Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (5)Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>K=ХРУЩОВСЬК$<.>+<.>K=ВІДЛИГА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Пащенко В. О. 
Православ'я в новітній історії України. Ч. 2 / В. О. Пащенко. - Полтава, 2001. - 736 c. - Библиогр.: с. 709-735 - укp.

З використанням маловідомих архівних документів проаналізовано розвиток політики КПРС та радянської держави щодо православної церкви в УРСР. Охарактеризовано діяльність церкви в останні роки хрущовської "десталінізації", на початку руйнації адміністративно-командної системи. Висвітлено діяльність релігійних організацій у період глобальної кризи "розвинутого соціалізму". Досліджено міжцерковний та внутрішньоправославний конфлікт у незалежній Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-315 + Э372.27-36

Рубрики:

Шифр НБУВ: В341700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Маркелова С. Н. 
Реформирование высшей школы Украины в период "оттепели" / С. Н. Маркелова // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 139-145. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Розглянуто проблему реформування вищої школи Східної України в період хрущовської "відлиги". На прикладі статистичних даних і конкретних фактів показано зміни, що відбувалися у вузах України, відображено завдання, які ставилися перед вищою школою. Реформаторські періоди в системі освіти, якщо їх аналізувати в історичному аспекті, дозволяють побачити проблему в її розвитку, визначити результати та їх ефективність. Вельми значущими, з цієї точки зору, були процеси, що відбувалися у вищій школі в ході реформаторських сплесків 1950 - 60-х рр. у СРСР. Проаналізовано наукові видання, в яких частково відображено зміни у вищій школі, звернено увагу на один з головних аспектів її розвитку - заочну форму навчання.


Ключ. слова: вища освіта в Україні, хрущовська "відлига", заочне навчання
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Баран В. К. 
Україна крізь віки : В 15 т. Т. 13. Україна в умовах системної кризи (1946-1980-і рр.) / В. К. Баран, В. М. Даниленко; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т археол. - К. : Альтернативи, 1999. - 303 c. - Бібліогр.: с. 301-302. - укp.

На підставі документальних фактів викладено повоєнну історію України, максимально правдиво відтворено історичний процес, переосмислено події вітчизняної історії. Висвітлено широкомасштабний ідеологічний наступ сталінізму, що перешкоджав духовному збагаченню народу, розвитку суспільної думки та суспільних процесів. Проаналізовано "соціалістичні перетворення" на західноукраїнських землях: ліквідацію Греко-католицької церкви, масові репресії проти корінної нації, депортації тощо. Значну увагу приділено питанням вступу України до Організації Об'єднаних Націй, переходу Криму до складу УРСР, реформаційних заходів у сільському господарстві, державному управлінні, а також соціально-культурній сфері. Охарактеризовано реформаторський потенціал хрущовської "відлиги", що стала поштовхом розкріпачення творчого потенціалу українського народу, сприяла піднесенню гідності та самосвідомості українців, збереженню та примноженню духовних і моральних сил для подальшої боротьби. Зауважено, що поворот до неосталінізму, що бере початок у середині 1960-х рр., спричинив радикалізацію політичних настроїв частини шістдесятників і виникнення явища дисидентства. Розглянуто консервативний курс Л.Брежнєва, спрямований на "стабілізацію" радянського суспільства, а також діяльність П.Шелеста, В.Щербицького, К.Черненка, Ю.Андропова та М.Горбачова. Зроблено висновок: на рубежі 1980-х - 90-х рр. радянська тоталітарна система пережила всеохопну формаційну кризу й зазнала остаточного краху. З розпадом СРСР Україна знову повернулася на шлях самостійного демократичного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63 + У03(2УКР)63

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Білик Б. І. 
Історія української та зарубіжної культури : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Б. І. Білик, Ю. А. Горбань, Я. С. Калакура, С. М. Клапчук, О. В. Кузьменець, В. Ф. Остафійчук, А. Г. Слюсаренко, В. Я. Хоменко, І. С. Гриценко, І. І. Дробот; ред.: С. М. Клапчук, В. Ф. Остафійчук. - К. : Вища шк.: Знання, 1999. - 326 c. - (Київ. нац. ун-ту ім. Т.Шевченка - 165 р.). - укp.

Розкрито закономірності, характерні риси, напрями та особливості світового культурного процесу від давніх часів до сучасності. Детально проаналізовано культуру Стародавнього Сходу, античного світу, середньовіччя, епохи Відродження та Просвітительства. Висвітлено основні тенденції розвитку зарубіжної культури за умов завершення промислового перевороту. Особливу увагу приділено розгляду української культури як системи національних цінностей у раціональному поєднанні з розвитком світового культурного процесу. Окреслено тенденції розвитку і досягнення українського національно-культурного відродження в 20 - 30-ті рр. XX ст. Досліджено літературні та мистецькі процеси за умов ідеологічних репресій і хрущовської "відлиги", а також проблеми української культури на етапі становлення незалежності Української держави. Представлено відомості про видатних діячів освіти, науки, літератури та мистецтва, а саме: Сократа, Платона, Арістотеля, Геракліта, Д.Бруно, Е.Роттердамського, Р.Декарта, Б.Спінози, Ф.Бекона, П.П.Рубенса, І.Ньютона, М.Березовського, Д.Бортнянського, А.Веделя та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)0-7 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Збірник наукових праць Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди / ред.: Л. М. Плиско. - Х., 2005. - 170 с. - (Історія та географія; Вип. 18). - укp.

Проаналізовано становище робітників у цукровій промисловості Лівобережних губерній України в другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Розглянуто питання залучення іноземних капіталів у формі концесій в СРСР у 1920-ті рр. Наведено загальну характеристику безробіття в Україні на початковому етапі нової економічної політики на початку 1920-х рр. Висвітлено суспільно-політичний та економічний розвиток українського села в період непу, зовнішньополітичні пріоритети СРСР в роки "хрущовської відлиги", "кримську проблему" в українсько-російських міжпарламентських відносинах у 1990-ті рр.

Проанализировано положение рабочих в сахарной промышленности Левобережных губерний Украины во второй половине ХІХ - начале ХХ ст. Рассмотрены вопросы привлечения иностранных капиталов в форме концессий в СССР в 1920-е гг. Приведена общая характеристика безработицы в Украине на начальном этапе новой экономической политики (НЭП) в начале 1920-х гг. Освещены общественно-политическое и экономическое развитие украинского села в период НЭПа, внешнеполитические приоритеты СССР в годы "хрущевской оттепели", "крымская проблема" в украинско-российских межпарламентских отношениях в 1990-е гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69414/іст.геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Соболь П. І. 
Нариси історії Миколаївщини ХХ ст. : Навч. посіб. / П. І. Соболь; Миколаїв. держ. ун-т ім. В.О.Сухомлинського. - Миколаїв : Вид-во МДГУ ім. П.Могили, 2005. - 156 c. - укp.

На підставі дослідження архівних матеріалів здійснено спробу неупередженого вивчення історичних подій кінця XIX - початку XX ст. на Миколаївщині. Охарактеризовано соціально-економічне становище робітничого населення краю напередодні революції 1905 - 1907 рр. Розглянуто єврейські погроми у Миколаєві в 1905 р. та діяльність Миколаївської міської думи у 1917 р. Висвітлено боротьбу більшовиків Миколаївщини за встановлення радянської влади у 1917 - 1918 рр. Проаналізовано здобутки та поразки української революції 1918 - 1919 рр. на Миколаївщині. Досліджено процеси національно-культурного відродження України у 1920 - 1930 рр. Висвітлено політику сталінського терору та голодомору, показано особливості русифікації Миколаївського краю у період хрущовської "відлиги". Охарактеризовано політичну ситуацію та стан соціально-економічного розвитку Миколаївщини у перші роки незалежності України.

На основе исследования архивных материалов осуществлена попытка непредвзятого изучения исторических событий конца XIX - начала XX ст. в Николаевском крае. Охарактеризовано социально-экономическое состояние рабочего класса региона в начале революции 1905 - 1907 гг. Рассмотрены данные о еврейских погромах в Николаеве в 1905 г. и деятельность Николаевской городской думы в 1917 г. Освещена борьба большевиков Николаевщины за установление советской власти в 1917 - 1918 гг. Проанализированы успехи и поражения украинской революции 1918 - 1919 г. в Николаевском крае. Исследованы процессы национально-культурного возрождения Украины в 1920 - 1930 гг. Освещена политика сталинского террора и голодомора, показаны особенности руссификации Николаевского края в период хрущовской "оттепели". Охарактеризована политическая ситуация и состояние социально-экономического развития региона в первые годы независимости Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4НИК)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Верт Н.  
Історія Радянської держави. 1900 - 1991 : Навч. посіб.: Пер. з фр. / Н. Верт. - Рівне : Вид. агенція "Вертекс", 2001. - 478 c. - Бібліогр.: с. 462-472. - укp.

Висвітлено діяльність російської імперії від початку ХХ ст. до 1917 р., утворення СРСР, роки непу, зовнішню політику радянської держави у 1921 - 1941 рр. Акцентовано увагу на питаннях політики Радянського Союзу у роки Великої Вітчизняної війни (1941 - 1945 рр.). Проаналізовано події сталінського періоду, хрущовських років (1953 - 1964 рр.), епохи "розвиненого соціалізму" або "років застою" (1965 - 1985 рр.), революції Горбачова.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА615588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Оніщенко І. Г. 
Історія України : Навч. посіб. / І. Г. Оніщенко; Європ. ун-т. - К., 2001. - 159 c. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Розглянуто особливості формування української нації та держави від часів Київської Русі до здобуття Україною незалежності, зокрема: періоди Галицько-Волинської держави та Великого князівства Литовського і Польщі, період існування козацтва, української революції 1917 - 1921 рр. Показано умови становлення та утвердження тоталітаризму в 1921 - 1938 рр. в УРСР, у роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.). Проаналізовано події Хрущовської відлиги (1946 - 1964 рр.), період кризи тоталітаризму (1964 - 1991 рр.), а також напрямки розбудови української незалежної держави (1991 - 1999 рр.).

Рассмотрены вопросы формирования украинской нации и государства от времен Киевской Руси до получения Украиной независимости, в частности: древнюю историю Украины, периоды Галицко-Волынского государства и Великого княжества Литовского и Польши, период существования казачества и его роль в истории украинского народа, украинской революции 1917 - 1921 гг. Показаны условия становления и утверждения тоталитаризма в 1921 - 1938 гг. в УССР, в годы Второй мировой войны (1939 - 1945 гг.), Проанализированы события Хрущевской оттепели (1946 - 1964 гг.), кризис тоталитаризма (1964 - 1991 гг.), а также направления развития украинского независимого государства (1991 - 1999 гг.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА622782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гаркуша О. М. 
Миколаївщина: літопис історичних подій : 65-річчю утворення Миколаїв. обл. присвяч. / О. М. Гаркуша, Є. Г. Горбуров, Ю. І. Гузенко, Ю. С. Гребінников, Ю. О. Зайцев, В. Ф. Кондрашов, Ю. В. Котляр, І. О. Смірнов, П. І. Соболь. - Херсон : ОЛДІ-плюс, 2002. - 709 c. - укp.

Висвітлено історію Миколаївщини від праслов'янських часів до сучасної доби: найдавніші часи, в добу розселення слов'ян та Київської Русі, періоду входження краю до складу Великого Князівства Литовського, Руського і Жемайтійського (XIV - XV ст.), козацтва (друга половина XV - XVIII ст.). Проаналізовано культурний розвиток Миколаївщини в кінці XVIII - на початку ХХ ст., соціально-політичний та економічний розвиток краю в ХІХ ст., діяльність Просвіти (1907 - 1924 рр.), політичних партій регіону на початку ХХ ст., період української національно-демократичної революції і громадянської війни (1917 - 1920 рр.). Описано масові репресії на території Миколаївщини в 1920 - 1930 рр., діяльність ОУН на території краю, соціально-економічний і культурний розвиток регіону в часи "хрущовської" відлиги, а також в роки проголошення та становлення незалежності української держави.

Освещена история Николаевщины от праславянских времен до современной эпохи: древние времена, в эпоху расселения славян и Киевской Руси, периода вхождения края в состав Великого княжества Литовского, Русского и Жемайтийского (XIV - XV вв.), казачества (вторая половина XV - XVIII вв.). Проанализированы культурное развитие Николаевщины в конце XVIII - начале ХХ вв., социально-политическое и экономическое развитие края в ХІХ в., деятельность "Просвиты" (1907 - 1924 гг.), политических партий региона в начале ХХ в., период украинской национально-демократической революции и гражданской войны (1917 - 1920-е гг.). Описаны массовые репрессии на территории Николаевщины в 1920 - 1930-х гг., деятельность ОУН на территории края, социально-экономическое и культурное развитие региона во времена "хрущевской оттепели", в годы провозглашения и становления независимости украинского государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4НИК)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА628921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Іваненко В. В. 
Біль і звитяга: ХХ століття в українському вимірі : Моногр. / В. В. Іваненко. - Д. : АРТ-ПРЕС, 2003. - 331 c. - Бібліогр.: с. 282-301. - укp.

Висвітлено проблеми соціально-політичної історії України радянської доби. Значну увагу приділено національній революції і громадянській війні, проаналізовано політику сталінського керівництва щодо України, селянські рухи, голодомори, репресії, періоди війни 1941 - 1945 рр., хрущовської "відлиги". Розглянуто питання історіографії та методології, а також історичної персоналістики.

Освещены проблемы социально-политической истории Украины советской эпохи. Значительное внимание уделено национальной революции и гражданской войне, проанализированы политика сталинского руководства относительно Украины, крестьянские движения, голодоморы, репрессии, периоды войны 1941 - 1945 гг., хрущевской "оттепели". Рассмотрены вопросы историографии и методологии, а также исторической персоналистики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА645586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Губарев В. К. 
Історія України : Конспект лекцій для студ. і викл. / В. К. Губарев. - Донецьк : ТОВ ВКФ "БАО", 2004. - 349 c. - укp.

Висвітлено найважливіші періоди вітчизняної історії - від епохи первісного суспільства до початку ХХІ ст. Описано політичний устрій Київської Русі в ІХ - ХІІ ст., характерні риси давньоруської культури. Проаналізовано соціально-економічний розвиток Русі, наслідки монголо-татарської війни, особливості литовської та польської експансії в Україні у XIV - XVII ст. Розкрито феномен українського козацтва. Розглянуто періоди визвольної війни українського народу в 1648 - 1654 рр., гетьманства І.Мазепи (1689 - 1709 рр.), культурно-національного відродження України у ХІХ ст., революції та громадянської війни 1917 - 1920 рр., непу (1921 - 1929 рр.), сталінських репресій в Україні у 1930-ті рр., Великої Вітчизняної війни (1941 - 1945 рр.), відбудови, "хрущовської відлиги", соціально-економічного "застою" 1970-х - першої половини 1980-х рр., перебудови (1981 - 1991 рр.), проголошення незалежності України.

Освещены важнейшие периоды отечественной истории - от эпохи первообщинного общества до начала ХХІ ст. Описаны политический строй Киевской Руси в ІХ - ХІІ ст., характерные черты древнерусской культуры. Проанализированы социально-экономическое развитие Руси, последствия монголо-татарской войны, особенности литовской и польской экспансии Украины в XIV - XVII ст. Раскрыт феномен украинского казачества. Рассмотрены периоды освободительной войны украинского народа в 1648 - 1654 гг., правления гетьмана И.Мазепы (1689 - 1709 гг.), культурно-национального возрождения Украины в ХІХ ст., революции и гражданской войны 1917 - 1920 гг., нэпа (1921 - 1929 гг.), сталинских репрессий в Украине в 1930-е гг., Второй мировой войны (1941 - 1945 гг.), восстановления, "хрущевской оттепели", социально-экономического "застоя" 1970-х - первой половины 1980-х гг., перестройки (1981 - 1991 гг.), провозглашения независимости Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА645276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кінолітопис : Анот. кат. кіножурналів, докум. фільмів, кіно- і телесюжетів (1956 - 1965) / ред.: Н. М. Слончак, В. С. Шульга; Держ. ком. арх. України, Центр. держ. кінофотоарх. України ім. Г.С.Пшеничного. - К., 2003. - 619 c. - (Арх. зібр. України). - укp.

Наведено інформацію про всі кінодокументи, що зберігаються в Центральному державному кінофотофоноархіві України за 1956 - 1965 рр. Висвітлено розвиток народного господарства, науки і культури країни у період десталінізації та хрущовської "відлиги". Розглянуто діяльність відомих державних та політичних діячів науки, культури і мистецтва, новаторів промислового та сільськогосподарського виробництва.

Приведена информация о всех кинодокументах, которые сохраняются в Центральном государственном кинофотофоноархиве Украины за 1956 - 1965 гг. Освещено развитие народного хозяйства, науки и культуры страны в период десталинизации и хрущевской "оттепели". Рассмотрена деятельность известных государственных и политических деятелей науки, культуры и искусства, новаторов промышленного и сельскохозяйственного производства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ375.3(4УКР)6я26-43 + Щ376.3(4УКР)6я26-43 + Ч814(4УКР)78

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС38764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії : Зб. наук. пр. Вип. 8 / ред.: С. І. Посохов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2006. - 242 с. - рус.

Наведено результати наукових досліджень з питань археології, всесвітньої історії, історії України, історіографії. Описано структуру й особливості обряду жертвоприношення святим-покровителям в період календарних свят у греків Криму, образ Смерті в українському світогляді за матеріалами етнографічних досліджень. Проаналізовано взаємовідносини уряду Російської імперії та Запорізького Коша наприкінці XVII - в першій половині XVIII ст., соціальну політику радянської влади щодо безробітних в Україні в період НЕПу. Висвітлено аспекти зовнішньої політики СРСР періоду "холодної війни", їх роль в контексті американсько-радянського ядерно-космічного протистояння в період хрущовської відлиги, дипломатичні відносини між Україною і Великобританією в 1991 - 2004 рр.

Приведены результаты научных исследований по вопросам археологии, всемирной истории, истории Украины, историографии. Описаны структура и особенности обряда жертвоприношения святым покровителям в период календарных праздников у греков Крыма, образ Смерти в украинском мировоззрении по материалам этнографических исследований. Проанализированы взаимоотношения правительства Российской империи и Запорожского Коша в конце XVII - первой половине XVIII ст., социальная политика советской власти относительно безработных в Украине в период НЭПа. Освещены аспекты внешней политики СССР периода "холодной войны", их роль в контексте американско-советского ядерно-космического противостояния в период хрущевской оттепели, дипломатические отношения между Украиной и Великобританией в 1991 - 2004 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мищак І. М. 
Архівна справа в Україні середини 1940-х - середини 1960-х років : Іст. нарис / І. М. Мищак; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 2006. - 186 c. - Бібліогр.: 330 назв. - укp.

Розглянуто основні етапи та напрями діяльності працівників архівів у 1940 - 1960-х рр. на підставі досліджень історії архівної справи й аналізу архівних джерел. Висвітлено питання повоєнної відбудови мережі архівних установ та архівну роботу. Проаналізовано особливості розвитку архівної справи в Україні в роки "хрущовської відлиги", співробітництво архівних установ країни з архівами зарубіжних країн і республік СРСР.

Рассмотрены основные этапы и направления деятельности работников архивов в 1940 - 1960-х гг. на основе исследований истории архивного дела и анализа архивных источников. Освещены вопросы послевоенного восстановления сети архивных учреждений и архивная работа. Проанализированы особенности развития архивного дела в Украине в годы "хрущевской оттепели", сотрудничество архивных учреждений страны с архивами зарубежных стран и республик СССР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА673659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вісник Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. № 4(32) / ред.: М. Л. Головко. - К., 2005. - 236 c. - укp.

Розглянуто питання соціології, права, економіки, політики, історії, культури. Розкрито сутність національної моделі соціального бюджету. Висвітлено проблеми та шляхи підвищення оплати праці у контексті розбудови соціальної держави, вплив дефіциту державного бюджету на розвиток економіки. Описано ієрархічну структуру законодавства у сфері становлення, розвитку та діяльності Збройних сил України. Проаналізовано польсько-українське протистояння міжвоєнного періоду (1921 - 1939 рр.) на західноукраїнських землях, політику антисемітської пропаганди окупаційних видань у контексті національної політики геноциду в 1941 - 1943 рр., діяльність рад депутатів УРСР в період "хрущовської відлиги".

Рассмотрены вопросы социологии, права, экономики, политики, истории, культуры. Раскрыта сущность национальной модели социального бюджета. Освещены проблемы и пути повышения оплаты труда в контексте развития социального государства, влияние дефицита государственного бюджета на развитие экономики. Представлена иерархическая структура законодательства в сфере становления, развития и деятельности Вооруженных Сил Украины. Проанализированы польско-украинское противостояние межвоенного периода (1921 - 1939 гг.) на западноукраинских землях, политика антисемитской пропаганды оккупационных изданий в контексте национальной политики геноцида в 1941 - 1943 гг., деятельность советов депутатов УССР в период "хрущевской оттепели".


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)я52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вісник Черкаського університету / ред.: В. В. Масненко. - Черкаси, 2007. - 200 с. - (Іст. науки; Вип. 100). - укp.

Висвітлено проблеми термінологічної оптимізації "консерватизму" та "традиціоналізму" в українському селянознавстві, теоретичної інтерпретації виділення специфічних ознак етносу. Проаналізовано наукову діяльність М.Грушевського в контексті революційної доби, розвиток української радянської історичної науки 1930-х рр. у працях вітчизняних істориків 1981 - 1991 рр. Розглянуто питання реформування системи управління промисловістю у "хрущовське десятиліття". Визначено перспективи розширення ЄС після 2007 р.

Освещены проблемы терминологической оптимизации "консерватизма" и "традиционализма" в украинском крестьяноведении, теоретической интерпретации выделения специфических свойств этноса. Проанализированы научная деятельность М.Грушевского в контексте революционной эпохи, развитие украинской советской исторической науки 1930-х гг. в трудах отечественных историков 1981 - 1991 гг. Рассмотрены вопросы реформирования системы управления промышленностью в "хрущевское десятилетие". Определены перспективы расширения ЕС после 2007 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Бажан О. Г. 
Історія України : Навч. посіб. / О. Г. Бажан, О. А. Білоусько, В. С. Власов, Ю. А. Мицик. - К. : Дельта, 2006. - 639 c. - укp.

Наведено стислий виклад матеріалу з історії України від найдавніших часів до наших днів. Розглянуто античні держави Північного Причорномор'я, політико-адміністративний устрій і соціальну структуру Київської Русі, виникнення українського козацтва, утворення Української козацької держави та причини втрати її незалежності. Описано боротьбу української козацької старшини проти колоніальної політики Російської імперії, діяльність Кирило-Мефодіївського братства, церковне життя України наприкінці XVIII - початку XX ст. Розглянуто радянсько-німецькі договори 1939 р., розгортання в країні руху Опору, відносини між державою та Церквою в перше повоєнне десятиріччя, національно-культурне відродження в роки хрущовської "відлиги", основні етапи розвитку дисидентського руху. Висвітлено державотворчі процеси та проблеми розвитку національної економіки за умов незалежності, а також формування передумов "Помаранчевої революції" 2004 р. в Україні.

Приведено краткое изложение материала по истории Украины от древних времен до наших дней. Рассмотрены античные государства Северного Причерноморья, политико-административное устройство и социальная структура Киевской Руси, возникновение украинского казацтва, образования Украинского казацкого государства и причины утраты его независимости. Описаны борьба казацкой старшины против колониальной политики Российской империи, деятельность Кирилло-Мефодиевского братства, церковная жизнь Украины конца XVIII - начала XX вв. Рассмотрены советско-немецкие договоры 1939 г., разворачивание в стране движения Сопротивления, отношения между государством и Церковью в первые послевоенные десятилетия, национально-культурное возрождение в годы хрущевской "оттепели", основные этапы развития дисидентского движения. Освещены процессы построения государства и проблемы развития национальной экономики в условиях независимости, а также формирование предпосылок "Оранжевой революции" 2004 г. в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА683388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Владимиров В. М. 
Історія української журналістики (1917-1991) : Навч. посіб. / В. М. Владимиров; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - К., 2007. - 172 c. - Бібліогр.: с. 170-171. - укp.

Вперше здійснено спробу неупередженого грунтовного досліження негативного та позитивного досвіду функціонування партійно-радянської преси України. Наведено відомості з історії українських видань, надрукованих у березні 1917 - березні 1918 рр., висвітлено редакційну політику газет і часописів даного періоду, проаналізовано творчий доробок публіцистів. Досліджено процес занепаду вільної преси України та становлення компартійних видань. Охарактеризовано основні етапи розвитку вітчизняної преси (у міжвоєнний період, часи Другої світової війни, повоєнну добу, періоди "хрущовської відлиги", застою, перебудови). Визначено основні напрямки діяльності ЗМІ України після проголошення незалежності України у серпні 1991 р.

Впервые осуществлена попытка непредвзятого основательного исследования негативного и позитивного опыта функционирования партийно-советской прессы Украины. Приведены сведения по истории украинских изданий, напечатанных в марте 1917 - марте 1918 гг., освещена редакционная политика газет и журналов данного периода, проанализировано творческое наследие публицистов. Исследован процесс уничтожения свободной прессы Украины и становления компартийных изданий. Охарактеризованы основные этапы развития отечественной прессы (в межвоенный период, времена Второй мировой войны, послевоенный период, периоды "хрущовской оттепели", застоя, перестройки). Определены основные направления деятельности СМИ Украины после провозглашения независимости Украины в августе 1991 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА686289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Мистецтвознавчі записки : Зб. наук. пр. Вип. 10 / ред.: В. Г. Чернець; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. - К., 2006. - 210 с. - укp.

Висвітлено проблему верхнього реєстру у виконавській практичній діяльності трубача. Показано місце греко-католицьких духовних пісень у сучасному українському Римо-католицькому репертуарі, роль буковинських митців ХІХ - першої половини ХХ ст. у розвитку українського професіонального хорового виконавства. Описано особливості технології виготовлення народної кераміки Волині другої половини ХІХ - ХХ ст. Проаналізовано просвітницьку діяльність установ культури Дніпропетровщини у період хрущовської "відлиги". Розглянуто іміджмейкерство як різновид мистецької діяльності в аспекті масової культури.

Освещена проблема верхнего регистра в исполнительской практической деятельности трубача. Показаны место греко-католических духовных песен в современном украинском Римо-католическом репертуаре, роль буковинских художников ХІХ - первой половины ХХ вв. в развитии украинского профессионального хорового исполнения. Описаны особенности технологии изготовления народной керамики Волыни второй половины ХІХ - ХХ вв. Проанализирована просветительская деятельность учреждений культуры Днепропетровской области в период хрущевской "оттепели". Рассмотрено имиджмейкерство как разновидность изобразительной деятельности в аспекте массовой культуры.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ03я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж72102 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Науковий вісник Волинського державного університету ім. Л.Українки / ред.: В. К. Баран, М. В. Моклиця. - Луцьк, 2005. - 251 с. - (Іст., філол. науки; N 6). - укp.

Висвітлено еволюцію духовності населення України в епоху бронзи. Розкрито витоки конфліктів домінантних етнічних меншин, зміст ідеї патріархату на східнослов'янських землях наприкінці XVI ст. Проаналізовано розвиток сільськогосподарської промисловості Правобережної України на початку ХХ ст., організаційну структуру української молочарської кооперації Східної Галичини в міжвоєнній Польщі в 1921 - 1939 рр. Описано культурно-ідеологічні процеси в Україні в другій половині 1940-х рр. Визначено причини хрущовської антицерковної кампанії. Розглянуто питання філології, зокрема, прагмалінгвістики та комп'ютерної лінгвістики, термінознавства. Наведено системні та функціональні характеристики мовних одиниць різних рівнів, семантичну характеристику французької загальновійськової термінології. Розкрито значення транслітерації в термінотворенні економічної та політичної лексики французької мови, конфротативні аспекти польської та української граматичної термінології.

Освещена эволюция духовности населения Украины в эпоху бронзы. Раскрыты истоки конфликтов доминантных этнических меньшинств, содержание идеи патриархата на восточнославянских землях в конце XVI ст. Проанализированы развитие сельскохозяйственной промышленности Правобережной Украины в начале ХХ ст., организационная структура украинской молочарской кооперации Восточной Галиции в межвоенной Польше в 1921 - 1939 гг. Изучены культурно-идеологические процессы в Украине во второй половине 1940-х гг. Определены причины хрущевской антицерковной кампании. Рассмотрены вопросы филологии, в частности, прагмалингвистики и компьютерной лингвистики, терминоведения. Приведены системные и функциональные характеристики языковых единиц разных уровней, семантическая характеристика французской общевоенной терминологии. Раскрыты значение транслитерации в терминообразовании экономической и политической лексики французского языка, конфротативные аспекты польской и украинской грамматической терминологии.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського