Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (46)Автореферати дисертацій (30)Книжкові видання та компакт-диски (97)
Пошуковий запит: (<.>K=СОЦІАЛІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 217
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ситник П. К. 
Аналіз вихідних принципів соціально-політичного вчення марксизму: уроки історії (у пошуках сенсу людського життя та суспільного ідеалу) / П. К. Ситник; Рада нац. безпеки і оборони України. - К., 1997. - 266 c. - (Гуманіт. політика і духовна культура; Вип.3). - укp.

Аналізуються вихідні принципи і ключові категоріальні визначення соціально-політичного вчення марксизму в контексті основних здобутків духовного і практичного досвіду новітньої історії. З'ясовуються внутрішні вади комуністичного вчення, причини поразки реального соціалізму. Обгрунтовується принципова неспроможність марксистського гуманістичного ідеалу і розвивається альтернативне розуміння призначення людини, сенсу її життя і відповідних принципів організації суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-60 + Ю3(4ГЕР)6-60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Валіцький А.  
Марксизм і стрибок у царство свободи: Історія комуністичної утопії / А. Валіцький Д. Андрухів. - К. : Вид. дім "Всесвіт", 1999. - 510 c. - укp.

Детально проаналізовано концепцію свободи Маркса та Енгельса, доведено, що саме ця концепція лежить в основі комуністичного бачення суспільства майбутнього. Висвітлено історію комуністичної утопії в марксистській думці, включно з марксизмом-ленінізмом. З'ясовано, як внутрішня логіка комуністичної концепції вселюдського визволення перетворила марксизм на узаконення тоталітарних методів. "Стрибок із тваринного царства у царство свободи" - сутність доктрини "наукового соціалізму", а "царство свободи" - марксистська ілюзія комунізму, яка не стала та й не могла стати реальністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф055.22 + Ю3(0)6-60

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Побережний І. Н. 
Політологія студентам : Навч. посіб. / І. Н. Побережний, А. О. Карасевич, В. І. Побережний. - К. : Трелакс; Кіровоград, 1999. - 310 c. - Бібліогр.: с. 298-309. - укp.

Висвітлюються основні етапи розвитку політичної думки Стародавнього Сходу, Стародавньої Греції і Риму, Середньовіччя, Відродження, Реформації, Просвітництва та політичні ідеї періоду розвитку капіталізму. Велика увага приділяється становленню і розвитку політичної думки в Україні. Аналізується діяльність політичних партій, громадських організацій і рухів в політичній системі суспільства, а також сутність політичної культури, її структура і функції. Розкриваються поняття: політична свідомість і політична психологія, політична ідеологія і основні політичні течії (соціалізм, комунізм, соціал-демократизм, лібералізм, консерватизм, неоконсерватизм, радикалізм, екстремізм, фашизм, анархізм, клерикалізм, націоналізм), політичні конфлікти, політичні кризи і гуманізація політики. Детально розглянуто питання демократії, виборчої системи, взаємовідносин і взаємовпливу релігії і політики тощо. Крім того, до кожної теми додаються методичні матеріали: схеми, контрольні запитання і завдання, теми рефератів та список рекомендованої літератури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Пащенко В. О. 
Православ'я в новітній історії України. Ч. 2 / В. О. Пащенко. - Полтава, 2001. - 736 c. - Библиогр.: с. 709-735 - укp.

З використанням маловідомих архівних документів проаналізовано розвиток політики КПРС та радянської держави щодо православної церкви в УРСР. Охарактеризовано діяльність церкви в останні роки хрущовської "десталінізації", на початку руйнації адміністративно-командної системи. Висвітлено діяльність релігійних організацій у період глобальної кризи "розвинутого соціалізму". Досліджено міжцерковний та внутрішньоправославний конфлікт у незалежній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-315 + Э372.27-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: В341700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Маля М.  
Радянська трагедія: історія соціалізму в Россії. 1917 - 1991 / М. Маля А. Д Гриценко. - К. : Мегатайп, 2000. - 607 c. - (Європ. історія). - укp.

Проаналізовано період правління комуністичного режиму від моменту зародження в 1918 - 1921 рр. до цілковитого його колапсу 1991 р. Розглянуто соціально-економічну політику більшовицького керівництва у 1929 - 1935 рр., період масових репресій у 1935 - 1939 рр., наслідки Великої Вітчизняної війни. Висвітлено історичні події в колишньому СРСР, пов'язані з такими постатями, як В.Ленін, Й.Сталін, Н.Хрущов, Л.Брежнєв, Ю.Андропов, М.Горбачов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Данилів В. Ю. 
Солідарність і солідаризм / В. Ю. Данилів; Пер.: Андрущенко, Д. Павлюк. - К. : Видавн. дім "КМ Academia", 2000. - 146 c. - Бібліогр.: с. 146-148. - укp.

Досліджено проблему солідарності та солідаризму, що є найактуальнішою для сучасної України. Визначено сутність держави. Розглянуто вчення Католицької церкви про постання держави. Охарактеризовано термін "держава" в історичному аспекті. Висвітлено завдання державної політики. Наведено головні елементи державної дії. Описано абсолютизм, лібералізм, анархізм, націоналізм, соціалізм, комунізм, фашизм і націонал-соціалізм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в76 + Х001.1 + Ф1(0) + С5*44*333.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ткаченко А. А. 
Теорія основи соціального ринкового господарства / А. А. Ткаченко. - Запоріжжя : Дике Поле, 1998. - 280 c. - Бібліогр.: 220 назв. - укp.

В монографії створена єдина теорія ринків, що базується на побудованій автором теоретичній моделі основи соціального ринкового господарства. Розкривається теорія радикальності, як триєдності сутнісно-явищних моделей колективності, консумпційності та еквівалентності. Розкриття положень вказаних теорій здійснюється шляхом застосування авторської концепції діалектико-логічного доведення в політичній економії. Автор розробляє свої власні 5 моделей соціальної ринкової економіки, які об'єднані в одну велику модель: чиста конкуренція, монополія, монополістична конкуренція, олігополія, регульоване ринкове господарство, і обгрунтовує, чим завершується таке об'єднання: усі моделі виводяться з триєдності підстав-підвалин і провідною лінією зв'язку цих моделей є розвиток БССВ (безпосередньо суспільних споживних вартостей), перехід від класу до класу, починаючи з класу органічних БССВ і закінчуючи класом соцієтарних БССВ. Кожен клас БССВ детермінує певну модель ринку продуктів. Книга містить принципово нову концепцію і принципово нові результати: розроблено концепцію політичної економії, альтернативну марксівській, яка виключає потребу в двох політекономіях: політекономії капіталізму і політекономії соціалізму. Порівняно з західною теорією основа розроблена більш детально, що дозволяє одержати не окремі моделі поліполії, а єдину модель.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.291

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Голуб А. І. 
Українська соціал-демократія і міжнародний соціалізм: сторінки політичної історії (кінець XIX - перша чверть ХХ століття) : Навч. посіб. / А. І. Голуб; Дніпропетр. держ. ун-т. - Д., 1998. - 92 c. - укp.

Висвітлюється історія взаємодії української соціал-демократії з міжнародним соціалістичним рухом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-483 + Т3(4УКР)61-483

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дичковська Г. О. 
Український націонал-комунізм / Г. О. Дичковська. - К. : ТОВ "Міжнар. фін. агенція", 1998. - 35 c. - Бібліогр.: 23 назв. - укp. - рус.

Дається аналіз світоглядних та ідеологічних засад українського націонал-комунізму та націонал-соціалізму. Розкрито характер та зміни аксіологічних орієнтацій представників українських соціалістичних партій, з якими пов'язана трансформація названих течій. Показано логіку соціально-політичного мислення на етапі переродження із комунізму (соціалізму) в націонал-комунізм (націонал-соціалізм).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 + Ю6*217.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р83635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кривчик Г. Г. 
Уроки запровадження обрядовості в українському селі у 60-80-ті роки / Г. Г. Кривчик // Вісн. Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. - Д., 2000. - № 7. - С. 29-37. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Висвітлено політику радянської тоталітарної держави щодо запровадження обрядовості у побут населення з метою посилення ідеологічного впливу на людей. Показано суперечливі процеси, що відбувалися в духовному житті українського села у 60 - 80-ті рр.,зокрема, пробудження інтересу людей до свого національного коріння на тлі руйнування моральних устоїв у суспільстві "розвинутого соціалізму".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т595.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Коцур В. П. 
Історичні дослідження: упереджені та об'єктивні оцінки (соціальні зміни і політичні процеси в Україні 1920-х - 30-х рр.: історіографія) / В. П. Коцур. - К. : Наук. думка, 1998. - 505 c. - Бібліогр.: с. 419-503. - укp.

На основі синтезу сучасних методів дослідження зроблено аналіз радянської і пострадянської історіографії соціальних змін і політичних процесів в Україні 1920-30-х рр. Здійснюється історіографічний аналіз масиву літератури з проблем впливу тоталітарного режиму на соціум, його дегуманізацію, деінтелектуалізацію та моральну деградацію. Історіографія соціально-політичного життя України визначеного періоду аналізується в двох аспектах - об'єктивізму та персоналізму, при цьому простежуються характерні тенденції їх взаємовпливу та взаємозумовленості. Історична наука розглядається як соціальний феномен, який, з одного боку, впливає на розвиток суспільства, а з іншого - сам змінюється під впливом політичних, економічних, соціокультурних факторів. Розкривається роль вченого-історика в суспільстві через призму морально-етичного портрету тоталітарної і посттоталітарної систем, визначається його соціальна відповідальність за долю народу. Виявлені основні фактори, які негативно впливали протягом багатьох десятиліть на розвиток науки в цілому, розробку історії соціальних змін і політичних процесів 1920-30-х рр.: культ особи, ідеологічний тоталітаризм і остракізм; подавлення інакомислення, підпорядкованість дослідницької практики політиці правлячої партії, авторитарний тиск на історіографію офіційних оцінок і теоретичних положень тощо. Розглядаються найновіші публікації, які практично ще не підлягали історіографічному аналізу. Розкривається їх важливе історіографічне значення для концептуального переосмислення історії соціальних змін і політичних процесів в Україні вказаного періоду. Обгрунтована інша, порівняно з існувавшою до початку 1990-х рр.

,періодизація основних етапів вивчення історії соціально-політичних перетворень перших десятиріч радянської влади. Показано, що середина 80-х років не може вважатися рубежем в історичній науці, з яким раніше пов'язувалось створення нової концепції соціально-політичного розвитку довоєнних десятиріч, оскільки в цей час зберігались марксистсько-ленінські методологічні підходи, за допомогою яких робилися спроби модернізації історії доби тоталітаризму через призму "відродження історичної правди про ленінську модель соціалізму". Автор намагається в узагальнюючому вигляді представити на основі нових концептуальних підходів історіографію нових конкретних питань, пов'язаних з новими соціальними змінами і політичними процесами в тоталітарному суспільстві 1920-30-х рр.: розробку проблем історії українського робітництва, селянства, інтелігенції, інших соціальних верств суспільства в умовах здійснення соціальних експериментів авторитарного режиму, вивчення ролі комуністичної партії, рад, профспілок, комсомолу, інших громадських організацій, а також силових органів ЧК-НКВД у формуванні антидемократичного, репресивного ладу. Використовуються сучасні методи дослідження масових джерел - кореляційний і контент-аналіз, подається класифікація історіографічних досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61 + Т1(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Історія західних та південних слов'ян: ХХ століття : Навч. посіб. / ред.: Є. П. Пугач; Харк. держ. ун-т. - Х. : ОКО, 1998. - 462 c. - укp.

Висвітлюється роль південних і західних слов'ян у формуванні духовної культури і сучасного геополітичного становища на континенті. При викладенні історії створення незалежних Чехословацької і Польської республік, а також єдиної Югославської держави подано об'єктивний аналіз факторів, які сприяли цьому, зокрема, боротьби зарубіжних представництв цих народів за визнання правомірності утворення самостійних держав, ролі Паризької мирної конференції у встановленні нових кордонів у Європі, впливу революційних подій в Росії та Німеччині на долі слов'янських народів. Показано причини і наслідки виникнення цих трьох держав, як унітарних, незважаючи на багатонаціональний склад населення, зроблено спробу розглянути долі окремих народів у нових державних утвореннях. Аналізуються історичні події першої половини XX століття, які раніше замовчувались або спотворювались: драматичні події в Болгарії 1923-1925 рр., болгарський національно-визвольний рух в Македонії, формування македонської нації в складі Югославії, міжнародні наслідки пакту Ріббентропа-Молотова, історія Словацької і Хорватської держав у роки другої світової війни, роль некомуністичних сил Опору німецьким окупантам у Польщі і Югославії, катинська трагедія, "операція Вісла" 1947 р. тощо. Викладено більш ніж сорокалітню історію Польщі, Чехословаччини і Болгарії в період запровадження радянської моделі соціалізму та їх інтеграції в світову соціалістичну систему. Детально аналізується і югославський варіант тоталітарної системи, створеної комуністами. Показано причини, хід і наслідки антитоталітарних революцій 1989-1991 рр., а також процес виникнення нових незалежних слов'янських держав

, подано характеристику їх внутрішньої і зовнішньої політики. Окремі розділи присвячено найважливішим фактам і подіям з історії українсько-слов'янських стосунків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(49=СЛ3)6 я73 + Т3(49=СЛ7)6 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Вісник Київського національного лінгвістичного університету / ред.: М. П. Кочерган. - К., 2004. - 194 с. - (Філол.; Т. 7, N 2). - укp.

Проаналізовано змістові особливості концепту труд/arbeit в ідеологіях націонал-соціалізму та комунізму. Висвітлено особливості мовлення персонажів в епістолярному жанрі у процесі образного відображення дійсності, комунікативно-семантичні аспекти синтаксичної композиції у лексико-семантичній системі сучасної англійської мови. Розглянуто когнітивно-ономасіологічні особливості ідіоматичних композит-бахуврихі антропосемічного поля в англійській мові, розкрито лінгвокогнітивний механізм їх утворення та визначення основних моделей номінативної репрезентації концептів відповідних складних та складнопохідних слів.

Проанализированы содержательные особенности концепта труд/arbeit в идеологиях национал-социализма и коммунизма. Освещены особенности речи персонажей в эпистолярном жанре в процессе образного отражения действительности, коммуникативно-семантические аспекты синтаксической композиции в лексико-семантической системе современного английского языка. Рассмотрены когнитивно-ономасиологические особенности идиоматических композит-бахурвихе антропосемического поля в английском языке, изучен лингвокогнитивный механизм их образования и определения основных моделей номинативной репрезентации концептов соответствующих сложных и сложнопроизводных слов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69789/філ. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Держава і церква: уроки минулого і проблеми сьогодення : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 27 листоп. 2003 р., Ужгород, Україна / Від. у справах релігій Закарпат. обл. держ. адмін., Ужгород. нац. ун-т, Ін-т держ. упр. та регіон. розв., Закарпат. обл. орг. укр. асоц. релігієзнавців. - Ужгород : Ліра, 2003. - 224 c. - укp.

Проаналізовано уроки державно-церковних відносин часів соціалізму, а також особливості їх трансформації у постсоціалістичній Угорській Республіці. Показано роль релігійного чинника у формуванні здорового способу життя. Розглянуто проблемні питання щодо здійснення функцій органами постсоціалістичної прокуратури в державах Центральної та Східної Європи, а також проблеми класифікації вільних економічних зон.

Проанализированы уроки государственно-церковных отношений времен социализма, а также особенности их трансформации в постсоциалистической Венгерской Республике. Показана роль религиозного фактора в формировании здорового способа жизни. Рассмотрены проблемные вопросы осуществления функций органами постсоциалистической прокуратуры в государствах Центральной и Восточной Европы, а также проблемы классификации свободных экономических зон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.5 я431 + Х809(4УКР)323 я431 + Х8(44) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660176 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Корогод Г. І. 
Ідеальна держава ранніх соціалістів-утопістів. Томас Мор і Томазо Кампанелла : Навч. посіб. / Г. І. Корогод, М. І. Логвиненко; Нац. ун-т внутр. справ. Сум. філія. - Суми : ВВП "Мрія-1" ЛТД, 2005. - 37 c. - (Сер. "На допомогу студенту"). - Бібліогр.: с. 37. - укp.

Наведено загальну характеристику соціально-економічного та політичного становища Англії у XV - XVI ст. Висвітлено основні етапи життя та діяльності Т. Мора - видатного європейського гуманіста епохи Відродження та засновника утопічного соціалізму. Розлянуто державно-правову концепцію ученого щодо формування ідеальних суспільних відносин і справедливого законодавства. Охарактеризовано соціально-економічні умови розвитку Італії в XVI - XVII ст. Проаналізовано основні положення теоретичного вчення Т.Кампанелли про ідеальну державу - "Місто Сонця", зокрема суспільні відносини, організацію державного управління та формування правової системи.

Представлена общая характеристика социально-экономического и политического положения Англии в XV - XVI ст. Освещены основные этапы жизни и деятельности Т.Мора - выдающегося европейского гуманиста эпохи Возрождения и основателя утопического социализма. Рассмотрена государственно-правовая концепция ученого о формировании идеальных общественных отношений и справедливого законодательства. Охарактеризованы социально-экономические условия развития Италии в XVI - XVII ст. Проанализированы основные положения теоретического учения Т.Кампанелли об идеальном государстве - "Городе Солнца", в частности общественные отношения, организация государственного управления и формирование правовой системы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4ИТА)402.1 + Ф1(4ВЕЛ)402.1 + Ю3(4ВЕЛ)43-401 + Ю3(4ІТА)43-401.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р104484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Соловйова В. В. 
Історія вчень про державу і право : Навч. посіб. для навч. закл. / В. В. Соловйова, Т. П. Макаренко. - Донецьк : Юго-Восток, 2005. - 169 c. - Бібліогр.: с. 165-169. - укp.

Наведено загальну характеристику та проаналізовано основні етапи формування вчення про державу і право у різні періоди розвитку людської цивілізації - античну добу, епохи Відродження, Реформації, кризи феодалізму, зародження та становлення буржуазних відносин. Розглянуто теоретичні концепції просвітителів (Вольтера, Ш.Л.Монтеск'є, Ж.Ж.Руссо) та представників утопічного соціалізму (А.К. Сен-Сімона, Ш.Фур'є, Р.Оуена). Проаналізовано особливості становлення та розвитку ліберально-демократичного світогляду європейських учених кінця XVIII - початку XIX ст. щодо виникнення держави та права. Охарактеризовано основні етапи розвитку вітчизняної та російської політико-правової думки, висвітлено теоретичні положення марксистського вчення, органічної соціології Г.Спенсера, а також концепцій юридичного та соціологічного позитивізму, теорії солідаризму, політичного плюралізму, конвергенції, еліти та доктрини технократії. Розроблено плани семінарських занять, завдання для самостійних і контрольних робіт.

Дана общая характеристика и проанализированы основные этапы формирования учения о государстве и праве в различные периоды развития человеческой цивилизации - антическую эпоху, во времена Возрождения, Реформации, кризиса феодализма, зарождения и становления буржуазных отношений. Рассмотрены теоретические концепции просветителей (Вольтера, Ш.Л.Монтескье, Ж.Ж.Руссо) и представителей утопического социализма (А.К.Сен-Симона, Ш.Фурье, Р.Оуэна). Проанализированы особенности становления и развития либерально-демократического мировоззрения европейских ученых конца XVIII - начала XIX ст. о возникновении государства и права. Охарактеризованы основные этапы развития отечественной и российской политико-правовой мысли, освещены теоретические положения марксизма, органической социологии Г.Спенсера, а также концепций юридического и социологического позитивизма, теории солидаризма, политического плюрализма, конвергенции, элиты и доктрины технократии. Разработаны планы семинарских занятий и задания для самостоятельных и контрольных работ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кирилюк Ф. М. 
Історія зарубіжних політичних вчень : Навч.-метод. посіб. / Ф. М. Кирилюк, О. В. Батрименко. - К. : ТОВ "ХХІ ст.: Діалог культур", 2005. - 254 c. - укp.

Розглянуто особливості становлення та розвитку історії зарубіжних політичних учень, висвітлено теоретико-методичні засади наукової дисципліни, зміст основних понять і закономірностей. Проаналізовано політичні ідеї та вчення Стародавнього Сходу, античності, періоду раннього християнства та епохи середньовіччя. Розглянуто політичні теорії Н.Макіавеллі, Ж.Бодена, М.Лютера, Т.Мюнцера, Т.Мора, Т.Кампанелли. Розкрито суспільно-політичний зміст реформаторства та ідеї утопічного соціалізму. Досліджено особливості формування політичної думки епохи західноєвропейських революцій XVII ст. Проаналізовано концепцію "суспільного договору" Ж.-Ж. Руссо, політичні погляди Вольтера, Ш.-Л. Монтеск'є, Д.Дідро, соціально-політичні утопії XVIII ст., а також ідеї демократичної республіки, самостійності штатів і народного суверенітету Б.Франкліна, Т.Пейна, Т.Джефферсона. Розглянуто особливості розвитку політичних теорій і концепцій в Німеччині, розкрито основні положення кантівського вчення про право, мораль і політику.

Рассмотрены особенности становления и развития истории зарубежных политических учений. Освещены теоретико-методические основы научной дисциплины и раскрыто содержание основных понятий и закономерностей. Проанализированы политические идеи и учения Древнего Востока, Античности, периода раннего христианства и эпохи средневековья. Рассмотрены политические теории Н.Маккиавелли, Ж.Бадена, М.Лютера, Т.Мюнцера, Т.Мюра, Т.Капанелли. Раскрыто общественно-политическое содержание реформаторства и идеи утопического социализма. Исследованы особенности формирования политической мысли эпохи западаноевропейских революций XVII ст. Проанализированы концепция "общественного договора" Ж.-Ж. Руссо, политические взгляды Вольтера, Ш.-Л. Монтескье, Д.Дидро, а также социально-политические утопии XVIII ст. и идеи демократической республики, самостоятельности штатов и народного суверенитета Б.Франклина, Т.Пейна, Т.Джефферсона. Рассмотрены особенности развития немецкой политической мысли, раскрыты основные положения кантовского учения о праве, морали и политике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Наукові записки Національного університету "Києво-Могилянська академія". Т. 34. Філологічні науки / ред.: В. С. Брюховецький. - К., 2004. - 92 с. - укp.

Розглянуто проблему виділення в сучасній українській мові слів з національно-культурною конотацією, наведено основні критерії виокремлення і визначено тематичні групи лінгвокультурем. Проаналізовано місце та роль концептів "Христос" і "християнство" в утворенні концептуального простору російського комунізму та німецького націонал-соціалізму, а також у формуванні мов тоталітарних партій. Висвітлено теоретико-практичні аспекти роботи з термінологією у формуванні іншомовної професійної компетентності студентів-економістів, лінгвістичні та міжкультурні фактори у навчанні ділової англійської мови.

Рассмотрена проблема выделения в современном украинском языке слов с национально-культурной конотацией, приведены основные критерии выделения и определены тематические группы лингвокультурем. Проанализированы место и роль концептов "Христос" и "христианство" в образовании концептуального пространства русского коммунизма и немецкого национал-социализма, а также в формировании языков тоталитарных партий. Освещены теоретико-практические аспекты работы с терминологией в формировании иноязычной профессиональной компетентности студентов-экономистов, лингвистические и межкультурные факторы в обучении деловому английскому языку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69184/філол. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Томек В. Й. 
Політологія : Конспект лекцій. Ч. 1 / В. Й. Томек; Ніжин. держ. ун-т ім. М.Гоголя. - Ніжин, 2005. - 111 c. - Библиогр.: с. 108-110 - укp.

Описано методи та функції політології, висвітлено основні етапи розвитку світової політології: зародження науки про політику в країнах Стародавнього Сходу, політичні ідеї Стародавньої Греції та Риму, релігійно-політичні концепції в епоху Середньовіччя, соціально-політичні причини Відродження, основні ідеї та різновиди утопічного соціалізму, еволюцію марксизму, розвиток світової політології на рубежі ХІХ - ХХ ст. Проаналізовано зародження і розвиток політології в Україні, зокрема, особливості формування політології в епоху Київської Русі, литовсько-польської та козацько-гетьманської доби XVI - XVIII ст., періоду ХІХ - початку ХХ ст. Розглянуто питання реалізації новітньої української державності.

Описаны методы и функции политологии, освещены основные этапы развития мировой политологии: зарождение науки о политике в странах Древнего Востока, политические идеи Древней Греции и Рима, религиозно-политические концепции в эпоху Средневековья, социально-политические причины Возрождения, основные идеи и разновидности утопического социализма, эволюция марксизма, развитие мировой политологии на рубеже ХІХ - ХХ ст. Проанализированы зарождение и развитие политологии в Украине, в частности, особенности формирования политологии в эпоху Киевской Руси, литовско-польскую и казаческо-гетманскую эпохи XVI - XVIII ст., периода ХІХ - начала ХХ ст. Рассмотрены вопросы реализации новейшей украинской государственности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф0я73

Шифр НБУВ: В348450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Пащенко В.  
Православна церква в тоталітарній державі. Україна 1940 - початку 1990-х років : Моногр. / В. Пащенко. - Полтава : АСМІ, 2005. - 631 c. - Бібліогр.: с. 598-629. - укp.

На підставі маловідомих архівних документів висвітлено розвиток політики КПРС і Радянської держави щодо православної церкви в Україні у 1940 - на початку 1990-х рр. Проаналізовано діяльність релігійних організацій у періоди Другої світової війни, розвинутого будівництва соціалізму, руйнації адміністративно-командної системи, глобальної кризи "розвинутого соціалізму". Розглянуто наслідки реалізації політичного курсу КПРС щодо релігійного питання.

На основании малоизвестных архивных документов показаны направления политики КПСС и Советского государства по отношению к православной церкви в Украине в 1940 - начале 1990-х гг. Проанализирована деятельность религиозных организаций в периоды Второй мировой войны, развитого строительства социализма, разрушения административно-командной системы, глобального кризиса "развитого социализма". Рассмотрены последствия реализации политического курса КПСС по религиозному вопросу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС40584 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського