Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (184)Реферативна база даних (6143)Книжкові видання та компакт-диски (750)Журнали та продовжувані видання (47)
Пошуковий запит: (<.>K=БУКОВИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Науки про Землю   
1.

Beck, E.
Bibliographie zur landeskunde der Bukowina [Electronic resource] / E. Beck. - Munchen : Südostdeutschen kulturwerkes, 1966. - 378 S.
Переклад назви: Бібліографія з географії Буковини

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
географія -- бібліографознавство -- Буковина

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Ілюстрована хроніка товариства "Український Народний Дім" у Чернівцях, 1884–1934 [Електронний ресурс] : пропамятна книжечка видана з нагоди 50-их роковин існування цього т-ва. - Чернівці : Друкарня Т. Іваницький і СП., 1934. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Випуск книги було приурочено до 50-річчя заснування товариства. Назва видання цілком відповідає його змісту – це історія задуму, створення та діяльності товариства. Окремий розділ присвячено самій будівлі «Українського Народного Дому». Багато місця посідають характеристики окремих осіб, що були причетні до його розбудови, а список членів товариства станом на 1934 р. наведено в кінці видання. Хроніку проілюстровано портретами найбільш видатних діячів культурного життя Буковини тих часів.



Кл.слова:
Буковина -- культурне життя

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Актуальні питання суспільно-гуманітарних наук та історії медицини [Електронний ресурс] : збірник матеріалів 2 Міжнародної науково-практичної конференції (м. Чернівці, 17–18 березня 2022 р.) = Current issues of social and humanities sciences, and the history of medicine : collection of materials of the II International scientific and practical conference (Chernivtsi, March 17-18, 2022) / голов. ред. О. А. Андрієць ; відп. ред. А. А. Мойсей ; уклад.: М. В. Цуркан, М. В. Максимюк, Н. А. Лейзор ; Міністерство охорони здоров’я України, Буковинський державний медичний університет, Кафедра суспільних наук та українознавства. - Чернівці : БДМУ, 2022. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.65 Мб


До наукового збірника ввійшли наукові статті доповідей (матеріалів) учасників ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні питання суспільно-гуманітарних наук та історії медицини» (м. Чернівці, 17–18 березня 2022 р.), що проводилася в Буковинському державному медичному університеті спільно з науковими установами й навчальними закладами освіти України, Румунії, Польщі, Республіки Молдови і Болгарії. Адресований науковцям, аспірантам, співробітникам закладів вищої освіти.



Кл.слова:
історичні науки -- філологія -- педагогічні науки

   Тип видання:   наукове видання   
4.
 


Аркас, Микола.
Історія України-Русі [Електронний ресурс] / Микола Аркас. - Краків : [б. в.], 1912. - 424 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Микола Миколайович Аркас - український письменник, композитор, історик. Основна робота в галузі історії - «Історія України-Русі», написана українською мовою і видана в 1908 р. у Петербурзі. Книга була дуже популярна. За висловлюванням сучасників, «жодна українська книга, крім «Кобзаря», не мала такого успіху, як праця М. Аркаса». Той край, від Карпатських гір і аж до Кубані, звемо ми Україною, а наш народ, що там живе (про инших людей на Вкраїні буде мова далі) звемо Українцями. Се назва добра, стара й найзручніща - так звуть себе наші люде скрізь: чи в Київі, чи в Полтаві, чи в Одесі, чи у Львові (в Галичині), чи в Чернівцях (на Буковині). А проте се одні люде, з однією мовою, з однаковими звичаями, з тією самою культурою. Де-б не жив Українець: чи то на Кубані, чи в Чернигові, чи на Буковині на границі з Румунією - скрізь у нього така сама біла хата з садочком, однакові пісні, звичаї та обряд (наприклад весільний), однаково в хаті й коло хати, - одно слово, видно, що то ті самі люде - Українці, один народ Український, а не Польський, не Московський, чи инший який.



Кл.слова:
давній час -- медієвістика -- історія

   Тип видання:   художня література   
5.

Воробкевич, І.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / І. Воробкевич. - Л. : Просьвіта, 1909-1911

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. - 1911. - 412 с.


У даний реліз увійшли два томи буковинського письменника Сидіра (Ізидора) Воробкевича – письменника та композитора. До першого тому входять поетичні твори. Другий том представлений прозовими оповіданнями, зокрема такими як «Турецькі бранці», «Маковейка», «Черниця Ксеня» та ін.



Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   життєпис   
6.


Георгій Гарас [Електронний ресурс] : альбом. - К. : Мистецтво, 1974. - 34 с.. - (Майстри народного мистецтва)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Альбом праць заслуженого майстра народної творчості Георгія Олексійовича Гараса (1901-1972), що близько сорока років творив нові зразки буковинського орнаменту на основі народних взірців.



Кл.слова:
вишивка -- орнамент

   Тип видання:   словник   
Категорія:    
7.

Дей, Олексій Іванович.
Словник українських псевдонімів та криптонімів (XVI - XX ст.) [Електронний ресурс] / О. І. Дей. - К. : Наукова думка, 1969. - 560 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга розкриває понад 10 000 псевдонімів, криптонімів та різних умовних знаків, якими підписувалися письменники, критики, публіцисти, актори, художники і громадські діячі України дожовтневого і радянського періодів. До словника включені матеріали з українських видань всіх територій (Східної України, Галичини, Буковини, Закарпаття), а також з окремих органів і видань, що з'явилися в інших країнах (Польщі, Канаді, Швейцарії). При кожному псевдонімі подано видання, де він виступає, і джерело, на основі якого розкрито справжнє прізвище автора. Величезна кількість розшифрувань здійснена на основі архівних фондів та авторських свідчень сучасних діячів культури і преси. Видання розраховане на науковців і партійних працівників, журналістів, працівників бібліотек, викладачів і студентів гуманітарних вузів, на широкі кола книголюбів.



Кл.слова:
ономастика -- скорочення -- антропоніміка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Жyкoвський, А.
Історія Буковини [Електронний ресурс] / А. Жyкoвський. - Чернівці : Peдaкцiйнo-видавничий вiддiл облпoлігpaфвидавy, 1991

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : До 1774 р.. - 1991. - 120 с.


"Історія Буковини" професора Аркадія Жуковського - перша частина фундаментальної праці "Буковина - її минуле та сучасне", виданої вперше в 1956 р. Автором зібрані вичерпні наукові свідчення автохтонності українців на Буковині. Книга призначена для всіх. А також може бути використана як учбовий посібник на уроках краєзнавства в буковинських школах.



Кл.слова:
автохтонність -- княжа доба -- молдавський період

   Тип видання:   зб. статей   
9.


Июнь 1940-го. Бессарабия и Северная Буковина в составе СССР [Електронний ресурс] : материалы международной научно-практической конференции / ред. Ю. А. Борисёнок. - М. : [б. в.], 2010. - 302 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сборник подготовлен на основании материалов международной научно-практической конференции, состоявшейся 24-27 июня 2010 г. в Тирасполе. Его составили научные статьи, в которых освещаются проблемы, связанные с присоединением Бессарабии и Северной Буковины к СССР в 1940 г., геополитической ситуацией предвоенных лет и современными интерпретациями этих исторических событий. Приоритетное внимание уделено борьбе с новейшими фальсификациями истории XX века.



Кл.слова:
історія СРСР -- бессарабське питання

   Тип видання:   хрестоматія   
10.


Казки Буковини [Електронний ресурс]. - Ужгород : Карпати, 1973. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
розповідь -- казка -- дитинство

   Тип видання:   монографія   
11.

Кайндль, Р. Ф.
Гуцули їх життя, звичаї та народні перекази [Електронний ресурс] / Р. Ф. Кайндль. - Чернівці : Молодий буковинець, 2000. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії чернівецького етнографа австрійського походження Р.Ф. Кайндля (1866-1930) висвітлюються особливості матеріальної і духовної культури, звичаї і традиції, світоглядні уявлення та фольклор населення буковинської і частково галицької Гуцульщини. Книга, побачивши світ 1894 року німецькою мовою, була першим повним нарисом етнографії гуцулів з-над Черемошу. Її високо оцінили провідні українські народознавці: І. Франк», В. Гнатюк, В. Шухевич, М. Кордуба. Як пам’ятка наукової думки кінця XIX ст., монографія не втратила свого пізнавального значення й у наш час. Українською мовою книга Гуцули публікується вперше. Вона розрахована на етнографів, народознавців, істориків, учителів, усіх, хто прагне глибше пізнати традиційну культуру гуцульської гілки українського народу. Книга побачила світ при сприянні та підтримці народного депутата України Василя Михайловича Ткачука та Коломийської друкарні ім. Шухевича (голова М.М. Андрусяк).



Кл.слова:
фольклористика -- Гуцульщина -- етнографія

   Тип видання:   підручник   
12.

Качараба, С.
Українська еміграція [Електронний ресурс] : еміграційний рух зі Східної Галичини та Північної Буковини у 1890 - 1914 рр / С. Качараба, М. Рожик. - Л. : [б. в.], 1995. - 124 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У нашій книжці розглядаються історичні передумови складного, болючого і подекуди трагічного процесу еміграції. Головна увага звертається на три напрямки української еміграції - європейський, північноамериканський та південноамериканський. Для викладачів, студентів історичних факультетів, а також усіх, хто цікавиться історією рідного краю. Передмова Передумови української еміграції зі Східної Галичини і Північної Буковини Українська еміграція в країни Америки Українська еміграція в країни Європи Українська еміграція кінця XIX - початку XX ст. в історичній літературі та публіцистиці.



Кл.слова:
передумова -- причина -- духовний світ -- історія краю

   Тип видання:   зб. статей   
13.


Класова боротьба селянства Східної Галичини (1772-1849) [Електронний ресурс] : документи і матеріали / відп. ред. Г. Я. Сергієнко ; упоряд. О. А. Купчинський. - К. : Наукова думка, 1974. - 596 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник є першою науковою публікацією документів з історії класової боротьби селянства Східної Галичини в період розкладу феодалізму та буржуазно-демократичної революції 1848-49 рр. Документи висвітлюють селянські виступи в регіоні в тісному взаємозв'язку з подіями в Наддніпрянській Україні, Буковині, Росії, Молдавії, Польщі, Угорщині, Молдавії.



Кл.слова:
феодалізм -- буржуазно-демократична революція

   Тип видання:   методичний посібник   
14.

Кольбенгаєр, Е.
Взори вишиванок домашнього промислу на Буковині [Електронний ресурс] / Е. Кольбенгаєр. - [Б. м.] : Східна екзекутива Союзу українок в Канаді, 1974. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання є копією старовинного рукопису української культури зібраного, нарисованого та обробленого інженером Еріхом Кольбенгаером в період з 1902 по 1912 роки, відредаговано та перевиданого східною екзекутивою союзу українок в Канаді зі вступним словом автора. Передрук наближений до оригіналу і передає в первинному вигляді довершеність народної творчості, що віками передавалась та доповнювалась майстрами української вишивки на Буковині. Змінювались покоління та господарі краю, а ремесло народної вишивки наповнювалось яскравими барвами, які передавали живий інтерес громад Буковини до неповторних узорів, коріння яких беруть початок з сивої давнини. Інтерес до вишивки завжди був живим, особливо в останні роки після здобуття незалежності України українським народом, є за велику честь одівати вишиванку чоловіками чи оздоблювати орнаментом з українськими мотивами для жінок. Сподіваюсь, що цей витвір мистецтва, який водночас є історичним нарисом, стане докладним посібником із вишивки хрестиком для територій, що представлені тут. Ним скористаються народні майстри, туристи, культурно-мистецькі колективи, творча молодь. Представлені орнаменти (вишивки) є надбанням світової цивілізації, яскравим творінням буковинців, що мешкали на Буковині, нині територй України та Румунії.



Кл.слова:
вишиванка -- вишивка -- візерунок

   Тип видання:   альбом   
15.

Кольбенгаер, Е.
Взори вишивок домашнього промислу на Буковині в період з 1902 по 1912 [Електронний ресурс] / Е. Кольбенгаер. - [Б. м.] : Східна екзекутива союзу українок, 1974. - 102 p.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання є копією старовинного рукопису української культури зібраного, нарисованого та обробленого інженером Еріхом Кольбенгаером в період з 1902 по 1912 роки, відредаговано та перевиданого східною екзекутивою союзу українок в Канаді зі вступним словом автора. Передрук наближений до оригіналу і передає в первинному вигляді довершеність народної творчості, що віками передавалась та доповнювалась майстрами української вишивки на Буковині. Змінювались покоління та господарі краю, а ремесло народної вишивки наповнювалось яскравими барвами, які передавали живий інтерес громад Буковини до неповторних узорів, коріння яких беруть початок з сивої давнини. Інтерес до вишивки завжди був живим, особливо в останні роки після здобуття незалежності України українським народом, є за велику честь одівати вишиванку чоловіками чи оздоблювати орнаментом з українськими мотивами для жінок. Сподіваюсь, що цей витвір мистецтва, який водночас є історичним нарисом, стане докладним посібником із вишивки хрестиком для територій, що представлені тут. Ним скористаються народні майстри, туристи, культурно-мистецькі колективи, творча молодь. Представлені орнаменти (вишивки) є надбанням світової цивілізації, яскравим творінням буковинців, що мешкали на Буковині, нині територй України та Румунії.



Кл.слова:
рукоділля -- вишивання

   Тип видання:   зб. статей   
16.


Кореспонденція Якова Головацького [Електронний ресурс] : в 2 ч.. - Л. : Наук. Товариство ім. Шевченка, 1905

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : в літах 1835-49. - 1905. - 614 с.

Ч. 2 : в літах 1850-62. - 1905. - 766 с.


ГОЛОВАЦЬКИЙ Яків Федорович (псевд. — Головацький Ярослав, Русин Гаврило, Балагур Яцко, Галичанин та ін.; 29.Х 1814, с. Чепелі, тепер Бродівського р-ну Львів, обл. — 13.V 1888, Вільнюс) — укр. мовознавець, етнограф, фольклорист, поет, педагог і громад. діяч, чл. Рос. геогр. т-ва, почес. чл. Т-ва історії і старовини російської з 1866. У 1834 — 35 навч. в духовній академії в Кошице та ун-ті в Пешті; закін. 1841 Львів. ун-т. У 1842 — 48 був священиком. Протягом 1848 — 67 працював професором, а 1863 — 64 — ректор Львів. ун-ту. В 1868-88 — голова Віденської археогр. комісії, одночасно (з 1871) — голова Тимчас. комісії по організації Вілен. публ. бібліотеки й музею. Належав до «Руської трійці», організував випуск альм. «Русалка Дністровая» (1837). Досліджував фольклор і етнографію українців зони Карпат («Нарис старослов’янського байкарства або міфології», 1860; «Народні пісні Галицької та Угорської Русі», кн. 1 — 4, 1878; «Про костюми або народне вбрання русинів чи руських у Галичині й північно-східній Угорщині», 1867). Підготував праці про писемні пам’ятки («Хрестоматія церковнословенська і давньоруська», 1854; «Пам’ятки дипломатичної і судово-ділової мови руської в давньому Галицько-Волинському князівстві й суміжних руських областях в XIV та XV століттях», 1867). Велике значення у справі відродження укр. шкільництва і культури мала «Грамматика руского Азыка» Г. (1849), яка спиралася на мовну практику Галичини, була осн. посібником у школах до 1862. На підставі нових діал. даних Г. здійснив одну з перших у вітчизн. мовознавстві спроб опису діал. диференціації укр. мови — «Розправа о язиці южноруськім і єго нарічіях» (1848); виділив волин.-поділ. (або українське), галицьке (або наддністрянське) і карпаторуське наріччя. Обстоював самобутність укр. мови, підкреслював її глибокі істор. корені. У питаннях реформування правопису, витворення норм укр. літ. мови виявляв непослідовність. Створив «Географический словарь западнославянских и югославянских земель и прилежащих стран» (1877, вид. 1884), опубл. «Читанку» М. Шашкевича (1850) тощо. Уклав досконалий для свого часу регіональний словник говорів Галичини, Буковини і Закарпаття — «Материалы для словаря малорусского нарЂчія, собраныя в Галиціи и въ СЂверо-восточной Венгрии...» (1857 — 59, літери А — 3) та «Словник української мови» (обидва — в кн.: Науковий збірник Музею української культури у Свиднику, т. 10. Пряшів, 1982).



Кл.слова:
нація -- українська література -- самоідентифікація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Кравець, Микола.
Селянство Східної Галичини і Північної Буковини у другій половині XIX ст. [Електронний ресурс] / М. Кравець. - Л. : Львівського університету, 1964. - 242 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На великому документальному матеріалі показано аграрну еволюцію у Східній Галичині і на Північній Буковині у другій половині XIX ст. Вперше в радянській історичній науці дано- розгорнуту характеристику соціально-економічного і політичного становища найчисленнішої соціальної верстви західноукраїнського суспільства — селянства, його боротьби за ліси і пасовиська, показане формування робітничо-селянського союзу. Розглянуто політичний рух навколо селянського питання. Монографія розрахована на викладачів і студентів історичних факультетів, наукових працівників, може також являти інтерес для масового читача.



Кл.слова:
Галичина -- Буковина -- селянство -- аграрна діяльність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.


Краткая история Румынии [Електронний ресурс] : с древнейших времен до наших дней / отв. ред. В. Н. Виноградов. - М. : Наука, 1987. - 536 с.. - (История зарубежных стран социализма)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящая книга представляет собой научно-популярное издание, рассчитанное на широкий круг читателей, интересующихся историей.



Кл.слова:
історія -- Центральна Європа -- Трансильванія -- Буковина -- Бесарабія

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Купчанко, Г.
Буковина и её русские жители [Електронний ресурс] / Г. Купчанко. - Відень : Книгопечатня Фридриха Яспера, 1895. - 55 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Григорий Купчанко внёс огромный вклад в развитие этнографии на территории современной Западной Украины. Его основными достижениями в этом направлении явились три монументальные работы «Буковина и ее русские жители» (Вена, 1895), «Галичина и ее русские жители» (Вена, 1896) и «Угорская Русь и ее русские жители» (1897), в которых восточнославянское население этих регионов рассматривается и анализируется с разных точек зрения — языка, духовной и материальной культуры, антропологического типа, менталитета. Большое внимание Купчанко уделял сравнению друг с другом разных этнографических групп этих регионов и объяснению их родства с другими восточнославянскими («русскими») народностями.



Кл.слова:
Буковина -- русин

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Транспорт   
20.
 


Лазечко, П. В.
Львівська залізниця. Історія та сучасність [Електронний ресурс] / П. В. Лазечко. - Львів : Центр Європи, 1996. - 178 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга присвячена 135-річчю найстаріших магістралей України. Історія залізничних ліній Галичини, Волині, Закарпаття, Буковини від початків творення, через бурхливі роки XX ст. до сьогоднішніх днів, незалежної України висвітлюється у розгорнутому науково-популярному виданні, створеному істориками, журналістами, працівниками залізниці. Поштовхом для написання книги послужила кандидатська дисертація Петра Васильовича Лазечка — плід його десятилітньої праці. Різноманітному ілюстративному матеріалу (старі фотографії, поштівки) ця робота завдячує львівським, колекціонерам Юрію Томіну, Аркадію Орєхову та ін. Книга розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
залізниця -- транспортне сполучення -- потяги -- магістральні шляхи
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського