Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (107)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (9033)Реферативна база даних (50658)Книжкові видання та компакт-диски (9013)Журнали та продовжувані видання (129)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІКУВАЛЬНІ$<.>+<.>K=ЗАСОБ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 270
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.
 


Машинко, М. Г.
Плетінка з житньої соломи та вироби з неї [Електронний ресурс] / М. Г. Машинко. - Х. : Держвидавлегпром , 1933. - 51 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація містить практичні поради з плетіння виробів з житньої соломи. Розповідається, як поводитися із матеріалом, як довше зберегти його в придатному для використанні стані, детально описуються різні методи плетіння (додаються схематичні ілюстрації). Автор ознайомлює читача із спеціальними технічними засобами, якими можна користуватися під час плетіння. Подаються приклади готових виробів, допоміжні креслення.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- народна творчість

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Наріжний, Симон.
Українська еміґрація [Електронний ресурс] : культурна праця української еміґрації між двома світовими війнами / С. Наріжний. - Прага : [б. в.], 1942. - 608 с.. - (Студії Музею визвольної боротьби України ; т. 1)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Огляд культурної праці української еміґрацй був задуманий покійним проф. Ол. Лотоцьким ще в 1937 р. Видання такого огляду було в плані Українського Наукового Інституту в Варшаві, одначе не було свого часу здійснене. Перша частина його появляється тепер, як видання Музею Визвольної Боротьби України, реалізоване спільними засобами багатьох учасників. Хронолоґічно огляд культурної діяльности в цій книзі обмежений двадцятиліттям 1919—1938 р. р. Поза ці межі автор виходить лише в небагатьох окремих місцях цієї книги, відкладаючи суцільний огляд 1939-го і дальших років війни на будуче. Автор свідомий багатьох недостач своєї праці, на яку він дивиться лише як на першу більшу спробу, гцо її майбутній історик не в одному змінить і доповнить.



Кл.слова:
українська діаспора -- культурна діяльність -- екзиль -- інтербелум

   Тип видання:   художня література   
3.

Франко, І.
Коли ще звірі говорили [Електронний ресурс] : казки / І. Франко. - К. : Молодь, 1956. - 151 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка казок Івана Франка під назвою „Коли ще звірі говорили” перший раз вийшла ще у 1899 р., друге видання з'явилось у 1903 році. До цієї збірки Франко додає передмову, в якій писав: „Оці байки, що зібрані в тій книжечці, то старе народне добро... Вони найбільше відповідають смакові дітей від 6 до 12 літ, заставляють їх сміятися і думати, розбуджують їх цікавість та увагу до явищ природи.” В своїй збірці „Коли ще звірі говорили” Іван Франко вдало використовує художні засоби вживані в народних казках про тварин, зокрема традиційне змалювання рис тварин: зажерливості вовка, хитрості лиса, незграбності ведмедя, упертості осла тощо. Письменник ще більше підкреслив ці характерні особливості тварин, майстерно розкриваючи їх через вчинки або розмови персонажів.



Кл.слова:
українська література -- дитяча література -- проза

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Загайко, Петро Кузьмич.
Українські письменники-полемісти кінця XVI - початку XVII століття в боротьбі проти Ватикану і унії [Електронний ресурс] / П. К. Загайко. - К. : Вид-во АН УРСР, 1957. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена дослідженню української полемічної літератури кінця XVI — початку XVII ст., її ідейного змісту, художніх засобів, ролі в суспільному розвитку українського народу тих часів. Автор робить чимало цікавих спостережень над змістом, мовою, образною системою полемічних творів. Книга стане в пригоді студентам, викладачам, лекторам і широкому колу читачів, що цікавляться питаннями української полемічної літератури.



Кл.слова:
полемічна література -- Ренесанс -- Просвітництво -- католицька церква

   Тип видання:   словник   
5.
 


Митрополит Іларіон
Граматично-стилістичний словник Шевченкової мови [Електронний ресурс] / Митрополит Іларіон. - Вінніпег : [б. в.], 1961. - 262 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить лексикон, котрий використовує в своїй поезії Т. Г. Шевченко, приклади вживання слів, а також розвідки: «Народність Шевченкової мови», «Релігійний стиль Шевченкової мови», «Стародавні вірування українського народу», «Елементи Шевченкової мови», «Вплив Куліша на Шевченкову мову», «Шевченко як творець української літературної мови», «Яскрава мальовничість Шевченкової мови», «Рясна синоніміка в Шевченковій мові», «Правопис Кобзаря»



Кл.слова:
шевченкознавство -- авторська специфіка -- стилістика -- мовні засоби

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Винар, Богдан.
Матеріяли до історії економічних дослідів на еміґрації (1919-1964) [Електронний ресурс] / Богдан Винар ; Українське Історичне Товариство. - Munchen : [б. в.], 1965. - 115 p

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Міжвоєнна українська політична еміграція в Європі – складне суспільне явище. Вона майже два десятиліття була носієм політичних, соціально-економічних, ідеологічних та культурно-освітніх засад, вироблених напередодні і під час Української революції 1917-1921 рр. Перебуваючи в іншому політичному, економічному, етнічному, релігійному, мовному середовищах, маючи матеріальні нестатки, еміграція намагалася самоорганізуватися. Створення емігрантами різноманітних громадських, економічних, культурно-освітніх та фахових організацій слугувало засобом збереження національної ідентичності й адаптації до нових умов життя поза межами Батьківщини.



Кл.слова:
економічні дослідження -- українська діаспора

   Тип видання:   монографія   
7.

Слинько, Илларион Илларионович.
Історичний синтаксис української мови [Електронний ресурс] / І. І. Слинько. - К. : Вища школа, 1973. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розглядаються такі важливі питання історії простого речення української мови, як розвиток орудного предикативного та напівпредикативного на місці подвійних відмінків, уживання різних засобів вираження присвійності, зміни безприйменникових та прийменникових сполучень з об'єктним значенням у придієслівній позиції тощо. Висновки зроблено на основі дослідження переважної більшості відомих історичних пам'яток української мови XIV — XVIII ст.



Кл.слова:
словосполучення -- речення -- предикативність -- лінгвістика

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
8.

Осадча-Яната, Наталія.
Українські народні назви рослин [Electronic resource] : зібрав автор на Україні в роках 1927-1939 / Н. Осадча-Яната. - Нью-Йорк : Українська вільна академія наук у США, 1973. - 176 p.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Осадча-Яната Наталія (1891—1982) — український ботанік, фармаколог і фольклорист, автор термінологічних словників Академії Наук у Києві, професор (ботанічна номенклатура). Дружина Янати Олександра Алоїзовича — українського агронома і ботаніка, академіка АН УРСР. Його найфундаментальніші праці, насамперед з народної ботанічної номенклатури, Наталя Осадча-Яната, яка після арешту чоловіка залитися без роботи і засобів до існування, вивезла до Сполучених Штатів, де й видала. Сама вона працювала в Українській Вільній Академії Наук, здобувши визнання як фахівець з медичної ботаніки.



Кл.слова:
ботанічна номенклатура -- фітоніми

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Franco, S.
Hardware design of a real-time musical system [Electronic resource] / S. Franco. - Urbana : Department of Computer Science University of Illinois, 1974. - 95 p
Переклад назви: Дизайн апаратних засобів музичної системи в реальному часі

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This thesis describes the hardware design of a hybrid system for the composition and performance of electronic music in real-time. While analog circuitry is primarily employed in the generation and processing of sounds, digital circuitrsy is devoted to the exercise of control, under the immediate supervision of the composer/performer. Such a digital vs. analog partition, together with a proper choice of the man vs. machine interface, is intended to satisfy the niuch emphasized musical need for the immediate, real-time interaction between the composer/performer and his instrument.



Кл.слова:
гібридна система -- генерація -- музична система

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Сотников, С. К.
Дальнє приймання телепередач [Електронний ресурс] / С. К. Сотников. - К. : Техніка, 1976. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто принципи дальнього прийому телепередач і основні технічні засоби, які застосовуються для цієї мети. Описано конструкції антен для дальнього прийома телепередач, дано рекомендації з вибору і створення багатоелементних антен типу «хвильовий канал» та їх встановлення у залежності від умов прийому. Описано синфазні дво- і чотириповерхові антени, складені з антен типу «хвильовий канал». Наведено схеми з'єднання та узгодження поверхів антен та фідерних ліній. Надано рекомендації з вибору типу узгоджуючих пристроїв і кабеля для фідерних ліній. Книга розрахована на широке коло радіолюбителів.



Кл.слова:
технічний засіб -- антена -- сигнал

   Тип видання:   альбом   
11.


Український костюм [Електронний ресурс] / уклад. В. В. Миронов. - К. : Мистецтво, 1977. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Традиційне вбрання кожного народу є одним з найбільш масових видів його художньої творчості. Народний одяг відзначається простотою форм, стрункістю силуету, багатством і різноманітністю прикрас, насиченим колоритом. У ньому яскраво виявляється вміння народних майстрів за допомогою простих, логічних засобів органічно поєднувати практичність і красу. Народне вбрання включає до єдиного художньо-практичного ансамблю мистецтво крою, ткацтво, вишивку, аплікацію, плетіння, обробку шкіри, металу тощо.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- одяг -- мода

   Тип видання:   наукове видання   
12.
 


Гришко, Василь І..
Український Голокост [Електронний ресурс] / Василь І. Гришко. - Нью-Йорк : ДОБРУС-СУЖЕРО, 1978. - 128 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжку "Український голокост" було написано й видано з нагоди 45-річчя радянського злочину народовбивства голодом, застосованого супроти українського народу в 1932-1933 рр. Видання книжки здійснено зусиллями й засобами Демократичного Об'єднання Репресованих Українців із Совєтського Союзу (ДОБРУС) у Сполучених Штатах Америки та Союзу Українців , Жертв Російського Комуністичного Терору (СУЖЕРО) в Канаді.



Кл.слова:
голодомор -- геноцид

   Тип видання:   підручник   
13.

Максютина, Н. П.
Методы идентификации лекарственных препаратов [Електронний ресурс] / Н. П. Максютина, Ф. Е. Коган, Ф. А. Митченко. - К. : Здоров'я, 1978. - 240 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге излагается материал по идентификации органических фармацевтических препаратов химическими и физико-химическими методами. Способы качественного химического анализа лекарственных веществ представлены по функциональным группам: галогенопроизводные, фенолы, спирты, аминоспирты и аминофенолы, альдегиды, кислоты и их производные, сульфаниламидные препараты, гетероциклические соединения и др. — всего более 650 веществ. Книга предназначена для работников контрольно-аналитических лабораторий аптекоуправлений и фармацевтических заводов, химиков-аналитиков (провизоров-аналитиков), контролеров и дефектаров (провизоров-технологов) аптек.



Кл.слова:
фармацевтика -- лікарські засоби

   Тип видання:   монографія   
14.


Мова і процеси суспільного розвитку [Електронний ресурс] / відп. ред. В. М. Русанівський. - К. : Наукова думка, 1980. - 211 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглядаються процеси розвитку сучасних літературних мов світу, характерні ознаки мови нації - її функціональна різноманітність, тенденції збагачення словникового складу, інтернаціоналізація лексичних засобів, зокрема в галузі нової термінології, - що не однаково проявляються в старописемних і молодописемних мовах. Аналізуються процеси розвитку мов у СРСР і США, а також у країнах, що розвиваються, африканського, південноамериканського і азіатського континентів. Для мовознавців - дослідників, викладачів і студентів, суспільствознавців, вчителів, лекторів і пропагандистів.



Кл.слова:
літературна мова -- мовознавство

   Тип видання:   художня література   
15.

Нечуй-Левицький, Іван.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / І. Нечуй-Левицький. - К. : Наукова думка, 1985-1986

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Повісті та оповідання. П'єса. - 1985. - 640 с.

Т. 2 : Повісті та оповідання. - 1986. - 640 с.


І. Нечуй-Левицький значно поширив естетичні обрії української літератури. Він збагатив її новими жанрами та образними засобами. Серед його творів — короткі оповідання, нариси, великі повісті й романи (іноді свої романи-хроніки письменник за звичкою називає теж «повістями»), побутові комедії, історичні драми, літературно-критичні й публіцистичні статті, театральні рецензії, художньо-етнографічні, історичні та мовознавчі праці. У творах малих жанрів письменник блискуче розвиває традиційну оповідну манеру, надаючи їй простоти, природності й влучності образних характеристик. У повістях і романах Нечуй-Левицький здійснює перехід від монологу-оповіді до об’єктивно-розповідної манери повіствування, відкриваючи тим самим простір для широких описів природи й інтер’єру, для ліричних і філософських відступів, словом, для поширення можливостей художнього відображення складного й мінливого об’єктивного світу. Письменник також щедро використав мовні багатства фольклору та живої розмовної мови українського селянства. Це сприяло мальовничості й виразності його художнього слова. Таким чином, І. Нечуй-Левицький виступив як письменник-новатор, чудовий знавець дійсності, що поширив межі українського реалізму і вторував шлях наступним письменницьким поколінням.



Кл.слова:
українська література -- побутовий реалізм -- етнографізм

   Тип видання:   художня література   
16.

Сенкевич, Генрик.
Без догмата [Електронний ресурс] : роман : пер. з пол. / Г. Сенкевич. - Київ : Дніпро, 1986. - 384 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 57)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман видатного польського письменника Генрика Сенкевича (1846-1916) написаний у формі щоденника молодої людини з аристократичної сім’ї. Герой роману багатий, одержав чудову освіту, відрізняється неабияким розумом, але внутрішня спустошеність стоїть на заваді застосуванню його здібностей. Ювелірна витонченість психологічного аналізу, переконливо представлений процес засудження героєм власних хиб і хворобливого стану цілої суспільної верстви, багатство образної системи і мовностильових засобів,- всі ці моменти зумовили успіх роману як у Польщі, так і поза її межами.



Кл.слова:
польська література -- роман

   Тип видання:   словник   
17.

Гринчишин, Дмитрий Григорьевич.
Словник паронімів української мови [Електронний ресурс] / Д. Г. Гринчишин, О. А. Сербенська. - К. : Радянська школа, 1986. - 222 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник є досвідом в українській лексикографії опису паронімів - близьких за звучанням, але різним за значенням слів, головним чином тих, що найчастіше використовуються у шкільних підручниках, у науково-популярних книжках, публіцистиці, засобах масової інформації, художній літературі, побутовому мовленні.



Кл.слова:
омонім -- лексичне значення

   Тип видання:   підручник   
18.

Коваль, Алла Петрівна.
Практична стилістика української мови [Електронний ресурс] : підручник / А. П. Коваль. - Вид. 3-тє, перероб. і доп.. - К. : Вища школа, 1987. - 350 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику розглядаються основні стилістичні категорії сучасної української мови. Теоретичний матеріал знайомить студентів зі стилями мови, стилістичною диференціацією лексичних і граматичних засобів, прийомами найбільш доцільного використання їх відповідно до змісту тексту, жанру, цільового призначення та загальної експресивної спрямованості. Третє видання доповнене новими розділами: «Жаргонізми», «Композиція і архітектоніка тексту», «Фоностилістика». Для студентів філологічних факультетів університетів. Може бути корисний викладачам вузів, учителям шкіл.



Кл.слова:
засоби стилістики -- стиль мови

   Тип видання:   підручник   
19.

Семчинський, С. В.
Загальне мовознавство [Електронний ресурс] : підручник для вузів / С. В. Семчинський. - К. : Вища школа, 1988. - 327 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику висвітлено методологічні основи радянського мовознавства, викладено теоретичне розуміння мови як історично змінного найважливішого засобу спілкування людей, розглянуто зв"язки мови з суспільством і свідомістю, загальні передумови виникнення, а також її структуру, зокрема - внутрішні системи й підсистеми мови, критично проаналізовані неприйнятні теорії. Призначений для студентів-філологів університетів.



Кл.слова:
філологія -- мова

   Тип видання:   хрестоматія   
20.

Боровиковский, А.
Женская доля по малороссийским песням [Електронний ресурс] / А. Боровиковский. - СПб. : Тип. А. С. Суворина, 1989. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є збіркою українських народних пісень, в яких йдеться про жіночу долю. Книга поділена на дві частини. Перша частина присвячена пісням про кохання, друга — пісням про заміжжя. Аналізується поетична складова пісень, використані поетичні засоби, ліричні образи і т. ін. На основі народних творів визначаються моральні норми українців, їх звичаї, традиції, вірування тощо.



Кл.слова:
українська пісня -- народна пісня
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського