Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Онищенко О. В.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія:    
1.

Колодуб Ф. А. 
Особливості впливу потенційних антидіабетичних засобів на інтенсивність вільнорадикальних процесів, ліпопероксидацію та антирадикальну здатність мікросом печінки / Ф. А. Колодуб, О. В. Онищенко, С. В. Іванов, Н. В. Мельниківська // Пробл. ендокрин. патології. - 2004. - № 1. - С. 77-85. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Ключ. слова: антидіабетичні засоби, аміди янтарної кислоти, мікросоми печінки, вільнорадикальні процеси, пероксидація ліпідів, антирадикальна активність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24353 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Кавок Н. С. 
Влив антидіабетичного засобу гліклазиду на функціональний стан печінки, вільнорадикальні процеси та систему антирадикального захисту у щурів / Н. С. Кавок, М. Я. Кудря, Ф. А. Колодуб, Н. В. Устенко, Н. О. Карпенко, В. В. Козар, О. В. Онищенко, Н. В. Мельниківська, О. С. Лалименко, С. В. Іванов // Пробл. ендокрин. патології. - 2004. - № 4. - С. 59-64. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Ключ. слова: гліклазид, токсикодинаміка, метаболізм, вільнорадикальні процеси, неспецифічна резистентність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24353 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Коваленко В. М. 
Безпека та особливості ефектів довготривалого лікування високими дозами карведилолу та еналаприлом у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю різного уенезу / В. М. Коваленко, Д. В. Рябенко, О. В. Онищенко, Є. С. Рей, Н. О. Солобюкова // Укр. мед. часоп. - 2008. - № 5. - С. 108-113. - Бібліогр.: с. 112. - укp.

Обгрунтовано можливість досягнення високих доз карведилолу та оптимальної дози еналаприлу та визначено особливості ефектів довготривалого лікування цими препаратами у хворих з кардіомегалією та хронічною серцевою недостатністю (ХСН) коронарогенного та некоронарогенного генезу. Обстежено 105 пацієнтів (96 чоловіків та 9 жінок, середній вік - 46 років) з кардіомегалією та ХСН IIA - Б стадії, II - III функціонального класу (ФК) згідно з NYHA з фракцією викиду лівого шлуночка не більше 45 %. У 28 хворих причиною виникнення ХСН була дилатаційна кардіоміопатія, у 54 - дифузний хронічний міокардит (група НЕКОР), у 12 - хронічна ішемічна хвороба серця (ІХС), у 11 - поєднання ІХС та артеріальної гіпертензії (група КОР). Хворих обстежено на початку лікування, при досягненні добових доз карведилолу 50 та 100 мг, і не раніше ніж через 5 міс після досягнення попереднього етапу. На всіх етапах дослідження оцінено клінічний стан пацієнта, визначено ФК згідно з NYHA, рівень систолічного та діастолічного артеріального тиску, частоту серцевих скорочень, розраховано тижневу дозу фуросеміду, проведено 2D-exoКГ. Виявлено, що внаслідок повільного, індивідуально підібраного титрування цільових добових доз карведилолу (50 мг) та еналаприлу (20 мг) вдається досягти у 92,5 та 75,8 % хворих з ХСН. За рахунок повільного титрування у 76,7 % пацієнтів добову дозу карведилолу вдається підвищити до 100 мг. Довготривале лікування карведилолом у високих добових дозах (100 мг) та еналаприлом (20 мг/добу) добре переноситься пацієнтами, не викликає серйозних побічних реакцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коваленко В. М. 
Вивчення виживаності та функції ризику смерті у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю різного генезу: результати 5-річного проспективного дослідження / В. М. Коваленко, О. В. Онищенко, Д. В. Рябенко // Укр. мед. часоп. - 2008. - № 4. - С. 32-36. - Бібліогр.: с. 35-36. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Коваленко В. М. 
Зворотне ремоделювання лівого шлуночка у хворих з хронічним дифузним міокардитом під впливом довготривалого синдромального лікування хронічної серцевої недостатності / В. М. Коваленко, О. В. Онищенко, Є. С. Рей, Д. В. Рябенко // Укр. ревматол. журн. - 2008. - № 3. - С. 52-57. - Бібліогр.: с. 56-57. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.11-5 + Р410.09-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22938 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Онищенко О. В. 
Вплив низьких температур і кріопротекторів на структурний стан мікросомальних мембран : Автореф. дис... канд. біол. наук / О. В. Онищенко; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив кріопротекторів гліцерину (ГЛ), диметилсульфоксиду (ДМСО) та 1,2-пропандіолу (1,2-ПД), низьких температур та озону на стабільність білків і ліпідного бішару, а також на активність процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) мікросомальних мембран печінки щурів. Встановлено, що за присутності досліджених кріопротекторів відбуваються зміни конформації білків мікросомальних мембран, змінюється мікрооточення білків, доступність білків розчинникові, підвищується гетерогенність їх структури. З'ясовано, що ПОЛ в мікросомальних мембранах прискорюється за умов додавання 30 - 40 мас. % ДМСО, 1,2-ПД і ГЛ і уповільнюється після низькотемпературного впливу за умов додавання 10 - 15 мас. % ГЛ. Показано, що озон в дозах 0,08 - 3,8 мг/л впливає на структурний стан білків і ліпідного бішару мікросом. Зростання дози озону викликає зниження термостабільності мікросомальних білків та посилення активності процесів ПОЛ в мікросомах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*716-636-601.2в73

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Онищенко О. В. 
Особливості структурно-функціональних змін лівого шлуночка і показників гемодинаміки у хворих з хронічною мітральною недостатністю : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. В. Онищенко; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. - Донецьк, 2005. - 20 c. - укp.

На підставі даних трансторакальної та трансезофагальної ехокардіографії уперше проведено порівняльний аналіз напівкількісних методів оцінки ступеня мітральної регургітації (МР), показано прогностичну значущість її кількісних параметрів. Доведено можливість використання тканинної доплерографії у діагностиці прихованої систолічної дисфункції лівого шлуночка (ЛШ) у безсимптомних пацієнтів з хронічною мітральною недостатністю (ХМН). Уперше з використанням даних тканинної й одномірної кольорової доплерографії розроблено підходи до оцінки діастолічної функції ЛШ у хворих з ХМН. Оцінено характер прогресування МР і структурно-функціональних порушень ЛШ у цих хворих у проспективному спостереженні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Онищенко О. В. 
Ремоделювання і динаміка систолічної функції лівих камер серця та клініко-функціонального стану хворих з кардіомегалією і хронічною серцевою недостатністю різного генезу на фоні довготривалої синдромальної фармакотерапії : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.11 / О. В. Онищенко; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска" АМН України. - К., 2009. - 24 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Онищенко О. В. 
Вплив різних рівнів і джерел селену на обмін речовин та відтворну здатність ремонтних свинок : автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О. В. Онищенко; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. - Л., 2009. - 23 c. - укp.

Обгрунтовано оптимальні рівні й ефективні джерела селену у раціоні ремонтних свинок і вирощених з них свиноматок. Встановлено, що оптимальним рівнем селену у раціонах ремонтних свинок від 2,5 до 9 - 10-місячного парувального віку, а також поросних і лактуючих свиноматок є 0,3 мг/кг СР. Виявлено, що такий вміст селену у раціоні позитивно впливає на зростання коефіцієнтів перетравності поживних речовин, баланс азоту та мінеральних елементів, покращання гематологічних показників (вмісту у крові еритроцитів і гемоглобіну, загального білка, сірки, заліза, міді, цинку, марганцю та селену, вітаміну Е, каталазної й пероксидазної активності), що поліпшує у порівнянні з селенодефіцитним контролем середньодобові прирости живої маси ремонтних свинок на 5,7 - 9,6 %, їх заплідненість - 16,7 - 40 %, багатоплідність 1,9 - 7,5 %, великоплідність - 3,9 - 10,7 %, масу гнізда після народження - 3,6 - 11 %, молочність свиноматок - 10,8 - 24,1 %, збереженість поросят - 1,4 - 5,3 % та їх середньодобові прирости до двомісячного віку - на 6,5 - 9,7 % з меншими на 5,7 - 9,5 % витратами кормів на приріст. Доведено, що найвищий показник засвоєння поживних речовин, нагромадження селену у плаценті, крові, молозиві та молоці свиноматок і в організмі їх поросят вдається досягти у разі введення у раціон органічної форми селену - сел-плексу та селенометіоніну з метою забезпечення оптимального рівня елемента у раціоні - 0,3 мг/кг СР.

Доведено, що застосування селенових препаратів - сел-плексу, селенометіоніну та селеніту натрію з метою поповнення дефіциту селену до оптимального рівня (0,3 мг/кг СР) у раціоні ремонтних свинок, вирощуваних від 2,5-місячного віку до свиноматок з поросятами, забезпечує економічний ефект у розрахунку на одну голову, відповідно, 298,30; 297,22 та 261,76 грн. Встановлено, що різниця між показниками економічного ефекту за сел-плексом і селенітом натрію та селенометіоніном і селенітом натрію у раціоні становить 36,54 та 35,46 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 + П65-447

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Кайзерман В. О. 
Державна податкова служба України у документах та фотографіях / В. О. Кайзерман, Ф. О. Ярошенко, О. В. Нізенко, О. В. Онищенко, В. П. Фурлет, С. П. Стеценко, О. В. Крижановський, В. П. Косарчук, С. Г. Романченко, В. П. Кравченко. - К., 2009. - 619 c. - укp.

Висвітлено історію створення та становлення податкової служби України, колективів, які складають Державну податкову адміністрацію, регіональні податкові служби. Особливу увагу приділено податківцям-ветеранам, профспілкам і Національному університету державної податкової служби.

Освещена история создания и становления налоговой службы Украины, коллективов, составляющих Государственную налоговую администрацию, региональные налоговые службы. Особое внимание уделено налоговикам-ветеранам, профсоюзам и Национальному университету государственной налоговой службы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201-1я6 + У9(4УКР)261.413я6

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО29331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Онищенко О. В. 
Штамова характеристика складу популяції вірусів грипу, виділених в Україні в сезон 2011 - 2012 рр. / О. В. Онищенко, О. С. Голубка, А. П. Міроненко, Д. О. Степанський // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2012. - № 4. - С. 97-100. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати типової та штамової ідентифікації вірусів грипу, ізольованих в Україні в епідемічний сезон 2011 - 2012 рр. Доведено, що в Україні та в світі збудники епідемії грипу були тотожними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.31-2(4УКР) + Р264.914

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Палагіна І. А. 
Дослідження окисно-антиоксидантного статусу щурів у динаміці хронічної експозиції антидіабетичного засобу фенсукциналу / І. А. Палагіна, М. Я. Кудря, Ф. А. Колодуб, В. В. Ліпсон, Н. В. Устенко, В. В. Козар, Н. О. Карпенко, Н. С. Кавок, О. В. Онищенко // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 2. - С. 181-183. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено динаміку порушень окисно-антиоксидантного статусу щурів за умов хронічної інгаляційної експозиції антидіабетичного засобу фенсукциналу. Встановлено різноспрямовані, часозалежні токсикодинамічні ефекти відносно процесів вільнорадикального пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ) і системи антиоксидантного захисту (АОЗ) легень і печінки. Активацію процесів ПОЛ і пригнічення системи АОЗ легень визнано адекватними критеріями, які визначають пороговий рівень хронічної дії фенсукциналу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Онищенко О. В. 
Вдосконалення лабораторної діагностики в системі епіднагляду за грипом : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.02 / О. В. Онищенко; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського НААН України". - К., 2013. - 21 c. - укp.

На основі комплексу епідеміологічних, вірусологічних та молекулярно-генетичних досліджень створено алгоритми сучасної лабораторної діагностики грипу в різні періоди епідемічного процесу, що дозволяє удосконалити епідеміологічний нагляд за грипом в країні та заощадити кошти, які призначені для вірусологічного моніторингу. Узагальнено дослідження, проведені за останні 10 років, на основі чого визначено характеристики епідемічного процесу грипу та гострі респіраторні інфекції в Україні, з'ясовано тенденцію розвитку епідемічного процесу з грипу. Вивчено етіологічну структуру популяції вірусів грипу в сезонах 2008 - 2012 pp., та порівняно її з етіологічною структурою країн Європейського регіону за провідним збудником. Здійснено аналіз ефективності використання різних лабораторних методів досліджень, на основі чого запропоновано сучасні алгоритми лабораторної діагностики грипу в міжепідемічний та епідемічний періоди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.31 + Р514.311-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402830 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Онищенко О. В. 
Організаційно-економічне забезпечення діяльності зонального аеропорту : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Онищенко; Нац. авіац. ун-т. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Уведено поняття "зонального аеропорту" авіатранспортного обслуговування підприємств кластеру та проведено наукові дослідження щодо організаційно-економічного забезпечення діяльності зонального аеропорту. Розглянуто особливості розвитку та взаємодії об'єктів транспортно-логістичної інфраструктури. Проведено оцінювання ефективності кластерних структур як в національній, так і світовій практиці. Досліджено передумови створення та розвитку функціональних та продуктових кластерів на основі тісної взаємодії влади, бізнесу та громадськості. Визначено переваги та проблеми кластерних структур, обгрунтовано необхідність формування транспортно-логістичного кластеру та спеціалізованих підкластерів авіаційних, мультимодальних та інших перевезень. Запропоновано використання зонального аеропорту як авіаційного ядра транспортно-логістичного кластеру. Визначено канали партнерських взаємозв'язків зонального аеропорту з суб'єктами соціально-економічної та виробничої системи комплексного кластерного угрупування. Вивчено сучасний стан і динаміку національного ринку авіаційних перевезень, оцінено ефективність інфраструктури аеропортів та здійснено угрупування колоній аеропортів у транспортно-логістичні кластери відповідно до специфіки та географії їх економічної діяльності, а також проведено вибір спеціалізованих аеропортів-хабів як базових ядер авіаційних транспортно-логістичних кластерів. Розроблено схеми створення й організації діяльності авіаційного ядра транспортно-логістичної кластерної структури. Надано науково-практичні рекомендації щодо формування структури механізму управління реінжинірингом бізнес-процесів малобюджетних авіаперевезень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407531 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Онищенко О. В. 
Методичні основи оцінки перспектив створення і розвитку кластерної моделі взаємодії влади і бізнесу за участі регіональних аеропортів / О. В. Онищенко // Бізнес Інформ. - 2013. - № 8. - С. 73-79. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - дослідження переваг кластеризації для активізації роботи регіональних аеропортів. Під час проведення аналізу праці зарубіжних і вітчизняних вчених визначено перспективність використання кластерного підходу. У результаті дослідження розроблено методичні основи оцінки перспективності створення і розвитку кластерної моделі взаємодії влади і бізнесу за участі регіональних аеропортів. Критерієм оцінки запропоновано інтегральний показник ступені перспективності, який узагальнює вплив якісних і кількісних факторів. Розроблено кластерну модель взаємодії влади і бізнесу за участі регіональних аеропортів, яка може активізувати розвиток регіональних аеропортів і підприємств регіону внаслідок численних переваг їх об'єднання. Перспективою подальших досліджень у даному напрямі є застосування даної кластерної моделі в діяльності регіональних аеропортів України з метою відновлення їх діяльності та збільшення рівня конкурентоспроможності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1-21,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Міроненко А. П. 
Результати моніторингу чутливості вірусів грипу, що циркулюють в Україні, до противірусних препаратів / А. П. Міроненко, О. С. Голубка, О. В. Онищенко, Л. В. Лейбенко, Н. А. Курінько, С. В. Бабій // Укр. мед. часоп.. - 2013. - № 1. - С. 85-86. - Бібліогр.: 86 назв. - укp.

Дослідження вірусів грипу A(H3N2) і B, виділених в Україні в епідемічний сезон грипу 2011 - 2012 рр., показали чутливість їх до осельтамівіру та резистентність перших до амантадину/римантадину. Найбільш ефективним методом запобігання небажаним наслідкам грипу є своєчасне звернення за медичною допомогою та ранній (перші 2 доби) початок лікування осельтамівіром. Антигенні та генетичні властивості вірусів грипу постійно змінюються, що може призводити до виникнення у них резистентності до противірусних препаратів. У зв'язку з цим у країні має проводитися постійне стеження за резистентністю вірусів грипу до противірусних препаратів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.311-52 + Р194.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Кошевой В. П. 
Імунобіологія лактації у тварин / В. П. Кошевой, С. Я. Федоренко, О. В. Онищенко, А. М. Пастернак, П. М. Скляров; ред.: В. П. Кошевой; Харків. держ. зоовет. акад., Дніпропетр. держ. аграр.-екон. ун-т. - Дніпропетровськ : Герда, 2015. - 131 c. - Бібліогр.: с. 122-131 - укp.

Проведено грунтовний аналіз сучасного стану вивченості питань щодо імунобіології молочної залози тварин. Наведено результати авторських досліджень з визначення стану прооксидантно-антиоксидантної системи, структури і функцій молочної залози та яєчників. Наведено рекомендації з нормалізації морфофункціонального стану молочної залози та запобігання дефіциту колостральних імуноглобулінів, методику проведення мамологічної диспанцеризації тварин з використанням інформаційно-діагностичних приладів і комп'ютерних програм диференційної діагностики патологій молочної залози.


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.397 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА793704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Єременко О. А. 
Динаміка змін біометричних показників рослин соняшнику залежно від основного обробітку грунту та регулятора росту в умовах Південного Степу України / О. А. Єременко, О. В. Онищенко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2020. - № 4. - С. 93-103. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Вирощування соняшнику та виробництво соняшникової олії займає провідне місце і сягає близько 95 % від загального обсягу рослинних олій. Наведено результати досліджень високоолеїнових гібридів Коломбі і Таленто компанії Сингента за умови різної обробки грунту та застосування регуляторів росту рослин АКМ-К1 і АКМ-К2 у різних комбінаціях в умовах недостатнього зволоження Південного Степу України. Досліди проводили протягом 2017 - 2019 рр. на полях ТОВ "Енергія-2000" Мелітопольського району Запорізької області. Грунти господарства - чорноземи південні важкосуглинкові. Роки дослідження різнилися за кількістю опадів, але усі характеризувалися сильною посухою на різних етапах росту і розвитку рослин соняшнику. Регулятор росту рослин АКМ-К1 застосовували для передпосівної обробки насіння соняшнику, а РРР АКМ-К2 - по вегетуючим рослинам. Відбір зразків рослин проводили відповідно до шкали ВВСН та загальноприйнятих методик. Суттєвої різниці між гібридами за кількістю листків на рослинах не встановлено. У варіанті АКМ-К1+АКМ-К2 на рослинах гібрида Таленто (на глибокому рихленні) було встановлено максимальну висоту (172,9 см) за даними 2019 р. І цього ж року у варіанті АКМ-К1+АКМ-К2 на глибокому рихленні рослини гібрида Коломбі сформували максимальний діаметр стебла (2,93 см). 2018 р., який видався найпосушливим серед досліджуваних, вплив регуляторів росту рослин АКМ-К1 і АКМ-К2 був максимальний. Це підтверджується збільшенням лінійних розмірів, наприклад, у рослин гібриду Коломбі на глибокому рихленні показники збільшувалися від 9,7 до 22,7 %, а на оранці від 8,0 до 23,0 %. Для рослин соняшнику гібрида Таленто на глибокому рихленні ці показники становили від 8,1 до 26,5 %, а на оранці від 6,7 до 26,2 %. Встановлено, що найбільший вплив на формування біометричних показників соняшнику гібридів Коломбі та Таленто мали гідротермічні умови року. Коефіцієнт кореляції між кількістю опадів і діаметром стебла дорівнює r = 0,806, а між кількістю опадів і висотою рослин r = 0,956. Отже, пропонуємо застосовувати антистресові технології для вирощування високих урожаїв соняшнику з регуляторами росту рослин АКМ-К1 та АКМ-К2 та для збереження продуктивної вологи у грунті проводити глибоке рихлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Онищенко О. В. 
Способи прогнозування та методи превенції дефіциту колостральних імуноглобулінів у корів : автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / О. В. Онищенко; Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького. - Львів, 2021. - 22 c. - укp.

Встановлено, що найбільш поширеними патологіями молочної залози корів сухостійного періоду були субклінічний та клінічний мастит, серозний набряк. Визначено що низький рівень Ig молозива виникає за наявності патологій молочної залози корів у сухостійному періоді на фоні дефіциту каротину/вітаміну А та порушенні у прооксидантно-антиоксидантній системі (далі-ПАС). Удосконалено діагностичний етап мамологічної диспансеризації корів сухостійного періоду, який передбачає проведення клінічного, ультрасоно- та термографічного та цитологічного дослідження секрету молочної залози. Розроблено комплексну програму відновлення функції молочної залози корів. Доведено, що застосування препаратів на основі нанобіоматеріалів і озону сприяє відновленню морфофункціонального стану молочної залози корів сухостійного періоду та підвищує рівень загальних Ig молозива.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.97

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Скляров П. М. 
Застосування нанобіоматеріялів у ветеринарній репродуктології / П. М. Скляров, С. Я. Федоренко, С. В. Науменко, О. В. Онищенко, М. М. Іванченко, В. К. Клочков, С. Л. Єфімова, В. Г. Прудніков, Ю. В. Малюкін // Наносистеми, наноматеріали, нанотехнології : зб. наук. пр. - 2021. - 19, вип. 2. - С. 445-473. - Бібліогр.: 220 назв. - укp.

В останні роки застосування нанотехнологій у гуманній і ветеринарній медицині показало великий прогрес, який міг би стати серйозним проривом у вирішенні певних проблем, у тому числі й у галузі репродукції тварин. Приклади потенційних застосувань надають можливість більш широкого впровадження нанотехнологічних методів регуляції репродуктивної функції у практику для пришвидшення темпів розвитку тваринництва. Вивчення дії наночастинок високодисперсного діоксиду силіцію уможливлює оптимізування методу кріоконсервації сперми, сприяє розумінню механізмів функціонування статевих клітин, оваріальних фолікулів та ембріонів. Розроблено перспективні біоцидні нанопрепарати, використання яких забезпечує підвищення заплідненості тварин, імунобіологічної резистентності, запобігання неплідності й одержання здорового приплоду. Наноаквахелати мають модифікувальний вплив на фізіологічні процеси в організмі тварин, що знаходить відображення в активації біосинтетичних і енергетичних процесів в організмі, стимуляції клітинної ланки імунітету. Запропоновано використання їх для лікування тварин, хворих на мастит, стимуляції їх відтворювальної функції. З метою підвищення терапевтичної ефективності вітамінно-гормональних препаратів використано додавання наночастинок діоксиду церію й ортованадату рідкісноземельних елементів. Застосування їх надає змогу оптимізувати окремі показники гомеостазу та прооксидантно-антиоксидантної системи, нормалізувати структуру та функцію фетоплацентарного комплексу вагітних тварин і підвищити потенціал розвитку новонароджених, ефективність терапії самок з мастодистрофією та гонадопатіями, самців з андрологічними захворюваннями. Однак достеменно механізми впливу наночастинок на організм поки не відомі; постійно дискутуються питання щодо потенційної токсичности наночастинок, що зумовлює необхідність конкретних гіпотез і розумінь певних аспектів досліджень. Отже, оскільки нанотехнології знаходяться на ранніх стадіях розвитку, для одержання значущих результатів може знадобитися певний час, щоб провести необхідні дослідження та клінічні випробування. Цей інструмент, який буде розвиватися протягом наступних декількох десятиліть, матиме серйозні наслідки у ветеринарній науці та репродуктології включно.


Індекс рубрикатора НБУВ: П53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського