Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (16)Автореферати дисертацій (47)Книжкові видання та компакт-диски (167)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕЛЕКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 354
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Копань В. П. 
Адаптаційна селекція чорної смородини / В. П. Копань, К. М. Копань, Л. Д. Болдижева, О. М. Ярещенко // Садівництво. - 1998. - № 47. - С. 64-69. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

На основі традиційних методів селекції з використанням олігогенних донорів конкретних господарськи цінних ознак в Інститут садівництва УААН створено принципово нові сорти чорної смородини (Вернісаж, Аметист, Володимирська, Ювілейна Копаня, Софіївська), придатні для вирощування стабільних високих урожаїв високовітамінних ягід з обмеженим застосуванням пестицидів і практично повною механізацією виробництва і зберігання плодів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гопцій Т. І. 
Амарант: біологія, вирощування, перспективи використання, селекція / Т. І. Гопцій; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 1999. - 272 c. - Бібліогр.: 356 назв. - укp.

Висвітлено народногосподарське значення амаранту, історію культури, ботанічну характеристику, систематику, генетику. Визначено біологічні та фізіологічні особливості рослини, розглянуто хвороби і шкідники. Сформульовано наукові основи вирощування амаранту за умов Лівобережного Лісостепу України. Подано характеристику листостеблової маси і зерна амаранту, хімічний склад, а також охарактеризовано поживні властивості та перспективи їх використання. Доведено ефективність селекційної роботи з амарантом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.9 амарант

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Безугла О. М. 
Вихідний матеріал для селекції нуту / О. М. Безугла // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 17-19. - укp.

Наведено дані про найцінніші для селекції зразки нуту, відзначені в колекції підвищеною і стабільною продуктивністю, стійкістю проти аскохітозу та фузаріозу, які не вилягають і мають високе кріплення нижнього бобу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.5-31

Рубрики:
 Нут 

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ассаф Ібрагім 
Вплив ризоторфіну та реглону на продуктивність сої на різних фонах добрив / Ассаф Ібрагім // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 99-102. - укp.

Показано, що обробка насіння сої ризоторфіном за умов вирощування її на різних фонах добрив зумовлює підвищення врожайності, вмісту білка в зерні та зниження вмісту жиру. Обприскування рослин розчином реглону у фазі зав'язування бобів на всіх фонах живлення забезпечує істотні прирости врожаю зерна та деяке (на 2 - 6 днів) скорочення вегетаційного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4

Рубрики:
 Соя 

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мацелюх Б. П. 
Генетика і селекція мікроорганізмів / Б. П. Мацелюх // Мікробіол. журн. - 1998. - 60, № 5. - С. 60-72. - Бібліогр.: 100 назв. - укp.

В огляді літератури наведено результати досліджень з генетики і селекції бактерій, стрептоміцетів та грибів, одержаних у відділі генетики мікроорганізмів протягом останніх 35 років.


Ключ. слова: стрептоміцети, Bacillus polymuxa, Blakeslea trispora, генетична трансформація, мутагенез, біосинтез метіоніну і пуринів, генетична рекомбінація, картування хромосоми, реплікація та репарація ДНК, селекція
Індекс рубрикатора НБУВ: Е4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чучмій І. П. 
Гібрид кукурудзи ЧКЗ-18МВ / І. П. Чучмій, В. В. Моргун, О. С. Хроменко, В. С. Борейко, К. А. Ларченко, А. О. Шклярук // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 31-32. - укp.

Подано характеристику нового районованого ранньостиглого гібрида кукурудзи ЧКЗ-18МВ. Описано його основні морфологічні, господарсько-біологічні ознаки та особливості насінництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чекалин Н. М. 
Итоги селекционно-генетических исследований зерновых бобовых культур (1965-1998 гг.) / Н. М. Чекалин // Вісн. Полтав. держ. с.-г. ін-ту. - 1999. - № 1. - С. 4-7. - Библиогр.: 13 назв. - рус.

У процесі селекційних і генетичних досліджень зернових бобових культур - чини посівної та чини танжерскої, гороху, сої, нуту і кормових бобів на протязі 33 років отримано наступні найважливіші результати: відкрита індукована хіммутагенами цитоплазматична чоловіча стерильність та селективність запліднення у чини посівної і розроблені способи їх застосування у гетерозисній селекції; виведений перший селекційний мутантний сорт чини танжерської. На основі вивчення генетичної конкуренції, взаємодії "генотип-середовище" розроблені нові ефективні способи непрямого добору і оцінки селекційних і колекційних зразків гороху, сої, нуту та кормових бобів і виведені нові сорти гороху Норд і Полтавець 2, що поєднують високу врожайність та якість продукції зі стійкістю до полягання рослини та осипання насіння, а також ряду біотичних і абіотичних факторів середовища. В рамках Європейської наукової програми CABINET у 1997 році розпочата біохімічна селекція на покращання компонентного складу вуглеводів зерна гороху.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Пузік В. К. 
Культура ізольованих органів, тканин і клітин в біотехнології рослин : Навч. посіб. для студ. агроном. спец. вузів III-IV рівнів акредитації / В. К. Пузік; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. - Х., 1997. - 98 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто предмет і задачі біотехнології, її складові частини. Показано значення генетичної інженерії при створенні нових рослин. Наведено методику культивування окремих ізольованих клітин, протопластів, пиляків, пилку та ін. Представлена характеристика клітинних популяцій in vitro, описується клітинна селекція і мутагенез, культура клітинних суспензій, а також висвітлюються методи in vitro для оздоровлення і розмноження рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П123.7 я73-1

Шифр НБУВ: ВА588391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Ситник В. П. 
Метод поліпшення конопель за вмістом канабіноїдів у процесі первинного насінництва / В. П. Ситник, А. Д. Бондаренко // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 27-31. - укp.

Доведено ефективність поліпшуючого первинного насінництва конопель щодо вмісту канабіноїдних наркотичних сполук. Запропоновано нову схему первинного насінництва, що базується на сімейно-груповому відборі, проведеній оцінці сімей на вміст канабіноїдів у фазі бутонізації і дозрівання рослин, а також перевірки їх у нащадків.


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.2-317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Весна Б. О. 
Методи виробництва елітного насіння зернових та укісних сортів гороху / Б. О. Весна, О. В. Чорнобаб // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 65-67. - укp.

За результатами проведеного в 1991 - 1993 рр. порівняльного вивчення методів індивідуально-сімейного відбору за одно- і дворічної оцінки потомств, масового та негативного відбору доведено: найбільший урожай зерна вивчених сортів одержано за умов масового методу відбору.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-374

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Петренкова В. П. 
Методи створення селекційного матеріалу соняшнику, стійкого проти білої та сірої гнилей / В. П. Петренкова // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 39-42. - укp.

Інститутом рослинництва ім. В.Я. Юр'єва УААН за допомогою різних методів штучного зараження патогенами у процесі самозапилення рослин одержано селекційний матеріал соняшнику, стійкого на 81 - 91 % проти збудників різних патогенів. Він має групову стійкість проти білої та сірої гнилей, несправжньої борошнистої роси, вовчка.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Чучвага В. І. 
Методи створення інфекційного фону з метою вивчення сортової стійкості льону-довгунцю до фузаріозного в'янення за умов північно-східного Полісся України / В. І. Чучвага // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 42-46. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

За умов північно-східної зони Полісся України найбільший ефект у процесі створення штучного інфекційного фузаріозного фону досягнуто методом зараження площі вирощування інфікованим грунтом і фузаріозною соломкою. У разі зараження чистою культурою гриба F. oxysporum (f. lini) Bolley спостережено послаблення патогена мікофлорою грунту, особливо грибом-антагоністом.


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Науково-виробничий бюлетень "Селекція". Число 5 / уклад.: Ю. Ф. Мельник; Нац. об-ня по племен. справі у тваринництві "Укрплемоб'єднання". - К., 1998. - 306 с. - рус.

Представлено матеріали з питань молочного і м'ясного скотарства, конярства, свинарства, вівчарства, птахівництва та рибництва. Розглядаються організаційно-економічні аспекти діяльності пунктів штучного осіменіння в господарствах приватного сектора. Запропоновано застосування генетичного моніторингу в молочному скотарстві, наведено показники відтворювальної здатності та господарського використання корів різного походження і генотипів. Висвітлюються характерні особливості сучасного стану генофонду бугаїв-плідників при формуванні української симентальської м'ясної породи, шляхи селекційно-племінної роботи по прискореному розвитку галузі м'ясного скотарства. Досліджена ефективність впливу вітамінно-мінерального преміксу на розвиток лошат чистокровної породи, м'ясна продуктивність свиней нових генотипів вітчизняної селекції. Викладено методи ветеринарно-санітарного забезпечення благополуччя селекційно-племінних порід, рекомендовано комп'ютерну систему управління селекційним процесом у вівчарстві. Наведено результати нових селекційних досягнень у птахівництві та рибництві в 1997 р. тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П53я5

Шифр НБУВ: Ж69088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Єльніков М. І. 
Новий сорт озимої пшениці Харківська 92 / М. І. Єльніков, І. М. Норик, Б. О. Весна, В. Ф. Чорномаз // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 37-39. - укp.

Описано методи створення, біологічні, морфологічні та господарсько цінні ознаки нового сорту озимої пшениці Харківська 92. Наведено результати конкурсного і державного сортовипробування. Сорт районовано на 1993 рік в Ульяновській області.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Савенкова Т. М. 
Організація геному інбредних ліній і гетерозисних гібридів кукурудзи / Т. М. Савенкова, С. П. Заїка, С. М. Михалко, В. Б. Гур'єв // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 47-53. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Подано результати вивчення структури геному двох гібридів кукурудзи, що відрізняються за гетерозисом, та їх батьківських ліній. Встановлено, що кожний генотип містить різні кількості копій повторюваних послідовностей ДНК. Кількість кожної копії послідовностей ДНК успадковано незалежно. Специфічність організації геному досліджених форм рослин може бути ефективно використана для характеристики гібридів і ліній у селекції кукурудзи.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шелепов В. В. 
Оцінка вихідного матеріалу при створенні форм і сортів озимої пшениці з високими технологічними якостями зерна / В. В. Шелепов, Л. А. Коломієць, В. А. Власенко, В. І. Капля, С. М. Маринка // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 3-11. - укp.

Викладено результати впливу селекції озимої пшениці на високу якість зерна. Зроблено висновок, що у початкових ланках селекції цілком можливе застосування для оцінки технологічної якості зерна побічних показників - скловидність, масу 1000 зерен, наповненість та забарвлення зерна, величину седиментації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Клюс В. М. 
Потенціал продуктивності детермінантного генотипу гречки і умови його реалізації / В. М. Клюс // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 11-16. - укp.

Проаналізовано фактори, що зумовлюють прояв здатності детермінантних генотипів гречки формувати максимальну продуктивність. Доведено, що реалізація потенціалу врожайності є результатом взаємодії генотип - середовище.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-317

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Пазій І. П. 
Прогнозування рівня собівартості насіння як базової складової ціноутворення / І. П. Пазій, В. О. Омельченко, Г. М. Бабарика // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 102-106. - укp.

Доведено, що одним з головних факторів, що визначають рівень ціни насіння, є собівартість. Обгрунтовано положення, що основою для визначення собівартості є типова технологічна карта вирощування насіння різноманітних культур. Наведено методику її використання під час визначення собівартості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гусєв М. Г. 
Продуктивність соняшнику в повторних посівах / М. Г. Гусєв, А. М. Коваленко, В. В. Кириченко // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 93-98. - укp.

Наведено результати вивчення продуктивності сорту соняшнику Кавказець та гібриду Харківський 49 у післяукісних і післяжнивних посівах за умов Півдня України залежно від способів передпосівної підготовки грунту, сівби та густоти рослин. Вирощування соняшнику другою культурою після озимого ріпаку дає змогу одержати повноцінний урожай товарного насіння, підвищити сумарний вихід продукції обох культур та ефективність використання орної землі. Гібрид Харківський 49 є більш продуктивним, ніж сорт Кавказець, у всіх варіантах дослідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-458

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Буряк Ю. І. 
Підвищення врожайності насіння люцерни за сумісного застосування регуляторів росту та інсектицидів / Ю. І. Буряк, В. П. Грицай // Селекція і насінництво. - 1999. - Вип. 76. - С. 59-64. - укp.

На широкорядних безпокривних посівах другого-третього років життя й використання вивчено вплив регуляторів росту, застосовуваних разом з інсектицидами, на заселеність шкідниками та насіннєву продуктивність люцерни. Встановлено, що після обприскування на початку бутонізації туром, ГМК натрію з хлорофосом або Бі-58 врожай насіння люцерни зростав на 13 - 18 %, а після обприскування у фазі бутонізації ферокором, РКД з Бі-58, фозалоном, базудином або карате - на 3 - 12 % (залежно від складу компонентів сумішки) завдяки ефективнішому знищенню шкідливої ентомофауни та подовженню періоду інсектицидної активності препаратів. На посівах люцерни, оброблених лише регуляторами росту, чисельність шкідників також помітно знижувалась.


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.2-374

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29066 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського