Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (5)Книжкові видання та компакт-диски (21)
Пошуковий запит: (<.>U=В333.2,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Русанов А. Ф. 
Взаємодія електромагнітних полів і потоків заряджених часток у напівпровідникових хвилеведучих структурах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук / А. Ф. Русанов; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. - Х., 2006. - 19 c. - укp.

Теоретично досліджено взаємодію електронних потоків з електромагнітними хвилями у напіпровідникових хвилевідних структурах круглого та прямокутного поперечних перерізів. Дослідження проведено з урахуванням дисипативних ефектів у напівровіднику під час відсутності та за умов зовнішнього постійного магнітного поля. Визначено ефективність пучково-плазмової взаємодії у розглянутих напівпровідникових хвилевідних структурах і з'ясовано вплив параметрів системи на ефективність взаємодії. Одержано нову інформацію про особливості взаємодії електронних потоків з власними хвилями напівпровідникових хвилевідних структур, що може бути використана в сучасній радіофізиці під час створення експериментальних зразків плазмових підсилювачів і генераторів. Розроблено практичні рекомендації для експериментального дослідження взаємодії електронних потоків з електромагнітними хвилями у напівпровідникових хвилевідних структурах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022 + З845.72-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гришанов М. І. 
Діелектричні властивості плазми без зіткнень у двовимірно-неоднорідних аксіально-симетричних магнітних пастках : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / М. І. Гришанов; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2007. - 35 c. - укp.

Розвинуто кінетичну теорію хвиль у беззіткненій плазмі таких 2D систем, як токамаки (з великим і малим аспектним відношенням; з коловим, еліптичним і D-подібним перерізом концентричних магнітних поверхонь, з рівновагою за Соловйовим), магнітосфера Землі, магнітосферна плазма за лабораторних умов, циліндричні пробкотрони. Одержано та проаналізовано основний внесок пролітних і запертих частинок в елементи поздовжньої та поперечних хвиль у зазначених моделях плазми. Досліджено вплив баунас-резонаторів на дисперсійні характеристики альфвенівських і магнітозвукових хвиль у рівноважній тороїдній, циліндричній і магнітосферній плазмах. Одержано дисперсійні співвідношення для хвиль у 2D магнітосферній плазмі з анізотропною температурою. Досліджено нестійкість іонно-циклотронних хвиль у водневій плазмі поблизу геостаціонарних орбіт магнітосфери Землі. Доведено, що інкремент цієї нестійкості у 2D магнітосфері значно менше відповідного інкремента в 1D моделях плазми у прямому магнітному полі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022 + В379.379.271,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Михайленко В. В. 
Немодальна теорія сталості зсувних течій плазми : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / В. В. Михайленко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ромащенко О. В. 
Стійкість магнітогідродинамічних коливань в тороїдних системах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / О. В. Ромащенко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2001. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бізюков О. А. 
Шари просторового заряду в газорозрядних пучково-плазмових системах : Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.08 / О. А. Бізюков; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2001. - 35 c. - укp.

Вивчено питання фізики процесів взаємодії потоків заряджених частинок і електромагнітних полів з шарами просторового заряду в газорозрядних пучково-плазмових системах. Наведено результати експериментальних і теоретичних досліджень механізмів утворення, структури, стійкості та динаміки поверхневих і об'ємних шарів просторового заряду, які дозволили встановити нові фізичні закономірності в процесах генерації, прискорення та транспортування пучків заряджених частинок, розробити методи локальної зміни параметрів шарів для керування іонізаційними процесами та характеристиками біполярного руху потоків заряджених частинок. Результати досліджень сприяють підвищенню ефективності газорозрядних пучково-плазмових систем і можуть використовуватися для розробки сучасного вакуумно-плазмового технологічного обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА314857 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Семенов І. Л. 
Вплив зіткнень на екранування макрочастинок в слабкоіонізованій плазмі : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / І. Л. Семенов; НАН України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М. Боголюбова. - К., 2013. - 16 c. - укp.

Проаналізовано вплив зіткнень між компонентами слабко іонізованої плазми на процеси заряджання та екранування макрочастинок. Запропоновано новий підхід до моделювання вказаних процесів, який грунтується на числовому розв'язку системи кінетичних рівнянь Власова із модельними інтегралами зіткнень. Одержано залежності заряду частинок різних розмірів від частоти зіткнень іон-нейтрал. З’ясовано, що в зіткневій плазмі електричний потенціал частинки завжди має асимптотичну поведінку кулонівського типу. Охарактеризовано вплив зіткнень іон-нейтрал на іонну силу опору, яка діє на частинку, що рухається. Показано, що іонна сила опору змінює напрям у разі зменшення довжини вільного пробігу іонів. Визначено залежність іонної сили опору від швидкості руху частинки в гідродинамічному режимі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401463 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ковтун Ю. В. 
Густа багатокомпонентна газометалева плазма відбивного розряду : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / Ю. В. Ковтун; МОНМС України, Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2012. - 19 c. - укp.

Проведено дослідження зі створення густої багатокомпонентної газометалевої плазми імпульсного відбивного розряду. Реалізовано авторську схему введення металевої робочої речовини та створення газометалевої плазми. Визначено час утворення та існування плазми, максимальну густину та відносний вміст газової та металевої компонент плазми, радіальні профілі густини плазми та канали втрат частиноку процесі розпаду плазми. Обгрунтовано елементний і зарядовий склад плазми, що утворюється в імпульсному відбивному розряді. Встановлено відмінність кутових швидкостей обертання плазмових шарів різної густини.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Свистун О. М. 
Збудження кільватерних полів у плазмі послідовностями релятивістських електронних згустків: числове моделювання : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / О. М. Свистун; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2012. - 19 с. - укp.

Досліджено основні закономірності збудження кільватерних полів у плазмі резонансними та нерезонансними послідовностями релятивістських електронних згустків та окремим щільним згустком релятивістських електронів. Методом числового моделювання проаналізовано умови досягнення максимальної амплітуди кільватерної хвилі, збудженої довгою послідовністю релятивістських електронних згустків малої густини, у резонансному випадку, коли частота входження згустків співпадає з плазмовою частотою. Вперше запропоновано механізм резонансного збудження кільватерної хвилі у плазмі нерезонансною послідовністю релятивістських електронних згустків з урахуванням їх радіальної динаміки у випадку, коли частота входження згустків є більшою за плазмову частоту. Методом числового моделювання проведено дослідження збудження кільватерного поля у плазмі нерезонансною послідовністю релятивістських електронних згустків у випадку, коли частота входження згустків є меншою за плазмову частоту. Проведено числове моделювання властивостей і збудження кільватерної порожнини електронів плазми щільним коротким згустком релятивістських електронів. Вперше знайдено умови однорідного радіального фокусування, як уздовж кожного згустку, так і вздовж усієї послідовності електронних згустків у зонах їх розташування плазмовими кільватерними полями.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Сорока С. В. 
Деформація профілю концентрації неоднорідної плазми при взаємодії з модульованим електронним пучком : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / С. В. Сорока; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше на основі числового моделювання методом частинок у комірках показано, що під дією високочастотного поля, збуджуваного модульованим електронним пучком, за характерний час іонних коливань в області локального плазмового резонансу (ОЛПР) неоднорідної плазми виникає локальний мінімум густини плазми, оточений двома локальними максимумами; форма ямки густини пояснюється деталями просторового розподілу інтенсивності початково збудженого пучком високочастотного електричного поля. З'ясовано, що нелінійна деформація профілю концентрації неоднорідної плазми в ОЛПР призводить до різкого зменшення ефективності збудження ленгмюрівських хвиль модульованим електронним пучком. Показано, що в плазмі з гарячими електронами від ямки густини, утвореної в ОЛПР під дією модульованого електронного пучка, в обидва боки розбігаються іонно-звукові імпульси. Показано, що в ізотермічній плазмі краї ямки густини плазми, утвореної в початкові моменти часу, пізніше деформуються таким чином, що на місці початкової ОЛПР формується розмитий стрибок концентрації плазми, який поступово рухається в бік щільної плазми зі швидкістю порядку теплової швидкості іонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ладигіна М. С. 
Спектральні характеристики компресійної плазми в системах типу магнітоплазмовий компресор та плазмовий фокус : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / М. С. Ладигіна; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2018. - 20 c. - укp.

Наведено результати експериментальних досліджень впливу початкових і граничних умов у розрядах, що пінчуються, на особливості динаміки компресійних плазмових потоків та формування області компресії при використанні робочих газів різних мас та їх сумішей в магнітоплазмовому компресорі (МПК). Досліджено формування щільних приповерхневих шарів плазми при взаємодії потужних плазмових компресійних потоків із поверхнями деяких матеріалів. Зокрема, розвинуто спектроскопічні методи аналізу параметрів компресійної плазми різних сортів іонів у плазмових системах типу плазмовий фокус (ПФ) та МПК, вивчено динаміку щільної замагніченої плазми при використанні в якості робочих газів азоту, гелію, ксенону, аргону, дейтерію та сумішей газів різної атомної маси. Проведено аналіз умов подібності розвитку розряду й особливостей компресії плазми різних сортів іонів. За допомогою спектроскопічних вимірювань визначено оптимальні початкові умови, особливості напуску газу та інші характеристики розряду для досягнення максимальних параметрів плазми й інтенсивності випромінювання у вибраному діапазоні довжин хвиль і енергій.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.15 в734.5,022 + В333.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Григоренко С. В. 
Адсорбционные процессы переноса при ионной зарядке частиц : Дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С. В. Григоренко; Одесская гос. академия холода. - О., 1996. - 149 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022 + Д232.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС50904 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Лелеко Я. Ф. 
Фізичні явища в перехідному шарі на межі слабо іонізованої плазми : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.08 / Я. Ф. Лелеко; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2021. - 19 c. - укp.

Досліджено вплив перехідного шару скінченої товщини на межі слабо іонізованої неізотермічної плазми на фізичні явища, що відбуваються в цьому шарі між плазмою та стінкою. Визначено загасання електромагнітної хвилі при її косому падінні з діелектрика на поверхню, що межує з плазмою, і поверхневої електромагнітної хвилі внаслідок поглинання енергії цих хвиль електронами плазми, що взаємодіють з нормальною до поверхні розділу складовою електричного поля цих хвиль в перехідному шарі. Знайдено залежності комплексної частоти об'ємних іонно-звукових коливань як функції хвильового вектора в локальному наближенні для неоднорідних рівноважних параметрів плазми. Проведено оцінки впливу випрямленого зондом потенціалу високочастотних хвиль, які збуджуються рамковою антеною, випрямленого потенціалу антени, який виникає при подачі на неї високочастотної напруги та пондеромоторної сили Міллера на результати вимірювань потенціалу ленгмюрівським зондом. З застосуванням оригінального чисельного алгоритму, розробленого в дисертації, проведено оцінки ефекту в'язкості іонів в рівнянні руху іонів і отримано розподіли параметрів плазми з урахуванням в'язкості іонів в квазінейтральному наближенні.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Лашкін В. М. 
Стійкі нелінійні когерентні структури в диспергуючих середовищах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / В. М. Лашкін; Національна академія наук України, Інститут теоретичної фізики імені М. М. Боголюбова. - Київ, 2018. - 32 c. - укp.

Досліджено нелінійні когерентні структури в середовищах з дисперсією та нелінійністю. Розроблено солітонну теорію збурень, що ґрунтується на методі зворотньої задачі розсіювання, для фізичних задач, які приводять до дефокусуючого нелінійного рівняння Шредингера (НРШ), деривативного НРШ та модифікованого НРШ. Знайдено одновимірні та багатовимірні солітонні та вихорові структури на верхньогібридній, іонно-циклотронній та дрейфових гілках коливань плазми, в плазмі з електронним пучком, в Бозе-Ейнштейнівських конденсатах та знайдено умови стійкості цих структур. Передбачено існування азимутонних структур, які є проміжними між мультисолітонами та вихорами та досліджено їх стійкість. Досліджено векторні стани солітон-азимутон та азимутон-азимутон.


Індекс рубрикатора НБУВ: В312.23,022 + В333.2,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436682 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського