Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (28)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (3442)Реферативна база даних (18794)Книжкові видання та компакт-диски (1773)Журнали та продовжувані видання (55)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИБОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 96
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.
 


Павлюк, А. В.
Business English [Electronic resource] : ділове спілкування англійською мовою / А. В. Павлюк. - Х. : Лібра Терра, 2010. - 264 p.
Переклад назви: Ділова англійська: ділове спілкування англійською мовою

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник з курсу за вибором з англійської мови для профільної школи та спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням англійської мови.



Кл.слова:
англійська мова -- діловодство

   Тип видання:   підручник   
2.


English for Law Students [Електронний ресурс] : підручник з англійської мови для студентів І-ІІІ курсів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів. - Х. : Право, 2004. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник ставить за мету ознайомити студентів5юристів з країнознавчою термінологією України, Великої Британії, США – про державний устрій цих країн, політичні партії, виборчі системи, правові системи, систему судочинства. У підручнику міститься матеріал про право Європейського Союзу, права людини, міжнародне право, конституційне право, трудове право. Підручник призначений для студентів І–ІІІ курсів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
право -- закон -- мовознавство -- іноземна мова

   Тип видання:   підручник   
3.

Гончар, О. В.
English for Law Students [Електронний ресурс] : підручник з англійської мови для студентів І-ІІІ курсів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів / О. В. Гончар, О. П. Лисицька [и др.]. - Х. : Право, 2004. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник становить за мету ознайомити студентів-юристів із країнознавчою термінологією України, Великобританії, США - про державний устрій цих країн, політичні партії, виборчі системи, правові системи, систему судочинства. У підручнику міститься матеріал про право Європейського Союзу, права людини, міжнародне право, конституційне право, трудове право.



Кл.слова:
мовознавство -- право -- правова система -- іноземна мова

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Myagkov, M.
The forensics of election fraud: Russia and Ukraine [Electronic resource] / M. Myagkov, P. C. Ordeshook, D. Shakin. - Cambridge : Cambridge university press, 2009. - 305 p.
Переклад назви: Криміналістика в фальсифікації виборів: Росія та Україна

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This volume offers a number of forensic indicators of election fraud applied to official election returns, and tests and illustrates their application in Russia and Ukraine. Included are the methodology's econometric details and theoretical assumptions. The applications to Russia include the analysis of all federal elections between 1996 and 2007 and, for Ukraine, between 2004 and 2007. Generally, we find that fraud has metastasized within the Russian polity during Putin's administration with upwards of 10 million or more suspect votes in both the 2004 and 2007 balloting, whereas in Ukraine, fraud has diminished considerably since the second round of its 2004 presidential election where between 1.5 to 3 million votes were falsified. The volume concludes with a consideration of data from the United States to illustrate the dangers of the application of our methods without due consideration of an election's substantive context and the characteristics of the data at hand.



Кл.слова:
голосування -- виборча комісія

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Дахно, І. І.
Історія держави і права: навчальний посібник [Електронний ресурс] / І. І. Дахно. - Київ : Центр учбової літ-ри, 2013. - 658 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник містить матеріали, мало відомі вітчизняному читачеві, що стосуються історії правових систем та їх визначних пам'яток, вчених, державних діячів, парламентських, президентських виборів. Для студентів юридичних вузів, а також широкого читацького загалу.



Кл.слова:
право цивільне -- теорія держави і права

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.


Історія України [Електронний ресурс]. - 2-е вид., зі змінами. - Л. : Світ, 1998. - 488 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Серед видань, присвячених історії України, пропонований читачеві навчальний посібник вирізняється як одна з перших спроб глибокого осмислення історичного минулого України з позицій досягнень гуманітарних наук кінця XX ст. Піддаючи належне давній історії, автори все ж основну увагу зосереджують на висвітленні подій і явищ XX ст., зокрема його другої половини (виклад подій у книзі завершено президентськими виборами 1994 р.). Видання позбавлене як стереотипів застійних часів, так і новітніх "патріотичних міфів", послідовно і всебічно висвітлює історію української державності, героїчної і трагічної боротьби за її утвердження, історію формування українського народу, його перетворення у сучасну націю. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
хронологія -- історична подія -- історичне минуле

      
7.

Бринош, І. В.
Актуальні правові поради селянам: інформаційний посібник [Електронний ресурс] / І. В. Бринош, А. В. Яцевич ; Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України". - Одеса : Євродрук, 2012. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Інформаційний посібник надає актуальні правові поради сільському населенню щодо реалізації та захисту основних прав. Акцент зроблено на найбільш актуальних та проблемних питаннях земельних та майнових відносин, аграрному секторі та соціальному забезпеченню. Окремим розділом надано поради стосовно позасудового та судового захисту прав, а також додано зразки документів та контакти органів державної влади. Книгу видано з метою поліпшення правової обізнаності насамперед пересічних сільських жителів, проте видання буде корисне і для фахівців в сфері права, представників органів державної влади та місцевого самоврядування.



Кл.слова:
право земельне -- право аграрне

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Фільченков, О. О.
Апоптоз і рак [Електронний ресурс] : від теорії до практики / О. О. Фільченков, Р. С. Стройка ; Інститут експериментальної патології, онкології і радіології ім. Р.Є. Кравецького, Інститут біології клітини. - Тернопіль : Укрмедкнига, 2006. - 524 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У практичному посібнику «Апоптоз і рак: від теорії до практики» розглядаються останні досягнення у вивченні клітинних та молекулярних механізмів апоптозу. Крім того, описані наявні методи виявлення та дослідження апоптотичних клітин in vitro та in vivo, значення апоптозу в розвитку злоякісних новоутворень та використання модуляторів апоптозу для лікування онкологічних хворих. Смерть живих організмів є предметом зацікавлення не лише природодослідників, але й філософів. Постійно виникає питання, чому смерть є неминучою і в багатьох випадках наперед запрограмованою. В останні три десятиліття наші уявлення про смерть клітин тканин та органів піддалися серйозному переосмисленню. Цьому сприяли відкриття, зроблені незалежно двома групами вчених, які використовували різні об'єкти та підходи у своїх дослідженнях. Очевидно, тут доречно згадати слова відомого фізика Макса Планка про те, що головною рисою кожної нової наукової ідеї є певне поєднання двох різних за суттю явищ. На початку 70-х років минулого століття австралійський вчений Джон Керр вперше описав особливості ультраструктурних змін, що відбуваються в клітинах ссавців під час їх фізіологічної загибелі, що не викликана дією якогось патогенетичного чинника. Пізніше він та його колеги (А. Віллі та А. Кюрі) з Едінбургу в Шотландії систематизували дані, що стосуються цього явища, та запропонували термін «апоптоз» для його позначення. Приблизно у той самий час інші вчені з Великої Британії - Сідней Пренер та його співробітник Джон Салстон, а також американець Роберт Горвіц, займаючись вивченням мікроскопічного грунтового хробачка Caenorhabditis elegans, ідентифікували гени, що контролюють загибель клітин під час розвитку цього примітивного організму. Значний інтерес до апоптозу на початку 90-х років минулого століття привів до виявлення у ссавців генів, подібних до «генів смерті» у нематоди (С. elegans). Після цих праць тема апоптозу стала не лише популярною, але й надзвичайно плідною. У комп'ютерній інформаційній системі PubMed станом на грудень 2004 року знаходилося біля 92000 наукових статей, в яких вживається термін «апоптоз» - слово, яке ще не так давно було малознайомим широкому колу природодослідників. Виявлення явища апоптозу стало справді революційним у біології і його можна порівняти з такими важливими відкриттями, як, наприклад, існування клітинного циклу. Тому першовідкривачі апоптозу стали розглядатися як імовірні претенденти на отримання Нобелівської премії з фізіології та медицини. Перед комітетом, який присуджує такі премії, стояло складне завдання. У результаті ретельного розгляду цього питання 10 грудня 2002 року в річницю смерті Альфреда Нобеля на церемонії вручення премії його імені перед королем Швеції стояли С. Бренер, Сер Дж. Салтсон і Р. Горвіц. Зараз це вже історія, хоч дискусії з приводу правомірності саме такого вибору Нобелівського комітету не припиняються. У книзі «Апоптоз і рак: від теорії до практики» узагальнені найновіші відомості про закономірності та механізми загибелі клітин евкаріютичних організмів. Порівнюються різні форми такої загибелі - апоптоз, який ще називають запрограмованою або фізіологічною смертю клітини, автофагія і некроз - патологічна смерть клітин. Практичний посібник «Апоптоз і рак: від теорії до практики» розрахована на фахівців у різних галузях біології та медицини. Вона буде корисною не лише для лікарів-онкологів, але й для широкого кола читачів, які цікавляться новинками в галузі природничих наук.



Кл.слова:
хвороба -- клітина -- онкологія -- цитологія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Гірнича справа   
9.

Нагорный, В. П.
Взрывные работы при добыче природных углеводородов, строительстве магистральных трубопроводов и подземных хранилищ [Електронний ресурс] / В. П. Нагорный, В. М. Глоба, И. И. Денисюк ; Національна академія наук України, Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна. - Киев : [б. в.], 2009. - 330 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.08 Мб


Розглянуті теоретичні основи руйнування пластових відкладів гірських порід вибухом. Досліджена їх поведінка при імпульсному навантаженні із застосуванням амплітудно–частотних спектрів. Викладені результати експериментальних досліджень напружено-деформованого стану гірських порід при динамічному навантаженні. Приведені фізико-механічні властивості гірських порід, що руйнуються вибухом, при видобутку природних вуглеводнів, будівництві трубопроводів і підземних газонафтосховищ. Викладені методи та технології вибухових робіт, відзначена специфіка проведення їх в скельних, мерзлих і водонасичених породах. Розглянуті загальні принципи розташування та розрахунку зарядів, дані рекомендації щодо вибору оптимальних параметрів і організації вибухових робіт. Приведені техніко-економічні показники ефективності застосування технологій з використанням енергії вибуху. Для наукових і інженерно-технічних працівників, аспірантів і студентів, які займаються питаннями використання енергії вибуху на об’єктах нафтогазової промисловості.



Кл.слова:
вибухові роботи -- гірнича справа -- імпульсне навантаження -- амплітудно-частотні спектри -- газонафтосховища

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Шведа, Ю. Р.
Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні. [Електронний ресурс] / Ю. Р. Шведа. - Л. : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2010. - 462 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-навчальному виданні “Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні” аналізуються політичні вибори, виборча демократія, виборчий процес та виборчі системи. У роботі подано розгорнуту характеристику об’єктивним індикаторам демократичних виборів, структурі, елементам та типам виборчих систем, їх перевагам та недолікам, головним процедурам виборчого процесу, технікам ”виборчої інженерії”, способам протидії незаконному впливу на волевиявлення виборців, формам прямої демократії. Робота буде корисною для науковців, студентів, державних сдужбовців та працівників органів місцевого самоврядування, а також для усіх, хто цікавиться електоральною політикою.



Кл.слова:
політичні вибори -- виборчий процес -- демократичні вибори

   Тип видання:   монографія   
11.

Ключковський, Ю. Б.
Виборчі системи та українське виборче законодавство [Електронний ресурс] / Ю. Б. Ключковський. - К. : Час Друку, 2011. - 132 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 1.28 Мб


Монографія присвячена дослідженню правових аспектів виборчих систем у контексті світового досвіду та з орієнтацією на проблеми вітчизняного виборчого законодавства. Виборча система розглянута як правовий інститут у співвідношенні з поняттями виборчого права та виборчого процесу. Проаналізовані складові виборчої системи, а також основні способи голосування як основа для конструювання виборчої системи. Детально розглянуті різні типи мажоритарних, пропорційних та змішаних виборчих систем, а також система єдиного перехідного голосу. Здійснено правовий аналіз вітчизняного досвіду застосування виборчих систем за роки незалежності. Детально розглянуто дві пропозиції щодо вдосконалення виборчої системи для виборів народних депутатів України. Запропоновано правовий, суспільний та політичний критерії вибору виборчої системи. Видання розраховане на фахівців у галузі конституційного права, зокрема виборчого права, – науковців, аспірантів, а також усіх, хто цікавиться питаннями виборів.



Кл.слова:
електорат -- вибори -- мажоритарна система -- пропорційна система

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Панасюк, Броніслав Якович.
Вибрані твори [Електронний ресурс] : монографія. Том 6 / Б. Я. Панасюк. - Київ : Видавничий центр "Просвіта", 2009. - 371 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.40 Мб


Книга адресується управлінцям, економістам-практикам, науковцям, студентам вузів і може бути використана для учбових процесів і наукових досліджень, при розробці методик економічного прогнозування та індикативного планування, виборі ефективних економічних і правових методів та врахування суто ринкових механізмів регулювання економікою.




   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Будівництво   
13.

Сорокіна, К. Б.
Водопостачання та водовідведення [Електронний ресурс] : конспект лекцій / К. Б. Сорокіна ; Харківська національна академія міського господарства. - Х. : ХНАМГ, 2009. - 80 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метою вивчення дисципліни є формування у майбутніх фахівців умінь і знань з сучасних методів проектування, будівництва та експлуатації систем во- допостачання і водовідведення населених міст, житлових і промислових об’єктів. Предметом вивчення дисципліни є системи й схеми водопостачання і водовідведення населених міст і промпідприємств, методи й споруди поліпшення якості, подачі й розподілу питної води, методи й споруди для транспортування та очищення стічних вод і осадів, основи проектування та експлуатації внутрі- шніх і зовнішніх систем водопостачання і водовідведення. Основними завданнями, що мають бути вирішені в процесі виивчення дисципліни, є теоретична і практична підготовка студентів з таких питань: - основні положення та вимоги державних стандартів до систем водопостачання і водовідведення; класифікації та основні характеристики систем і схем водопостачання і водовідведення населених пунктів, житлових і промислових об'єктів; принципи вибору системи й схеми водопостачання і водовідведення об’єкта; основні принципи санітарно-технічного обладнання будинків та споруд; визначення розрахункових параметрів систем забору, подачі й приготування води різної якості для потреб водопостачання; визначення розрахункових параметрів систем відведення і очищення стічних вод від різних споживачів. Конспект лекцій покликаний допомогти студентам у вивченні дисципліни, він містить теоретичний матеріал з усіх змістових модулей, контрольні питання і рекомендовану літературу. При роботі з текстом слід звертати увагу на визначення, класифікації, тези, виділені курсивом і жирним шрифтом. Уважне вивчення наведеної інформації і схем, опрацьовування контрольних питань допоможуть студентам успішно справлятися з завданнями поточного і підсумкового контролю.



Кл.слова:
водогін -- каналізація -- будівництво

   Тип видання:   монографія   
14.

Чорномаз, Б. Д.
Діяльність національно-патріотичного підпілля на Уманщині у 1941-1945-х роках [Електронний ресурс] : монографія / Б. Д. Чорномаз. - Умань : [б. в.], 2002. - 401 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі достовірних джерел висвітлено одну з невідомих сторінок історії боротьби нашого народу за незалежну державу. Показано, як на тлі перебігу загальних політичних процесів на початку 40-х років минулого століття українці намагалися вибороти своє право на рівноправне життя у середовищі світової спільноти незалежних держав. Книга розрахована на студентів, викладачів, науковців, всіх, хто цікавиться історією, кому не байдуже, чому, як сказав О. Олесь,"досі в хмарах сонце рідної землі".



Кл.слова:
історія -- незалежна держава

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Сотников, С. К.
Дальнє приймання телепередач [Електронний ресурс] / С. К. Сотников. - К. : Техніка, 1976. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто принципи дальнього прийому телепередач і основні технічні засоби, які застосовуються для цієї мети. Описано конструкції антен для дальнього прийома телепередач, дано рекомендації з вибору і створення багатоелементних антен типу «хвильовий канал» та їх встановлення у залежності від умов прийому. Описано синфазні дво- і чотириповерхові антени, складені з антен типу «хвильовий канал». Наведено схеми з'єднання та узгодження поверхів антен та фідерних ліній. Надано рекомендації з вибору типу узгоджуючих пристроїв і кабеля для фідерних ліній. Книга розрахована на широке коло радіолюбителів.



Кл.слова:
технічний засіб -- антена -- сигнал

   Тип видання:   монографія   
16.

Валевський, О. Л.
Держава і реформи в Україні: аналіз державної політики в умовах трансформації суспільства [Електронний ресурс] : монографія / О. Л. Валевський. - К. : НАДУ, 2007. - 217 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.50 Мб


У монографії досліджуються концептуальні засади аналізу та творення державної політики, аналізуються механізми її впровадження. Здійснюється реконструкція державної політики у виборчому процесі на прикладах схвалення різних моделей виборчих систем, проведення парламентських виборів 1996-2007 рр. та Всеукраїнського референдуму 2000 р. Досліджується доцільність розмежування політичних та адміністративних функцій як стратегія реформування державного управління. Для фахівців у галузі політичного аналізу та державного управління, студентів та слухачів зі спеціальностей “політологія” та “державне управління” вищих навчальних закладів, усіх, хто цікавиться проблемами політичного розвитку сучасної України.



Кл.слова:
демократія -- влада

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.
 



Друга Світова Війна і доля народів України [Електронний ресурс] : матеріали всеукраїнської наукової конференції; Київ, 23-24 червня 2005р. / ред. В. М. Воронін. - К. : Сфера, 2005. - 221 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цього року виповнюється 60 років від дня закінчення Другої світової війни, зокрема 9 травня Україна і весь світ відзначали день Перемоги над нацистською Німеччиною. Нашій країні ця війна принесла надзвичайно багато жертв. У першу чергу це стосується саме українського народу. Друга світова війна для українців почалась ще навесні 1939 року, коли було знищено незалежну Карпатську Україну, а закінчилась майже в середині 1950-х, коли остаточно було придушено повстанський рух в Західній Україні. Великих втрат зазнали й інші народи нашої країни, в першу чергу євреї цигани, які стали об’єктом цілеспрямованого нацистського геноциду. В ці сумні дні ми маємо згадати також тих, хто протягом війни був підданий масовим репресіям та примусовому виселенню з боку радянської влади (українці, поляки, кримські татари, німці, греки, вірмени, румуни тощо). Численними жертвами цивільного населення супроводжувалися український і польський національно-визвольні рухи. Взагалі, складні питання історії народів України під час Другої світової війни потребують всебічного фахового обговорення і комплексного наукового дослідження. Але задля цього треба усвідомлювати, що дослідження настільки гострих і актуальних питань завжди знаходиться під тиском зовнішніх позанаукових чинників. На жаль, суб’єктивні фактори впливають на науковий процес, починаючи від вибору теми дослідження і відбору історичних фактів і закінчуючи трактуванням історичних подій і оцінкою історичних явищ. Наслідком цього є продукування нових історичних міфів. На перешкоді цьому, по-перше, має стати індивідуальна і колективна наукова рефлексія, а по-друге, наукова спільнота повинна напрацювати певні механізми, які здатні знівелювати дію суб’єктивних чинників. Ці механізми слід задіяти вже на етапі планування дослідження і продовжуватись після появи його друкованих результатів, тобто в процесі публічного рецензування і громадського обговорення.



Кл.слова:
нацизм -- комунізм -- воєнні злочини -- депортація

   Тип видання:   бібліографія   
18.


Етика та психологія сімейного життя [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик літератури. - Чернігів : ЧНПУ, 2010. - 44 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сьогодні збільшився розрив між статевим та соціальним дозріванням молоді. У 16 років молоді люди уже отримують паспорт, у 17 – можуть реєструвати шлюб, і лише у 18 – отримують виборче право. Одночасно урбанізація суспільства призвела до інтенсифікації спілкування, анонімності життя і поведінки, лібералізації громадської думки з питань статі, шлюбу, сім’ї. Проблема заробітчанства і пов’язана з нею тривала відсутність батьків стала причиною вседозволеності, надміру раннього статевого життя. Непродумана демографічна політика держави, втрата морально-етичних цінностей стали початком поширення проституції, венеричних захворювань, зросла кількість статевих правопорушень і збочень. Тому психологічна підготовка молоді до сімейного життя має стати одним з головних завдань.



Кл.слова:
демографія -- шлюб

   Тип видання:   підручник   
19.
 


Іванов, Валерій Феліксович.
Журналістська етика [Електронний ресурс] / Валерій Іванов, Володимир Сердюк. - К. : Вища шк., 2006. - 231 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник складається з 12 розділів, у яких розглянуто такі наріжні проблеми, як журналіст і суспільство, журналіст і джерела інформації, журналіст і влада, журналістика в період виборів. Автори переконливо застерігають молодих фахівців від змішування журналістики з політичними змаганнями, рекламою та бізнесом, від лобіювання певних поглядів і інтересів, наголошують на необхідності неупередженого і водночас прискіпливого ставлення до джерел інформації, відокремленні фактів від коментарів та оцінок, важливості точного, збалансованого і достовірного висвітлення подій і явищ, які хвилюють громадськість. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
медіа -- преса -- культура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Щокін, Г.
За кого ж голосувати? [Електронний ресурс] : спроба відвертої відповіді / Г. Щокін. - К. : МАУП, 2004. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Георгій Васильович Щокін написав книгу "За кого ж голосувати? Спроба відвертої відповіді" в 2004 році перед президентськими виборами, після чого, на нього був скоєний замах. В книзі автор намагався дати чесні відповіді на питання, пов'язані з президентськими перегонами, які так хвилюють кожного українця.



Кл.слова:
вибори -- партія -- політичні перегони
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського