Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (19)Тематичний інтернет-навігатор (44)Автореферати дисертацій (599)Реферативна база даних (4285)Книжкові видання та компакт-диски (2174)Журнали та продовжувані видання (517)
Пошуковий запит: (<.>K=ВОЛИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 91
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 



60 років волинської трагедії [Електронний ресурс] : матеріали форуму українських і польських експертів та журналістів "Події на Волині: як жити з цим тягарем?" / ред. В. Барановський. - К. : Смолоскип, 2003. - 191 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


11-12 квітня 2003 року Посольство Республіки Польща в Україні та польсько-український клуб “Без упереджень” провели експертно-журналістський форум на тему: “Події на Волині: як жити з цим тягарем?” У форумі взяли участь близько 80 експертів і журналістів з України та Польщі. Форум проходив в Національному університеті “Острозька академія”. У першій частині книжки вміщено деякі виступи та тези учасників форуму. Друга частина книжки презентує передрук статей за період квітень-липень 2003 року, які були опубліковані в українських та польських друкованих ЗМІ. Відзначення 60-ї річниці трагічних подій на Волині було важливим випробуванням міцності і єдності польської політики по відношенню до України. Основи нашої політики переконують в тому, іцо Польща і Україна мають перед собою перспективу на сучасність та майбутнє. І успіх полягає в тому, що інтерпретація польсько-українських подій не стала головним критерієм польсько-українського сьогодення, особливо з огляду на суперечку щодо історії подій на Волині, якій ми надали шляхетну форму і спрямували зусилля до народного поєднання, так, як це було зроблено у спільній заяві Президентів Республіки Польща і України “До порозуміння і єднання” п’ять років тому.



Кл.слова:
друга світова війна -- міжетнічні конфлікти -- порозуміння

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Vaculík, Jaroslav.
Dějiny volyňských Čechů, 1868-1914 [Electronic resource] / J. Vaculík ; Sdružení Čechů z Volyně a jejich přátel. - Praha : [s. n.], 1997. - 212 S.
Переклад назви: Історія чехів Волині

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
етнографія -- Волинь -- чеська діаспора

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Шпоть, О. С.
«Велесова книга» – як фрагмент з історії демократії [Електронний ресурс] / О. С. Шпоть. - К. : Коронатор, 2006. - 62 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.25 Мб


Автор досліджує «Велесову книгу» і сприймає її як повноцінне історичне джерело. А «Велесова книга» говорить, що руська земля існує понад 20000 років; що ми – це не тільки руси, поляни, древляни, укри, кривичі, дуліби, волиняни і т.і., а й орії, коморії, слов’яни, сківи, анти; що не грецька, а українська земля є колискою демократії; що Київ став вперше столицею 625 р. до н.е., тобто майже на тисячу років раніше дати його офіційного заснування. Дослідження розкриває й інші цікаві факти, пропонує пояснення.



Кл.слова:
давня історія -- міфологія

   Тип видання:   зб. статей   
4.

Корсак, І. Ф.
Імена твої, Україно [Електронний ресурс] : художньо-документальні оповідання / І. Ф. Корсак. - Луцьк : Твердиня, 2007. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомого літератора з Волині Івана Корсака повертає нас обличчям до постатей української історії та культури, замовчуваних або забутих.



Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Кучереп, М.
Історія Волині 1939-1941 рр. [Електронний ресурс] : навчальний посібник / М. Кучереп. - Луцьк : [б. в.], 2006. - 572 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на основі архівних документів і матеріалів, інших джерел висвітлюються процеси становлення і функціонування радянських державно-політичних структур, соціально-економічних перетворень, зміни в галузі освіти, науки, культури та духовній сфері на території Волинської області у 1939-1941 рр. Значна увага приділяється національно-визвольному рухові й опору радянській тоталітарній системі. У книзі вміщено оригінальні документи, що розкривають суть сталінського режиму в краї.



Кл.слова:
національно-визвольний рух -- тоталітаризм

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Папакін, Г.
Історія державних установ України [Електронний ресурс] : урядуючі інституції та державні установи ІХ-початку ХХ ст. / Г. Папакін. - К. : Поліграф. д-ця Ін-ту історії України НАН України, 2010. - 243 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена новому напряму історичних досліджень — інституціознавству (історії державних установ). У виданні вперше представлений комплексний огляд процесу утворення державних установ як невід’ємних атрибутів і органів будь-якої держави, на території сучасної України, починаючи від зародження урядуючих інституцій у Давній Русі ІХ ст. і до початку ХХ ст., коли тут діяли установи Російської та Австро-Угорської імперій. Таким чином доводиться наступність процесу творення державних установ, незважаючи на суттєві трансформації державного устрою, зміни у верховному сюзеренітеті, включення до державних систем інших країн. Розкриті особливості організації та діяльності державних установ за часів Київської та Галицько-Волинської Русі, Великого князівства Литовського, Польського королівства, Речі Посполитої двох народів, Російської імперії, Австрійської/Австро-Угорської імперії тощо. Розрахована на студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів, науковців, викладачів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
інституціознавство -- органи влади

   Тип видання:   монографія   
7.

Винокур, І. С.
Історія та культура черняхівських племен [Електронний ресурс] / І. С. Винокур. - [Б. м. : б. в.]. - 94 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографічне дослідження присвячене історії та культурі черняхівських племен 2-5 ст. н. е. на території Дністро-Дніпровського межиріччя. Праця написана на основі багаторічних археологічних досліджень автора у Подністров'ї, на Південному Бузі, Волині з залученням опублікованих матеріалів по черняхівській культурі Середнього Подніпров'я. Розробляється історико-етнографічний аспект черняхівських старожитностей, господарський досвід, а також світогляд лісостепових племен 2-5 ст. н. е. Систематизовано матеріал про релігію та вірування.



Кл.слова:
південний Буг -- Волинь -- старожил -- релігія -- вірування

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Дорошенко, Дмитро.
Історія України [Електронний ресурс] : з малюнками : для школи й родини / Д. Дорошенко. - Вид. п'яте. - Нью-Йорк : Булава, 1957. - 256 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця Дмитра Івановича Дорошенка — одного з найвизначніших істориків XX ст. — дає огляд історії України як процесу розвитку української державності. У книзі вміщено вичерпні історичні відомості практично про всіх гетьманів України. Чимало сторінок твору висвітлюють факти і події, які відсутні у роботах М. Грушевського, М. Аркаса, М. Костомарова та інших відомих українських істориків.



Кл.слова:
Київська Русь -- Галицько-Волинське князівство -- Запорізька Січ

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Грушевський, Михайло.
Історія України-Руси [Електронний ресурс] : в 11 т., 12 кн. / Михайло Грушевський ; Археографічна комісія АН УРСР, Інститут історії АН УРСР, Український науковий інститут Гарвардського університету, Канадський інститут українських студій Альбертського університету, Центр досліджень історії України ім. Петра Яцика. - К. : Наукова думка, 1991. - (Пам'ятки історичної думки України)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : До початку XI віка. - 1991. - 736 с.

Т. 2 : XI-XIII вік. - 1992. - 640 с.

Т. 3 : До року 1340. - 1993. - 592 с.

Т. 4 : XIV-XVI віки - відносини політичні. - 1993. - 544 c.

Т. 5 : Суспільно-політичний і церковний устрій і відносини в українсько-руських землях XIV-XVII віків. - 1994. - 704 с.

Т. 7 : Козацькі часи - до року 1625. - 1995. - 628 с.

Т. 9. Кн. 1 : Роки 1650-1654. - 1996. - 880 с.

Т. 9. Кн. 2 : Роки 1654-1657. - 1997. - 776 с.


У першому томі висвітлюються соціально-економічні, політичні і культурні процеси, що відбувалися на території України з найдавніших часів до початку XI ст. У другому томі аналізується міжнародне становище, політичний та економічний розвиток Київської держави, окремих її земель — Київської, Турово-Пінської, Чернігівської, Переяславської, Волині, Побужжя, Галичини, Угорської Русі, а також Степу в XI-XIII ст. У третьому томі висвітлюється історія Галичини та Волині від утворення тут держави князя Романа Мстиславовича до загарбання значної частини території Польським королівством, а також становище Наддніпрянщини за умов панування золотоординських ханів. У четвертому томі висвітлюється політична історія українських земель у складі Великого князівства Литовського та королівства Польського протягом XIV — середини XVI ст. (до 1569 р.). У п’ятому тому подається загальний огляд суспільно-політичної еволюції українських земель у XIV-XVII ст., розглянуто станові групи населення (шляхта і маґнати, селянство, міщанство, духовенство), історія місцевого та церковного врядування, виникнення уніатської церкви. Шостий том завершує другий цикл фундаментальної серії, присвячений литовсько-польській добі, а сьомий розпочинає третій цикл «Історії України-Руси», присвячений часам козацьким. Дев’ятий том висвітлює події Хмельниччини 1650-1657 років.



Кл.слова:
історія України -- Київська Русь -- козаччина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 


Терлецький, О.
Історія Української держави [Електронний ресурс] : в 2 т. / О. Терлецький. - Нью-Йорк : Вид-во Чарторийських, 1972. - 556 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія українського народу має в собі так багато драматичности, що під тим оглядом ледви чи може йти в порівнання історія инших європейських народів! Бо подумати тільки! Один і той- самий народ знаходився раз на вершку гарного розвою і стояв у першому ряді між усіма європейськими народами, а другий раз був знов у найбільшому занепаді, так що тоді зістався у послід- ньому ряді майже поза усіма тими народами. І це видко на всіх ділянках його розвою, а особливо на політичнім полі. Давня київська держава з політичним центром на східній Україні і галицько- волинська з осередком на західній Україні були такими вартісними історичними проявами, що займають дуже почесне місце в політичній історії Европи. Не таке визначне становище має козацько-українська держава, але вона є дуже важною історичною появою, а для дальшої долі українського народу просто нео ціненою. Це є позитивний бік нашої історії. Але е й неґативний, як контраст до тамтого, а він виказує кілька і то великих політичних катастроф.



Кл.слова:
історія України -- Київська Русь -- козацька держава

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Огієнко, Іван.
Історія українського друкарства [Електронний ресурс] : історично-бібліографічний огляд українського друкарства XV-XVIII в.в. / І. Огієнко. - Вид. 2-е. - Вінніпеґ : Волинь, 1983. - 432 с.. - (Інститут дослідів Волині ; ч. 50)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


І. Огієнко одним із перших серед науковців, спочатку в «Українській культурі», а згодом і в «Історії українського друкарства» оприлюднив нечувані за своєю зверхністю й зневагою до цілого народу гласні й негласні документи минулої епохи — укази, розпорядження, циркуляри царського уряду про заборону українського друку, знищення українських книжок, виправлення українського правопису. Окрім того, він переконливо, аргументовано показав, як, незважаючи на всілякі утиски, заборони й переслідування, українське друковане слово пробивалося до народу, будило думку, піднімало його з колін.



Кл.слова:
книгодрукування -- видавнича справа -- пам'яткознавство

   Тип видання:   монографія   
12.

Крикун, М. Г.
Адміністративно-територіальний устрій Правобережної України в XV-XVIII ст. [Електронний ресурс] : кордони воєводств у світлі джерел / М. Г. Крикун. - К. : Інститут української археографії НАН України, 1993. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на підставі великого масиву як опублікованих, так і тих, які вперше введені в обіг, архівних джерел проведена реконструкція кордонів Київського, Волинського. Брацлавського та Подільського воєводств, простежена їх динаміка протягом 15-18 ст. Результати дослідження відображені на авторських історичних картах.



Кл.слова:
Україна -- адміністрування -- регіон

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.


Акти Волинського воєводства кінця XV–XVI ст. [Електронний ресурс] / відп. ред. Геннадій Боряк ; Національна академія наук України. - Київ : [б. в.], 2014. - 154 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі досліджується комплекс документів «Акти Волинського воєводства» із зібрання Пергаментних документів Архіву головного актів давніх у Варшаві, матеріали якого хронологічно охоплюють період із 1492 по 1565 рр. До збірника увійшло 29 документів, 16 з яких публікувалися у різних виданнях XIX ст. Це — документи великих князів литовських Олександра Ягеллончика, Сигізмунда І Старого, Сигізмунда ІІ Августа, якими вони жалували волинський нобілітет землями та маєтностями. На їх основі проаналізовано специфіку економічного розвитку Волині наприкінці XV — у першій половині XVI ст.; вивчено особливості здійснення операцій із нерухомістю; виявлено протекціоністські заходи влади щодо підтримки цивілізаційного освоєння регіону, розбудови галузевого господарства, конституювання соціальних груп і т. ін. Документи збірника проливають світло на формування маєткових комплексів волинських шляхетських та князівських родів. Також проаналізовано господарську політику королеви Бони на Волині за період її правління. У збірнику репрезентована цінна інформація про інститути центрального й місцевого управління у ВКЛ та Волинському воєводствізокрема. Для істориків, мовознавців, викладачів та всіх, хто цікавиться історією України та Центрально-Східної Європи.



Кл.слова:
документознавство -- пам'яткознавство -- цивільні акти -- Велике Князівство Литовське

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Терський, Святослав.
Археологія доби Галицько-Волинської держави [Електронний ресурс] : здобутки Волинської археологічної експедиції Львівського історичного музею за 15 років діяльності (1986-2000) : каталог виставки / Святослав Терський ; Державний фонд фундаментальних досліджень, Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича, Львівський історичний музей. - Л. : [Б. в.], 2002. - 108 с.. - (Серія "Археологічні збірки Галичини і Волині" ; вип. 1)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні висвітлені здобутки Волинської археологічної експедиції за 1986-2000 рр. Серед найважливіших відкриттів - найдавніші оборонні украплення дитинця літописного Лучеська (10 ст.), посаду (12 ст.), передмістя Помостичі (14-17 ст.), комплекс житлової, господарської та культової дерев'яної забудов 13-16 ст., палац вельможі 14 ст. у Володимирі тощо.



Кл.слова:
краєзнавство

   Тип видання:   довідник   
15.

Бойко, М.
Бібліографія періодики Волині [Електронний ресурс] / М. Бойко. - Winnipeg : Волинський видавничий фонд, 1982. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі представлений бібліографічний огляд періодичних видань Волині, Холмщини та Підляшшя 19 - 1-ої пол. 20 ст.



Кл.слова:
бібліографічний огляд -- періодичне видання

   Тип видання:   зб. статей   
16.

Коваль, Р.
Багряні жнива Української революції [Електронний ресурс] / Р. Коваль. - К. : Діокор, 2005. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована книга є збіркою драматичних історій та нарисів про учасників збройної боротьби за Українську державу, які воювали у складі Армії УНР, Української галицької армії, Українських січових стрільців і повстансько-партизанських загонів Правобережної і Лівобережної України. Події розгортаються в Києві та на території сучасних Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Черкаської, Чернігівської, Харківської, Херсонської, Хмельницької областей, на теренах Волині, Галичини, Криму, Кубані, Дону, а також в Австро-Угорщині, Чехословаччині й на острові Лемнос в Егейському морі. Книга відтворює прогалини в нашій історичній пам'яті та оживляє її синів, які полягли в боротьбі за свободу і щастя нашої Батьківщини.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття -- ОУН-УПА -- націоналізм

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Денищук, О. С.
Боротьба УПА проти німецьких окупантів [Електронний ресурс] : хронологія подій : у 2 т. / О. С. Денищук. - Рівне : ППДМ, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Волинь. - 2008. - 448 с.

Т. 2 : Галичина та східна Україна. - 2008. - 216 с.


До книги увійшли матеріали досліджень, що їх проводив автор протягом останніх тридцяти років. Використані архівні матеріали, літературні дані спогади бсзпоссредиіх учасників подій, очевидців Використані дереворити Н. Хасевича із серії "Волинь в боротьбі".



Кл.слова:
історичне дослідження -- військова подія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.
 


Каркоць-Вовк, Михайло.
Від Вороніжа до Українського Леґіону Самооборони [Електронний ресурс] / Михайло Каркоць-Вовк ; Союз Ветеранів Визвольних Змагань УНР, Союз Ветеранів Українського Резистансу. - Рівне : [б. в.], 2002. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Презентоване видання цікаве тим, що написане учасником тих далеких подій — Михайло Каркоць-Вовк був членом «Українського легіону самооборони», утвореного на Волині в 1943 році, тож описані в книзі факти є спогадами очевидця й мають історичну цінність.



Кл.слова:
друга світова війна -- українська армія -- рух опору -- визвольні змагання

   Тип видання:   художня література   
19.
 


Теліга, О. І.
Вітрами й сонцем Бог мій шлях намітив [Електронний ресурс] / О. І. Теліга. - Рівне : Азалія, 2009. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вміщені у цій книзі поетичні та публіцистичні твори це тільки частка літературного доробку відомої української письменниці, яка в роки минулої війни деякий час проживала у Рівному, співпрацюючи з Уласом Самчуком у редагованій ним газеті "Волинь".



Кл.слова:
поезія -- публіцистика -- українська література

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Голубець, М.
Велика історія України [Електронний ресурс] : від найдавніших часів : у 2 т. / М. Голубець. - К. : Глобус, 1993

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 352 с.

Т. 2. - 400 с.

Т. 1-2. - 752 с.


Двотомник охоплює величезний період історії українського народу — від найдавніших часів до 1935 року. Історію було видано у Львові 1935 року обмеженим тиражем — 1,5 тис. примірників. З того часу вона не перевидавалася. Чимало розділів висвітлюють факти і події, які відсутні у роботах М. Грушевського, Д. Дорошенка, М. Костомарова, М. Аркаса та інших.



Кл.слова:
Київська держава -- Галицько-Волинська держава -- Галичина
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського