Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TJ=Клініч. фармація<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 556
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Малоштан Л. М. 
Дослідження антикоагулянтного препарату "Апівен" на моделі тромбофлебіту периферичних судин / Л. М. Малоштан, О. В. Должикова // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 59-63. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу таблеток для електрофорезу на основі бджолиної отрути препарату "Апівен" на периферичні венозні тромби. Встановлено, що апівен ефективно зменшує розмір і щільність тромбів, площу крововиливів, подовжує час ІІ і ІІІ фази зсідання крові у порівнянні з гепариновою маззю. У результаті експерименту було встановлено, що кількість еритроцитів, гемоглобіну та тромбоцитів у всіх дослідних групах суттєво не змінювалась та залишалась у рамках фізіологічних значень. У результаті лікування апівеном і гепариновою маззю вірогідно знижувалася кількість лейкоцитів у порівнянні з контрольною патологією, що свідчить про можливий протизапальний ефект, який підтверджують гістологічні дослідження. Отримані дані свідчать про те, що апівен є перспективним препаратом, який можна рекомендувати для лікування тромбозів і тромбофлебітів периферичних судин.


Ключ. слова: тромбофлебіт, бджолина отрута, таблетки для електрофорезу
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.230.11-52

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Зупанець І. А. 
Динаміка вмісту ендогенного n-ацетилглюкозаміну при запально-деструктивних процесах різної етіології та під впливом експериментальної терапії / І. А. Зупанець, С. Б. Попов, С. К. Шебеко, І. А. Отрішко, О. О. Андрєєва // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 34-37. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати вивчення динаміки вмісту N-ацетилглюкозаміну (N-ацГА) у сироватці крові та тканинах лабораторних тварин з модельною запально-деструктивною патологією нирок, шлунка та суглобового хряща під впливом експериментальної терапії глюкозаміну гідрохлоридом (ГА) та N-ацетилглюкозаміном. Проведений аналіз результатів досліджень дозволяє виділити загальні тенденції щодо вмісту ендогенного N-ацГА у сироватці крові та тканинах у тварин з різною експериментальною патологією. За умов розвитку запально-деструктивних процесів спостерігається зниження вмісту N-ацГА в органах та відповідне його підвищення в сироватці крові, що пояснюється їх сполучнотканинним походженням і може бути діагностичним критерієм ступеня ураження органу та критерієм ефективності терапії. Екзогенне введення глюкозаміну гідрохлориду та N-ацетилглюкозаміну сприяє нормалізації ендогенних резервів даного аміноцукру, що підтверджується показниками біохімічних досліджень.


Ключ. слова: глюкозамін, ендогенний N-ацетилглюкозамін, мембранозна нефропатія, посттравматичний артроз, аспіринова гастропатія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Скрипник І. М. 
"Хофітол" як препарат вибору в лікуванні хворих на хронічний токсичний гепатит у поєднанні із захворюваннями біліарного тракту / І. М. Скрипник, І. І. Дегтярьова, Г. В. Невойт // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 28-30. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

У хворих на хронічний токсичний гепатит з супутнім хронічним холециститом встановлено підвищення літогенних властивостей міхурової жовчі, підсилення процесів ліпідної пероксидації на тлі зниження антиоксидантного захисту організму. Доведено нормалізуючу дію хофітолу на детоксикаційну функцію печінки у хворих на хронічний токсичний гепатит, в тому числі й у разі поєднання з хронічним холециститом. За наявності біліарної дискінезії за гіпотонічно-гіперкінетичним типом у хворих на хронічний токсичний гепатит у поєднанні з хронічним холециститом засобом вибору серед гепатопротекторів рослинного походження є хофітол, що зумовлено поєднанням мембраностабілізувальної дії на гепатоцити і нормалізувальним впливом препарату на холерез і літогенні властивості жовчі.


Ключ. слова: хронічний токсичний гепатит, хронічний холецистит, дискінезії жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, хофітол
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52 + Р413.520.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Оспіщев В. І. 
Фактори, які формують попит на топінамбур / В. І. Оспіщев, Д. О. Пруненко // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 64-66. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено що, фармацевтична промисловість України знаходиться у кризі перевиробництва лікарських препаратів, що негативно впливає на обсяги збуту. Однак зустрічаються випадки, коли фармацевтичні фірми починають виробництво аналогічних генеричних препаратів тоді, як багато необхідних і корисних ліків з дешевої сировини на ринку взагалі відсутні. Йдеться, зокрема, про активізацію використання топінамбуру як сировини для виробництва лікарських препаратів і біологічно активних домішок для лікування хворих на цукровий діабет. Наведено результати експертного аналізу факторів, які впливають на попит щодо препаратів з топінамбуру. З урахуванням зазначеного запропоновано послідовно формувати попит вітчизняних підприємств на топінамбур для розширення номенклатури і обсягу виробництва лікарських препаратів на його основі.


Ключ. слова: фактори попиту на топінамбур, діабет, коефіцієнт конкордації
Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Волчик І. В. 
Гепатозахисна активність глутаргіну Iin vitroD / І. В. Волчик, Л. М. Малоштан // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 46-49. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.


Ключ. слова: культура клітин HepG2, in vitro, гепатоцити, глутаргін, виживаємість
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Валітова І. А. 
Вплив фармакотерапії, яка коригує метаболічні порушення, на клінічні прояви синдрому хронічної серцевої недостатності у хворих з виявленою інсулінорезистентністю / І. А. Валітова // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 22-26. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Ключ. слова: хронічна серцева недостатність, інсулінорезистентність, клінічні прояви, триметазидин, метформін
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-52 + Р415.160.23-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Кудінова В. В. 
Клінічна ефективність застосування метаболічної корекції при невиношуванні вагітності на етапі планування та під час вагітності / В. В. Кудінова // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 27-31. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Для оцінки ефективності застосування метаболічної корекції на етапі планування вагітності та під час існуючої вагітності проаналізовано стан 380-ти жінок, які мали в анамнезі два і більше мимовільних аборти чи передчасні пологи. У зв'язку з цим застосовано курси метаболічної терапії, які розділили на два комплекси препаратів метаболічної дії. До першого комплексу препаратів належать кофактори і субстрати основної ланки метаболізму циклу трикарбонових кислот; другий комплекс склали препарати, які активували цикл трикарбонових кислот. Розлади тканинної біоенергетики, як правило, обумовлюють порушення процесів анаболізму, тому використання активаторів циклу трикарбонових кислот більш ефективне у сполученні з наступним призначенням стимуляторів біоенергетичних процесів. Висока практична значущість оцінки лікування клітинної метаболічної відповіді полягає у тому, що воно корелює з ензиматичною активністю та структурою популяції лімфоцитів периферичної крові. В усіх досліджуваних групах вагітність збережена і завершилась народженням здорових немовлят.


Ключ. слова: невиношування вагітності, плацентарна недостатність, метаболічна корекція, цикл трикарбонових кислот
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Яценко О. Ю. 
Гепатопротекторна дія рибіфлану при парацетамоловому гепатиті / О. Ю. Яценко, Л. М. Малоштан // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 45-48. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проведено дослідження з вивчення гепатопротекторної та антиоксидантної активності рибіфлану (70 %-на настойка з листя смородини чорної) за гострого ураження парацетамолом у щурів. Установлено, що використання рибіфлану при лікарському гепатиті, викликаному парацетамолом, призводить до зменшення інтенсивності цитолітичних і вільнорадикальних процесів у печінці, підвищує активність антиоксидантної системи гепатоцитів і сприяє нормалізації вуглеводного, білкового, ліпідного обмінів і відновленню процесів жовчоутворення і жовчовиділення. Досліджуваний препарат "Рибіфлан" за антицитолітичною та антиоксидантною дією перевершує поліфенольний гепатопротектор "Силібор". Одержані результати свідчать про гепатозахисну активність рибіфлану і вказують на перспективність його використання для профілактики та комплексного лікування лікарського гепатиту.


Ключ. слова: рибіфлан, біофлавоноїди, гепатопротекторна активність, антиоксидантна дія, парацетамоловий гепатит
Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Малекфуад Еззеддін. Еззеддін 
Фармакологічне вивчення супозиторіїв "Флагінат" на моделі експериментального хлоретилового простатиту / Еззеддін. Еззеддін Малекфуад, І. М. І.М.Риженко, Ю. Б. Лар'яновська, О. Я. Міщенко // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 42-45. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Підвищення ефективності фармакотерапії хронічного простатиту є одним з найбільш актуальних завдань сучасної фармакології та урології. Вивчено простатопротекторну активність супозиторіїв "Флагінат", створених на основі рослинної сировини - трави звіробою. На моделі простатиту, який розвинувся після кріодії хлоретилу, показано ефективність зазначеного препарату "Флагінат". Використання супозиторіїв "Флагінат" призводило до зменшення запальної реакції, що супроводжувалось зниженням рівня лейкоцитів у крові. Встановлено, що простатопротекторна активність препарату характеризувалась відновленням функціонального стану передміхурової залози, пригніченням процесів ПОЛ, підвищенням активності антиоксидантної системи. Одержані результати підтверджено морфологічними дослідженнями. Терапевтичний ефект супозиторіїв "Флагінат" у дозі 25 мг/кг відповідав ефекту референс-препарату - супозиторіям з олією насіння гарбуза.


Ключ. слова: хлоретиловий простатит, супозиторії "Флагінат", простатопротекторна активність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Яковлєва Л. В. 
Фармакологічної активності та економічної ефективності сучасних нестероїдних протизапальних препаратів для місцевого застосування / Л. В. Яковлєва, Камаль Туфік. Камаль Туфік Ель-Ділаті, О. Я. Міщенко // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 53-55. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено порівняльне вивчення протизапальної активності сучасних нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) для місцевого застосування на моделі карагенінового набряку у щурів. Гель "Дип-Риліф" (виробництва компанії "Ментолатум Лтд", Великобританія), "Фастум" гель (виробництва "Berlin-Chemie AG", Німеччина) проявляють вірогідно вищу протизапальну активність (69,6 %; 54 %) у порівнянні з активністю гелю "Диклофенак натрію" (42 %) (виробництва ФФ "ФК "Здоров'я") та гелю "Німулід" (44 %) ("Панацея Біотек Лтд", Індія). "Диклак" гель ("Hexal AG", Німеччина) за виразністю фармакологічного ефекту (52 %) займає проміжне місце між виділеними групами препаратів. З фармакоекономічної точки зору більш прийнятним є лікування гелем "Дип-Риліф", "Диклак" гелем та гелем "Диклофенак натрію", для яких розраховані у дослідженнях коефіцієнти ефективності витрат (ЕВ) відповідно становлять 0,043; 0,045; 0,048, ніж застосування "Фастум" гелю та "Німулід" з ЕВ 0,051 та 0,187.


Ключ. слова: протизапальна дія, нестероїдні протизапальні препарати для місцевого застосування, гель Дип-Риліф, Фастум(r) гель, диклак гель, гель диклофенаку натрію, гель німуліду, карагеніновий набряк, коефіцієнт "витрати - ефективність" (ВЕ)
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Кресюн В. Й. 
Фармакологічна характеристика сполук германію / В. Й. Кресюн, К. Ф. Шемонаєва, А. Г. Відавська // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 64-68. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Зазначено, що перспективним напрямком пошуку нових фармакологічно активних та безпечних лікарських засобів є синтез біологічно активних речовин - майбутніх лікарських засобів на основі германію. Зроблено аналіз фармакодинаміки та фармакокінетики сполук германію за даними літератури та авторських досліджень. Обгрунтовано створення координаційних сполук германію та принципи добору біолігандів, проведено аналіз їх фармакологічних властивостей. Досліджено фармакологічні властивості та вивчено фармакокінетику координаційних сполук германію з біолігандами (нікотиновою та бурштиновою кислотами - МІГУ-1 та 2, нікотинамідом - МІГУ-3), які мають гепатопротекторні властивості, виявляють нейротропну активність депримуючої дії. Ще один компонент - оксиетилідендифосфонова кислота (ОЕДФ), на основі якої створені координаційні сполуки з нікотиновою кислотою МІГУ-4, нікотинамідом - МІГУ-5 та магнієм - МІГУ-6. Ці сполуки мають мембранопротекторну дію і є перспективними гепато- і кардіотропними засобами. Таким чином, германій і його сполуки мають виражену фармакологічну активність і унікальні фармакокінетичні властивості, які дозволяють надалі використовувати їх у медичній практиці та створювати нові біологічно-активні речовини (БАР) - майбутні лікарські засоби.


Ключ. слова: сполуки германію, фармакодинаміка, фармакокінетика
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.794-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Горбань Є. М. 
Етичні аспекти проведення клінічних досліджень / Є. М. Горбань, Г. Й. Близнюк-Ходоровська // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 6-10. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Зазначено, що світова тенденція розвитку медичної науки і практики доводить необхідність акцентувати увагу на соціальних, правових та етичних наслідках лікувально-діагностичного процесу. Особливого значення це набуває за умов проведення клінічних досліджень нових лікарських препаратів, коли у більшості випадків неможливо заздалегідь визначити співвідношення користь/ризик для пацієнта. В Україні функцію нагляду за дотриманням морально-етичних норм під час проведення клінічних досліджень здійснює Комісія з питань етики Державного фармакологічного центру Міністерства охорони здоров'я України, сформована у 1993 р. У своїй роботі Комісія керується низкою нормативних і правових актів, які стосуються суспільних, політичних, морально-етичних норм під час організації та проведення клінічних досліджень. У завдання Комісії входить захист прав та інтересів пацієнтів з одного боку та дослідників - з іншого, а також забезпечення етичної і морально-правової оцінки матеріалів клінічних досліджень.


Ключ. слова: лікарський препарат, клінічні дослідження, пацієнт, морально-етичні норми, Комісія з питань етики
Індекс рубрикатора НБУВ: Р281-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лозинський Ю. С. 
Застосування свічок "Постеризан-форте" у післяопераційному періоді у хворих на гострий парапроктит при хворобі Крона / Ю. С. Лозинський, М. Б. Прокопович // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 15-18. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Обстежено 83-х хворих на гострий парапроктит, у тому числі 33-х хворих на хворобу Крона. Оперативне лікування повинно бути малоінвазивним і виконуватися лише після встановлення локалізації гнійника, визначення його клінічної форми. Тактика у разі виявлення парапроктиту та нориці у пацієнта з хворобою Крона суттєво відрізняється від загальноприйнятих правил лікування гострого парапроктиту. Слід застосувати розкриття гнійника, евакуацію гною та дренування грибоподібним дренажем на фоні місцевого медикаментозного лікування. Актуальним є використання гормональних препаратів та речовин, які б впливали на ланки місцевого імунітету. На нашу думку, препаратом вибору є "Постеризан-форте", що найбільше відповідає таким вимогам. Встановлено значну перевагу протизапальної, ранозагойної, аналгезивної дії свічок "Постеризан-форте" у порівнянні з традиційними засобами у хворих на гострий парапроктит, зокрема у випадку хвороби Крона.


Ключ. слова: свічки "Постеризан-форте", парапроктит, хвороба Крона, протизапальна та ранозагоююча дія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.766.401.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Яковлєва Л. В. 
Дослідження впливу мазі "Веногепар" на динаміку деяких показників на тлі експериментального тромбозу у кролів / Л. В. Яковлєва, Н. М. Беркало // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 54-58. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

На моделі експериментального тромбозу у кролів, викликаного накладанням лігатури та введенням розчину люголю, встановлено, що лікування дослідних тварин маззю "Веногепар" призводить до значного зменшення вираженості патологічного процесу, зокрема сприяє зменшенню розмірів тромбу та інтенсивності запального процесу у прилеглих до ураженої ділянки вени тканинах. Під впливом мазі зменшувалась довжина тромбу та площа запалення вже на 4-й день лікування. До кінця досліду довжина тромбу зменшувалась на 29,18 %, площа запалення - на 83,46 %, тоді як у групі контрольної патології - на 7,46 % та 15,6 % відповідно. За цими показниками мазь "Веногепар" має перевагу над референтними препаратами. Мазь "Веногепар", на відміну від препаратів порівняння - гепаринової мазі та гелю "Аесцин", проявляє виражену антиоксидантну дію, що обумовлено наявністю декількох компонентів з антиоксидантними властивостями. Встановлено здатність досліджуваного препарату та препаратів порівняння нормалізовувати білковий та ліпідний обмін у тварин на фоні патології.


Ключ. слова: тромбоз, запалення, білковий обмін, ліпідний обмін
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.230.35-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Пересадько І. Г. 
Дослідження гіполіпідемічної та антиоксидантної активності листя каштану кінського / І. Г. Пересадько, А. Л. Загайко, Н. П. Половко // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 50-53. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Зазначено, що важливою проблемою при корекції метаболічних порушень організму за умов стресу є пошук субстанцій, яким притаманні гіполіпідемічна та антиоксидантна властивості. Більшість синтезованих речовин здатні самі активувати вільнорадикальні процеси, тому привертають увагу насамперед субстанції природного, зокрема рослинного походження. Досліджено деякі показники метаболізму ліпідів і ліпопротеїнів, а також певні показники антиоксидантно-прооксидантного статусу сироватки крові і печінки щурів за умов емоційно-больового стресу та вплив профілактичного введення листя каштану кінського на ці показники. Введення подрібненого листя каштану кінського сприяє запобіганню несприятливих змін метаболізму ліпідів і розвитку оксидативного стресу за умов емоційно-больового стресу. Виявлено гіполіпідемічну та антиоксидантну активність подрібненого листя каштану кінського. Результати досліджень дозволяють рекомендувати листя каштану кінського для розробки перорального засобу для лікування та профілактики атеросклерозу.


Ключ. слова: листя каштану кінського, гіполіпідемічна дія, антиоксидантна дія, атеросклероз
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Танцура Л. М. 
Застосування препарату "Семакс" в клініці епілепсій / Л. М. Танцура, А. В. Шатілло, І. Т. Слюсаренко // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 25-27. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено аналіз застосування семаксу у 16-ти дітей з когнітивними порушеннями та порушеннями мовного розвитку. Особливу увагу було приділено впливу препарату на поріг судомної готовності, який оцінювався за показниками ЕЕГ, і клінічний перебіг епілептичного синдрому. У результаті було виявлено безсумнівну наявність ноотропної активності семаксу щодо когнітивних та мовних порушень - позитивний ефект був отриманий в 71 % за наявності мовних порушень і в 60 % за когнітивних. У 25 % випадків визначено виражену стимулювальну дію семаксу, яка у разі поведінкових розладів розцінювалась як погіршення стану дитини. Вплив на епілептичний синдром був важко передбачуваним - у ході дослідження спостерігалися як провокація нападів, так і безсумнівний протиепілептичний ефект.


Ключ. слова: семакс, епілепсія, когнітивні порушення, порушення мовного розвитку, електроенцефалографія, судомний поріг
Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Танцура Л. М. 
Використання актовегіну в комплексному лікуванні дітей з епілепсіями та фебрильними судомами / Л. М. Танцура, О. Ю. Пилипець, О. Є. Кутіков // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 19-21. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Досліджено ефективність актовегіну у 94-х дітей віком від 1-го до 8-ми років з дитячим церебральним паралічем, епілепсіями та фебрильними судомами. Підставами для призначення актовегіну були висока питома вага гіпоксично-ішемічних уражень ЦНС, затримка формування вікових показників ЕЕГ, наявність вроджених аномалій структур головного мозку, які складають протиепілептичну систему. На фоні лікування та за подальшого спостереження у динаміці виявлялися такі клінічні ефекти: покращення показників моторики, в тому числі тонкої; позитивна динаміка у психомовному розвитку дітей; в жодному з випадків не відзначалося зростання частоти або тяжкості епілептичних нападів, збудливості, розгальмованості. Динаміка електроенцефалографічних показників була такою: тенденція до формування вікового патерну ЕЕГ; поява або наростання "швидких" ритмів, зниження представленості тета- та дельта-активності; формування регіонарних відмінностей. Посилення пароксизмальної або типової епілептичної активності на ЕЕГ не відзначалося.


Ключ. слова: актовегін, діти, епілепсія, фебрильні судоми, протиепілептична система
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.2-52 + Р733.627.709.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шегедин М. Б. 
Реалізація дидактичних принципів навчання зі спеціальності "лабораторна діагностика" осіб з вадами слуху / М. Б. Шегедин, І. С. Смачило, І. О. Гнатюк // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 3-6. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто особливості навчання та сприйняття матеріалу студентами, які не чують. Надано схему навчання осіб з вадами слуху зі спеціальності "Лабораторна діагностика" у Львівському державному медичному коледжі ім. А. Крупинського. Проаналізована реалізація деяких загальнопедагогічних та специфічних принципів навчання осіб з порушеним слухом. Розглянуто важливість принципу у навчанні осіб, які не чують, зокрема у процесі викладання професійних дисциплін. Реалізацію цього дидактичного принципу розкрито з урахуванням різних груп засобів наочності: натуральні об'єкти, схематичні та зображувальні способи використання наочності - ілюстративний, демонстраційний, дієвий. Під час аналізу принципу доступності акцентовано увагу на важливості врахування стану залишкового слуху в студентів, а за реалізації принципу грунтовності - на своєрідності розвитку словесно-логічної пам'яті у вищезгаданих студентів. Відображено реалізацію принципів емоційності та зв'язку навчання з практичною діяльністю.


Ключ. слова: вади слуху, принцип наочності, принцип грунтовності, принцип доступності, принцип емоційності, принцип зв'язку навчання з практичною діяльністю
Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2р3-34 + Р345р3-34

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Лисенко М. Е. 
Роль препаратів фолієвої кислоти в корекції гіпергомоцистеїнемії у хворих на ішемічну хворобу серця / М. Е. Лисенко, Ю. С. Рудик, І. Г. Кравченко, Т. О. Ченчик // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 11-14. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Ключ. слова: гіпергомоцистеїнемія, атеросклероз, фолієва кислота, вітаміни B6, B12
Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
20.

Яковлєва Л. В. 
Пошук нових перспективних об'єктів фармакологічного дослідження серед елаготанінів вільхи / Л. В. Яковлєва, О. К. Івахненко, Т. С. Сахарова // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 41-44. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проведено антиоксидантний скринінг оригінальних елаготаніновмісних субстанцій, вилучених з суплідь вільхи, на моделі аскорбатзалежного залізоіндукованого перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) мікросом. Доведено наявність у досліджуваних елаготанінів антиоксидантного ефекту, який носить прямий дозозалежний характер. Встановлено, що провідними механізмами реалізації антиоксидантної активності елаготанінів вільхи є здатність до сполучення з іонами двовалентного заліза - каталізаторами неферментативного ПОЛ, а також безпосередній дезактивуючий вплив на кисневі та ліпідні радикали. Серед досліджених субстанцій найбільш сталий і виражений антиоксидантний ефект властивий етиловому ефіру дилактону валонової кислоти. Висловлено припущення, що етерифікація дилактону валонової кислоти призводить до посилення вираженості антиоксидантної активності, яке може зумовлюватися зміною фізико-хімічних властивостей сполуки і підвищенням її біодоступності.


Ключ. слова: елаготаніни, перекисне окиснення ліпідів, антиоксидантна активність
Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.113-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського