Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Автореферати дисертацій (57)Реферативна база даних (1100)Книжкові видання та компакт-диски (98)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗНАМЕННІ$<.>+<.>K=ДАТИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Інформаційне Суспільство. Шлях України [Електронний ресурс]. - К. : Бібліотека інформаційного суспільства, 2004. - 179 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Після прийняття на Всесвітньому Самміті з питань Інформаційного Суспільства у грудні 2003 року у Женеві (Швейцарія) Конституції Інформаційного Суспільства („Декларація принципів" та „План Дій"), світ визначив основні пріоритети та шлях розвитку інформаційного суспільства. Передові країні світу спробували відповісти на виклики інформаційного суспільства, та вже змогли скористатися його перевагами. Постіндустріальне, інформаційне суспільство - суспільство нашого часу. Автори популярно виклали основні теоретичні та практичні питання інформаційного суспільства, етапи його розвитку у світі та в України, стратегію соціально- економічного розвитку. У цій книзі представлено досвід країн світу, що вже реалізували стратегії розвитку інформаційного суспільства, проаналізовано переваги та недоліки у впровадженні такого процесу. У ній автори спробували дати відповідь на питання яким шляхом може йти Україна та визначити цей шлях.



Кл.слова:
інформація -- суспільство -- держава

   Тип видання:   наукове видання   
2.


Історія селянства Української РСР [Електронний ресурс] : в 2 т.. - К. : Наукова думка, 1967

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Від найдавніших часів до Великої жовтневої соціалістичної революції. - 1967. - 561 с.


Двотомна "Історія селянства української РСР" - це перша спроба в радянській історіографії дати синтетичний науковий огляд історії селінства України. Перший том охоплює великий відрізок часу - від прадавніх часів і до передодня Великої Жовтневої соціалістичної революції. Другий том присвячено нашій славній добі - історії селянства України за часів Радянської влади.



Кл.слова:
Радянська влада

   Тип видання:   довідник   
3.


Історія України. Хронологія основних подій [Електронний ресурс] / авт.-упор. Ю. М. Алексєєв, А. Г. Вертегел, В. М. Даниленко. - К. : Либідь, 1995. - 112 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Довідкове видання містить хронологію основних подій, що відбулися в українських землях, починаючи з найдавніших часів і до сьогодні. У додатку читач знайде методичні поради для абітурієнтів, які готуються до екзамену або тестування з історії України. Матеріал викладено українською та російською мовами, що стане в пригоді тим, хто перейшов на навчання державною мовою, але активно ще не володіє нею. Для вступників до вищих навчальних закладів, учнів загальноосвітніх шкіл, гімназій і ліцеїв.



Кл.слова:
історія України -- визначні дати -- історичні події

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Історія українського мистецтва [Електронний ресурс] : у 5 т. / голов. ред. Г. Скрипник ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. - К. : [б. в.], 2007-2011

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Мистецтво первісної доби та стародавнього світу. - 2008. - 710 с.

Т. 2 : Мистецтво середніх віків. - 2010. - 1296 с.

Т. 3 : Мистецтво другої половини XVI - XVIII ст.. - 2011. - 1088 с.

Т. 5 : Мистецтво XX ст.. - 2007. - 1048 с.


У першому томі автори поставили за мету реконструювати цілісний образ найдавніших етапів мистецького життя на українських землях, переважно на прикладі тих артефактів, що постали на них та збереглися до наших днів. У ній представлено мистецтво пізньопалеолітичного населення України, енеолітичної людності (зокрема, подано неперевершеної майстерності зразки кераміки носіїв трипільської культури; репрезентовано пам’ятки образотворчості народів бронзової доби, кімерійців, скіфів, сарматів (особливо вишукані ювелірні (золоті й срібні) вироби – чаші, пекторалі, амфори, золоті оздоби парадного вбрання, рельєфні зображення сюжетів і сцен зі скіфського життя, кам’яні скульптури тощо). Розлогі розділи тому присвячені образотворчому мистецтву та художнім ремеслам населення античних держав Північного Причорномор’я, культурна традиція яких мала безпосередній вплив на мистецькі процеси на цих територіях у наступні епохи. Чи не вперше розглянуто в контексті історії мистецтва пам’ятки кельтського населення та латенізованих культур. Значно повніше висвітлено культурну спадщину праслов’янського й готського населення українських земель тощо.

Другий том “Історії українського мистецтва” присвячено історії художніх процесів на українських теренах у добу середньовіччя (кінець ІV/VI – XV/середина XVI). Важливим наміром авторів та упорядників стало висвітлення родоводу та стильових особливостей вітчизняного мистецтва, його видової специфіки. У дослідженнях архітектури, монументальної скульптури, мозаїк, фресок, іконопису, оздоблення рукописної книги, художніх ремесел окреслено риси, які й нині маркують процес творення українського світу.

У третьому томі “Історії українського мистецтва” висвітлюються розвиток, жанрове й стильове розмаїття української архітектури, образотворчого та декоративного мистецтва козацько-гетьманської доби, що охоплює фактично три століття – XVI, XVII, XVIIІ, національні варіанти європейських стилів ренесансу й бароко, які стали набутком більшості визначних пам’яток, розглянутих у цьому виданні.

Глибоким філософським осмисленням та форматним осягненням вирізняються розділи праці, присвячені мистецькій спадщині ХІХ ст. – періоду, коли українська національна культура виявила неабияку життєстійкість, витворивши за вкрай складних соціополітичних умов довершені мистецькі твори, «зуміла розвинути більшість сучасних видів мистецтв, а в багатьох із них створити класичні цінності і дати імена світової міри». Автори розділів слушно зауважують, що мистецька спадщина цієї епохи формувалася й визрівала в чужинському культурному середовищі та під тиском нових суспільно-політичних реалій, що спричиняли розмежування між культурою народною та панівних верств, динамічну зміну стильових напрямів – перехід від бароко до романтизму та реалізму. Дослідники чи не вперше в мистецтвознавстві пострадянського періоду залучають до аналізу українського образотворення нові імена художників та архітекторів, нові реалії та здобутки малярської і будівельної спадщини, розглядаючи в контексті українського мистецького процесу як пам’ятки, що виникли в Україні і на питомо українському ґрунті, так і ті мистецькі явища, що хоча й творилися поза Україною, проте тематикою і змістом стосувалися української культурної традиції та історії.

5-й том, присвячений мистецтву ХХ століття, є, власне, першою спробою накреслити і дати об’єктивну оцінку основним процесам, що відбувалися впродовж усього минулого століття в художньому житті на теренах нашої країни, намаганням відтворити цілісну картину мистецького життя, що розвивалося в контексті загальноєвропейського художнього процесу, єдиному річищі світового художнього розвитку.



Кл.слова:
образотворче мистецтво -- монументальна скульптура -- декоративно-вжиткове мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Адміністративна процедура та адміністративні послуги. Зарубіжний досвід і пропозиції для України [Електронний ресурс] / авт.-уклад В. П. Тимошук. - К. : Факт, 2003. - 496 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена проблематиці правового регулювання адміністративної процедури в Україні. Зокрема, зроблено спробу дати актуальне бачення низки теоретико-прикладних проблем, пов'язаних з визначенням ознак, змісту та поняття «адміністративної процедури», характеристикою її принципів, з'ясуванням природи адміністративних актів та розвитком інституту адміністративного оскарження. У праці широко використано зарубіжний досвід правового регулювання та практики застосування адміністративно-процедурного законодавства. Крім того, в додатках наведені переклади законів про адміністративну процедуру деяких іноземних держав та основні рекомендації Ради Європи з даного питання. Окрему увагу в книзі присвячено проблематиці адміністративних послуг. Детально розглядається значення доктрини адміністративних послуг, їх поняття, види та ознаки. Аналізується чинна практика надання послуг органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також даються пропозиції щодо реформування даної сфери суспільних відносин. Видання адресоване всім, хто теоретично і практично займається питаннями адміністративної процедури та адміністративних послуг, а також широкому загалу юристів, фахівцям державного управління та місцевого самоврядування, викладачам, студентам і всім, хто цікавиться проблематикою адміністративного права й адміністративної реформи.



Кл.слова:
юриспруденція -- держава -- законодавство

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Адорно, Теодор Визенгрунд.
Негативная диалектика [Електронний ресурс] / Т. В. Адорно. - М. : Научный мир, 2003. - 374 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Теодор Визенгрундт Адорно (1903-1969) - один из самых известных в XX веке немецкий философ и социолог леворадикальной ориентации. Его философские воззрения сложились на пересечении аргументов неогегельянства, авангардистской критики культуры, концептуального неприятия технократической рациональности и тоталитарного мышления. Сам Адорно считал "Негативную диалектику" своим главным трудом. Философия истории представлена в этой работе как методология всеобщего отрицания, диалектика - как деструкция всего данного. Новая волна популярности идей Адорно связана с ростом влияния радикальной антиглобалистской оппозиции. Вниманию читателей предлагается первый русский перевод текста "Негативной диалектики". Над текстом "Негативной диалектики " Т.Адорно работал с 1959 по 1966 гг. Ядро книги составили три лекции, прочитанные им весной 1961 г. в Collège de France в Париже. Из первых двух лекций (их структура осталась без изменений) сложилась первая часть книги; третья, существенно переработанная и дополненная, стала основой для второй части. Многие фрагменты текста датируются значительно более ранними сроками: первые наброски главы о свободе относятся к 1937 г., мотивы фрагмента "Мировой дух и всемирная история " заимствованы из доклада, который Адорно сделал в 1932 г. в местном отделении Кантовского общества. Идея логики распада является, по-видимому, одной из самых ранних в философской концепции автора; вероятно, ее истоки оформились уже в ученические годы Адорно.



Кл.слова:
заперечення -- деструкція -- філософія історії -- соціологія

   Тип видання:   підручник   
7.


Археология [Електронний ресурс] : учебник / под ред. В. Л. Янина. - М. : Изд-во Моск. ун-та, 2006. - 608 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебник отражает современное состояние археологии как особой отрасли исторической науки, раскрывает ее специфическую методику, формирует у студентов представление об истории тех регионов и эпох, прошлое которых реконструируется преимущественно или исключительно на основе вещественных, а не письменных источников. Учтены важнейшие археологические открытия последних лет, новые методы изучения и датирования находок.



Кл.слова:
археологічне відкриття -- знахідка -- археологія

   Тип видання:   зб. статей   
8.


Атентат 2012 [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 258 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний збірник складений Спільнотою Українських Пропагандистів. Статті взяті з різних жж та сайтів. Ціль – дати сучасній молодій людині знання сенсів існування, надати досвід та виховання.



Кл.слова:
Україна -- нація

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Гірнича справа   
9.

Білецький, В. С.
Хронологія гірництва в країнах світу [Електронний ресурс] / В. С. Білецький, Г. І. Гайко ; Донецьке відділення Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка. - Донецьк : УКЦентр, 2006

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - 1 - 138 с.

. - 139 - 224 с.


У книзі викладено основні хронологічні дати від початків видобутку і переробки мінеральних ресурсів до сьогодення гірничої промисловості у країнах світу. Укладачі подають загальну картину гірництва, акцентуючи увагу на особливостях регіонів, описують найбільш характерні для різних часів прийоми і способи видобутку корисних копалин, зосереджують увагу на знакових спорудах, що ілюструють досягнення давньої гірничо-металургійної, гірничо-будівельної техніки і технології. Підбірка ілюстрацій залучена, головним чином, з історичних видань, архівів, частина з них оригінальні і друкуються вперше. Книга призначена для широкого кола читачів, які цікавляться історією техніки, гірництва і може бути використана як посібник для студентів гірничих спеціальностей.



Кл.слова:
корисні копалини -- мінеральні ресурси -- металургія

   Тип видання:   підручник   
10.

Базилевич, В. Д.
Макроекономіка [Електронний ресурс] / В. Д. Базилевич, К. С. Базилевич, С. О. Баластрик. - К. : Знання, 2007. - 703 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автори підручники ставили собі за мету дати студентам базові знання з теорії функціонування та розвитку макроекономічних систем, показати соціальну зумовленість виникнення відомих нині теоретичних концепцій з макроекономіки, їхні сильні сторони та обмеженість, узагальнити здобутки світової та вітчизняної мак-роекономічної науки. Кожна суттєва макроекономічна проблема розглядається всебічно, з позицій різних економічних шкіл та напрямів. Особлива увага приділяється кейнсіанству та неокласичним підходам до економічного аналізу. У додатках наводяться таблиці з основними макроекономічними показниками розвитку економіки України в роки незалежності.



Кл.слова:
ресурс -- кругообіг -- прибуток -- гроші

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Бедрій, Анатоль.
Українська Держава, відновлена Актом 30 червня 1941 р. [Електронний ресурс] / А. Бедрій. - [Б. м. : б. в.], 2013. - 16 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Напередодні війни між націонал-соціялістичною Німеччиною і совєтсько-комуністичною Росією всі українські політичні групи на теренах під німецькою імперською займанщиною стреміли до відновлення української держави. Проте щодо концепції осягнення цієї мети, ці групи поділялися на два табори: один складався з людей переконаних, що українська держава постане, в першу чергу, внаслідок боротьби самих українців власними силами; а другий табір - гуртував людей, які вважали, що рішальним чинником буде позитивне ставлення Німеччини до ідеї відновлення української держави на руїнах російської імперії. В першому таборі рушійною силою була Організація Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери. Ця організація гарячково працювала над розбудовою незалежної української політичної та збройної сили, її тисячні кадри мали бути готові на революційні чини, згідно із заповітом ОУН: "Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за неї!". Другий табір головну увагу присвячував переконуванню німців у доцільності й користі для них дати підтримку концепції побудови української держави. Головним представником цього табору був ПУН під проводом полк. А.Мельника.



Кл.слова:
історія України -- друга світова війна -- державотворення

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Безпалько, Олексій Петрович.
Нариси з історичного синтаксису української мови [Електронний ресурс] : посібник для факультетів мови і літератури педагогічних інститутів / О. П. Безпалько. - К. : Радянська школа, 1960. - 236 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоновані "Нариси з історичного синтаксису укранської мови" є першою спробою дати навчальний посібник з цього предмета для студентів мовно-літературних факультетів педагогічних інститутів УРСР.



Кл.слова:
історична граматика -- речення -- члени речення

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Бейджент, Майкл.
Запретная археология [Електронний ресурс] / Майкл Бейджент. - М. : Эксмо, 2004. - 136 с.. - (Тайны древних цивилизаций)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ученые и археологии настойчиво уверяют нас в том, что им известно все о нашем происхождении и истории. По правде говоря, это совсем не так. Каждый год открываются новые факты, которые неимоверно расширяют привычные, уютные, но весьма узкие границы современного мира. Новая книга Майкла Бейджента, автора многочисленных бестселлеров, заставляет нас пересмотреть устоявшиеся представления об эволюции, датировке появления первого человека, сроках cтроительства египетских пирамид и о многом другом. Его сенсационная теория коренным образом меняет общепринятый взгляд на глубокую древность и предлагает решение 12 самых необъяснимых загадок нашей цивилизации.



Кл.слова:
археологія -- еволюція -- цивілізація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Бородаєвський, С. В.
Історія кооперації [Електронний ресурс] / С. В. Бородаєвський. - Прага : Український Громадський Видавничий Фонд, 1925. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця праця перш за все, має на увазі дати студентам Економично-Кооперативного відділу Української Господарської Академії в Чехословаччині, а також студентам инших високих шкіл докладний підручник по історії кооперації; але одночасно вона може бути корисною для всіх, хто цікавиться кооперацією теоретично, чи практично; хто хотів би простудіювати суть ріжних кооперативних організацій в ріжних країнах і поступовий хід їх розвитку.



Кл.слова:
фінанси -- економіка -- торгівля -- кооперативний рух

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Вагенфюр, Р.
Как ковался германский меч [Електронний ресурс] / Р. Вагенфюр. - М. : Сов. Россия, 1992. - 384 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Как ковался германский меч, другими словами — как Гитлер го­товил свое государство и свою армию к покорению мира? Этот во­прос интересует каждого, кто хочет постичь историю Второй миро­вой войны во всей ее полноте. Сотрудник Имперского министерства экономики Ганс Керль за­метил однажды, что «обязательной предпосылкой для успешного ве­дения войны является мощная военная экономика». Заблаговремен­ная милитаризация германской экономики и перестройка всей промышленности на военные рельсы являлись одной из основ кон­цепции блицкрига, что вроде бы оправдывалось в первые годы Второй мировой войны, вплоть до конца 1941 года. А дальше? . Кого винить в том, что немецкие солдаты были не в состоянии продолжать победные наступления на фронте, а гражданское населе­ние в Германии все более разочаровывалось в режиме, простаивая километровые очереди, чтобы получить по карточкам свою ограни­ченную норму продовольствия? Так была ли гитлеровская Германия действительно великой или это очередной миф XX века? История показала, что германский меч изначально был ржа­вым. Книга «Как ковался германский меч» (в оригинале «Die deutsche Industrie im Kriege 1939—1945»), написан­ная коллективом сотрудников Германского института экономических исследований, базируется на материа­лах, собранных институтом во время войны по заданию сначала Имперского министерства хозяйства, а за­тем Управления военно-хозяйственного планирования. С того времени сохранилась рукопись, подготовленная главным образом тогдашним руководителем отдела промышленности института, доктором Рольфом Ва-генфюром, который на протяжении ряда лет являлся сотрудником института. Долгое время работа считалась пропавшей. Когда в апреле 1953 года доктор Фердинанд Фриденсбург, пре­зидент Германского института экономических исследо­ваний, просматривал каталог библиотеки Конгресса в Вашингтоне, он, к своему удивлению, натолкнулся на датированную 1945 годом совершенно неизвестную ему публикацию института о германской военной эко­номике периода Второй мировой войны. Только спус­тя некоторое время выяснилось, что речь идет об ори­гинале рукописи, взятой при вступлении союзных войск в Берлин каким-то американским офицером ин­тендантской службы и позднее переданной одному небольшому университету в Соединенных Штатах. На основе этих сведений удалось вернуть первоначаль­ную рукопись и подготовить настоящее издание. книге содержится множество в значительной сте­пени не публиковавшихся ранее данных по военной эко­номике гитлеровской Германии накануне и в период войны.



Кл.слова:
Третій Райх -- економічне диво -- індустріалізація -- друга світова війна

   Тип видання:   наукове видання   
16.
 


Верменич, Я. В.
Міська історія України: проблеми початкового датування [Електронний ресурс] : науково-довідкове видання / Я. В. Верменич, В. І. Дмитрук, С. І. Архипова. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010. - 140 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-довідковому виданні вміщено інформацію про дати заснування міст і селищ міського типу, які усталені в історичній науці та представлені в енциклопедичних виданнях, довідниках і ресурсах Інтернет. Відомості подаються у вигляді порівняльної таблиці та ілюструють відсутність єдиних критеріїв та методик у вирішенні питань заснування міст і селищ міського типу. Праця містить ґрунтовну вступну статтю, присвячену висвітленню теоретико-методологічних проблем міської історії, та авторські рекомендації щодо методики літочислення міст і селищ міського типу України.



Кл.слова:
хронологія -- місто -- урбанізація

   Тип видання:   монографія   
17.

Виньола, Д. Б.
Правило пяти ордеров архитектуры [Електронний ресурс] / Д. Б. Виньола. - М. : Архитектура-С, 2005. - 168 с.. - (Классики теории архитектуры)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В основу настоящего издания положено первое известное нам издание виньоловского трактата, которое большинство исследователей датирует 1562 или 1563 г. Оно состоит из 32 гравированных на меди листов со сплошной нумерацией, включая титульный лист, папскую привилегию и посвящение с обращением к читателю. Это издание целиком воспроизводится в настоящем издании. К тексту трактата прилагаются переводы биографических материалов о Виньоле от XVI до XVIII в.



Кл.слова:
архітектура

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Волков, В. Н.
Судебная медицина [Електронний ресурс] : учебное пособие для вузов / В. Н. Волков, А. В. Датий. - М. : Юнити-Дана : Закон и право, 2000. - 639 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Судебная медицина как самостоятельная отрасль медицины решает определенный круг вопросов, возникающих при проведении следствия и судебного разбирательства. Ее значение еще более возрастает в связи с тем, что она связана преимущественно с привлечением к уголовной ответственности по поводу преступлений против личности, а также других преступлений, когда возникают вопросы, касающиеся жизни и здоровья человека. Знание основ судебной медицины позволит юристам избежать ошибок при назначении и оценке результатов судебно-медицинской экспертизы. Рассматриваются основные сведения о процессуальных основах судебно-медицинской экспертизы и ее организации в Российской Федерации, представлена методика проведения подобной экспертизы, особое внимание уделено систематизации предмета, даны определения понятий, встречающихся в судебной и судебно-медицинской практике, с которыми приходится встречаться юристам при оценке результатов судебно-медицинской экспертизы. Для студентов, аспирантов и преподавателей юридических вузов, юристов, работников органов следствия, а также всех тех, кто занимается проблемами судебной медицины.



Кл.слова:
експертиза -- судово-медична діяльність

   Тип видання:   підручник   
19.


Гігієна та екологія [Електронний ресурс] : підручник / ред. В. Г. Бардов. - К. : [б. в.], 2005. - 719 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета підручника «Гігієна та екологія» - забезпечення вимог Болонського процесу, а саме дати сучасні теоретичні знання, допомогти студентам у підготовці та виконанні практичних занять, які повинні проводитися за принципом самостійного опрацювання ними кожної теми на лекції, при самостійній позааудиторній підготовці, на практичному занятті. Професійна підготовка спеціалістів різних медичних фахів (гігієністів, хірургів, акушерів-гінекологів, педіатрів, дерматологів, невропатологів тощо) не може бути якісною і ефективною без глибокого вивчення профілактичних дисциплін -гігієни і санітарії, екології та епідеміології.



Кл.слова:
санітарія -- ультрафіолетова радіація

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Гільдебранд, Дітріх фон.
Що таке філософія? [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Дітріх фон Гільдебранд. - Л. : Колесо, 2008. - 244 с.. - (Антологія персоналістичної думки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кожен, хто поціновує та розуміє, епістемологічну «кухню», без особливих труднощів переконається, що Дітріх фон Гільдебранд у своїй праці не оминає дослідницькою увагою переважної більшості визначальних для цієї ділянки тем, а тому навряд чи ця книга залишить байдужим як того, хто любить подібні головоломки, так і того, хто, випадково взявши її до рук, не буде приховувати своєї нетерплячості від втрати дорогоцінного часу на розгляд-пізнавальних аномалій. В наміри автора не входить дати вичерпні й остаточні відповіді на підняті питання, хай навіть через це знайдуться ті, хто осудить цю книгу «як наївну, ненаукову», чи навіть, як вираження застарілого реакційного способу мислення. Не про це йдеться. Ідеться про щось більше, що складає сутність і життєздатність самої філософії. Філософія існує тільки у філософуванні, у відкритому сократівському діалозі сумнівів і відповідей, і відмова від цього гірша для автора, ніж іронічні посмішки на обличчях потенційних опонентів. Як стверджує автор, ця книга замислена з метою реабілітувати філософію. Встановлення істинної природи філософського знання, істинних тем філософії, їхньої епістемологічної гідності й життєвої ваги — ось мета цієї книжки.



Кл.слова:
філософське вчення -- філософське пізнання
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського