Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (22)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (398)Реферативна база даних (2957)Книжкові видання та компакт-диски (1033)Журнали та продовжувані видання (78)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕТНОЛОГІЯ$<.>+<.>K=УКРАЇНЦІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 199
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   альбом   
1.


Українська дерев'яна архітектура [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 31 p.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен більша частина території сучасної України була вкрита лісами. Навіть на широких степових просторах Південної України, у долинах річок росли великі діброви. Тож дерево було найпоширенішим матеріалом, з якого предки сучасних українців не лише зводили різноманітні будівлі, а й виготовляли все необхідне для життя: меблі, посуд, хатнє начиння, господарський реманент, виробниче устаткування, транспортні засоби. У них було особливе, шанобливе ставлення до дерева як до матеріалу живого й одухотвореного, прихильного до людини. Аж до кінця 18 ст. всі в Україні – від простого селянина до ясновельможного гетьмана – були щиро переконані, що жити слід тільки у дерев’яному будинку чи палаці, бо кам’яні та цегляні будівлі є вкрай шкідливими для здоров’я. В історико-культурологічному плані це переконання зіграло злий жарт з українським народом. Мурованих палат, замків, храмів будували мало, а дерев’яні, яких було безліч, усі загинули – тож історична та культурна спадщина України виявилася штучно збідненою. Проте, якою вражаючою була наша дерев’яна архітектура, ми можемо лише здогадуватися на підставі результатів археологічних досліджень, захоплених описів мандрівників-іноземців та тих окремих дерев’яних пам’яток, які ще вціліли.



Кл.слова:
дерево -- будівля -- архітектура

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Панасюк, Броніслав Якович.
Битви українців за вихід з рабства [Електронний ресурс] = Вибрані твори : монографія. Том 15 / Б. Я. Панасюк. - Чорнобай : Чорнобаївське комунальне поліграфічне підприємство, 2016. - 736 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.32 Мб


українців за вихід з рабства колонізаторів: Визвольна війна 1648–1657 рр.; Українська революція 1917–1921 рр.; Українське повстання 1942–1952 рр.; бит- ви українців за волю після 1991 р. У перших трьох битвах українці потерпіли поразку. У висновках проведених досліджень подаються причини поразок, а та- кож роль провідників цих битв. У висновках щодо захисту незалежності після 1991 р. наголошується, що в цій битві проявляються ті самі прорахунки, які становили причини поразок у попередніх битвах. Керівники держави та урядов- ці різних рангів у перші 30 років незалежності майже нічим не відрізнялися від попередніх урядовців, починаючи з 1648 р. Висновки мають робити керівники держави і народ. У праці автор вносить пропозиції, обґрунтовуючи їх історичними фактами: перша, вдосконалити відношення до «козацтва», яке має зайняти іншу нішу в суспільному житті українців; друга, змінити Гімн України, автор подає інший текст, обґрунтувавши його; третя, у відстоюванні незалежності і зміцненні держави перше місце має належати національній ідеї – «Єдність українського народу»; четверта, на відміну від безлічі партій, в Україні має формуватись тільки дві партії (типу–демократична та єдності). Подібна зміна сприятиме від- родженню України, а не очікуванню, мовляв, «ще не вмерла Україна», зникне битва «всіх проти всіх»

Розраховано на працівників державної влади, вчених, істориків, студентів.




   Тип видання:   наукове видання   
3.


Українці-русини [Електронний ресурс] : етнолінгвістичні та етнокультурні процеси в історичному розвитку / голов. ред. С. Скрипник ; Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. - К. : [б. в.], 2013. - 750 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому виданні йдеться про утвердження загальноукраїнскої етнонімії та розвиток етноідентифікаційних процесів у середовищі українців-русинів Закарпаття і Східної Словаччини; Висвітлюються питання історичних витоків та ідейних джерел закарпатського регіонального сепаратизму й сучасних виявів політичного русинства; аналізуються мовні, етнокультурні та етнодемографічні процеси на Закарпатті. У збірнику репрезентовано дослідження відомих вітчизняних і зарубіжних учених із проблем етногенезу та розвитку лінгвокультурних реалій закарпаття в історичній ретроспективі. Сподіваємося, що книга викличе інтерес не лише науковців, а й широкого загалу громадськості, усіх, хто цікавиться українською ентнічною історією і культурою.



Кл.слова:
етнологія -- русинська культура -- діалектологія

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Зілинський, Орест.
Вибрані праці з фольклористики [Електронний ресурс] : у 2 кн. / Орест Зілинський ; НАН України, Міжнародна асоціація українців, Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. - К. : [б. в.], 2013

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 2013. - 388 с.

Кн. 2. - 2013. - 573 с.


У двотомнику представлено народознавчі студії відомого україніста, славіста, фольклориста та літературознавця з Чехії, наукового співробітника Чехословацької академії наук у Празі доктора Ореста Зілинського. Багатогранні й глибокі праці вченого з історії фольклористики, дослідження обрядовості, епічної творчості, особливо походження дум та народних балад, упорядковані іноземним членом НАН України професором зі Словаччини Миколою Мушинкою, є синтезом європейської та української наукової думки. Роботи О. Зілинського актуальні для нинішніх дослідників, адже ряд питань, до яких він звертався, продовжує перебувати у сфері наукового дискурсу сучасної фольклористики. Теоретичні засади поєднуються в них з використанням різних методів і підходів та доступністю викладу. Видання зацікавить фольклористів, етнологів, істориків, аспірантів та студентів кафедр слов’янської філології, а також широке коло шанувальників народної творчості.



Кл.слова:
фольклористика -- етнологія -- народна творчість

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Ibrahim, Vivian.
The copts of Egypt [Electronic resource] : the challenges of modernisation and identity / Vivian Ibrahim. - London : I. B. Tauris, 2013. - 271 p
Переклад назви: Копти Єгипту: виклики модернізації та ідентичність

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The Coptic Christians of Egypt have traditionally been portrayed as a "beleaguered minority." This book uses newly discovered Coptic archival sources to present a vivid and alternative image of the community, examining Coptic agency in the twentieth century. Vivian Ibrahim reveals a strong Coptic response to the emergence and threats of Political Islam from the 1940s, and examines how Copts negotiated a role for themselves during the colonial period and in Nasser's post-revolutionary Egypt. Dismissing the monolithic portrayal of the community, she highlights the varied Coptic factions and groups that contributed to the identity of the Coptic community in the first half of the twentieth century.



Кл.слова:
етнологія -- модернізація -- національна ідентичність

   Тип видання:   монографія   
6.

Касьянов, Г.
Україна в російському історичному дискурсі [Електронний ресурс] : проблеми дослідження та інтерпретації / Г. Касьянов, В. Смолій, О. Толочко ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2013. - 128 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предметом аналізу у цій доповіді є образ України в російському історичному дискурсі. Термін «історичний дискурс» означає комплекс сталих, культурно, ідеологічно і політично обумовлених стандартних мовних практик стосовно минулого, які є основою культурних стереотипів, що впливають на формування політичних рішень і дій, на стан суспільної свідомості, на ставлення політиків, аналітиків і ширшого загалу до України та українців. Автори зосереджуютьсяпереважно і передусім на росій- ському матеріалі. Дискурсивні практики, що побутують в українському історіографічному, дидактичному та медійному просторах згадуються винятково для окреслення інтелектуального, культурного і політичного контекстів. Зокрема, думка українських істориків щодо репрезентацій української історії в російському історіографічному та публічному дискурсах згадується в тих випадках, коли йдеться про дискусії та проекти спільних видань. Українська історіографія та образ Росії у ній не є предметом докладного аналізу.



Кл.слова:
політика -- історична рецепція -- інтерпретація -- українське питання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Бача, Юрій.
Чому, коли і як? Запитання й відповіді з історії та культури русинів-українців (Чехо)Словаччини [Електронний ресурс] / Юрій Бача, Андрій Ковач, Микола Штець. - 4-е вид., доп.. - К. : [б. в.], 2013. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка є четвертим, доповненим, виданням, у якому у формі запитань і відповідей пояснюються найважливіші й найактуальніші питання минулого й сучасного життя русинів-українців у (Чехо)Словаччині. Життя це маловідоме, і результати його досліджень нечасто публікуються в популярних виданнях. Книжка коротко й доступно розповідає «про наше минуле, про те – хто ми є, коли переселилися за Карпати наші предки, як вони жили, що доброго вони створили за тисячі років свого життя, як вони говорили, в яких вірили богів, яких співали пісень, хто були їх найвидатніші представники».



Кл.слова:
русини -- діаспора -- культура національних меншин

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Бедрій, Анатоль.
Українська Держава, відновлена Актом 30 червня 1941 р. [Електронний ресурс] / А. Бедрій. - [Б. м. : б. в.], 2013. - 16 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Напередодні війни між націонал-соціялістичною Німеччиною і совєтсько-комуністичною Росією всі українські політичні групи на теренах під німецькою імперською займанщиною стреміли до відновлення української держави. Проте щодо концепції осягнення цієї мети, ці групи поділялися на два табори: один складався з людей переконаних, що українська держава постане, в першу чергу, внаслідок боротьби самих українців власними силами; а другий табір - гуртував людей, які вважали, що рішальним чинником буде позитивне ставлення Німеччини до ідеї відновлення української держави на руїнах російської імперії. В першому таборі рушійною силою була Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери. Ця організація гарячково працювала над розбудовою незалежної української політичної та збройної сили, її тисячні кадри мали бути готові на революційні чини, згідно із заповітом ОУН: "Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за неї!". Другий табір головну увагу присвячував переконуванню німців у доцільності й користі для них дати підтримку концепції побудови української держави. Головним представником цього табору був ПУН під проводом полк. А.Мельника.



Кл.слова:
історія України -- друга світова війна -- державотворення

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Животко, Аркадій.
Подонь [Електронний ресурс] : українська Вороніжчина в культурному житті України / А. Животко. - [Б. м. : б. в.], 2013. - 30 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подаючи границі, котрими обмежена суцільна територія, населена українським народом, визначний український учений-географ Степан Рудницький, проводить українську етнографічну границю в частині, що межує з російською територією, через Курщину, Вороніжчину й Донщину. У Курщині йде вона повітами: Рильським, Суджанським, Обоянським, Корочанським та Старооскольським, охоплюючи частини їх суцільно населені українським народом. На Вороніжчині цю границю провадить через Городище, Шаталівку, Росош, Репіївку до устя Потудоня в Дін коло м. Коротояка, потім вздовж Дону на Ліски, Маслівку, Мечетку, Нижній Кисляй, Козлівку, Василівку, Бурлаївку, Красне, Пихівку, Банну. В Донщині — починається від Банної вздовж західньої межі Хоперського повіту на Гарячій і далі, охоплюючи третину земель Донщини. Подавши ці границі, він зазначує трудність точного їх визначення: «Границі поміж українською та московською етнографічною територією теж дуже трудні для докладного визначення — каже він. Не тому, щоб тут були переходові діялекти, як, наприклад, на білоруській границі. Навпаки — їх тут немає ніде. Українські й московські села, навіть части сел, дуже виразно від себе відділені, й немає ніякого сумніву, куди причислити їх населення. Трудність лежить у чімсь іншім. Гранична смуга між українським та московським живлом... почала густіше заселюватися щойно в XVII. і XVIII. віках. Колонізаційні струї українців, що плили з заходу на схід, перехрещувалися з московськими колонізаційними струями, що плили з півночі на південь. В результаті повстала довжелезна й широка мішана смуга, в якій зустрічаємо величезну кількість обусторонніх етнографічних півостровів і островів»



Кл.слова:
етнографія -- східні креси

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Schneider, Thomas.
Egyptology from the First World War to the Third Reich [Electronic resource] : ideology, scholarship, and individual biographies / Thomas Schneider, Peter Raulwing. - Leiden : Brill, 2013. - 305 p.
Переклад назви: Єгиптологія від Першої світової війни до Третього Рейху: ідеологія, школа та персональні біографії

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The publication of this book comes at a propitious time when research in the history of Egyptology in the first half of the twentieth century, long neglected, receives for the first time the attention it deserves. It presents five studies previously published as a thematic issue of the Journal of Egyptian History (5/2012). The idea to produce such a thematic collection of studies was first conceived by the editors who were working on comprehensive treatments of Fredrich Wilhelm Freiherr von Bissing’s political involvement during the First World War and German Egyptology underNational Socialism, respectively. Lindsay Ambridge whose work focused on the scholarship of James Henry Breasted in the context of racial ideologies of the early 20th century, could be persuaded to contribute to the volume. The person competent to place these studies and their significance in context was Edmund Meltzer who wrote the thoughtful introductory chapter. When these studies were ready to be published in late 2011, the death of Manfred Mayrhofer, patron of the study of Indo-Aryans in the Ancient Near East, prompted Peter Raulwing to add a concluding chapter. More than an obituary, it also reflects on the twentieth century ideological context of scholarly interest in the question of Indo-Aryans in the Ancient Near East, making it a suitable final chapter. The editors and authors of this volume express their hope that their studies help to understand the interplay of academe and politics, and the profile of scholarly biographies between 1914 and 1945.



Кл.слова:
етнологія -- Єгипет -- історія

   Тип видання:   аналітична доповідь   
11.

Мазука, Л. І.
Українська держава та світове українство: актуальні питання, потенціал і перспективи взаємодії [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Л. І. Мазука ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.12 Мб


На основі статистичних даних державних установ та організацій проаналізовано сучасний стан державної підтримки закордонного українства. Указано на проблемні моменти у взаємодії Української держави зі співвітчизниками за кордоном. Особливу увагу приділено задоволенню мовно-культурних та освітніх потреб світового українства, а також комплексу питань, пов’язаних зі збереженням національної ідентичності українців Росії, надано практичні рекомендації.



Кл.слова:
діаспора -- міжнародні зв'язки -- трудова міграція

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Білінський, Володимир Броніславович.
Країна Моксель, або Московія [Електронний ресурс] : історичне дослідження : у 3 т. / В. Б. Білінський. - 4-е вид.. - К. : Видавництво імені Олени Теліги, 2012

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 380 с.

Кн. 2. - 320 с.

Кн. 3. - 320 с.


«Країна Моксель, або Московія» — історично-документальне публіцистичне дослідження Володимира Білінського у трьох томах, де на основі російських та закордонних історичних джерел автор викладає історію Росії. В. Білінський заперечує тезу деяких російських і радянських істориків, нібито Київська Русь — це колиска трьох слов'янських народів, і доводить, що походження російської нації не пов'язане зі слов'янською, що це насамперед — угро-фінські та тюркські народи.



Кл.слова:
етнологія -- історія росії -- ординська ментальність

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Гуржій, О.
Війна 1812 року: український контекст [Електронний ресурс] / О. Гуржій, О. Реєнт, А. Палій ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 154 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі, присвяченій 200-річчю подіям війни 1812 р., у науково-популярній формі висвітлені економічні й суспільно-політичні передумови загострення російсько-французького протистояння і те, яким саме чином воно стосувалося безпосередньо України. Знайшли своє яскраве відображення ставлення й наміри Наполеона щодо українського населення, а також погляди й сподівання серед нього прибічників французького імператора. Охарактеризовано представництво українців у загальній боротьбі за визволення Європи. Чимало уваги приділено й подальшій долі учасників збройного конфлікту, їх участі в суспільно-політичному житті Росії та України 1820−1860-х років. Видання розраховане на науковців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться вітчизняною історією.



Кл.слова:
Україна -- російсько-французька війна -- Наполеонівська армія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Сорока, Юрій В..
Походи Богдана Хмельницького [Електронний ресурс] / Ю. В. Сорока. - Х. : Фоліо, 2012. - 110 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Походи 1648 р. Богдана Хмельницького, та особливо його перемоги під Жовтими водами та Корсунем, створили умови для формування самостійної Української держави — Гетьманщини. Перемога під Зборовом примусила поляків підтвердити старовинні права українського козацтва і таким чином заклала підвалини української державності. Однак поразка під Берестечком і наступні тяжкі битви з польським коронним військом довели неможливість збереження Української держави тільки силами українців, що й призвело до рішення, яке було прийняте 8 січня 1654 року на Переяславській Раді, про підписання договору між Україною та Росією.



Кл.слова:
Гетьманщина -- Визвольна війна -- історія України

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.
 


Снесарев, Андрей.
Невероятная Индия [Електронний ресурс] : религии, касты, обычаи / Андрей Снесарев. - М. : Ломоносов, 2012. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сколько в Индии насчитывается богов и какие боги самые главные? Какие касты - неприкасаемые? Что пили древние арии? Как взглядом можно испортить еду? Почему при кремации мужчин использовали сандаловое дерево, а женщин - навоз? Почему пожелание выглядеть старухой носит исключительно положительный смысл? Почему индийские последователи зороастризма парсы никогда не снимают головные уборы? Как наматывается чалма? Каким словом заменяется несчастливое число "один"? Сколько раз подряд следует чихать, чтобы не накликать беду? Что индийцу сулит подергивание правого глаза и дрожь в правой руке и насколько полезно, проснувшись, увидеть хвост черной коровы? Ответы на эти и многие другие вопросы можно прочитать в этой книге.



Кл.слова:
етнологія -- Індія -- касти -- звичаї

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Ніколаєць, Ю. О.
Поселенська структура населення Донбасу (етнополітичний аспект динаміки) [Електронний ресурс] / Ю. О. Ніколаєць ; Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України. - К. : [б. в.], 2012. - 188 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У дослідженні проаналізовано процес становлення і розвитку поселенської структури населення Донбасу із визначенням найважливіших факторів, що обумовлювали її зміни. Книга розрахована на викладачів, студентів, наукових співробітників, які цікавляться історією України.



Кл.слова:
етнологія -- демографія -- Донбас

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Аббот, Пітер.
Українські армії, 1914-1955 [Електронний ресурс] / П. Аббот, Є. Пінак. - К. : [Гуртом], 2012. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга, написана американським істориком П. Абботом укупі з українським істориком Є.Пінаком, в рамках американської серії «Men-at-Arms» (серія, присвячена уніформі, оснащенню та організації армій і військових формувань різних народів світу) розповідає про збройні формування українців першої половини ХХ століття. Книга містить певні неточності щодо періоду Перших Визвольних змагань (1917-1922 рр.), але разом з тим буде дуже цікавою і корисною для широкого кола читачів.



Кл.слова:
уніформа -- озброєння -- мілітарне оснащення -- українські військові

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.
 


Гирич, І.
Історичні причини наших поразок і перемог [Електронний ресурс] / І. Гирич. - Л. : Піраміда, 2011. - 142 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор виокремлює вузлові моменти нашої історії, що сформували українців і визначають Україну в її теперішньому стані. Значну увагу присвячено проблемі формування нашої спільної історичної пам'яті, без якої неможливе існування нації.



Кл.слова:
історія України -- історична пам'ять -- революційний рух -- суспільні течії

   Тип видання:   наукове видання   
19.
 


Кравченко, Володимир.
Україна, імперія, Росія. Вибрані статті з модерної історії та історіографії [Електронний ресурс] / Володимир Кравченко. - К. : Критика, 2011. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Статті, вміщені у збірнику «Україна, Імперія, Росія», становлять частину наукового доробку одного з провідних українських історіографів професора Харківського національного університету ім. Каразіна Володимира Кравченка. Пропоновані читачеві розвідки висвітлюють різноманітні проблеми історії, історичної пам'яті й ідентичности українського суспільства від XVIII століття до сьогодення. Автор аналізує засадничі наративи української новочасности (на кшталт «Історії русів» та ін.), рецепцію Переяславської Ради та постаті гетьмана Івана Мазепи, досліджує перебіг українсько-російських стосунків і ставлення українців до Російської імперії протягом останніх століть, висвітлює інтелектуальну історію Слобожанщини, передусім Харківського університету, висвітлює ті чи ті аспекти життя і творчости його чільних професорів, зокрема Дмитра Багалія та ін. Окрему групу становлять есеї, присвячені сучасному стану української історичної науки й історичної свідомости в краї та діяспорі. Більшість із цих праць, що побачили світ упродовж 1990-х – 2000-х років різними мовами у виданнях різних країн, досі були малодоступними і для фахівців, і для студентства, і для широкого читацького загалу в Україні



Кл.слова:
історична пам'ять -- національна ідентичність -- русифікація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Панасюк, Броніслав Якович.
Україна і Микола Гоголь (Розгадки таємниць) [Електронний ресурс] : літературно-художнє видання / Б. Я. Панасюк ; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ : КНЕУ, 2011. - 479 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.84 Мб


Подається цільний науково-аналітичний погляд на життя і творчість Миколи Гоголя в поєднанні з українською нацією, всім українським наро-дом і його державою. Праця підготовлена винятково на творах письмен-ника, його листуванні та філософських, духовних і літературних роздумах, документальних висловлюваннях друзів, знайомих, критиків і владних чільників. Особливої уваги надається новому погляду на творчість з української і російської тематики, які мають, з одного боку — спільну ідею, а з другого — виконують протилежне завдання за призначенням. В праці вирішується чотири основні завдання: перше — розгадка, хоча б частко-во, таємниці творчого шляху М. Гоголя або наближення до неї; друге — окреслення глибинної української національної ідеї боротьби за свободу, яка ще не почалася до цього часу; третє — висвітлення виявлених Гого-лем особливих національних рис українців, через які вони перебувають у віковому рабстві та відмовляються від боротьби за визволення, і росіян, які не дозволяють їм вийти на шлях прогресу людської цивілізації; четвер-те — повернення Гоголя, геніального митця і великого українця, в Україну.



...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського