Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Реферативна база даних (9)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>K=СОЦІОКУЛЬТУРА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

   Тип видання:   монографія   
1.

Гончаревський, В. E.
Цивілізаційний підхід до історії: сучасний український досвід (1991 – 2009) [Електронний ресурс] / В. E. Гончаревський. - К. : Логос, 2011. - 220 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.43 Мб


В монографії на основі широкого кола історіографічних джерел здійснено комплексний аналіз становлення та загальних тенденцій використання цивілізаційного підходу в сучасній українській історіографії за період 1991 – 2009 рр. Особливу увагу приділено систематизації провідних ліній інтерпретації соціокультурної ідентичності України в ході застосування цивілізаційного підходу до української історії. Для істориків, викладачів, студентів історичних та інших гуманітарних факультетів, усіх, хто цікавиться сучасним станом розвитку української історичної науки.



Кл.слова:
культура -- історіографія -- соціокультура -- цивілізація

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Соціологія   
2.

Нагорна, Лариса Панасівна.
Соціокультурна ідентичність: пастки ціннісних розмежувань [Електронний ресурс] / Лариса Нагорна ; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса. - К. : ІПіЕНД імені І. Ф. Кураса НАН України, 2011. - 272 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія представляє український соціум у контексті його субкультурної диференціації й ціннісної варіативності. Місце і роль соціокультурних ідентичностей (етнічних, територіальних, професійних, гендерних, релігійних та інших) аналізуються з врахуванням домінуючих у різних сегментах поляризованого соціуму ціннісних настанов та поведінкових стереотипів. Головний акцент зроблено на осмисленні ризиків і загроз, породжених травмованою історичною пам’яттю, антиномічністю політичних орієнтацій і сформованою на цій основі диверсифікацією суспільної свідомості. Розрахована на політиків, науковців, журналістів, студентів – усіх, кого цікавлять реалії української незалежності.



Кл.слова:
соціокультура -- самоідентифікація
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського