Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (15)Реферативна база даних (174)Книжкові видання та компакт-диски (374)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ПОЛОНСЬК$<.>+<.>A=ЛЕОНІД$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Григорович, Л. А.
Педагогика и психология [Електронний ресурс] : учебное пособие / Л. А. Григорович, Т. Д. Марцинковская. - М. : Гардарики, 2003. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Отражается современное состояние педагогики и психологии, в частности подходы и концепции, наиболее расространенные как в отечественной, так и в зарубежной науке. Структура и содержание учебного пособия соответствуют государственному образовательному стандарту высшего профессионального образования второго поколения по дисциплине «Педагогика и психология». Книгу дополняют практические задания и глоссарий. Высокая культура и одновременно простота изложения материала помогают оптимальному его усвоению. Для студентов высших учебных заведений, педагогов и психологов.



Кл.слова:
виховання -- освіта

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Математика   
2.

Мерзляк, А. Г.
Алгебра [Електронний ресурс] : підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів / А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір. - Х. : Гімназія, 2009. - 320 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник для 9 класу загальноосвітніх навчальних заклдів. Рекомендований Міністерством освіти та науки України.



Кл.слова:
математика

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
3.

Григорович, В.
Очерк путешествия по европейской Турции (с картой окрестностей орхидского и переспанского озер) [Електронний ресурс] / В. Григорович. - 2-е изд.. - М. : Типографія М.Н. Лаврова, 1877. - 184 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
географія -- картографія

   Тип видання:   життєпис   
4.

Григорович, Н.
Канцлер князь Александр Андреевич Безбородко в связи с событиями его времени [Електронний ресурс] / Н. Григорович. - С.-Петербург : Типографія В.С. Балашева, 1879

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : 1747-1787. - 649 с.


БЕЗБОРОДКО Александр Андреевич (1747-1799, СПб.), светлейший князь (1797), государственный деятель, государственный канцлер (1797). С 1765 служил в канцелярии малороссийского генерал-губернатора, участник русско-турецкой. войны 1768-74 (секретарь П. А. Румянцева), в 1775-96 личный секретарь императрицы Екатерины II, докладчик по внутриполитическим делам. С 1780 член Коллегии иностранных дел, с 1786 член Совета при высочайшем дворе, один из руководителей внешней политики России. Составитель всех высочайших манифестов в 1776-92 и ок. 400 именных указов Сенату. После восшествия на престол императора Павла I сохранил свои посты и влияние. Благодаря императорским пожалованиям к концу 18 века стал одним из крупнейших земельных собственников в России (свыше 20 тыс. душ). Собрал богатейшую коллекцию картин и др. художественных ценностей. В СПб. владел дворцом (Почтамтская ул., 7, сер. 18 в., перестроен в 1783-95, арх. Д. Кваренги) и дачей (см. Кушелева-Безбородко усадьба). Похоронен в Благовещенской усыпальнице Александро-Невской лавры (надгробие - скульптура Ж. Д. Рашет, арх. Н. А. Львов). До 1918 Кондратьевский проспект именовался Безбородкинским проспектом.



Кл.слова:
Російська імперія -- дворянство -- російсько-турецька війна

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Полонська-Василенко, Н.
Запоріжжя XVIII століття та його спадщина [Електронний ресурс] / Н. Полонська-Василенко. - Мюнхен : Дніпрова хвиля, 1965

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1965. - 397 с.

Т. 1. - 1965. - 397 с.


«Злим гніздом» називав Запоріжжя Петро І, і зовсім зрозуміла радість російського царя та його вельмож, коли на весні 1709 року їм пощастило зруйнувати Січ. Це ж бо був «останній корінь Мазепин" (слова Петра І) - того гетьмана Івана Мазепи, якого запорожці вважали «не батьком, а вітчимом України», а все ж у критичний момент боротьби проти Москви стали на його боці. І не лише витримали до кінця, але й пішли за ним на вигнання, покинувши рідну «Січ-мати», щоб лише не скоритися жорсткому і мстивому переможцеві. Та найголовніше, Москва дуже добре знала, що «мало не всяУкраїна тим «запорозьким духом дихає» (слова Мазепи). Книга вміщує в себе незвично цікаві, а сьогодні, може й унікальні матеріали про останній етап у боротьбі Запоріжжя за його вольності, зібрані й опрацьовані авторкою на основі важливих джерельних матеріалів, що збереглися ще в архівах Києва, Одеси, Дніпропетровська… Більше частина матеріалів друкувалась у роках 1926-1940. Є підстави побоюватися, що ці архівні матеріали загинули у час лихоліття другої світової війни, а може й по ній…



Кл.слова:
Військо запорізьке -- козак -- гетьманство

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Полонська-Василенко, Наталія Дмитрівна.
Українська історіографія [Електронний ресурс] / Наталія Полонська-Василенко ; Український вільний університет. - Мюнхен : [б. в.], 1971. - 104 с.. - (Скрипти ; ч. 38)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Скорочений курс "Української історіографії" проф. Наталії Дмитрівної Полонської-Василенко розрахований для вжитку у Високих школах і поручається як посібник у формі скрипту для тих студентів, що бажають поглибити свої знання з історії України,чи хоч би окремих її періодів,або - присвятитися, основнішим студіям в площині ділянок східньо-словянської історії. З цією метою Авторка опрацювала цей скрипт і використовувала його для своїх викладів і семінарі з історіографії в роках 1965-1971 для Докторантів і Магістрів Філософічного Факультету УВУ(Український Вільний Університет),будучи тоді Деканом, цього Факультету.



Кл.слова:
етнографія -- культура -- самоідентифікація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Полонська-Василенко, Наталія.
Дві концепції історії України і Росії [Електронний ресурс] / Н. Полонська-Василенко ; Український Вільний Університет. - Munchen : [б. в.], 1964. - 51 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга авторитетної вченої-історика Наталії Дмитрівни Полонської-Василенко висвітлює актуальні сторінки давньої української та російської історії. Незважаючи на те, що з часу опублікування праці пройшло майже 50 років, маніпуляції з історичними фактами тривають і досі. За стилем і стислістю викладення думок книга є цікавою не тільки для істориків і філософів історії, а й для широкого кола осіб, які шукають історичної правди.



Кл.слова:
історія -- держава -- культура

   Тип видання:   словник   
8.

Полонський, Х.
Словник природничої термінології (проєкт) [Електронний ресурс] / Х. Полонський ; Українська академія наук, Інститут української наукової мови. Природничий відділ. - Х. : Державне видавництво України, 1928. - 268 с.. - (Матеріяли до української термінології та номенклатури ; т. 11)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей словник призначений бути "довідковою книгою" для широких кіл нашого громадянства. У словнику подано тільки ухвалені секціями природничого відділу терміни, а синоніми не наведено. Терміни словника пронумеровані для покажчиків українського та латино-німецького.



Кл.слова:
біологічна номенклатура -- ботаніка -- зоологія
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського