Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (18)Реферативна база даних (191)Книжкові видання та компакт-диски (195)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=СТАВИЦЬК$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   довідник   
1.

Ленець, К. В.
Короткий російсько-український словник контрастивної лексики [Електронний ресурс] : понад 7000 слів / К. В. Ленець, Л. О. Ставицька. - К. : Довіра, 2002. - 284 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є посібником для перекладу російських текстів різних жанрів і стилів українською мовою. Він забезпечує потреби перекладу при живому спілкуванні, а також є орфографічним та акцентуаційним довідником. Словник містить багато цікавого для зіставного вивчення близькоспоріднених мов. Розрахований насамперед на широкий загал початківців, що бажають оволодіти основами української мови, крім того, й на школярів, гімназистів, ліцеїстів, які хочуть поглибити свої знання української мови або починають її вивчати.



Кл.слова:
переклад -- контрастивна лексика -- російська мова -- українська мова

   Тип видання:   словник   
2.

Ставицька, Л.
Короткий словник жаргонної лексики української мови [Електронний ресурс] : містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень / Л. Ставицька. - К. : Критика, 2003. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей словник є спробою лексикографічно зафіксувати швидкозмінний та плинний за своєю природою сленґовий шар української мови - той його складник, якого, на переконання користувачів російської фєні, не існує (як, утім, і самої мови), а на переконання користувачів правдиво народної, джерельної, солов'їно-калинової мови, і не повинно існувати. Тим часом доктор філологічних наук, завідувачка відділу соціолінґвістики Інституту української мови НАН України Леся Ставицька, взявши за джерельну базу тексти художньої літератури, засобів масової інформації, наукових видань, або й просто зразки розмовної мови, уклала словник, який містить сучасну жарґонну лексику різнотипного соціяльного походження, а також лексику розширеного вживання, що поповнила жарґонізовану розмовну мову. "У професійного філолога і пересічного мовця, - пише авторка в передмові, - почасти складається уявлення про суто російський характер жарґонного слововживання, неконкурентноспроможність української мови у розмовних, стилістично знижених сферах комунікації, нездатність продукувати сучасні іронічні стилі спілкування. Варто вчитатись у зібрані тут репліки, діялоги, тексти, щоби пересвідчитись в українськості того жарґоновживання, яке, на перший погляд, може здатися прероґативою російських розмовних моделей. Крім того, суржикове слово у суто комунікативному аспекті не завжди свідчить про брак мовної культури чи незнання українського лексичного відповідника: нерідко, особливо в інтеліґентських дискурсах, чужомовність підсилює іронічне, сміхове начало, закладене у цій лексиці". Від того, наскільки присутній у свідомості українських мовців національний сміховий вербальний простір, великою мірою залежить виживання та зміцнення комунікативної потужности української мови. Словник містить понад 3200 слів і 650 стійких словосполучень. Він розкриває значення кожного з них, подає його соціяльну та стилістичну характеристику, а часом також наводить короткий етимологічний коментар.



Кл.слова:
жаргон -- переклад -- правопис

   Тип видання:   словник   
3.

Ставицька, Л.
Українська мова без табу. Словник нецензурної лексики та її відповідників [Електронний ресурс] : обсценізми, евфемізми, сексуалізми / Л. Ставицька. - К. : Критика, 2008. - 453 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику подається опис обсценних слів і висловів та їх евфемізмів, у тому числі еротичної лексики, сексуального сленгу, зафіксованих у різнотипних словниках української мови, які побутують в усному мовленні, художній літературі, публіцистиці, традиційному сороміцькому (еротичному) та сучасному міському фольклорі. Пропонований словник містить точний опис значень близько 5000 слів і стійких словосполучень, подає їх стилістичні характеристики, довідки про походження та історико-культурний коментар, а також фіксує випадки нестандартного вживання.



Кл.слова:
еротична лексика -- сексуальний сленг -- фольклор

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.
 


Посохова, К. А.
Антибіотики (властивості, застосування, взаємодія) [Електронний ресурс] : навчальний посібник / К. А. Посохова, О. П. Вікторов. - Т. : ТДМУ, 2005. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику «Антибіотики (властивості, застосування, взаємодія)» наведено сучасні дані про механізми та спектри дії, особливості фармакокінетики, застосування, побічні ефекти основних груп антибіотиків. Подано інформацію про антибактеріальне лікування позалікарняної та нозокоміальної пневмоній, ускладнених інтраабдомінальних інфекцій, септичних станів, бактеріального ендокардиту та менінгіту. Включено відомості щодо профілактики інфекційних ускладнень у хірургічній практиці. Зміст представлених додатків охоплює найважливіші питання, які постають перед лікарем під час застосування антибіотиків. Особливу увагу приділено проблемі синергізму та антагонізму антибіотиків, їх взаємодії з іншими лікарськими засобами. Книга «Антибіотики» призначена для студентів вищих медичних навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, лікарів усіх спеціальностей.



Кл.слова:
фармакокінетика -- антибактеріальне лікування -- антагонізм
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського