Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Автореферати дисертацій (101)Реферативна база даних (672)Книжкові видання та компакт-диски (482)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ІСТОРІОГРАФІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.

Утченко, Сергей Львович.
Юлий Цезарь [Електронний ресурс] / С. Л. Утченко. - Москва : Мысль, 1976. - 365 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии доктора исторических наук С. Л. Утченко — одного из крупнейших специалистов в области античной истории — рассказывается о выдающемся военном и политическом деятеле Древнего Рима Юлии Цезаре. Его жизнь и деятельность показаны в тесной связи с исторической обстановкой. В научном исследовании убедительно опровергаются характерные для буржуазной историографии попытки мифологизации личности Цезаря.



Кл.слова:
історіографія -- політика

   Тип видання:   монографія   
2.

Гончаревський, В. E.
Цивілізаційний підхід до історії: сучасний український досвід (1991 – 2009) [Електронний ресурс] / В. E. Гончаревський. - К. : Логос, 2011. - 220 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.43 Мб


В монографії на основі широкого кола історіографічних джерел здійснено комплексний аналіз становлення та загальних тенденцій використання цивілізаційного підходу в сучасній українській історіографії за період 1991 – 2009 рр. Особливу увагу приділено систематизації провідних ліній інтерпретації соціокультурної ідентичності України в ході застосування цивілізаційного підходу до української історії. Для істориків, викладачів, студентів історичних та інших гуманітарних факультетів, усіх, хто цікавиться сучасним станом розвитку української історичної науки.



Кл.слова:
культура -- історіографія -- соціокультура -- цивілізація

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Гваньїні, Олександр.
Хроніка європейської Сарматії [Електронний ресурс] : пер. з пол. / Олександр Гваньїні. - К. : Києво-Могилянська академія, 2007. - 1006 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Хроніка європейської Сарматії" італо-польського історика XVI–XVII ст. Олександра Гваньїні (1538–1614) є надзвичайно цінною й популярною пам’яткою європейської історіографії, яка активно поширювалася і використовувалася в Україні в XVI–XVIII ст. Ця книга неодноразово видавалася різними європейськими мовами, а її найновіше видання (у польському перекладі) побачило світ у Кракові 1611 р. «Хроніка» Гваньїні складається з 10 книг-частин, кожна з яких присвячена конкретній державі або регіону, висвітлює їх військово-політичну та релігійно-культурну історію. Найбільшу увагу приділено Центральній та Східній Європі (Україна, Білорусь, Росія, Польща, Литва, Молдова та ін.), дещо меншу – Західній Європі (Австрія та Німеччина, Швейцарія, Скандинавія тощо), а також Близькому Сходу. І не випадково саме за цією «Хронікою» вчився Богдан Хмельницький, не випадково вона справила такий потужний вплив на українське, російське, білоруське літописання. «Хроніка» Гваньїні написана легко, читається і нині з величезним інтересом та містить багато ілюстрацій. Видання окремою книгою у перекладі українською мовою «Хроніки» Гваньїні – цінного історичного джерела, літературної та історіографічної пам’ятки без сумніву стане вагомою подією у науковому та культурному житті сучасної України. Це видання розраховане не тільки на науковців, а й на викладачів вищої та середньої школи, широке коло любителів історії.



Кл.слова:
європейська історіографія

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Блюхер, Ф. Н.
Философские проблемы исторической науки [Електронний ресурс] / Ф. Н. Блюхер. - М. : ИФРАН, 2004. - 197 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассмотрены методологические, гносеологические и онтологические проблемы исторической науки. Сформулированы антиномии исторического знания. На основании анализа понятия «одновременность» выделяются четыре возможных подхода к интерпретации исторической реальности. Построена категориальная сетка исторической науки. На историко-философском материале моделируются три подхода к современной онтологии (технический, логический и смысловой). С точки зрения этих подходов рассмотрены реальные проблемы, возникшие во второй половине ХХ века в историографии. Книга предназначена для читателей, интересующихся философией и исторической наукой.



Кл.слова:
історіографія -- онтологія

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Українська суспільно-політична думка в 20 столітті [Електронний ресурс] : документи і матеріали / упор. Тарас Гунчак, Роман Сольчаник. - Мюнхен : Сучасність, 1983

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 510 с.

Т. 2. - 426 с.

Т. 3. - 381 с.


Видання документів, які відображають різні етапи розвитку українського народу, досі не знайшло належного місця в українській історіографії. Це пояснюється рядом об’єктивних причин, між якими, мабуть, вирішальну роль відограла довголітня відсутність конкретної наукової політики. Лише останнім часом, з створенням українознавчих центрів при Гарвардському й Албертському університетах, створено ґрунт для співпраці в ділянці української історії.



Кл.слова:
українська історіографія -- політична історія

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Українська революція і державність (1917-1920 рр.) [Електронний ресурс] / голов. ред. О. С. Онищенко ; уклад. А. Л. Панова, В. Ф. Солдатенко, Л. В. Бєляєва ; наук. ред. В. Ю. Омельчук. - К. : Національна бібліотека ім. В.І. Вернадського, 2001. - 816 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково-бібліографічне видання «Українська революція і державність (1917-1920 рр.)» є першою спробою зібрати й узагальнити друковані праці, бібліографічними засобами представити доробок з теми. До видання ввійшли книги, брошури, автореферати дисертацій, статті з журналів, збірників, тези наукових конференцій, рецензії, депоновані рукописи за 1917-2000 рр. українською й російською мовами. Мета покажчика - донести до дослідників, усіх, хто займається вивченням історії України, необхідну історіографічну й джерелознавчу інформацію.



Кл.слова:
історіографія -- бібліографія

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Оглоблин, О.
Українська історіографія 1917-1956 [Електронний ресурс] : наукове видання / О. Оглоблин. - К. : КНУ ім. Т. Шевченка, 2003. - 253 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії відомого українського історика-емігранта, вихованця і викладача Київського університету Олександра Оглоблина (1899–1992) простежено поступ національної історичної думки за 1917–1956 роки як в Україні, так і поза її межами. Автор був безпосереднім свідком тих подій. Його праця – це своєрідні спогади про ті роки. В ній показані основні історичні школи в галузі історії України 1920-х рр. (М. Грушевського, Д. Багалія, М. Слабченка, М. Василенка, М. Яворського), проаналізовано процес їх нищення. В роботі згадані сотні імен репресованих вчених, дається стисла характеристика багатьом історичним процесам. Монографія була видана всього один раз у 1957 р. англійською мовою і тепер є бібліографічною рідкістю. Вона розрахована насамперед на науковців, викладачів і студентів, а також буде цікава всім, кому не байдужа історія України.



Кл.слова:
історична думка -- репресія -- процес -- характеристика

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.

Калакура, Ярослав С..
Українська історіографія [Електронний ресурс] : курс лекцій / Ярослав Калакура. - К. : Генеза, 2004. - 496 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить стислий виклад авторських лекцій з української історіографії, прочитаних студентам історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З'ясовується поняття предмета і завдання української історіографії, її джерела та місце в структурі історичної науки, обґрунтовується наукова періодизація зародження і розвитку знань з історії України. Головну увагу приділено характеристиці витоків і особливостей розвитку української історичної думки, її розвитку в княжу добу, в козацько-гетьманські часи, в період перебування українських земель у межах Російської та Австро-Угорської імперій, а також у часи визвольних змагань за відновлення і зміцнення державної незалежності України. Простежується внесок в українську історичну науку провідних істориків, наукових осередків та інституцій не тільки материкової України, а й української діаспори. Розвиток української історіографії розглядається на тлі європейської історичної науки. Для професійних істориків, викладачів, учителів, студентів історичних та інших гуманітарних факультетів, усіх, хто захоплюється українською історією, наукою та культурою.



Кл.слова:
етнографія -- культура

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Полонська-Василенко, Наталія Дмитрівна.
Українська історіографія [Електронний ресурс] / Наталія Полонська-Василенко ; Український вільний університет. - Мюнхен : [б. в.], 1971. - 104 с.. - (Скрипти ; ч. 38)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Скорочений курс "Української історіографії" проф. Наталії Дмитрівної Полонської-Василенко розрахований для вжитку у Високих школах і поручається як посібник у формі скрипту для тих студентів, що бажають поглибити свої знання з історії України,чи хоч би окремих її періодів,або - присвятитися, основнішим студіям в площині ділянок східньо-словянської історії. З цією метою Авторка опрацювала цей скрипт і використовувала його для своїх викладів і семінарі з історіографії в роках 1965-1971 для Докторантів і Магістрів Філософічного Факультету УВУ(Український Вільний Університет),будучи тоді Деканом, цього Факультету.



Кл.слова:
етнографія -- культура -- самоідентифікація

   Тип видання:   зб. статей   
10.


Україна на історіографічній мапі міжвоєнної Європи [Електронний ресурс] = Ukraine on the Historiographic Map of Interwar Europe : матеріали міжнародної наукової конференції (Мюнхен, Німеччина, 1–3 липня 2012 р.) / Український Вільний Університет, Східноєвропейський Інститут ім. В’ячеслава Липинського, Гарвардський Інститут Українських Студій, Канадський Інститут Українських Студій, Альбертський університет, Національна академія наук України, Інститут історії України, Мюнхенський Університет Людвіґа-Максиміліана ; відп. ред. О. Юркова. - Київ : [б. в.], 2014. - 251 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірки увійшли матеріали, підготовлені на основі доповідей, що були виголошені на міжнародній науковій конференції в Українському Вільному Університеті (Мюнхен, Німеччина) 1–3 липня 2012 р. В них висвітлюються актуальні питання та малознані факти міжвоєнної української європейської історіографії, доробок наукових українознавчих інституцій, розглядаються історичні погляди деяких українських істориків міжвоєнної доби. Для науковців, викладачів, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться українською історіографією.



Кл.слова:
інтербелум -- соборницька ідея -- бердержав'я -- історіографія

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Україна крізь віки [Електронний ресурс] : зб. наук. праць на пошану акад. НАН України, проф. Валерія Смолія / відп. ред. О. Онищенко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010. - 1096 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання присвячене 60-річчю від дня народження академіка НАН України, директора Інституту історії України НАН України В.А. Смолія. У розвідках, вміщених на його сторінках, висвітлюється широкий спектр проблем української історії від найдавніших часів до сьогодення, а також порушено питання теорії та методології історичної науки, історіографії, джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін, багато з яких досліджуються вперше, або оцінюються з позицій сучасної історичної науки. Серед його авторів – вчені з академічних установ та вузів України, науковці з Росії, Білорусі, Польщі. Видання розраховане на науковий та викладацький загал, студентів, всіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
історіографія -- джерелознавство

   Тип видання:   наукове видання   
12.


Україна в Центрально-Східній Європі [Електронний ресурс] / відп. ред. Смолій В.А.. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 9-10. - 2010. - 380 с.

Вип. 11. - 2011. - 342 с.


У наукових розвідках, вміщених на сторінках пропонованого читацькому загалу видання, розглядаються маловивчені питання вітчизняної історії з найдавніших часів до кінця XVIII ст., які висвітлюються в контексті взаємовпливів європейського та османсько-кримського цивілізаційних процесів. Зацікавлений читач знайде у них відповіді на ціле коло проблем, що досліджуються вперше або по новому оцінюються з позицій сучасної історичної науки. Для науковців, викладачів, усіх, хто цікавиться історією України, Малої Азії та Центрально-Східної Європи.



Кл.слова:
історіографія -- Українська революція -- козаччина -- Селянська війна

   Тип видання:   монографія   
13.

Касьянов, Г.
Україна в російському історичному дискурсі [Електронний ресурс] : проблеми дослідження та інтерпретації / Г. Касьянов, В. Смолій, О. Толочко ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2013. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предметом аналізу у цій доповіді є образ України в російському історичному дискурсі. Термін «історичний дискурс» означає комплекс сталих, культурно, ідеологічно і політично обумовлених стандартних мовних практик стосовно минулого, які є основою культурних стереотипів, що впливають на формування політичних рішень і дій, на стан суспільної свідомості, на ставлення політиків, аналітиків і ширшого загалу до України та українців. Автори зосереджуютьсяпереважно і передусім на росій- ському матеріалі. Дискурсивні практики, що побутують в українському історіографічному, дидактичному та медійному просторах згадуються винятково для окреслення інтелектуального, культурного і політичного контекстів. Зокрема, думка українських істориків щодо репрезентацій української історії в російському історіографічному та публічному дискурсах згадується в тих випадках, коли йдеться про дискусії та проекти спільних видань. Українська історіографія та образ Росії у ній не є предметом докладного аналізу.



Кл.слова:
політика -- історична рецепція -- інтерпретація -- українське питання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.
 


Туранли, Ф. Ґ.
Тюркські джерела до історії України [Електронний ресурс] / Ф. Ґ. Туранли ; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. - Київ : [б. в.], 2010. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Досліджуються проблеми методології османської історіографії, аналізується історія українсько-польсько-кримсько-османських відносин у XVI—XVIII ст. на підставі османсько-тюркських архівних документів і літописних творів. Рекомендується історикам-сходознавцям, тюркологам, арабістам, іраністам, етнологам, релігієзнавцям, викладачам та студентам гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
історіографія -- сходознавство -- тюркологія -- Османська Порта

   Тип видання:   наукове видання   
15.
 


Кроче, Бенедетто.
Теория и история историографии [Електронний ресурс] : пер. с итал. / Бенедетто Кроче. - М. : Языки русской культуры, 1998. - 192 с.. - (Studia historica)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга "Теория и история историографии" (1917) является завершающей частью "Философии духа" - самого крупного труда выдающегося итальянского мыслителя нашего времени Бенедетто Кроче. В то же время книга представляет собой самостоятельное исследование органической связи истории и философии применительно к различным историческим эпохам развития мышления, начиная с античности.



Кл.слова:
історіографія -- філософія історії -- методологія науки

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.
 


Кондратюк, К.
Сучасна національна історіографія новітньої історії України, 1914-2009 рр. [Електронний ресурс] / К. Кондратюк, О. Сухий. - Л. : Видавний центр ЛНУ імені Івана Франка, 2010. - 262 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику проаналізовано наукову історичну літературу, яка побачила світ після проголошення незалежності України, і присвячена новітній добі в історії. Для студентів та аспірантів історичних факультетів і всіх, хто цікавиться станом сучасної української історичної науки.



Кл.слова:
історіографія -- історія України

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Оглоблин, Олександер.
Студії з історії України [Електронний ресурс] : статті і джерельні матеріяли / О. Оглоблин ; Українське історичне товариство, Українська вільна академія наук у США, Історична секція. - Нью-Йорк ; Київ ; Торонто : [б. в.], 1995. - 468 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цьому збірнику, крім наукової автобіографії Олександра Оглоблина, містимо понад 20 монографічних досліджень, статтей і архівних матеріялів історика, що друкувалися переважно в «Українському Історику» і виданнях У ВАН у роках 1963 до 1993. Матеріял уложений за тематичним принципом у шістьох розділах. Крім того друкуємо дослідження Любомира Винара «Наукова спадщина Олександра Петровича Оглоблина» і «Олександер Петрович Оглоблин, 1899–1992» – біографічний нарис, оснований на нових архівних матеріялах. Розділ сім – Оглоблинознавство. В кінці збірника подаємо вибрану бібліографію праць про історика, список його праць, що залишаються в рукопису і покажчик імен. Наш збірник – це скромна сплата довгу і щира подяка незабутньому Олександрові Петровичу за його тривалий вклад в українську науку, за виховання декількох поколінь українських істориків, які сьогодні продовжують кращі традиції української національної історіографії. Це сердечна подяка від УІТ і УВАН у США за його вклад в розбудову цих наукових установ, зокрема в їхню науково-видавничу і академічну діяльність.



Кл.слова:
історія України -- джерелознавство -- історіографія

   Тип видання:   монографія   
18.

Горский, А. А.
Русские земли в XIII-XIV вв.: пути политического развития [Електронний ресурс] / А. А. Горский. - М. : [б. в.], 1996. - 127 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монография посвящена истории русских земель в первое столетие после Батыева нашествия. Приводится хороший историографический обзор литературы и исчерпывающая сводка данных о политической истории русских земель за XIII-XIV вв. для желающих ознакомится подробно с историей средневековой Руси - исчерпывающий справочник.



Кл.слова:
історіографія -- політика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Кеслер, Я. А.
Русская цивилизация. Вчера и завтра [Електронний ресурс] / Я. А. Кеслер. - М. : ОЛМА-ПРЕСС : ОАО ПФ «Красный пролетарий», 2005. - 510 с.. - (Альтернатива. История, которую мы не знаем)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


История, как известно, - это комплекс общественных наук, исследующих факты, события и процессы развития человечества, основанные на базе источников. Но каждая новая эпоха подвергает эти источники сомнению, ученые — и не только историки, но и лингвисты, и даже математики, — доказывают на примерах, что далеко не всем источникам можно доверять. Сейчас высказывается парадоксальная точка зрения, что Новая эра началась значительно позже, что не было никакого татаро-монгольского нашествия, что была одна — единая империя, в которой все говорили и писали по-русски. Кеслер в своей книге убедительно и увлекательно отстаивает эту точку зрения. Но кто знает, может быть, в мыслях автора и кроется истина? Время покажет... Читатель, безусловно, будет заинтригован, сравнивая традиционные исторические факты с теми, что предлагает Кеслер.



Кл.слова:
історіографія -- історичне джерело

   Тип видання:   зб. статей   
20.


Русская литература XVIII - начала XIX века в общественно-культурном контексте [Електронний ресурс]. - Ленинград : Наука, 1983. - 328 с.. - (XVIII век)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Статьи данного сборника посвящены истории литературы XVIII века, а также некоторым явлениям отечественной историографии указанного периода: биографии М.В. Ломоносова и Г.Р. Державина, взаимоотношения М.М. Щербатова и Н.М. Карамзина, потемкинские деревни как культурный миф, произведения Д.И. Фонвизина и анализ переводной поэзии и многое другое.



Кл.слова:
історіографія -- історія літератури
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського