Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (40)Тематичний інтернет-навігатор (21)Автореферати дисертацій (815)Реферативна база даних (4161)Книжкові видання та компакт-диски (1025)Журнали та продовжувані видання (87)
Пошуковий запит: (<.>K=ГАЛУЗЕВ$<.>+<.>K=БІБЛІОГРАФІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 94
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Науки про Землю   
1.

Beck, E.
Bibliographie zur landeskunde der Bukowina [Electronic resource] / E. Beck. - Munchen : Südostdeutschen kulturwerkes, 1966. - 378 S.
Переклад назви: Бібліографія з географії Буковини

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
географія -- бібліографознавство -- Буковина

   Тип видання:   методичний посібник   
2.


Інвентаризація земель наукових установ, підприємств та організацій Національної академії аграрних наук України [Електронний ресурс] : методичний посібник / Дорош Й.М. [и др.] ; Національна академія аграрних наук України, Інститут землекористування. - Київ : ФОП Ямчинський О. В., 2020. - 133 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.24 Мб


В методичному посібнику проаналізовано питання нормативно-правового забезпечення інвентаризації земель та відповідність існуючої інформації про землі (земельні ділянки) наукових установ, підприємств та організацій НААН вимогам чинного законодавства. Описано основні проблеми, які виникають за відсутності методики проведення та галузевого стандарту інвентаризації земель для землекористувань, що мають специфічні особливості у використанні на прикладі наукових установ, підприємств та організацій НААН. Висвітлено стандартизацію та нормування робіт із землеустрою. Наведено основні положення галузевого стандарту, а також його структуру, зміст та склад при проведенні інвентаризації земель наукових установ, підприємств та організацій НААН. Представлено аналіз сучасного стану використання земель наукових установ, підприємств та організацій НААН як передумова інвентаризації земель Запропоновано методичні рекомендації щодо проведення інвентаризації земель (земельних ділянок) наукових установ, підприємств та організацій НААН.

Методичний посібник розрахований для вчених, аспірантів, сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів, працівників наукових установ, підприємств та організацій Національної академії аграрних наук України, працівників сфери державного управління земельними ресурсами, органів місцевого самоврядування.



Кл.слова:
галузевий стандарт інвентаризації -- стандартизація -- використання земельних ділянок

   Тип видання:   методичний посібник   
3.

Середа, А. М.
Історія держави і права України [Електронний ресурс] : методичні рекомендації до семінарських занять / А. М. Середа ; Державний вищий навчальний заклад «Запорізький Національний університет». - Запоріжжя : [б. в.], 2013. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета курсу «Історія держави і права України» - простежити процес становлення і розвитку держави, її механізм, форму державної єдності та систем права на території України з найдавніших часів до сучасності. Хронологічні рамки матеріалу, що викладається, охоплюють період з VII ст. до н.е. (виникнення державності на території України в рабовласницьку добу) до сьогодення. Теперішній стан державності і правової системи вивчається також в курсах галузевих юридичних дисциплін. Семінарські заняття доповнюють лекційний курс та забезпечують поглиблене вивчення більш складних і важливих тем курсу, розвивають уміння самостійно вивчати, аналізувати законодавчі акти, формувати й обґрунтовувати історико-теоретичні висновки та узагальнення



Кл.слова:
історіографія

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Шевельов, Ю.
Історична фонологія української мови [Електронний ресурс] / Ю. Шевельов. - Х. : Акта, 2002. - 1063 с.. - (Класика української науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поява «Історичної фонології української мови» Юрія Шевельова в українському перекладі --- то велике свято мовознавства на Україні. Англійською мовою ця праця вийшла друком ще 1979 р.; і хоча адресатом її були всі славісти, та зі зрозумілих причин вона призначалася насамперед читачеві українському --- а той упродовж багатьох років не мав до неї доступу. Слід підкреслити, що «Історична фонологія української мови» Ю. Шевельова вирізняється з поміж аналогічних досліджень розмаїтістю розглянутої в ній тематики, широтою погляду на пояснювані мовні явища, багатством використаного історичного та діалектного матеріалу, деталізованим викладом фактів. Усе це доповнюється оглядом попередніх інтерпретацій, завдяки чому для багатьох явищ витворюються своєрідні міні монографії. Утім, «Історична фонологія української мови» не є сукупністю монографій; або, беручи точніше, вона є чимось більшим, ніж просто сукупність монографій. У книзі застосовано монографічний, синтетичний спосіб потрактування досліджуваної проблеми в усій її цілості. Автор послідовно описує доісторичний розвиток української фонологічної системи, її еволюцію від "протоукраїнського" до "давньоукраїнського" періоду, відтак --- системні зміни, що зумовили перехід до наступних етапів: "ранньосередньоукраїнського", "середньоукраїнського", "пізньосередньоукраїнського" та "новітнього". З тонким розумінням подано культурно історичне тло мовних процесів, для кожної виокремленої епохи докладно описано джерельну базу. Дуже корисною є наведена бібліографія найважливіших праць до кожного розділу. У книзі показано розвиток звукових явищ в окремих діалектах і розвиток діалектної фонологічної системи з ареального погляду. Отже, вона також містить у собі --- в повному сенсі слова --- історичну діалектологію української мови в ділянці фонології: це стосується як розгляду окремих явищ, так і підсумкової синтези, запропонованої в прикінцевому розділі.



Кл.слова:
фонетика -- фонологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.


Акти Волинського воєводства кінця XV–XVI ст. [Електронний ресурс] / відп. ред. Геннадій Боряк ; Національна академія наук України. - Київ : [б. в.], 2014. - 154 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі досліджується комплекс документів «Акти Волинського воєводства» із зібрання Пергаментних документів Архіву головного актів давніх у Варшаві, матеріали якого хронологічно охоплюють період із 1492 по 1565 рр. До збірника увійшло 29 документів, 16 з яких публікувалися у різних виданнях XIX ст. Це — документи великих князів литовських Олександра Ягеллончика, Сигізмунда І Старого, Сигізмунда ІІ Августа, якими вони жалували волинський нобілітет землями та маєтностями. На їх основі проаналізовано специфіку економічного розвитку Волині наприкінці XV — у першій половині XVI ст.; вивчено особливості здійснення операцій із нерухомістю; виявлено протекціоністські заходи влади щодо підтримки цивілізаційного освоєння регіону, розбудови галузевого господарства, конституювання соціальних груп і т. ін. Документи збірника проливають світло на формування маєткових комплексів волинських шляхетських та князівських родів. Також проаналізовано господарську політику королеви Бони на Волині за період її правління. У збірнику репрезентована цінна інформація про інститути центрального й місцевого управління у ВКЛ та Волинському воєводствізокрема. Для істориків, мовознавців, викладачів та всіх, хто цікавиться історією України та Центрально-Східної Європи.



Кл.слова:
документознавство -- пам'яткознавство -- цивільні акти -- Велике Князівство Литовське

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Власова, Г. В.
Аналітико-синтетична переробка інформації [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Г. В. Власова, В. І. Лутовинова, Л. І. Титова. - К. : ДАКККіМ, 2006. - 290 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник включає матеріали розділів курсу відповідно до навчальної програми. Це одна з фахових дисциплін, що вивчається студентами спеціальності Документознавство та інформаційна діяльність. Значення курсу визначається сутністю процесів АСПІ в інформаційній діяльності. Кінцевим результатом і метою АСПІ є підготовка та доведення до користувача згорнутої інформації про документи, аналітичної інформації відповідно до інформаційних потреб користувача. У зв’язку з цим в основу курсу покладено два основних методи: аналіз і синтез. Це обумовлює необхідність вивчення макро-та мікроаналітичного згортання інформації з метою представлення нової інформаційної продукції як в традиційному, так і в електронному вигляді. Тому змістом курсу передбачено вивчення теорії та методики АСПІ з використанням інформаційних систем, враховуючи специфіку спеціалізації Міжнародні інформаційні системи. Суттєва увага приділена найбільш розповсюдженим видам згортання і розгортання інформації – анотуванню, реферуванню та створенню оглядових документів. Основний наголос при цьому було зроблено на питаннях теорії та сучасних методах формалізованого згортання інформації.



Кл.слова:
документ -- бібліографія

   Тип видання:   словник   
7.


Англо-русский словарь по библиотечной и информационной деятельности [Електронний ресурс] / уклад. Дж. Ричардсон. - Санкт-Петербург : Профессия, 2005. - 272 с.. - (Библиотека)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словарь включает употребляемые в библиотечной практике термины библиотечного дела, библиографии, информационной деятельности, вычислительной техники, документоведения, издательского дела. Словарь подготовлен группой специалистов США. В процессе редактирования в России полностью согласован с отечественной практикой и принятыми в системе СИБИД терминологическими стандартами.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- бібліографія -- документообіг -- видавнича справа

   Тип видання:   монографія   
8.

Стрішенець, Н. В.
Бібліографічна спадщина Юрія Меженка [Електронний ресурс] / Н. В. Стрішенець. - К. : НБУВ, 1997. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено дослідженню діяльності видатного українського бібліографа, книгознавця Ю.О.Меженка по створенню системи національної бібліографії України, його ролі у розвитку російської ретроспективної бібліографії, галузевих бібліографій. Розглядається внесок Меженка в розробку проблем класифікації, методики й історії бібліографії, колекціонування. Розрахована на фахівців в галузі бібліографознавства, бібліографів, викладачів, аспірантів та студентів бібліографічних спеціальностей, всіх хто цікавиться історією української бібліографії.



Кл.слова:
бібліографознавство -- каталог

   Тип видання:   наукове видання   
9.


Бібліографія історії української філософії 1960-2005 [Електронний ресурс] / упор. С. Кудра. - К. : Ін-т філософії НАН України, 2009. - 182 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі подано якнайширший перелік журнальних статей, монографій, збірників текстів, бібліографічних довідників, що стосуються історії української філософії періоду 1960-2005 рр.



Кл.слова:
філософія -- бібліографія

   Тип видання:   бібліографія   
10.


Бібліографія історії української філософії 1960-2005 рр. [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; упор. С. Кудра. - Київ : [б. в.], 2009. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі під назвою “Бібліографія” подано якнайширший перелік журнальних статей, монографій, збірників текстів, бібліографічних довідників, що стосуються історії української філософії періоду 1960 – 2005 років. Цей період є доволі суперечливим, а інколи й трагічним, не лише в історії філософії, а й в історії України. Стосовно ж філософії, то тут ми можемо твердити про еволюційний перехід, чи стрибок, від ідеологічно зашорених схем у межах істмату і діамату до вільного мислення. Цей еволюційний стрибок припадає на роки набуття нашою країною незалежності, і говорити про нього можна доволі впевнено, спираючись на результати навіть попереднього аналізу. Але цю тему натомість облишимо, адже вона потребує окремого дослідження, якому й має посприяти це видання.



Кл.слова:
історія філософії -- філософські твори

   Тип видання:   бібліографія   
11.


Бібліографія історико-філософських досліджень, виданих в Україні в 1990-2004 рр. [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; упор. С. Кудра. - Київ : [б. в.], 2006. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В бібліографії представлені статті, монографії, збірники з історії філософії, видані в Україні за вказаний період. Цей період відрізняється від попередніх в історико-філософських дослідженнях відсутністю ідеологічного тиску, що дало можливість дослідникам більш правдиво і об’єктивно висвітлювати історію філософії, особливо українську. Одначе є сподівання і надія, що за цим послідують бібліографічні дослідження з історії філософії інших періодів. Даний матеріал не претендує на повноту списку всіх праць з історії філософії, виданих в Україні за цей період. В основному це пов’язано з відсутністю ценралізованого постачання книжок у бібліотеки. Є припущення, що до цієї праці буде чимало критичних зауважень, які будуть цінним внеском у спільну справу. Робота може стати потрібною фахівцям, аспірантам, студентам, усім, хто цікавиться історією філософії.



Кл.слова:
історія філософії -- філософські твори -- історіографія

   Тип видання:   бібліографія   
12.


Бібліографія історико-філософських досліджень, виданих в Україні в 1990-2004 рр. [Електронний ресурс] / Інститут філософії НАН України імені Г. С. Сковороди ; упоряд. С. Кудра. - К. : [б. в.], 2006. - 83 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В бібліографії представлені статті, монографії, збірники з історії філософії, видані в Україні за вказаний період. Цей період відрізняється від попередніх в історико-філософських дослідженнях відсутністю ідеологічного тиску, що дало можливість дослідникам більш правдиво і об’єктивно висвітлювати історію філософії, особливо українську. Одначе є сподівання і надія, що за цим послідують бібліографічні дослідження з історії філософії інших періодів. Даний матеріал не претендує на повноту списку всіх праць з історії філософії, виданих в Україні за цей період. В основному це пов’язано з відсутністю ценралізованого постачання книжок у бібліотеки. Є припущення, що до цієї праці буде чимало критичних зауважень, які будуть цінним внеском у спільну справу. Робота може стати потрібною фахівцям, аспірантам, студентам, усім, хто цікавиться історією філософії.



Кл.слова:
стаття -- монографія -- збірник

   Тип видання:   бібліографія   
13.

Романенчук, Богдан.
Бібліографія видань української еміграційної літератури 1945-1970 [Електронний ресурс] / Б. Романенчук. - Філадельфія : Київ, 1974. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
каталогізація -- публіцистика -- спогади

   Тип видання:   бібліографія   
14.

Романенчук, Богдан.
Бібліографія видань української еміґраційної літератури 1945 - 1970 [Електронний ресурс] / Богдан Романенчук. - К. : [б. в.], 1974. - 96 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська література

   Тип видання:   довідник   
15.

Бойко, М.
Бібліографія періодики Волині [Електронний ресурс] / М. Бойко. - Winnipeg : Волинський видавничий фонд, 1982. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі представлений бібліографічний огляд періодичних видань Волині, Холмщини та Підляшшя 19 - 1-ої пол. 20 ст.



Кл.слова:
бібліографічний огляд -- періодичне видання

   Тип видання:   бібліографія   
16.


Бібліографія української історії філософії 1960-2005 рр. [Електронний ресурс] / Ін-т філософії НАН України ім. Г.С.Сковороди ; упоряд. С. Кудра. - К. : [б. в.], 2009. - 182 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі під назвою "Бібліографія” подано якнайширший перелік журнальних статей, монографій, збірників текстів, бібліографічних довідників, що стосуються історії української філософії періоду 1960-2005 років.



Кл.слова:
історія філософії

   Тип видання:   довідник   
17.

Ігнатієнко, В.
Бібліографія української преси [Електронний ресурс] : 1816-1916 / В. Ігнатієнко. - Харків : Державне вид-во України, 1930. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
преса

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Годкевич, М.
Бібліографія, бібліотекар та книгар [Електронний ресурс] / М. Годкевич. - К. : Державне вид-во України, 1929. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлений матеріал розглядає необхідність бібліографічної роботи в усіх сферах виробництва, пов'язаних з книгами, від видавничої до бібліотечної. Описується система бібліографічного аналізу книги, таких її складових частин, як автор твору, його назва, зміст, соціальне призначення, видавництво тощо. Пояснюється важливість аналізу кожної складової, а також використання зовнішніх бібліографічних джерел, яке дає книгарю чи бібліотечному працівнику можливість бути в курсі книжкових новин.



Кл.слова:
бібліографічна робота -- аналіз -- система

   Тип видання:   монографія   
19.

Копанєва, В. О.
Бібліотека як центр збереження інформаційних ресурсів Інтернету [Електронний ресурс] : монографія / В. О. Копанєва. - К. : Вид-во НБУВ, 2009. - 198 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.74 Мб


У монографії обґрунтовано необхідність розвитку діяльності наукової бібліотеки зі створення нової інформаційної складової — фонду плинних мережевих ресурсів. Визначено джерельну базу формування фонду «мережевої україніки». Розроблено підхід до кооперативного створення архіву науково-інформаційних і суспільно значущих інтернет-ресурсів провідними галузевими та регіональними бібліотеками. Запропоновано інформаційну технологію опрацювання цих ресурсів, що базується на використанні Дублінського ядра метаданих і повнотекстовому індексуванні. Досліджено тенденції розвитку правового підґрунтя архівування мережевих ресурсів — перехід від заборонної парадигми класичного авторського права до дозвільної системи поширення знань. Розглянуто сформований у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського фонд мережевих ресурсів. Для фахівців, які використовують інформаційні ресурси Інтернету у своїй професійній діяльності.



Кл.слова:
електронний ресурс -- мережа -- система

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Бандера у документах радянських органів державної безпеки (1939-1959) [Електронний ресурс] : в 3 т. / упор. І. Білокінь, С. Кокін, С. Сердюк ; Галузевий державний архів служби безпеки України, Галузевий державний архів служби зовнішньої розвідки України. - К. : ПП Сергійчук М.І., 2009

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 680 с.

Т. 2. - 640 с.


У пропонованій збірці документів з колишніх таємних архівів розповідається про життя і діяльність Голови Революційного Проводу Організації Українських Націоналістів Степана Бандери, сто років від дня народження якого виповнилося 1 січня 2009 року. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться постаттю Степана Бандери та історією українського національно-визвольного руху в ХХ столітті.



Кл.слова:
ОУН -- УПА -- антикомунізм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського