітичні спостереження над творами під кутом зору постмодерністського світогляду, що домінував наприкінці ХХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.23-03(4УКР)6-239.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Постмодернізм у філософії, науці та культурі / ред.: І. З. Цехмістро. - Х., 2000. - 296 с. - (Вісн. Харк. ун-ту; N 464. Сер.: Теорія культури і філос. науки). - укp.

Рассмотрен процесс трансформации авторского начала в массовой художественной культуре на фоне постмодернистских тенденций, различие и идентичность постфеминизма и постмодернизма, философский и культурологический смыслы женского начала в постмодерне, роль декоративно-прикладного искусства в постмодернистской интерпретации. Проанализированы информационные технологии в контексте ситуации постмодерна, проблемы развития творческого мышления как процессуального аспекта креативности, постмодернистские ситуации и их эпистемологические особенности. Предложен постмодернистский подход в осмыслении самодостаточно-экстатического озарения при рациональном и иррациональном рассмотрении.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.8я43 + Ю6*328.933 + Ю3(0)6-670я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Катаєв С.  
Трансформація сучасного українського суспільства: постмодерністський контекст / С. Катаєв // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 29-32. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто постмодернізм як новітню методологію соціального пізнання та об'єктивну характеристику соціальної реальності. Проаналізовано трансформаційні процеси в сучасному українському суспільстві в контексті теорії постмодерну. Згідно з наведеною теорією ознаками сучасного українського трансформаційного суспільства є парадокс та формування віртуальної свідомості, завдяки якій людина набуває здатності оперувати з уявною реальністю як зі справжньою тощо.


Ключ. слова: постмодернізм, віртуальна свідомість, трансформаційне суспільство
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ю6*328.933*31-725

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Козаренко О.  
Феномен української національної музичної мови / О. Козаренко; ред.: І. Пясковський, О. Купчинський; Наук. т-во ім. Шевченка у Львові. - Л., 2000. - 286 c. - (Українозн. б-ка НТШ; Чис. 15). - Бібліогр.: с. 266-284. - укp.

Досліджено національну музичну мову як феномен історії музики та семіотичну систему, а також у дискурсі постмодернізму. Висвітлено музичну мову Миколи Лисенка як визначальний етап національного семіотичного процесу. Розглянуто українську церковну музику та процес становлення національної музичної мови, проаналізовано особливості її розвитку в першій третині ХХ ст. Охарактеризовано галицьку композиторську школу в контексті становлення національної музичної мови. Вивчено національний музичний семіоз за умов стратифікації мовно-стильового процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.15 + Щ313(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Овчаренко С. В. 
Інформаційність жанру / С. В. Овчаренко. - О. : Астропринт, 1998. - 187 c. - (Б-ка "Diogen"). - Бібліогр.: 86 назв. - укp.

Аналізується проблема засобів та методів позараціонального структурування інформації. Жанр розглядається як базовий структурний елемент, який визначає основні світоглядні параметри соціально-психологічного виявлення людини. Показано сутність жанру, параметри жанрового мислення. Висвітлюється соціальна прагматика жанровості, проблема якості, кількості та мінливості інораціональної інформації. Описуються художні образи основних ідей дослідження, інораціональні перетворення інформації, традиції та перспективи культури, здійснений інораціональний погляд на проблему постмодернізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.271.2 + Щ03(0)-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бичко А. К. 
Історія філософії : Підруч. для студ. вищ. закл. освіти / А. К. Бичко, І. В. Бичко, В. Г. Табачковський. - К. : Либідь, 2001. - 406 c. - укp.

Розкрито зміст і сутність світового та вітчизняного історико-філософського процесу. Висвітлено історичні типи філософування. Досліджено сучасну світову філософію, зокрема філософію прагматизму, тоталітаризму, ірраціоналізму, екзистенційну філософію та філософський постмодернізм. Охарактеризовано українську філософію докласичної доби, класичної доби, українську філософію другої половини ХІХ ст., а також новітню українську філософію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3я73

Шифр НБУВ: ВА608528 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського