Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (856)Реферативна база даних (5647)Книжкові видання та компакт-диски (544)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=БУКСОВІ$<.>+<.>K=ВУЗЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


Adamides, Andrew.
Knots [Electronic resource] : an illustrated practical guide to the essential knot types and uses / Andrew Adamides. - London : Arcturus, 2007. - 158 p
Переклад назви: Вузли: ілюстрований практичний посібник щодо основних типів вузлів та їхнього використання

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The book will give the reader a basic overview of all tipes of knots.



Кл.слова:
вузол -- мотузка -- кріплення

   Тип видання:   наукове видання   
2.
 



Актуальні питання вітчизняної етнополітики: шляхи модернізації, врахування міжнародного досвіду [Електронний ресурс] / під заг. ред. Ю. Тищенко. - К. : Український незалежний центр політичних досліджень, 2004. - 312 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вперше зроблено спробу проаналізувати питання бюджетного забезпечення ходу реалізації державних програм в етнополітичній сфері. В ньому проаналізовано вузлові проблеми українського законодавства в сфері забезпечення прав національних меншин та народів і механізми його реалізації. Водночас у ньому висвітлено міжнародний досвід у галузі забезпечення прав національних меншин і народів Канади та країн ЄС, новітні тенденції в міжнародному законодавстві, скеровані на запобігання та протидію дискримінації за ознаками етнічного походженA ня і релігійних переконань, шляхи запровадження в життя засад міжнаціональної взаємодії та способи поширення й усталення в суспільстві принципів толерантності. Видання стане в пригоді державним службовцям, до кола компетенції яких належать питання формування і здійснення етнополітики, науковцям, експертам у цій галузі й усім тим, хто цікавиться проблемами міжнаціональних взаємин в Україні.



Кл.слова:
політологія -- політика -- етнос -- демократія

   Тип видання:   підручник   
3.
 



Архівознавство [Електронний ресурс] : підручник для студентів вищих навчальних закладів України / голов. ред. Я. С. Калакура. - К. : Український державний науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, 1998. - 316 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлено сучасні проблеми архівознавства як наукової системи і навчальної дисципліни. Головну увагу зосереджено на вузлових питаннях історії архівної справи, на формуванні системи її установ, організації Національного архівного фонду України, класифікації документів, експертизи їхньої цінності. Значне місце відведено комплектуванню архівів, оптимізації зберігання та використання документів, застосуванню сучасних інформаційних технологій в архівній справі, науково-дослідній роботі. Розрахований на студентів історичних, культурологічних, правничих, філологічних та інших спеціальностей вищих навчальних закладів. Український державний науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства.



Кл.слова:
класифікація документів

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Вєдєнєєв, Дмитро Валерійович.
Розвіяні міфи [Електронний ресурс] : історичні нариси і статті / Д. В. Вєдєнєєв, С. В. Шевченко. - К. : Фенікс, 2010. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Міфам радянської пропаганди протистоять твори, написані на основі архівних матеріалів, мемуарних і наукових джерел. Нариси, статті згруповано "навколо" вузлових подій в історії України ХХ сторіччя. Українська революція 1917-1921 років: її просвітлий час і трагічний фінал. Більшовицький терор: Голодомор, Соловки, "розстріляне відродження"... Друга світова війна: правда про звитяги і про ціну перемоги над нацизмом. Повоєнна боротьба в СРСР: бойові операції чекістів і героїка визвольного руху ОУН та УПА. Для всіх, хто цікавиться історією, її драматичними й маловідомими сторінками.



Кл.слова:
історичні міфи -- історіософія -- джерелознавство

   Тип видання:   наукове видання   
5.
 


Василенко, В.
Голодомор 1932–1933 років в Україні як злочин геноциду [Електронний ресурс] : правова оцінка / В. Василенко. - К. : Видавництво імені Олени Теліги, 2009. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлені вузлові питання правової оцінки геноцидного характеру Голодомору 1932–1933 рр. в Україні у світлі Конвенції ООН 1948 р про попередження злочину геноциду та покарання за нього. Основну увагу приділено обґрунтуванню наявності наміру тоталітарного комуністичного режиму частково знищити українську націю шляхом виморення голодом українських селян, які були її питомим складником. Розкрито механізм здійснення Голодомору, порушені питання відповідальності його ідеологів, організаторів, замовників та виконавців. Обґрунтовується необхідність формально-юридичної оцінки Голодомору компетентними органами України для з’ясування всіх його обставин та негативних наслідків.



Кл.слова:
історія -- Україна -- СРСР

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.


Взаємозамінність, стандартизація і технічні вимірювання [Електронний ресурс] : конспект лекцій / уклад. В. М. Чередник. - К. : Університет “Україна”, 2011. - 103 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета викладання дисципліни: навчити теоретичним основам формуванню допусків та посадок, шорсткості, точності форми, знання основних метрологічних показників та будови вимірювальних засобів, надати основні рекомендації щодо призначення полів допусків на різні типи з'єднань в механізмах, навчити розраховувати розмірні .ланцюги, надати основні поняття про структуру та систему стандартизації в Україні та за кордонота їх практичне використання. Теоретичні та практичні знання по дисципліні дозволяють студенту проектувати вузли та механізми.



Кл.слова:
техніка -- дослід -- розробка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Гирич, І.
Історичні причини наших поразок і перемог [Електронний ресурс] / І. Гирич. - Л. : Піраміда, 2011. - 142 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор виокремлює вузлові моменти нашої історії, що сформували українців і визначають Україну в її теперішньому стані. Значну увагу присвячено проблемі формування нашої спільної історичної пам'яті, без якої неможливе існування нації.



Кл.слова:
історія України -- історична пам'ять -- революційний рух -- суспільні течії

   Тип видання:   довідник   
8.

Глухарев, Е. Г.
Зубчатые соединения [Електронний ресурс] : справочник / Е. Г. Глухарев, Н. И. Зубарев. - 2-е изд., перераб. и доп.. - Ленинград : Машиностроение, 1983. - 270 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В справочнике приведены основные параметры применяемых в машиностроении зубчатых (шлицевых) соединений, рассмотрены виды передаваемой нагрузки, описаны типовые конструкции. Особое внимание уделено физическим основам новых методов расчета соединений и влиянию параметров соединений на работу узла, в который они входят. В новом издании (1-е изд. 1976 г.) учтены изменения в государственных стандартах; введен раздел, посвященный особенностям проектирования узлов с зубчатыми соединениями, уточнены расчетные формулы. Справочник предназначен для инженерно-технических работников заводов и проектных организаций.



Кл.слова:
проектування вузлів -- машинобудування -- зубчасте з'єднання

   Тип видання:   довідник   
9.

Горошкин, А. К.
Приспособления для металлорежущих станков [Електронний ресурс] / А. К. Горошкин. - М. : Машиностроение, 1971. - 378 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


6-е издание, исправленное и дополненное. В справочнике приведены сведения по отдельным элементам приспособлений, крепежным деталям, установочным и зажимающим узлам, универсальным и универсально-наладочным приспособлениям, расчетам зажимающих узлов, механизированным приводам, по посадочным местам, паспортным данным металлорежущих станков. Во всех разделах устаревший материал заменен новым. Раздел о зажимающих устройствах в 6-м издании (5-е изд. 1965 г. ) переработан. Даны расчетные формулы для широкой номенклатуры конструкций зажимающих устройств. Книга предназначена для инженеров-конструкторов и технологов машиностроительных заводов, проектно-конструкторских и технологических организаций.



Кл.слова:
металорізальний верстат -- зажимні вузли -- кріплення

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Ділі, Джон.
Основи семіотики [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Джон Ділі. - 2-е вид.. - Л. : Арсенал, 2000. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Увазі читача пропонується системна і цілісна праця в галузі теорії знакових систем. Їі підготував провідний фахівець названого напряму сучасний американський філософ професор Джон Ділі. Читач може скласти належне уявлення про доробок професора Ділі, ознайомившись з доданою в кінці книги бібліографією з теорії та історії семіотики взагалі. Значне місце серед названих тематичних джерел належить працям самого Дж. Ділі, деякі з них написані у співавторстві з відомими Томасом Сібоком та Умберто Еко. Книга «Основи семіотики›› за своїм задумом, підходом до проблематики і стилем викладу матеріалу претендує на переусвідомлення парадиґм, пануючих у науковому мисленні, засвідчуючи певним чином важливі методологічні і світоглядні парадокси, з якими зіштовхнулася сучасна теоретична наука. У своїй праці Дж. Ділі, застосовуючи поняття Томаса Куна, окреслює вузлові пункти інтелектуальної інтерпретації людини і світу у той спосіб, що робить, з одного боку, явною світоглядно-методологічну кризу, а з другого - революціонує наукове мислення у таких напрямах, що стосуються загальних філософсько-теоретичних підходів.



Кл.слова:
семіологія -- знак -- знакова система

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Лознянський, Борис.
Лузна-Лозна. Село на Поділлі [Електронний ресурс] = Вибрані твори : історико-науковий та художній нарис. Том 11 / Б. Лознянський. - Вінниця : ТОВ "Твори", 2018. - 728 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 60.00 Мб


У пропонованому виданні автор ґрунтовного дослідження історії села намагався через різноманітні джерела інформації з минулого і сьогодення подати хоча б наближену до істини історію села в суголосі з життєдіяльністю багатьох селян Лузни-Лозни, історією Вінничини, Поділля та України. Розглядається життя селян Лозни в різні епохи колонізації: Татарської (1240-1362 рр.); Литовської (1362-1569 рр.); Польської (1569-1775 рр.); Московської (1654 (1775-Поділля)-1991 рр.). Ці епохи рабської залежності від чужинців генетично вплинули як на селян Лузни-Лозни, жителів Поділля так і всієї України. Подається сучасний невтішний стан Лозни, обґрунтовуються його причини та вносяться пропозиції щодо майбутнього. Основна ідея твору – відновити історію села, показати вузлові моменти нашої важкої історії та відзначити, що історія кожного поселення є проекція історії краю і нашої країни – древньої Русі, згадати селян давнього і сучасного періоду, хоча б окремі особливості їхнього життя.




   Тип видання:   монографія   
12.


Нейрореаниматология [Електронний ресурс] : нейромониторинг, принципы интенсивной терапии, нейрореабилитация / под ред. Л. В. Усенко, Л. А. Мальцевой. - Днепропетровск : АРТ-Пресс, 2008

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. - 2008. - 278 с.


Моноrpафия посвящена актуальным вопросам современной медицины критических состояний - нейрореаниматолоrии. На основании последних литературных данных, посвященных этой теме, отражены узловые вопросы нейромониторинrа; интенсивной терапии черепно мозrовой травмы; ишемическоrо и rеморраrическоrо инсультов; внезапной коронарной смерти; кардио пульмональной и церебральной реанимации; восстановительной и реабилитационной терапии. Предназначена для студентов и врачей интернов высших медицинских учебных заведений III- IV уровней аккредитации, а также врачей анестезиолоrов, курсантов высших медицинских заведений (факультетов) последипломноrо образования. Моногpафiя присвячена актуальним питанням сучасної медицини критичних станів - нейрореанiматолоriї. На основі oстанніх лiтературних даних, присвячених цiй TeMi, вiдображені вузловi питання нейромонiторинrу; iнтенсивної терапiї черепномозкової травми; iшемiчноrо й rемораriчноrо iнсультiв; раптової коронарної cMepTi; кардiопульмональної й цереб ральної реанiмацiї; вiдновлювальної та реабiлiтацiйної терапiї. Призначена для студентiв i лiкарiв- iнтернiв вищих медичних навчальних закладiв III- IV piBHiB акредитацiї, а також лiкарiв- анестезiолоriв, KypcaHTiB вищих медичних за кладiв (факультетiв) пiслядипломної освiти.



Кл.слова:
медицина

   Тип видання:   зб. статей   
13.

Оверчук, С. В.
Вектор судової реформи: перспективи, помилки танапрямки: актуальні проблеми правотворення в сучасній Україні [Електронний ресурс] : зб. мат-лів Всеукраїнської науково-практичної конференції. 29 квітня – 1 травня 2010 р. / С. В. Оверчук. - К. : Вид-во Європ. Ун-ту, 2010. - 3 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Судова реформа стала «гордієвим вузлом» української влади та правової науки. Зміна керівництва держави призвела вже в котрий раз і до зміни вектору судової реформи. Президент України Віктор Янукович своїм Указом від 24 березня 2010 року № 440/2010 утворив Робочу групу з питань судової реформи. Групу утворено з метою невідкладної підготовки узгоджених пропозицій щодо подальшого комплексного реформування судової системи, забезпечення гарантій реалізації конституційного права громадян на судовий захист,



Кл.слова:
судова система -- закон

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.

Омельчук, В. В.
Електроніка та мікросхемотехніка [Електронний ресурс] : навч. посіб. для курсантів та студентів 1-го і 2-го курсів / В. В. Омельчук, І. К. Гладич ; Житомирський військовий інститут радіоелектроніки імені С. П. Корольова. - Житомир : [б. в.], 2004. - 356 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник призначений для курсантів і студентів Житомирського військового інституту радіоелектроніки імені С. П. Корольова. У ньому викладені теоретичні основи навчальних дисциплін "Електроніка та мікросхемотехніка" і "Промислова електроніка". Навчальний посібник структурно складається з трьох розділів. У першому розділі викладені основи будови, принципи дії, умовне графічне позначення та маркування радіокомпонента. У другому розділі викладені основи будови, схемотехніки і принципів функціонування транзисторних підсилювачів електричних сигналів, операційних підсилювачів та електронних вузлів на їх базі. У третьому розділі викладені призначення, основи будови, технології і принцип дії логічних та цифрових вузлів комбінаційного і послідовнісного типу. Також коротко викладені основи будови і принципи дії генераторів прямокутних імпульсів на базі цифрових та аналогових мікросхем.



Кл.слова:
радіокомпоненти -- електронні пристрої -- мікроелектроніка -- схемотехніка

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Транспорт   
15.


Опір руху і керованість рейкових eкiпажів [Електронний ресурс] : монографія / В. П. Ткаченко [та ін.] ; Державний університет інфраструктури та технологій. - Київ : [б. в.], 2017. - 188 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.09 Мб


В монографії обґрунтовано існування і з’ясовано природу виникнення складової опору руху рейкових екіпажів, обумовленої спрямуванням колісних пар рейковою колією. Запропоновано мето-дику аналізу замкнених силових контурів в механічних передачах потужності стосовно до рейкового рухомого складу. Розроблено методику математичного моделювання двох-точкового контакту колеса з рейкою. Отримані характеристики кінематичного опору руху для низки типів серійного рухомого складу. Проаналізовано силові фактори спрямування рейкових екіпажів. Запропоновано принципи проектування ходових частин рейкового рухомого складу з низьким опором руху, засновані на зни-женні коефіцієнту циркуляції в замкнених силових контурах системи спрямування екіпажів рейко-вою колією. Монографія призначена для науковців, інженерно-технічних працівників, які працюють в обла-сті проектування і дослідження залізничного транспорту, а також магістрів і аспірантів спеціальності 273 - «Залізничний транспорт».



Кл.слова:
буксові вузли -- гребеневі реакції -- колісна пара -- кінематичний опір

   Тип видання:   методичний посібник   
16.

Павлов, В. А.
WEB-дизайн та WEB-програмування [Електронний ресурс] / В. А. Павлов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 110 с.

Рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Веб-сайт – це набір з декількох десятків, сотень або навіть тисяч веб-сторінок (HTML- або XML-документов), зв'язаних разом єдиною темою, загальним оформленням, взаємними гіпертекстовими посиланнями і, як правило, близьким по інтернетівських мірках розміщенням (зазвичай в межах одного домена, хоча частини сайту цілком можуть розташовуватися на декількох вузлових комп'ютерах, обслуговуватися декількома серверами і навіть належати до різних доменів). Це означає, зокрема, що іноді, залежно від контексту, один і той же набір сторінок може розглядатися або як самостійний сайт, або як частина якогось іншого сайту. Це інформаційна одиниця, що представляє компанію або окремо узяту людину, доступна з будь-якого куточка миру, а також один з сучасних засобів передачі інформації і рекламний продукт, що дає великі можливості в області пошуку і залучення клієнтів. Таким чином, вміст сайту — так само як текст журналу і, у меншій мірі, книги — виходить з площини окремої сторінки в нове, третє вимірювання. У цій «об'ємній» композиції об'єкти можуть утворювати один з одним контрастні або підтримуючі зв'язки не тільки на площині сторінки, але і «упоперек сайту», взаємодіючи з елементами, розташованими в тій же позиції на сусідніх сторінках.



Кл.слова:
дизайн -- програмування

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Пасічник, Євген Андрійович.
Методика викладання української літератури в середніх навчальних закладах [Електронний ресурс] : навч. посібник / Є. А. Пасічник. - К. : Ленвіт, 2004. - 384 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В посібнику розглядаються вузлові питання методики викладання української літератури в сучасній школі. Він побудований на нових концептуальних засадах освіти в Україні, поєднує традиційні й нові технології викладання літератури, містить конкретний матеріал, що стане в пригоді як молодим, так і досвідченим учителям. Для студентів філологічних факультетів, учителів-словесників, аспірантів та викладачів.



Кл.слова:
філологічна освіта -- педагогіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
18.

Перепелиця, О. П.
Елементи хімічних технологій (Метали. Екохімія) [Електронний ресурс] : конспект лекцій / О. П. Перепелиця, В. В. Малишев ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2010. - 86 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метали — це прості речовини з високими значеннями електро- і теплопровідності, від’ємним коефіцієнтом електропровідності, здатністю добре відбивати світлові хвилі (це обумовлює їх блиск і непрозорість), пластичністю. У твердому стані метали, зазвичай, мають кристалічну будову. Більшість металів мають кубічну або гексагональну решітки, володіють низькими енергіями іонізації атомів і малою (нерідко від’ємною) спорідненістю до електронів. У розчинах і розплавах метали утворюють позитивні елементарні іони. У складних іонах і полярних молекулах атоми металів є центрами позитивного заряду. Кристалічні решітки, утворені металами і металоподібними сполуками, називаються металічними. У деяких вузлах таких решіток знаходяться позитивні іони металів, валентні електрони можуть рухатися між ними в різних напрямах. Сукупність вільних електронів інколи називають електронним газом. Така будова решітки обумовлює велику електропровідність, теплопровідність і високу пластичність металів — при механічному деформуванні не відбувається розрив зв’язків і руйнування кристалу, оскільки іони структури ніби плавають в хмарі електронного газу. Теплота сублімації, яка характеризує міцність зв’язку, змінюється від 80 кДж/моль для цезію до 857 кДж/моль для вольфраму. Особливо міцний хімічний зв’язок мають важкі перехідні метали, що визначає їх високі



Кл.слова:
хімія -- метали -- речовини

   Тип видання:   підручник   
19.

Попов, В. В.
Чисельне інтегрування [Електронний ресурс] : конспект лекцій для студентів механіко-математичного факультету / В. В. Попов. - К. : Вид-во Київського національного ун-ту ім. Т.Г. Шевченка, 2008. - 20 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Квадратурні формули. Інтерполяційні квадратурні формули з фіксованими вузлами. Узагальнені інтерполяційні квадратурні формули. Інтерполяційні квадратурні формули найвищого алгебраїчного степеня точності.



Кл.слова:
математика -- інтеграл -- алгебра

   Тип видання:   стандарт   
20.


Проектування телекомунікацій. Лінійно-апаратні цехи [Електронний ресурс] : ГБН В.2.3-34620942-001:2013 : видання офіційне. - Чинні від 2014-03-01. - К. : Адміністрація Держспецзв’язку України, 2013. - 54 с.. - (Галузеві будівельні норми України)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ці Будівельні норми встановлюють вимоги до проектування нових і реконструкції, технічного переоснащення діючих лінійно-апаратних цехів (ЛАЦ) мережних станцій, мережних вузлів (МВ) і підсилювальних (регенераційних) пунктів (ПП (РП)) первинної мережі (магістральної та внутрішньозонових), що входить у телекомунікаційну мережу загального користування (ТМЗК) України, та ЛАЦ, які організовуються на наземних станціях супутникових систем передавання, радіоцентрах, радіорелейних станціях і при проектуванні апаратних групового міжміського телефонного зв’язку (ГМТЗ). Ці Будівельні норми не поширюються на ЛАЦ спеціальних, пересувних і унікальних тимчасових споруд засобів зв’язку, а також внутрішньовиробничі мережі зв’язку, що не мають доступу до ТМЗК.



Кл.слова:
телекомунікаційна мережа -- лінійно-апаратні цехи -- регенераційні пункти -- супутниковий зв'язок
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського