Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (40)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (1132)Реферативна база даних (4973)Книжкові видання та компакт-диски (2229)Журнали та продовжувані видання (40)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗІБРАННЯ$<.>+<.>K=ТВОРІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 186
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Релігія   
1.


Описание рукописей Почаевской Лавры, хранящихся в библиотеке музея при Киевской духовной академии [Електронний ресурс] / сост. В. Березин. - К. : Тип. Г. Т. Корчак-Новицкого, 1881. - 76 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є каталогом рукописів бібліотеки музею при Київській Духовній Академії. Розповідається, як рукописи потрапили до музею, визначається мета даного каталогу, характер описання в ньому творів. Видання поділено на розділи, в кожному з яких містяться тексти рукописів на певну тему (отці церкви та житія святих, канонічне право, богослов'я, космографія, піітика і риторика тощо).



Кл.слова:
канонічне право -- богослов'я

   Тип видання:   життєпис   
2.

Павлик, М.
Михайло Петрович Драгоманов 1841-1895 [Електронний ресурс] : єго юбилей, смерть, автобіографія / М. Павлик. - Л. : Друкарня В. Манєцкого, 1896. - 495 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Михайло Петрович Драгоманов. 1841-1895. Його ювілей, смерть, автобіографія і спис творів" — літературно-науковий збірник, у якому подано різноманітний матеріал з України та з-за кордону, що висвітлює життя і творчість М.Драгоманова, його внесок у розвиток філософської, громадсько-культурної та естетичної думки України, співпрацю з європейським науковим світом. Уклав і видав М.Павлик 1896 у Львові до 30-річчя творчої праці М.Драгоманова. Збірник містить і матеріали посмертного пошанування М.Драгоманова. "Тим часом як ювілей Михайла Драгоманова зворушив і згорнув докупи усі радикальні елементи Русі-України, смерть його потрясла до глибини душі ще далеко ширші кола — і своїх, і чужих". Ці дві тенденції знайшли вияв у матеріалах збірника. Перша, ювілейна, частина знайомить із святковими заходами, промовами представників різних товариств, інституцій, партій, в яких вимальовується живий образ М.Драгоманова. Подаються привіти й промови емігрантів з Росії (А.Ляхоцького, С.Степняка-Кравчинського, Ф.Вовка та ін), українських письменників, громадсько-культурних діячів з Галичини (Наталі Кобринської, В.Стефаника, Д.Лукіяновича та ін.), вчених з європейських країн: А.Рамбо, Л.Леже, Г.Парі (Франція), В.-К.Морфілла (Англія), Ю.Полівки (Чехія) та ін. Друга частина — скорботно-траурна — охоплює матеріали преси, що стосуються смерті та похоронів вченого, подає мовою оригіналу надгробні промови, некрологи з українських та зарубіжних газет, а також три автобіографії М.Драгоманова та бібліографічний покажчик його творів, укладений М.Павликом. У першій та другій частинах збірника вміщені поетичні твори-привіти вченому, серед них вірші*. "Була доба, питали ясні мрії", "Поклон Тобі від нас, земляче дорогий", "Дорогій пам'яті М.П.Драгоманова" (автори їх з політичних міркувань не названі).



Кл.слова:
історик -- Україна -- Кирило-Мефодіївське товариство -- самоідентифікація -- національні меншини

   Тип видання:   художня література   
3.

Франко, І.
З вершин і низин [Електронний ресурс] : збірник поетичних творів 1873-1893. В додатку "Зівяле листє" й "Великі роковини" / І. Франко. - К. ; Ляйпциг : Українська накладня, 1900. - 728 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка «З вершин і низин» — це складна мистецька будова з віршів, писаних у різний час і з різного приводу. Франко у «Передньому слові» пише: «Укладаючи матеріал для сеї книжки, я покинув думку про хронологічний порядок, зовсім не пригожий в книжці так різномастого змісту, котрій, проте, хотілось мені придати яку–таку артистичну суцільність». Збірка складається з семи великих розділів, які умовно розподіляємо тут на дві нерівні частини. У перших трьох розділах — «De profundis», «Профілі і маски» та «Сонети» — зібрано ліричні твори, в чотирьох останніх — «Галицькі образки», «Із жидівських мелодій», «Панські жарти» та «Легенди» — твори епічні.



Кл.слова:
українська література -- класична література

   Тип видання:   довідник   
4.

Гринченко, Б. Д.
Литература Украинскаго фольклора. 1777-1900 [Електронний ресурс] : опыт библиографического указателя / Б. Д. Гринченко. - Чернігів : Земская типография, 1901. - 317 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У вказівнику вміщено бібліографічні описи видань з українського фольклору: записів фольклорних текстів, художніх творів з фольклорними сюжетами, критичні праці щодо українського фольклору, історії фольклористики та біографії її діячів.



Кл.слова:
фольклор

   Тип видання:   довідник   
5.

Комаров, М. Ф.
Українська драматургія [Електронний ресурс] : збірка бібліографічних знадобів до історії української драми і театру українського (1815-1906 рр.) / М. Ф. Комаров. - О. : Друкарня Є. Фесенка, 1906. - 231 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До бібліографічного вказівника увійшли описи видань українських драматичних творів 19 - поч. 20 ст., а також критики й рецензії на них.



Кл.слова:
театр -- драма -- твір

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Стешенко, І.
Історія української драми [Електронний ресурс] / І. Стешенко. - К. : Друкарня Н.Т. Корчак-Новіцького, 1908

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 309 с.


Ця праця належить перу українського літературознавця і письменника, перекладача Івана Стешенка і присвячена історії українського театру. Матеріал поділений на 5 розділів. Перший розглядає загальні теоретичні питання (зародження театру, трансформація давніх культів у вистави), другий — народні романо-германські, слов'янські обряди, їх зміст. У третьому розділі розповідається про використання драми у цілях пропаганди християнства. Останні дві частини книги містять відомості про розвиток драми у різних слов'янських народів, аналіз творів Феофана Прокоповича.



Кл.слова:
театральне мистецтво -- театр

   Тип видання:   наукове видання   
7.
 


Синявський, О.
Про що співають кобзарі [Електронний ресурс] : про укр. іст. думи / О. Синявський. - Х. : Вид-во ім. Б. Гринченка, 1912. - 78 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана книга є однією з перших, написаних українським правописом, який був в ужитку до заборони в 1876 р. (у публікації не користуються літерами ъ, ы, буквосполученням йи, замість цього вживають апостроф та літери и, і, ї). Суть видання полягає в тлумаченні змісту українських народних дум, поясненні того, які події і особи є героями цих творів і яке місце вони займають в історії України.



Кл.слова:
музика -- народна пісня -- народна творчість -- фольклор

   Тип видання:   монографія   
8.

Иванова, А. П.
Врубель [Електронний ресурс] / А. П. Иванова. - Петроград : [б. в.], 1916. - 63 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це друге видання (перше вийшло в 1911 р.) основної праці життя російського мистецтвознавця О. П. Іванова (1876–1940). Над монографією він працював багато років в контакті з дружиною та сестрою художника. За словами О. Блока, книга про коротке і трагічне життя Врубеля написана «по-старовинному благородно й просто». Багато уваги приділено творчій манері художника, його новаторству, що проілюстровано кольоровими та чорно-білими репродукціями. Завершує книгу повний список творів Врубеля.



Кл.слова:
мистецтво -- живопис -- малюнок

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Кащенко, А. Ф.
Неволя бусурманська в українській народній поезії [Електронний ресурс] / А. Ф. Кащенко. - Катеринослав : Друкарня І. Вісьман та І. Мордхілевич, 1917. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання є “історичною студією” — трактатом українського письменника Адріана Феофановича Кащенко, в якому він дослідив долю татарських бранців у Криму. На відміну від інших його художніх прозових творів, в яких Кащенко підносить героїку Запорозької Січі, даний матеріал є науковою працею, так званою розвідкою, в якій розглядаються такі історичні факти, як підневільна дорога до Криму, доля жінок-невільниць, викуп, запорожці у неволі, втеча, покарання за втечу і т. ін.



Кл.слова:
Запорізька Січ -- козацтво

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Боберський, І.
Рухові забави і ігри [Електронний ресурс] / І. Боберський. - 3-е вид. справ.. - Нью-Йорк : Січовий базар, 1917. - 80 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен в Україні будь-які зібрання дорослих і дітей супроводжувались ігровою діяльністю, найбільш поширеними різновидами якої були біг, скачки, стрільба з лука, кулачні бої, метання списа, а жінки та дівчата водили хороводи. Участь у грі дозволяла людині відійти від проблем повсякдення, запобігала виникненню сумнівів й недовіри до своїх сил. Педагоги всіх часів відзначали, що рухлива гра добродійно впливає на формування дитячої душі, розвиток фізичних сил і духовних здібностей.



Кл.слова:
фізкультура -- історія педагогіки

   Тип видання:   життєпис   
11.

Хоткевич, Гнат.
Григорій Савич Сковорода (український філософ). Короткий його життєпис і вибрані місця з творів та листів: з нагоди 125-літньої річниці з дня смерті [Електронний ресурс] / Гнат Хоткевич ; Культурно-історична бібліотека під ред. Д. І. Багалія. - [Б. м.] : Вид-во "Союз" Харківського Кредитового Союзу Кооперативів, 1920. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


І от ся книжечка маленька з описом життя Сковороди і з витягами з його творів нехай послужить тій справі, до котрої кликав Сковорода. Давайте хоч на кришечку, хоч на той час, поки будемо читати сю книжку, згадаємо, що не тільки є клопіт і злоба повсякденного істнування, а є й щось вище, щось таке, що робить нас кращими, викликає тиху внутрішню радість у найозлобленійшому серці, благостною искрою освітлює пригаслі очі, а на уста замісць смердючої поганої лайки викликає слово добро й співчуття до брата мого. Нехай хоч на сі піп-години поки будемо перегортати сі листки — дух Григорія Савича пролетить над нами, щоб стрепенулося серце і роскрилося хоч трошки назустріч прекрасному. Забудьмо ж, забудьмо на хвилину злобу й неситість, забудьмо торг і продажу і все що низводить нас геть з безодні тьми душевної! Одну маленьку частину дня віддаймо тому, що Сковорода називав Богом, і чгіму кождий з нас знає ще інше імья. І може тоді лекше станє дихатися на світі й краще ушанується памьять нашого фільософа.



Кл.слова:
український філософ

   Тип видання:   зб. статей   
12.
 



Праці Одеської Центральної Наукової Бібліотеки [Електронний ресурс]. - О. : [б. в.], 1927. - 218 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є друкованим органом Одеської центральної наукової бібліотеки. Матеріал поділений на три розділи. В першому містяться деякі відомості про саму бібліотеку, про її працю й основні спрямування. Другий розділ присвячений матеріалам рукописного зібрання бібліотеки. Третій — працям бібліографічного семінару, проведеного в бібліотеці у 1924 р. (опубліковані деякі матеріали, починаючи з програмної статті про основні завдання бібліографії в СРСР і закінчуючи низкою нарисів про книгу, періодику й листівку, що видавалися за роки революції й громадянської війни в Одесі).



Кл.слова:
книгознавство -- бібліотекознавство -- сучасна історія -- громадянська війна

   Тип видання:   життєпис   
13.

Качмарська, С.
Марія Башкирцева (1860 - 1884) [Електронний ресурс] / С. Качмарська. - Прага : Українська молодь, 1927. - 14 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор розповідає про життя та творчість української художниці і письменниці Марії Башкирцевої, яка народилася на Полтавщині, жила і працювала у Парижі, а за свій короткий життєвий шлях (померла від тяжкої хвороби на 24-му році життя) здобула великого успіху, залишив чимало художніх полотен, зокрема, на українські теми. Книга, що вийшла у Празі в серії "Майстри українського мистецтва", проілюстрована автопортретом та декількома репродукціями її художніх творів.



Кл.слова:
малярство -- мистецтво

   Тип видання:   хрестоматія   
14.

Грушевська, К.
Українські народні думи [Електронний ресурс] : в 2 т. / К. Грушевська. - К. : Державне видавництво України, 1927-1931

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1927. - 400 с.

Т. 2. - 1931. - 348 с.


Публікація складається з двох частин. Перша містить історичний нарис, присвячений збиранню дум та видавничому процесу в ХІХ і на початку ХХ століття. Історичний матеріал поданий в хронологічному порядку і поділений на тематичні розділи (перше видання, “Історичні пісні” Антоновича і Драгоманова, останнє десятиліття тощо). Друга частина публікації містить власне тексти дум. Але характерною особливістю є те, що думи подаються групами, по декілька текстів на одну тему (напр., декілька варіантів думи про Самійла Кішку), аби мати змогу зробити певний порівняльний аналіз. Друге видання є завершальним томом “Українських народних дум”. У нього ввійшли всі відомі на той час твори. При цьому не розглядаються так звані кобзарські пародії (жартівливі пісні у формі дум) і інтелігентські підробки, які були поширені під виглядом народних творів. Книга розділена на тематичні розділи, такі як “Думи про лицарство”, “думи про Хмельниччину”, “Думи побутові” тощо.



Кл.слова:
історична пісня -- фольклор

   Тип видання:   монографія      життєпис   
15.

Сліпка-Москальцева, О.
Михайло Бойчук [Електронний ресурс] / О. Сліпка-Москальцева. - Х. : Рух, 1930. - 51 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана монографія належить до серії публікацій про українське малярство видавництва “Рух” і присвячена одному з найвидатніших українських художників-монументалістів Михайлу Бойчуку. Розглядаються його мистецькі пошуки, творче становлення на тлі доби, зв'язок із західними школами і переосмислення набутих за кордоном знань, трансформування їх у власну творчість. Особлива увага приділяється Бойчуку як педагогу. Аналізується його техніка, манера письма, ідея деяких творів. В якості додатку представлені репродукції робіт живописця.



Кл.слова:
художня творчість -- живопис

   Тип видання:   монографія      життєпис   
16.

Хмурий, В.
Новаківський [Електронний ресурс] / В. Хмурий. - Х. : Рух, 1931. - 94 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена художнику та педагогу, засновнику Львівської художньої школи, краківському постімпресіоністу Олексі Новаківському. Розглядається його біографія, творче становлення на тлі доби, вплив тогочасного мистецтва на Новаківського, як на живописця. Аналізується його техніка, манера письма, ідея деяких творів. В якості додатку представлені репродукції робіт живописця.



Кл.слова:
художник -- художня творчість

   Тип видання:   монографія      життєпис   
17.

Чукін, Д.
Боровиковський [Електронний ресурс] / Д. Чукін. - Х. : Рух, 1931. - 43 с.. - (Українське малярство)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена українському та російському художнику-живописцю, іконописцю та портретисту Володимиру Лукичу Боровиковському. У виданні розглядається його біографія, творче становлення на тлі доби, вплив тогочасного мистецтва на Боровиковського, як на живописця. Аналізується його техніка, манера письма, ідея деяких творів. В якості додатку представлені репродукції робіт митця.



Кл.слова:
живопис -- художня творчість

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Дорошенко, В.
Українська національна бібліотека: (б-ка Наук. т-ва ім. Шевченка у Львові) [Електронний ресурс] / В. Дорошенко. - Л. : Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, 1936. - 23 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій праці В. В. Дорошенко (1879–1963) – видатний бібліограф і книгознавець, фахівець у царині української історії та літератури – коротко згадує етапи створення бібліотеки НТШ у Львові, а також характеризує її діяльність на тлі складної історичної епохи. Відділ рукописів удостоєно особливої уваги автора. Дослідження доповнено цікавим статистичним матеріалом. Наприкінці вчений підкреслює необхідність надсилання двох примірників усіх творів друку до бібліотеки.



Кл.слова:
бібліотекознавство

   Тип видання:   хрестоматія   
19.

Кушнаренко, Д.
Шевченко в народній творчості [Електронний ресурс] / Д. Кушнаренко, П. Гонтаренко, М. Родіна. - К. : Академія наук УРСР, 1940. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дане видання є збіркою народних творів, героєм яких став Тарас Григорович Шевченко.



Кл.слова:
розповідь -- фольклор -- мелодія -- вірш

   Тип видання:   художня література   
20.

Сосюра, В.
Засуджене й заборонене [Електронний ресурс] : вибране з творів / В. Сосюра. - Нью-Йорк : Американсько-українська преса, 1952. - 106 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська література
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського