Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (6)Автореферати дисертацій (9)Книжкові видання та компакт-диски (33)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ЄВРЕЙСЬКЕ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 55
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Быстряков А. Г. 
Евреи Екатеринослава - Днепропетровска (ХVІІІ - начало ХХ вв.) / А. Г. Быстряков. - Д. : Арт-Пресс, 2001. - 142 c. - Бібліогр.: с. 132-133. - укp.

Викладено історичну хроніку перебування євреїв в Україні з ХVIII до ХХ ст. Описано єврейське життя в Катеринославі, яке охоплює період від заснування міста до 1920 р. Наведено відомості, що висвітлюють різні сторони життя єврейської общини: освіту, благодійну діяльність, світське та релігійне життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДНЕ)4/5 + Т3(4УКР=9Е)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Рабінович Я. Й. 
На зламі віків : До 1000-річчя проживання євреїв в Україні / Я. Й. Рабінович. - К., 1998. - 360 c. - Бібліогр.: с. 353-359. - укp.

На великому фактичному матеріалі автор розкриває складний процес розселення, життя та побуту єврейського населення, його співпрацю з українцями, а також поляками, росіянами та представниками інших народів. Не оминаючи кризових ситуацій в житті українського єврейства, автор підтверджує солідарність передових діячів М.Драгоманова, І.Франка, Л.Українки, М.Коцюбинського з трудовим єврейством. Значну увагу приділено становищу єврейського населення на західноукраїнських землях, їх участі у суспільно-політичних та економічних процесах краю. Критичному аналізу подано події, що відбувалися в житті євреїв у післяжовтневий період, так зване "єврейське національне відродження". Розкривається трагедія єврейського населення України у роки Великої Вітчизняної війни, подаються нові матеріали про його участь у русі опору фашистам. Розповідається про цілеспрямоване роздування в перші післявоєнні роки антиєврейської кампанії, метою якої було розпалити шовіністичні та імперські амбіції. Вперше висвітлено завершальний період сталінської диктатури, його програму виселення євреїв у сибірську тайгу. Значну увагу приділено процесу духовного відродження єврейської освіти, науки, культури в сучасній демократичній незалежній Україні, розширенню економічних, наукових, культурних зв'язків між Україною та Ізраїлем, основні перспективи та напрями цього співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)0,02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бармак М. В. 
Німецьке, чеське та єврейське населення Волинської губернії (1796-1914 рр.): розселення, господарське життя, міграції / М. В. Бармак. - Т., 1999. - 206 c. - Бібліогр.: с. 173-187. - укp.

Висвітлюються передумови виникнення у Волинській губернії етнічних груп німців, чехів та євреїв, процес проходження їхньої адаптації на нових місцях. Особливу увагу приділено розвитку господарських, культурних та громадських відносин, законодавчому регулюванню життєдіяльності та чисельності німців, чехів, євреїв у Волинській губернії в 1796-1914 рр. Показано вплив політичних рішень на національні процеси в регіоні, а також підкреслено, що національна політика царизму при наявності певних відмінностей у законодавчих актах, що стосувались різних етнічних груп, характеризувалась авторитарністю, була русифікаторською, насильницькою стосовно інших народів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ)4/5-27 + Т3(4УКР=9)4/5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Вісник Прикарпатського університету / ред.: М. В. Кугутяк. - Івано-Франківськ : Плай, 2005. - 194 с. - (Історія; Вип. 9). - укp.

Проаналізовано розвиток українського мовознавства в Галичині у першій третині ХІХ ст. Висвітлено теоретико-методологічні засади історико-етнологічного дослідження етнонаціональних спільнот галицького краю у 1867 - 1914 рр., релігійну політику Західноукраїнської Народної Республіки у листопаді 1918 - липні 1919 рр., зовнішньополітичну концепцію уряду РСФРР щодо Східної Галичини у вересні 1920 - березні 1921 рр. Розглянуто українське питання у зовнішньополітичних концепціях німецького уряду напередодні Першої світової війни, а також єврейське питання в політиці російської окупаційної адміністрації в Галичині та Буковині у 1914 - 1917 рр.

Проанализировано развитие украинского языковедения в Галиции в первой трети ХІХ ст. Освещены теоретико-методологические основы историко-этнологического исследования этнонациональных сообществ галицкого края в 1867 - 1914 гг., религиозная политика Западноукраинской Народной Республики в ноябре 1918 - июле 1919 гг., внешнеполитическая концепция правительства РСФСР относительно Восточной Галиции в сентябре 1920 - марте 1921 гг. Рассмотрены украинский вопрос во внешнеполитических концепциях немецкого правительства накануне Первой мировой войны, а также еврейский вопрос в политике русской оккупационной администрации в Галиции и Буковине в 1914 - 1917 гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-0 + Т.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68932/іст. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гриневич Л.  
Єврейське національно-культурне відродження 1920-х - 1930-х рр. в УСРР у "прокрустовому ложі" більшовицької ідеології / Л. Гриневич // Пробл. історії України: факти, судження, пошуки. - 2004. - Вип. 12. - С. 225-233. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=Е)61-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Архієрейський Д. В. 
Політичний терор і тероризм в Україні. ХІХ - ХХ ст. : Іст. нариси / Д. В. Архієрейський, О. Г. Бажан, Т. Б. Бикова, С. І. Білокінь, О. Д. Бойко; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Наук. думка, 2002. - 950 c. - Бібліогр.: с. 878-921. - укp.

На підставі архівних матеріалів вперше в українській історіографії наведено результати узагальнених досліджень проблеми терору та тероризму в Україні. Розглянуто терор і тероризм у теоретичному вимірі, зокрема, у російській історії, а також проблеми історико-філософської інтерпретації даних понять. Проаналізовано особливості терору та тероризму на початку ХХ ст. (есерівський тероризм, замах на П.С.Столипіна), а також за радянської доби, зокрема, періодів громадянської війни, НЕПу, часів Другої світової війни, а також у післявоєнний час (боротьба з українським буржуазним націоналізмом, єврейське питання). Розглянуто польський тероризм на українських землях, визначено місце тероризму у визвольній боротьбі УВО - УОН. Висвітлено боротьбу з тероризмом на сучасному етапі.

На основе архивных материалов впервые в украинской историографии приведены результаты обобщенных исследований проблемы террора и терроризма на Украине. Рассмотрены террор и терроризм в теоретическом измерении, в частности, в российской истории, а также проблемы историко-философской интерпретации данных понятий. Проанализированы особенности террора и терроризма в начале ХХ ст. (эссеровский терроризм, покушение на П.С.Столыпина), а также в советское время, в частности, в периоды гражданской войны, НЭПа, Второй мировой войны, а также на этапе послевоенного развития страны (борьба с украинским буржуазным национализмом, еврейский вопрос). Рассмотрен польский терроризм на украинских землях, определено место терроризма в освободительной борьбе УВО - УОН. Освещена борьба с терроризмом на современном этапе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.24 + С5*666*333.731 + Т3(4УКР)5-49 + Т3(4УКР)6-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС36645 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Котляр Е. А. 
Еврейский музей: дефиниции, типология, методология и практика экспозиционного проектирования. К постановке проблемы [Електронний ресурс] / Е. А. Котляр // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2006. - № 12. - С. 64-94. - Библиогр.: 27 назв. - рус. - Режим доступу: /articles/2006/

Досліджено феномен "єврейського музею", подано його визначення, типологію, проаналізовано принципи створення експозицій у музеях єврейської історії та культури, методи, засоби та форми візуалізації образів національної історії та культурної ідентичності єврейської цивілізації. Вивчено світовий досвід, досліджено єврейське музейництво в Україні, авторські здобутки у створенні середового дизайну у приміщеннях єврейської громади, а також створення експозицій для музеїв єврейських установ м. Харків у 2001 - 2006 рр.

Исследован феномен "еврейского музея", даны его определение, типология, проанализированы принципы экспозиции музеев еврейской истории и культуры, методы, способы и формы визуализации образов национальной истории и культурной идентичности еврейской цивилизации. Изучен мировой опыт музейного строительства, исследованы еврейское музейное дело в Украине, авторский опыт разработки интерьеров зданий еврейской общины и создания экспозиций для музеев еврейских организаций г. Харьков, выполненных в 2001 - 2006 гг.

The article explores the phenomenon of "Jewish museum"; provides its definition and typology; analyzes the exposition principles of the museums of Jewish history and culture; studies methods, ways and forms of visualization of the images of national history and cultural identity of the Jewish civilization. In the foundation of the article lies the studying of the world's experience of museum construction; research of museum business of Ukraine; author's own experience in designing the interiors of edifices for the Jewish community and creation of exhibitions for the museums of the Jewish organizations of the city of Kharkov, conducted in years 2001-2006.


Ключ. слова: еврейский музей, дефиниции, типология, методология и принципы экспозиционного проектирования, арт-иудаика, визуализация национальной идентичности, мировой и украинский опыт, авторские разработки
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч774(4УКР-4ХАР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шитюк М. М. 
Єврейське населення Херсонської губернії в ХІХ - на початку ХХ ст. : монографія / М. М. Шитюк, В. В. Щукін. - Миколаїв : Вид-во І.Гудим, 2008. - 222 c. - укp.

Охарактеризовано основні етапи становлення законодавства Російської імперії з єврейського питання та специфіку його застосування в південноукраїнському регіоні. Розглянуто законодавче оформлення права проживання євреїв у Новоросії у XIX - на початку XX ст. Розкрито особливості правового та соціально-економічного становища євреїв у Миколаєво-Севастопольському військовому губернаторстві, Одесі та Херсоні. Проаналізовано процес єврейської сільськогосподарської колонізації у першій половині XIX ст. Висвітлено еволюцію великодержавної політики російського царизму щодо євреїв і механізм її реалізації у Новоросії. Наведено статистичні дані про стан єврейських сільськогосподарських колоній, визначено особливості становища євреїв-землеробів (колоністів) у Херсонській губернії. Розглянуто факти дискримінації євреїв в органах місцевого самоврядування на державній службі в судовій системі.

Охарактеризованы основные этапы становления законодательства Российской империи по еврейскому вопросу и специфику его применения в южноукраинском регионе. Рассмотрено законодательное оформление права проживания евреев в Новороссии в XIX - в начале XX ст. Раскрыты особенности правового и социально-экономического положения евреев в Николаево-Севастопольском военном губернаторстве, Одессе и Херсоне. Проанализирован процесс еврейской сельскохозяйственной колонизации в первой половние XIX ст. Исследована эволюция великогосударственной политики российского царизма относительно евреев и механизм ее реализации в Новороссии. Приведены статистические данные о состоянии еврейских сельскохозяйственных колоний, определены особенности положения евреев-земледельцев (колонистов) в Херсонской губернии. Рассмотрены факты дискриминации евреев в органах местного самоуправления на государственной службе в судовой системе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9E)5 + Т3(4УКР-4ХЕС)5-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА697741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Винокурова Ф.  
"Єврейське питання" в окупаційних періодичних виданнях на території Вінницької області / Ф. Винокурова // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2006. - Вип. 31. - С. 102-112. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.257.1 + Т3(4УКР=9Е)628-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Котляр Е. Р. 
Образы жителей еврейского местечка в гравюрах Соломона Юдовина и Моисея Фрадкина [Електронний ресурс] / Е. Р. Котляр // Вісн. Харк. держ. акад. дизайну і мистец. - 2007. - № 3. - С. 70-80. - Библиогр.: 20 назв. - рус. - Режим доступу: /articles/2007/

Рассмотрено историко-культурное понятие "еврейское местечко", определен круг его типажей, выявлено сходство и различие в восприятии и художественной трактовке образов жителей местечка - штетла на основе сравнительного анализа графических работ С.Юдовина и М.Фрадкина.

Розглянуто історико-культурне поняття "єврейське містечко", визначено коло його типажів, виявлено схожість та відмінність у сприйнятті та художній трактовці образів мешканців містечка - штетла на підставі порівняльного аналізу графічних робіт С.Юдовіна і М.Фрадкіна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ155.3(4УКР=ЄВР)5-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кальян С. Є. 
Єврейська спільнота у політичному процесі на теренах підросійської України (середина ХІХ - початок ХХ ст.) : монографія / С. Є. Кальян; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. - Полтава : Довкілля-К, 2009. - 336 c. - Бібліогр.: 551 назв. - укp.

Проаналізовано особливості українсько-російсько-польського етнополітичного середовища на основі вивчення історичних, політичних і соціокультурних чинників, зокрема, розвиток єврейської громади наприкінці 1850-х рр. - початку ХХ ст. Висвітлено політику самодержавства щодо євреїв, україно-єврейське протистояння та елементи співробітництва. Розкрито специфіку складових ресурсу - демографічного, економічного, інформаційного - єврейської нації, причини конфліктності міжетнічних відносин на підросійській українській території. Розглянуто питання політичного розвитку єврейства на "переднаціональному" етапі та в період політизації. Визначено націоналізуючі чинники, процес зміни та сутність політичних стратегій, інтелектуальну складову процесу становлення єврейства як суб'єкта політичного процесу.

Проанализированы особенности украинско-русско-польской этнополитической среды на основе изучения исторических, политических и социокультурных факторов, в частности, развитие еврейского общества конца 1850-х гг. - начала ХХ ст. Освещены политика самодержавия относительно евреев, украинско-еврейское противостояние и элементы сотрудничества. Раскрыта специфика составляющий ресурса - демографического, экономического, информационного - еврейской нации, причины конфликтности межэтнических отношений на подроссийской украинской территории. Рассмотрены вопросы политического развития еврейства на "преднациональном" этапе и в период политизации. Определены национализирующие факторы, процесс изменения и сущность политических стратегий, интеллектуальная составляющая процесса становления еврейства как субъекта политического процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)5 + Ф51(4УКР=9Е)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА714257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Місце і значення Поросся в історії України (IX - XVII ст.) : матеріали наук.- практ. конф., 28 листоп. 2007 р., Корсунь-Шевченківський / ред.: С. Я. Степенькін; Упр. культури і туризму Черкас. облдержадмін., Корсунь-Шевченків. держ. іст.-культ. заповідник. - Корсунь-Шевченків., 2007. - 136 c. - укp.

Висвітлено роль Поросся в історії України XI - XIII ст. Подано інформацію про кочові племена в Пороссі IX - XII ст., етапи формування та розвитку Пороської захисної лінії, Корсунську битву 1648-го р., єврейське населення міст Черкащини XVIII ст. Наведено результати дослідження залишків фортець давньоруського часу на території Корсунь-Шевченківського району.

Освещена роль Поросья в истории Украины XI - XIII вв. Дана информация о кочевых племенах в Поросье IX - XII вв., этапах формирования и развития Поросской защитной линии, Корсунской битве 1648-го г., еврейском населении городов Черкасской области в XVIII в. Приведены результаты исследования остатков крепостей древнерусского времени на территории Корсунь-Шевченковского района.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕК)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА711371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Щербак Н. О. 
Єврейське питання у внутрішній політиці царизму наприкінці XVIII - у першій чверті XIX ст. / Н. О. Щербак // Укр. іст. журн. - 2004. - № 6. - С. 16-26. - укp.

Показано намагання царського уряду законодавчим шляхом вирішити єврейське питання в Правобережній Україні після поділу Речі Посполитої.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(29=Е)47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Адамович С. В. 
Єврейське питання в політиці російської окупаційної адміністрації в Галичині та на Буковині (1914 - 1917 рр.) / С. В. Адамович // Вісн. Прикарпат. ун-ту. Сер. Історія. - 2005. - Вип. 9. - С. 23-27. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

In clause the politics of Russian occupation administration in 1914 - 1917 concerning the Jews in Halychyna and Bucovyna is analysed. The author approves, that the activity of Russian occupation of authority carried brightly expressed anticemite character.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33=9Е)61-07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Стрілюк О. Б. 
Національна політика П.А.Столипіна : автореф. дис... канд. іст. наук / О. Б. Стрілюк; Черніг. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. - Чернігів, 2008. - 19 c. - укp.

Проведено дослідження національної політики П.Столипіна, розглянуто її основні складові - єврейське, польське та фінське питання. Визначено світоглядні засади П.Столипіна, що вплинули на формування принципів національної політики. Виявлено причини, які спонукали прем'єра вивчати єврейське, польське та фінське питання, розглянуто особливості їх вирішення та проаналізовано пріоритетні аспекти. Визначено фактори, які вплинули на формування урядових підходів щодо вирішення національної проблеми. Досліджено природу столипінського "націоналізму". Проаналізовано позиції російських політичних партій щодо розв'язання національної проблеми та їх ставлення до національної політики П.Столипіна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-56 + Т3(2)5-8 Столыпин

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Шевченко С. М. 
Педагогічна спадщина Я.Б. Рєзніка (1892 - 1952) : автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.01 / С. М. Шевченко; Ін-т педагогіки АПН України. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Здійснено цілісний аналіз науково-педагогічної спадщини Я. Рєзніка (1892 - 1952 рр.) у контексті культурно-освітнього руху в Україні першої половини XX ст. Визначено етапи життєвого та творчого шляху, провідні чинники формування педагогічного світогляду вченого. Охарактеризовано основні напрями його діяльності. Проаналізовано публікації та з'ясовано внесок педагога в українську дидактику. Розкрито психологічні основи процесу навчання. Виявлено особливості підходу Я. Рєзніка до проблем виховання. До наукового обігу введено документи, в яких вміщено нові відомості про єврейське населення в Україні на початку XX ст., життя та науково-педагогічну діяльність Я. Рєзніка як ученого, педагога, методиста. Зазначено, що основні результати дослідження можуть бути використані у викладанні історії педагогіки, у процесі підготовки підручників, методичних посібників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)62 д Рєзнік, Я.Б.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Щукін В. В. 
Становище єврейського населення в Херсонській губернії в XIX - на початку ХХ століття : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В. В. Щукін; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2006. - 18 c. - укp.

Комплексно досліджено правове становище, соціально-економічний, демографічний розвиток єврейського населення у Херсонській губернії протягом XIX - початку XX ст. Розглянуто процес формування російського законодавства з єврейського питання (зокрема створення "смуги єврейської осілості") та специфіку його застосування у південноукраїнському регіоні. Досліджено роль і місце єврейського населення у соціально-економічному розвитку найбільших міст регіону (Одеси, Херсона, Миколаєва). Розглянуто процес і наслідки єврейської сільськогосподарської колонізації як унікального явища в історії єврейського народу. Проаналізовано прояви дискримінації в російському законодавстві стосовно євреїв у сферах освіти, судової системи та місцевого самоврядування та заходів, що здійснювалися євреями для подолання урядових обмежень. Єврейське населення охарактеризовано як одну з найбільш мобільних етнічних груп населення, що відігравала вагому роль у соціально-економічному розвитку південноукраїнського регіону, долаючи штучні обмеження великодержавної урядової політики російського царату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)5 + Т3(4УКР-4ХЕР)5-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Доценко В. О. 
Єврейське громадське землеоблаштування в Україні (20-ті - 30-ті роки ХХ століття) : Автореф. дис... канд. іст. наук / В. О. Доценко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено діяльність Товариства щодо землеоблаштування єврейських трудящих України та державних структур стосовно здійснення ними політичних і соціокультурних перетворень. Проаналізовано механізм адміністративно-політичної та фінансово-господарської взаємодії товариства з органами радянської вертикалі управління, з іншими єврейськими громадськими організаціями у контексті здійснення політики залучення єврейських трудящих до сільськогосподарської праці у 1920 - 1930 рр. З використанням архівного матеріалу розкрито особливості проведення колективізації єврейських переселенських колективів. Висвітлено участь єврейських громадсько-політичних організацій у здійсненні аграрно-соціальних перетворень, реалізації культурницьких і переселенських програм більшовицького режиму у 1920 - 1930 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)61-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Морозова А. В. 
Єврейське населення Лівобережної України (друга половина XIX - початок XX ст.) : Автореф. дис... канд. іст. наук / А. В. Морозова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Досліджено правове становище єврейського населення Лівобережної України у другій половині XIX - на початку XX ст. Відзначено дискримінаційну політику царського уряду щодо місця проживання, пересування та занять окремими видами діяльності та позитивні зрушення у галузі освіти та віросповідання. Проаналізовано демографічні процеси, з'ясовано вплив на них соціальних та економічних факторів. Встановлено причини та проаналізовано наслідки еміграції євреїв. Визначено особливості та основні напрямки інтеграції єврейського населення в економіку регіону - промисловість, торгівлю та сільське господарство. Розглянуто історію утворення, діяльності та занепаду єврейських землеробних колоній Лівобережної України. Висвітлено питання розвитку національно-релігійної, загальної початкової та середньої освіти єврейським населенням регіону. Проаналізовано вплив держави на релігійно-духовне життя євреїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340435 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Гончаров В. В. 
Єврейське населення Південно-Східної України. 1861 - 1917 рр. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. В. Гончаров; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2005. - 20 c. - укp.

Висвітлено періодизацію процесу формування єврейської громади Південного Сходу України протягом 1861 - 1917 рр. Проаналізовано роль стихійного процесу єврейської міграції та політики Російської імперії, спрямованої на формування єврейської громади регіону. Досліджено кількість єврейського населення, його локалізацію. Розглянуто зовнішні прояви діяльності євреїв, які були сформовані під тиском офіційної ідеології, а також зміни у вихованні та освіті, зумовленої на основі впливу релігійних чинників та історичних традицій. Визначено перехід єврейської громади регіону від традиційного суспільства до індустріального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР5)5-56 + Т3(4УКР=9Е)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА336409 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського