Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (38)Реферативна база даних (202)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЛЯДАЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Дідро, Дені.
Парадокс про актора [Електронний ресурс] / Д. Дідро. - К. : Мистецтво, 1966. - 146 с.. - (Пам'ятки естетичної думки)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своєму трактаті відомий французький просвітник Дені Дідро намагається довести, що актор для того, щоб приголомшити глядачів, повинен бути абсолютно нечутливою людиною.



Кл.слова:
акторська майстерність -- драматургія -- театр -- вистава

   Тип видання:   життєпис   
2.


Білий птах з чорною ознакою. Іван Миколайчук: спогади, інтерв’ю, сценарії [Електронний ресурс] / уклад. М. Є. Миколайчук. - К. : Мистецтво, 1991. - 406 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Понад двадцять років пильну увагу глядачів і спеціалістів привертала до себе творчість Івана Миколайчука - актора, режисера, сценариста. З його іменем пов`язаний успіх таких фільміф, як "Сон", "Тіні забутих предків", "Білий птах з чорною ознакою", "Камінний хрест", "Пропала грамота", "Захар Беркут" і, звичайно ж, "Вавілон ХХ" - перша режисерська робота Миколайчука. Книжка містить краще з літературного доробку митця, спогади про нього провідних діячів літератури і мистецтва.



Кл.слова:
український кінематограф -- акторська діяльність -- режисура

   Тип видання:   художня література   
3.

Діккенс, Чарльз.
Тяжкі часи [Електронний ресурс] / Чарльз Діккенс. - Київ : Дніпро, 1970. - 302 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 7)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У «Тяжких часах», одному з найгостріших соціальних романів 50-х років минулого сторіччя, Діккенс виступає вже не глядачем і навіть не актором, а грізним суддею, що карає безжальним гротеском англійську буржуазію й породжені нею потворні форми життя. Це й визначає загальну тональність роману. Моделюючи моральні контрасти, породжені суперечністю між бідністю й багатством, Діккенс у «Тяжких часах» насичує це звичайне для всіх його романів протиріччя глибоким соціальним змістом, овіяним диханням епохи. Через те в центрі роману й стоїть насамперед конфлікт між працею й капіталом. Саме на цю якісно нову рису звернув увагу ще М. Г. Чернишевський: «Тяжкий переворот відбувається на Заході; у Франції він пройшов уже кілька повільних болісних криз; хто хоче переконатися, що те саме діється і в Англії, може прочитати хоч би Діккенсові «Тяжкі часи». коли не хоче читати монографій про чартизм



Кл.слова:
соціальний роман -- англійська література

   Тип видання:   Соціологічне дослідження   
4.


Глядач і театр: соціодинаміка взаємовідносин [Електронний ресурс] : соціологічне дослідження за науковою темою "Шляхи удосконалення організаційно-творчої діяльності київських театрів і формування глядацької аудиторії" / І. Д. Безгін, О. М. Семашко, К. В. Юдова-Романова. - Київ : Видавничо-поліграфічне підприємство "Компас", 2006. - 368 с.

  Текст у форматі PDF 16.56 Мб


У книжці розглядаються проблеми театрально-глядацьких відносин в Україні, аналізуються особливості комплексного соціолого-театрознавчого дослідження аудиторії драматичних театрів в Україні та за її межами, вивчаються механізми взаємозалежності та взаємовпливу театру і глядача. В умовах нової театральної реальності останнього десятиріччя публіка театру розглядається як соціохудожній феномен, визначаються її соціально-психологічні особливості, трансформації складу, зміни уподобань в оцінках, де експертами виступають представники різних театральних професій та глядачі. Розроблені пропозиції для науковців і рекомендації для практиків театру.

Ця праця буде цікава соціологам, театрознавцям, науковцям суміжних галузей знань, педагогам і студентам вищих творчих закладів освіти, практикам теат ру, всім, хто цікавиться виконавським мистецтвом.



Кл.слова:
глядацька аудиторія -- театр -- аудиторія театру
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського