Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Савченко Ю. Ю.$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Поліщук В. М. 
Психологія сім'ї : навч. посіб. / В. М. Поліщук, Н. М. Ільїна, С. А. Поліщук, С. О. Мисник, Г. Д. Шейко, Ю. Ю. Савченко. - 2-ге вид., доповн. - Суми : Унів. кн., 2009. - 281 c. - укp.

Проаналізовано психологію сучасної сім'ї за умов глобалізації суспільних відносин і посилення агресивного соціального впливу. Розглянуто основні чинники стабільності сімейних відносин, зокрема, визначено роль вікових криз як об'єктивних, закономірних явищ в особистісному розвитку. Описано різні типи сімей і стилі подружнього спілкування, запропоновано засоби профілактики та подолання сімейних конфліктів. Висвітлено питання виховання дітей у сім'ї, розкрито особливості їх сімейної статевої соціалізації. Наведено методи психокорекції неадекватних статево-рольових уявлень у дітей дошкільного віку. Розглянуто сучасні методики надання психологічної допомоги дітям розлучених батьків і батькам підлітків. Розроблено вправи на відновлення комунікації в сім'ї.

Проанализирована психология современной семьи в условиях глобализации общественных отношений и усиления агрессивного социального влияния. Рассмотрены основные факторы стабильности семейных отношений, в частности, определена роль возрастных кризисов как объективных, закономерных явлений в личностном развитии. Описаны различные типы семей и стили семейного общения, приведены способы профилактики и преодоления семейных конфликтов. Освещены вопросы воспитания детей в семье, раскрыты особенности их семейной половой социализации. Рассмотрены методы психокорекции неадекватных представлений о половых ролях у детей дошкольного возраста. Изложены современные методики оказания психологической помощи детям разведенных родителей и родителям подростков. Разработаны упраженения на возобновление коммуникации в семье.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956 я7 + Ю949.246 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА714556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Савченко Ю. Ю. 
Становлення психологічної статі дитини дошкільного віку в умовах сім'ї : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Ю. Ю. Савченко; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Уточнено зміст понять "психологічна стать" і "батьківсько-дитячі стосунки", структурно представлені трьома компонентами: емоційним, когнітивним, діяльнісним. Визначено взаємозв'язок між рівнями прояву психологічної статі старших дошкільників і батьківсько-дитячих стосунків у їх сім'ях. Обгрунтовано ефективні умови розвитку психологічної статі хлопчиків і дівчаток дошкільного віку у структурі сімейних стосунків, розроблено програму впровадження у практику роботи закладів дошкільної освіти системи психолого-педагогічних впливів розвивального характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.73 + Ю983.401.2 + Ю956-994-06-734

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Савченко Ю. Ю. 
Формування у старших дошкільників уявлень про якості мужності і жіночності засобами гри / Ю. Ю. Савченко // Пробл. заг. та пед. психології : зб. наук. пр. - 2011. - 13, Ч. 3. - С. 364-371. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Констатовано, що дослідження становлення психологічної статі старших дошкільників визначається широким колом питань, пов'язаних з проблемою організації взаємодії у системі відносин з дорослими й однолітками. Використано програму розвивально-корекційних ігор та вправ у практиці роботи з дітьми старшого дошкільного віку за умов ДНЗ. Обгрунтовано вирішальне значення рольової гри у цілісному процесі виховання та розвитку дитини дошкільного віку та істотний вплив на її емоційну сферу, почуття. Підібрано ігри, що спрямовані на формування у хлопчиків і дівчаток старшого дошкільного віку уявлень про якості мужності та жіночності. Розширено уявлення про військові ігри, які за наявності відповідного керівництва ними можуть стати важливим засобом виховання основ мужності: у них хлопчики вчаться сміливості, витримці, опановують уміння переборювати труднощі. Визначено, що застосування педагогічних впливів і різних прийомів індивідуальної та групової роботи з дітьми - таких, як емоційне заохочення, схвалення, прохання, підказка "на вушко", сприяє корекції відхилень за умов відображення у грі сімейних ролей. Емпірично підтверджено, що психолого-педагогічні прийоми підсилюють виховний вплив гри, спрямований на формування у дошкільників правильних уявлень про якості власної та інакшої статі, і реалізацію цих уявлень в ігровому плані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.73 + Ч411.336

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Киричук В. О. 
Розвиток соціально-комунікативної компетентності обдарованих учнів початкової школи : посібник / В. О. Киричук, Н. В. Лук'янчук, Н. А. Климова, О. А. Ковальова, Ю. Ю. Савченко; ред.: Н. В. Лук'янчук, Н. А. Климова; НАПН України, Ін-т обдаров. дитини. - Київ, 2014. - 130, [1] c. - Бібліогр.: с. 104-112 - укp.

Викладено основні психологічні підходи до дослідження проблеми обдарованості особистості, сучасні підходи до визначення обдарованості дитини. Розглянуто особливості розвитку учнів і можливості застосування компетентісного підходу в навчально-виховній роботі сучасної школи. Охарактеризовано процес соціалізації, показано особливості соціалізації молодших школярів. Запропоновано модель формування соціально-комунікативної компетентності в процесі супроводу та розвитку молодших школярів. Надано рекомендації для вчителів і батьків з формування соціально-комунікативної компетентності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.350.0 я7 + Ч421.221.220 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського