Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (37)Автореферати дисертацій (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ФОТОЗЙОМК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
Категорія:    
1.

Гуров О. М. 
Безвиблискова фотозйомка та фотографія у поляризованому світлі об'єктів судово-медичної експертизи з використанням цифрового фотоапарата / О. М. Гуров, С. В. Куценко // Укр. суд.-мед. вісн. - 2005. - № 1. - С. 5-6. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати пошуку найбільш раціональних способів фіксації фотозображень блискучих предметів для ліквідації виблисків під час фотозйомки об'єктів судово-медичної експертизи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Драч І. В. 
Аналіз і теоретичне обгрунтування роботи автобалансуючих пристроїв з рідинними та сипкими робочими тілами : автореф. дис... канд. техн. наук / І. В. Драч; Хмельниц. нац. ун-т. - Хмельниц., 2008. - 23 c. - укp.

Сформульовано нову постановку задачі дослідження процесу автоматичного балансування рідиною роторів з вертикальною віссю обертання, що відрізняється від існуючих урахуванням гідромеханічних властивостей рідини та демпфування системи. Удосконалено методику розв'язання даної задачі на підставі системного підходу щодо вивчення роботи рідинного автобалансувального пристрою (АБП). З урахуванням одержаних результатів розроблено рекомендації щодо використання АБП з рідинними робочими тілами. Вперше встановлено аналітичну залежність ефективності автоматичного балансування від параметрів системи ротор - АБП - рідина, з використанням якої розроблено науково-методичний апарат розрахунку АБП з рідинними робочими тілами. Запропоновано нове технічне рішення щодо підвищення ефективності балансування за рахунок зменшення впливу сили ваги баластної рідини, наведено його теоретичний опис. Створено конструкцію АБП з параболічними боковими стінками. Удосконалено методи та засоби вивчення швидкоплинних динамічних процесів руху робочих тіл у камері АБП, зокрема, запропоновано використовувати високошвидкісну відеозйомку та динамічну фотозйомку камерою, що обертається, з наступним уповільненим переглядом і розкадровкою цифрових записів, що надає можливість послідовно порівнювати динаміку поведінки системи та рідини в АБП, наочно спостерігати за поведінкою рідини та перевірити достовірність теоретичного обгрунтування роботи рідинного АБП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Нгуєн Дінь Лук 
Сепарація насіння рису в електростатичному полі : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.20.02 / Нгуєн Дінь Лук; Нац. аграр. ун-т. - К., 2000. - 16 c. - укp.

Висвітлено питання розробки методу та обладнання для процесу сепарації насіння рису в електростатичному полі, які забезпечують виділення із зернової суміші насіння з підвищеними посівними кондиціями. За результатами досліджень, які базуються на використанні законів електрогазодинаміки під час руху частинок видовженої форми з діелектричними властивостями в неоднорідному електричному полі, встановлено, що насіння рису в процесі електросепарації розподіляється за посівними кондиціями. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено, що процес сепарації залежить від електрофізичних властивостей насіння, обумовлених, в першу чергу, вологістю, температурою та геометричними параметрами. Обгрунтовано і визначено кількісні значення сил, які діють на насіння в електричному полі. Встановлено траєкторії руху насіння шляхом використання швидкісної фотозйомки. Одержано аналітичні залежності, які визначають залежність траєкторії руху частинок від параметрів поля, що обумовило можливість визначення основних параметрів і розробку режимів роботи пристрою для сепарації насіння рису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бідолах Д. І. 
Використання неконтактних методів картографування грунту / Д. І. Бідолах // Агроекол. журн.. - 2007. - № 1. - С. 83-85. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Представлено можливості використання неконтактних методів для дослідження оптичних властивостей грунтів. Запропоновано використання цифрової фотокамери для картографування територій, на яких неможливо провести спектральний аналіз за матеріалами космічної зйомки. Наведено створену з використанням геоінформаційних технологій грунтову карту і порівняно її з архівною на цю саму територію. Показано, що поєднання використання матеріалів космічної і наземної фотозйомки підвищить точність і прискорить процес грунтового картографування.


Індекс рубрикатора НБУВ: П035.9с1

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Спеціальна техніка: основні поняття, терміни та визначення : навч. посіб. / уклад.: М. В. Кобець, Б. В. Жуков, П. П. Артеменко; Нац. акад. внутр. справ. - Київ : Аванпост-Прим, 2013. - 189 c. - Бібліогр.: с. 179-187 - укp.

Розглянуто теоретичні й організаційно-тактичні основи та правові засади застосування спеціальної техніки в діяльності органів внутрішніх справ. Наведено засоби та прийоми фотозйомки та відеозапису в боротьбі зі злочинністю. Охарактеризовано прилади оперативного спостереження в діяльності органів внутрішніх справ. Подано інформацію про прийоми виявлення вибухових речовин і пристроїв, а також наркотичних речовин. Приділено увагу засобам і методам одержання інформації для пошуку зниклих злочинців, інших осіб та об'єктів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01 с5 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО32855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Лис Д. О. 
Використання камерофонів в судово-медичній експертизі : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.25 / Д. О. Лис; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Викладено наукове обгрунтування й опрацьовано методики практичного використання стільникових мобільних телефонів, які мають фотокамеру (камерофонів), у судово-медичних дослідженнях. Запропоновано класифікацію цифрової судової фотографії. Визначено межі застосування камерофонів залежно від експертного завдання, роздільної здатності та спектральних характеристик фотокамери. Розроблено методики детальної фотозйомки з використанням створеного ZООМ-контейнера. Опрацьовано оригінальний спосіб мікрофотографування за допомогою спеціального контейнера. Апробовано методику фотографічної фіксації слідів крові з використанням камерофонів і кольорових стандартизованих світлофільтрів. Обгрунтовано відповідність технічних характеристик камерофонів вимогам і меті ідентифікаційних досліджень. Розроблено новий спосіб ідентифікації особи за черепом і прижиттєвим фотопортретом - методика "малих екранів", яка завдяки роботі з системою координатних точок дозволяє використовувати дисплей камерофона в ідентифікаційному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.2 с51 + Х893.9(4УКР)413.1 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Левицький В. Г. 
Управління якістю блоків декоративного каменю на основі використання цифрової фотограмметрії : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.03 / В. Г. Левицький; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - Київ, 2015. - 22 c. - укp.

Досліджено закономірності зміни якості товарної блочної продукції в результаті попередньої ідентифікації та визначено геометричні параметри природних окремостей, моделювання та планування виходу кінцевої блочної продукції та готових виробів на основі запропонованих цифрових фотограмметричних методик. Розроблено методику цифрової наземної фототеодолітної зйомки масиву природного каменю та блочної продукції, на основі якої встановлено раціональні параметри зйомки та оцінено вплив відстані фотозйомки на точність визначення довжини та площі тріщин фотограмметричним і тахеометричним способами. Розроблено методики чисельного аналізу природних тріщин і визначення об'ємів товарних блоків дистанційними цифровими засобами, які реалізовані в програмах "Детектор тріщин" і "Паспорт товарного блока". Визначено раціональні технологічні параметри видобування блоків декоративного каменю, а саме висоту уступу, ширину та висоту монолітів, за мінімальними значеннями функцій питомих економічних затрат на відокремлення моноліту від масиву та мінімальними втратами блочної продукції, що надало можливість забезпечити максимальну якість блочної продукції на досліджених кар'єрах.


Індекс рубрикатора НБУВ: И347

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413458 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шепітько В. Ю. 
Криміналістика : підручник / В. Ю. Шепітько, В. О. Коновалова, В. А. Журавель, В. М. Шевчук, Б. В. Щур; ред.: В. Ю. Шепітько; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - 5-те вид., перероб. та допов. - Київ : Ін Юре, 2016. - 632, [1] c. - Бібліогр.: с. 617-624 - укp.

Висвітлено загальнотеоретичні проблеми криміналістики, питання криміналістичної техніки й окремих її галузей. Розкрито зміст криміналістичної тактики. Охарактеризовано методику розслідування злочинів, зокрема, вбивств, згвалтувань, крадіжок, привласнення та розтрати майна, шахрайства, злочинів корупційної спрямованості. Подано інформацію про види та методи судово-оперативної фотозйомки, класифікацію слідів, можливості судово-балістичної експертизи. Увагу приділено методиці судово-почеркознавчої експертизи, принципам планування розслідування, видам слідчих дій, тактиці огляду місця події. Наведено криміналістичну характеристику злочинів, що вчиняються організованими злочинними групами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА798891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Півторак Д. О. 
Розробка просторово-частотної моделі процесу формування зображення комбінованим способом / Д. О. Півторак // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Приладобудування. - 2016. - Вип. 51. - С. 37-41. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Для зниження інформаційних втрат під час фотозйомки за умов великого інтервалу яскравості в межах кадру, використовуються мультиплікативний, адитивний і комбінований способи реєстрації зображень. За комбінованого способу реєстрації зображень проводиться експонування світлочутливого сенсора через заздалегідь побудовану частотно-вибіркову фільтр-маску оптичного зображення об'єкта фотографування і зображення екрану рівномірної яскравості. Розроблено просторово-частотну модель процесу формування зображення в цифрових фотокамерах, що використовують комбінований спосіб локального управління експозиції. З моделі видно, що експонометрична система локального управління експозицією безпосередньо впливає на процес формування зображення, змінюючи свою модуляційну передатну функцію, і опосередковано, змінюючи параметри, що входять у вирази для модуляційних передавальних функцій більшості ланок, які беруть участь у формуванні такого зображення.


Індекс рубрикатора НБУВ: М91 + З970.638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126/прилад. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Батєєва Н. 
Методика біомеханічного аналізу виконання стрибка вгору зігнувшись / Н. Батєєва, П. Кизім // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2016. - № 6. - С. 17-23. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - біомеханічний аналіз виконання стрибка вгору зігнувшись. Використано наступні методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення даних спеціальної науково-методичної літератури; фотозйомка, відеозйомка, біомеханічний комп'ютерний аналіз, педагогічне спостереження. У проведенні біомеханічного аналізу виконання стрибка вгору зігнувшись приймали участь студенти (n = 8) кафедри народної хореографії факультету хореографічного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтва. Проведено біомеханічний аналіз виконання стрибка вгору зігнувшись, одержано кінематичні характеристики (шлях, швидкість, прискорення, зусилля) загального центру маси тіла та центру маси біоланок тіла виконавця (стопи, гомілки, стегна, плеча, передпліччя, кисті). Побудовано біокінематичні моделі (фази). Визначено енергетичні характеристики - механічна робота та кінетична енергія ланок ніг і рук під час виконання стрибка зігнувшись. Встановлено, що аналіз біомеханіки виконання стрибка вгору зігнувшись, суттєво впливає на рівень технічної підготовки кваліфікованих спортсменів у гімнастиці (спортивна), в аеробічній гімнастиці (аеробіка), стрибках у воду та танцювальних видах спорту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.117.5 + Ч510.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Клепко А. В. 
Особливості впливу довготривалого гамма-опромінення малої потужності на розвиток лабораторних щурів та їх спермоутворення = Impact peculiarities of long term gamma-irradiation with low dose rate on the development of laboratory rats and their sperm production / А. В. Клепко, О. А. Мотрина, О. С. Ватліцова, К. С. Андрейченко, С. А. Пчеловська, С. В. Андрейченко, Л. В. Горбань // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2015. - Вип. 20. - С. 500-509. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.31-638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Куліковська О. Є. 
Спосіб визначення лінійних елементів зйомки місцевості безпілотною моделлю / О. Є. Куліковська, Ю. Ю. Атаманенко, О. С. Намінат // Гірн. вісн.. - 2016. - Вип. 101. - С. 41-45. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60802 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Пудова С. С. 
Використання мобільного телефону в навчальному процесі / С. С. Пудова // Фіз.-мат. освіта. - 2018. - № 2. - С. 97-101. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Висвітлено питання використання мобільного телефону у навчальному процесі під час вивчення різних дисциплін на підставі аналізу наукових досліджень і публікацій. Зосереджено увагу на досвіді використання мобільного телефону під час вивчення шкільної фізики в різних країнах. Виділено напрямки дослідження проблеми щодо використання мобільного телефону в освіті та наведено приклади такого застосування. Виокремлено загальні для всіх дисциплін приклади використання мобільного засобу навчання, які пов'язані з його функціональними можливостями (відеозйомка, звукозапис, фотозйомка, робота в Інтернеті тощо) та програмним забезпеченням. Зокрема, до таких прикладів віднесено пошукову діяльність в Інтернет-просторі, роботу з електронними словниками, проходження онлайн-тестів, роботу з фото-, аудіо- та відеоматеріалами, спілкування в соцмережах. Наведено приклади розроблених комп'ютерних програм для мобільних телефонів, які можна використовувати у ході вивчення різних дисциплін (іноземні мови, біологія, географія, хімія, математика, фізика, анатомія). Описано можливості використання датчиків мобільного телефону під час вивчення фізики та інших дисциплін природничо-математичного циклу. Виокремлено напрямки фізичних експериментів із застосуванням таких датчиків. В інших прикладах мобільний телефон виступає як засіб для введення документації щодо фізичного експерименту та здійснення онлайн-навчання. Проведено порівняння прикладів використання мобільного телефону під час вивчення фізики у вітчизняній і закордонній освітній практиці. Згадано такі фактори, від яких залежить ефективність та частота використання мобільних телефонів у навчанні: державна освітня політика, готовність учнів і вчителів застосовувати мобільні технології та їх обізнаність у сфері інформаційних технологій, особливості вивчення кожної окремої дисципліни.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)2-252 + Ч421.253

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Андрєєв С. М. 
Застосування даних аерофотозйомки з безпілотних літальних апаратів для побудови 3D-моделей місцевості / С. М. Андрєєв, В. А. Жилін // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2019. - Вип. 1. - С. 3-16. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Предметом дослідження є методика побудови 3D-моделей місцевості на базі даних, одержаних за допомогою безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Об'єктом дослідження є процес створювання 3D-моделей місцевості, цифрових моделей рельєфу, ортофотопланів, звітів з параметрами реконструкції місцевості та параметрами зйомочної камери із використанням сучасного спеціалізованого програмного забезпечення (ПЗ) - сучасних цифрових фотограмметричних систем (ЦФС). Мета роботи - підвищення інформативності та актуалізації геоданих за допомогою методики створення фотограмметричних ЗD-моделей місцевості на основі інформації, одержаної по знімках з БПЛА, а також відеоматеріалів обльотів місцевості. Задля досягнення поставленої мети вирішено такі часткові задачі: виконання аналізу сучасних засобів одержння та обробки аерофотоінформації з точки зору можливості їх застосування для 3D-моделювання ситуації на місцевості; визначення основних фотограмметричних параметрів для побудови вимірювальних ЗD-моделей місцевості; розробка технологічних схем побудови фотограмметричних ЗD-моделей місцевості на основі комплексного використання просторових даних; розробка методики побудови 3D-моделі місцевості на базі отриманих даних за допомогою БПЛА. Висновки: виконано аналіз та вибір ПЗ, що задовольняє вимогам щодо застосування для 3D-моделювання ситуації на місцевості за даними з БПЛА; визначено основні фотограмметричні параметри для побудови вимірювальних ЗD-моделей місцевості за даними з БПЛА (сценарій зйомки для різних об'єктів; роздільна здатність; тип об'єктиву; параметри калібрування фотокамери); розроблено технологічні схеми побудови фотограмметричних ЗD-моделей місцевості на основі комплексного використання просторових даних аерофотозйомки та відеоданих; розроблено методичні рекомендації для побудови 3D-моделі місцевості за даними відео- та фотозйомки, одержаними з різних видів БПЛА; на підставі проведених досліджень розроблено методику побудови 3D-моделей місцевості на базі даних, одержаних за допомогою БПЛА. Методика дозволяє створювати 3D-моделі місцевості, цифрові моделі рельєфу, ортофотоплани, звіти з параметрами реконструкції місцевості та параметрами зйомочної камери. Запропоновану методику апробовано при побудові 3D-моделей місцевості реальних об'єктів: база відпочинку "Мис Доброї Надії" в Полтавській області, студентський гуртожиток Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського (ХАІ), територія Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, піщаний кар'єр в Полтавській області.


Індекс рубрикатора НБУВ: О538 + Д131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Терновий Ю. Ф. 
Вплив гідродинамічної нестійкості струменя металу на дисперсність гранул при розпиленні / Ю. Ф. Терновий, А. Г. Пригунова, Н. В. Лічконенко // Процеси лиття. - 2020. - № 3. - С. 8-18. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
16.

Пасічник Н. А. 
Спеціалізовані маркерні індекси стресу для оцінки якості пшениці / Н. А. Пасічник, В. П. Лисенко, О. О. Опришко, Н. О. Ясінська // Агроекол. журн.. - 2020. - № 3. - С. 80-86. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Щоб мати уявлення про майбутній врожай аграрії зацікавлені якомога раніше одержати об'єктивну інформацію про стан рослин. Оцінка стану прапорцевого листка за допомогою безпілотного літального апарата (БПЛА) є перспективною для оцінки якості майбутнього врожаю пшениці озимої. Оптимальним знаряддям для моніторингу стану фітоценозів вважається БПЛА, що здатні надати аграріям цифрові знімки високої розподільчої здатності за прийнятну вартість. Аналіз літературних джерел засвідчив відсутність напрацювань щодо ідентифікації стану прапорцевого листка, придатних для БПЛА. В умовах дослідного стаціонару кафедри агрохімії та якості продукції рослинництва НУБІП України в Київській обл. здійснено виміри інтенсивності складових кольору пшениці. Стан прапорцевого листка оцінювали візуально у наземних дослідженнях. Було зафіксовано, що добре розвинений прапорцевий листок був у посівах з рекомендованою та полуторною до неї дозами мінеральних добрив. Повітряну фотозйомку здійснювали цифровою (RGB) камерою FC200 з висоти 100 м. Математичну обробку одержаних результатів формату jpeg проводили засобами MathCad. За результатами роботи було запропоновано маркерний індекс стресу, побудований на визначенні стану прапорцевого листка, що є індикатором формування врожайності зерна у колосі. Було продемонстровано доцільність врахування під час моніторингу пшениці, окрім середнього значення інтенсивності, яскравості каналу кольору і величини половини ширини розподілу. Ця величина може слугувати як додатковий параметр за створення стресових індексів, а також свідчити про стан переходу між етапами росту і розвитку рослин. Експериментально доведено, що кольорові знімки пшениці мають створюватися під конкретні етапи органогенезу. З урахуванням того, що тривалість етапів становить кілька днів, саме БПЛА є оптимальним знаряддям для потреб точного землеробства, адже може використовуватись безпосередньо сільгоспвиробниками.


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-47с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Севрук В. Г. 
Окремі аспекти інформаційно-аналітичного забезпечення протидії злочинам, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі / В. Г. Севрук // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 2. - С. 104-113. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Аналіз досліджуваної наукової проблематики інформаційно-аналітичного забезпечення протидії злочинам, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі, наразі зумовлює необхідність подальшого дослідження етнічної злочинності в Україні та світі загалом. Визначено, що такі етнічні групи формуються на основі національної та кланової спорідненості, традицій і звичаїв, їм властива спеціалізація за окремими видами злочинів. Відзначено, що протидія злочинам, що вчиняються організованими групами та злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі, потребує специфічних підходів, що мають ураховувати їх національні (етнічні) психологічні особливості. Акцентовано на особливостях збирання, аналізу, накопичення та зберігання інформації з метою її зручного та ефективного використання під час виявлення, документування та розслідування цієї категорії кримінальних правопорушень. Окремо наголошено, що сьогодні однією з новітніх форм інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності правоохоронних органів щодо протидії злочинам, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями, які сформовано на етнічній основі, є забезпечення системи відеоспостереження, що полягає у фіксації правопорушення, часу та осіб, які його вчинили, методиці ідентифікації людини за параметрами мовних сигналів; алгоритми автоматизованої цифрової фотозйомки, цифрового відео- та звукозапису (моделювання фотопортретів осіб, які брали участь у вчиненні злочину), алгоритми ідентифікації людини на основі біометричних ознак з розпізнаванням обличь та багато іншого. Це сприятиме подальшому розвитку та вдосконаленню сучасних форм і методів протидії злочинам, що вчиняються організованими групами і злочинними організаціями, які сформовані на етнічній основі. Відзначено, що значення даної роботи передусім полягає в тому, щоб на практиці правоохоронним органам, які займаються протидією організованим групам і злочинним організаціям, які сформовані на етнічній основі, була можливість мати уявлення про це негативне явище.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Іванюк В. Г. 
Розвиток 3D-реконструкції поверхні за тріадою зображень на основі ламбертівської моделі відбиття / В. Г. Іванюк, Б. П. Русин, Р. Я. Косаревич // Відбір і оброб. інформації : міжвід. зб. наук. пр. - 2022. - Вип. 50. - С. 54-61. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Запропоновано метод реконструкції поверхні об'єкта за серією його зображень на основі ламбертівської моделі відбиття світла. Вихідні зображення отримані методом фотозйомки за природного освітлення. Параметри моделі визначено за зміною положення джерела світла з використанням додаткового затінення та незмінного положення приймача. Серія містить тріаду зображень, отриманих за різних напрямків освітлення, а також затінене зображення поверхні об'єкта реконструкції. На першому етапі реконструюють похідні поверхні об'єкта, далі їх накопичують і визначають висоти. Щоб спростити складність практичної реалізації, запропоновано об'єктом 3D-реконструкції обрати макет піраміди. Фотозйомку тріади зображень піраміди виконують до полудня, в полудень та після полудня. інформацію тріади та затіненого зображення поверхні обробляють у системі, де спочатку визначають напрямки освітлення на основі даних про висоту Сонця у верхній кульмінації в день фотозйомки, а також часу фотозйомки. Реалізовано процедуру визначення висоти Сонця в певний день року. Обчислені напрямки освітлення на основі ламбертівської моделі відбиття світла реконструйовано у горизонтальні та вертикальні похідні. В результаті дискретного накопичення похідних відбувається реконструкція поверхні піраміди.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Жмурик Д. В. 
Експериментально-клінічне обгрунтування ефективності застосування нових методів хірургічного та медикаментозного лікування ускладнених форм відшарування сітківки різної етіології : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.18 / Д. В. Жмурик; Національна академія медичних наук України, Інститут очних хвороб і тканинної терапії імені В. П. Філатова. - Одеса, 2019. - 28 c. - укp.

Розкрито питання підвищення ефективності хірургічного та медикаментозного лікування відшарування сітківки різної етіології шляхом експериментально-клінічного обґрунтування нових технологій оперативних втручань, а також передопераційної підготовки, профілактики та лікування операційних і післяопераційних ускладнень. Методи дослідження: загальноклінічні; офтальмологічні (візометрія, рефрактометрія, комп'ютерна периметрія Humphrey, пневмотонометрія, біомікроскопія, гоніоскопія, офтальмоскопія (щілинна лампа), фотозйомка переднього і заднього відрізків ока, флюоресцентна ангіографія (ретинальна камера Topcon), сонографія); експериментальні: (біомікроскопія, офтальмоскопія, електроретинографія, світлова мікроскопія, електронна мікроскопія (електронний мікроскоп)); статистичні. Вперше на ультраструктурному рівні встановлено, що тампонада перфтордекаліном в різні терміни перебування у вітреальній порожнині не викликає в сітківці виражених дистрофічних змін, а проявляється гідропічними змінами. Вперше на ультраструктурному рівні виявлено активацію внутрішньоклітинних компенсаторно-відновних процесів в сітківці, починаючи з 14 дня спостереження після тампонади перфтордекаліном. Вперше експериментальними дослідженнями встановлено, що незалежно від тривалості тампонади й особливостей тампонуючих речовин, відмічаються компенсаторно-пристосувальні реакції сітківки, що проявлялось у гідропічних минущих змінах мембранних структур сітківки, які викликали активацію трансмембранного потенціалу зовнішніх і середніх шарів сітківки центральної та периферичної її зон. Встановлено уповільнення пресинаптичної активності в зовнішніх сегментах фоторецепторів темноадаптованої сітківки після тампонади силіконовим маслом в різні терміни спостережень; при тампонаді перфтордекаліном у ті ж самі строки тампонади і терміни спостереження зміни пресинаптичної активності відсутні. Доповнено наукові дані про уповільнення постсинаптичної активності в середніх шарах сітківки в різні терміни спостереження і часу тампонади однаково для перфтордекаліну і силіконового масла. Встановлено відсутність впливу на трансмембранний пресинаптичний потенціал як після тампонади перфтордекаліном, так і силіконовим маслом незалежно від термінів спостереження, що проявлялось лише в тенденції до підвищення амплітуди хвилі “а”. Вперше встановлено підвищення трансмембранного постсинаптичного потенціалу після тампонади перфторорганічними сполуками і силіконовим маслом в різні терміни спостереження, що свідчить про ушкодження середнього шару клітин сітківки. Доповнено в експерименті наукові дані щодо особливостей біоелектричної активності центральної зони сітківки зовнішніх і середніх її шарів за тимчасовими і амплітудними параметрами як після тампонади перфтордекаліном, так і силіконовим маслом. Розроблено та впроваджено в практику поетапний метод лікування пацієнтів з тракційним відшаруванням сітківки на фоні цукрового діабету. Розроблено та впроваджено в практику пристрій для підшивання інтраокулярної лінзи з отвором на кінці голки. Розроблено та впроваджено в практику спосіб фіксації інтраокулярної лінзи при порушеннях зв’язкового апарату капсульного мішка і цілісності задньої капсули кришталика. Розроблено та впроваджено в практику спосіб підшивання капсульного мішка при повному вивиху кришталика в склоподібне тіло. Розроблено та впроваджено в практику поетапний метод лікування пацієнтів з важкою травмою ока, який полягав в проведенні первинної мікрохірургічної обробки на першому етапі, вітреоретинального реконструктивного втручання – на другому етапі та імплантації іридо-кришталикової діафрагми на третьому. Розроблено та впроваджено в практику формулу розрахунку точок підшивання іридо-кришталикової діафрагми, яка дозволила покращити її центрацію. Розроблено та впроваджено в практику спосіб хірургічного лікування ускладнених відшарувань сітківки з нижньою локалізацією. Удосконалено методику інтрасклеральної фіксації ІОЛ при відсутності капсульного мішка кришталика в поєднанні з хірургією відшарування сітківки, яка полягає у виведенні гаптичних елементів у косих меридіанах з формуванням “заклепок”. Розроблено та впроваджено в практику новий метод профілактики ускладнень вітреоретинальних втручань, який полягає у використанні комбінації нейротропних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.639.085

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442124 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського