Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (8)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ШЕВЧЕНКОЗНАВСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   монографія   
1.

Мельниченко, В.
Тарас Шевченко: "Моє перебування в Москві" [Електронний ресурс] / В. Мельниченко. - М. : Олма медиа групп, 2007. - 512 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У представленій книзі генерального директора Культурного центру України в Москві, доктора історичних наук, члена-кореспондента АПН України Володимира Мельниченка всебічно розкривається неодноразове перебування Тараса Шевченка в Москві. Дослідник встановив адреси, які відвідав письменник у місті, передав атмосферу тих часів, розкрив дружні стосунки Тараса Григоровича з Михайлом Щепкіним, Осипом Бодянським, Михайлом Максимовичем.



Кл.слова:
письменник -- шевченкознавство

   Тип видання:   монографія   
2.

Мельниченко, В.
Тарас Шевченко і Михайло Грушевський на Старому Арбаті [Електронний ресурс] / В. Мельниченко. - М. : ОЛМА-ПРЕСС, 2006. - 655 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка генерального директора Культурного центру України в Москві Володимира Мельниченка є новаторською монографією, що складається з трьох частин. У першій розповідається про історію Старого Арбату з українським наголосом на ній. Друга присвячена перебуванню в Москві Тараса Шевченка, а третя розкриває життя та діяльність Михайла Грушевського на знаменитій московській вулиці з вересня 1916 року по березень 1917 року.



Кл.слова:
письменник -- шевченкознавство

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Грабович, Григорій.
Шевченко як міфотворець [Електронний ресурс] / Григорій Грабович. - К. : Радянський письменник, 1991. - 253 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дослідження провідного американського славіста вийшло англійською мовою в США в 1982 році і привернуло до себе увагу оригінальністю підходу автора до творчості Шевченка і несподіваними висновками, до яких він приходить у процесі аналізу. Емоційним, політизованим тлумаченням поезії Шевченка Гр. Грабович протиставляє таке, що випливає з позицій структуралістського аналізу. Для нашого читача методологія і теоретична концепція книжки можуть виявитися незвичними. Окремі II положення викличуть полеміку, однак ця праця становить вагомий внесок у сучасне шевченкознавство, засвідчує новий його етап.



Кл.слова:
поезія -- літературознавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.


Вічний як народ. Сторінки до біографії Т. Г. Шевченка [Електронний ресурс] : навчальний посібник / авт.-упоряд. О. І. Руденко, Н. Б. Петренко. - К. : Либідь, 1998. - 272 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тема України, доля народу, біблійні мотиви — ці невичерпні пласти творчості українського генія, великого поета і художника Т. Г. Шевченка висвітлюються в книзі. Сторінки життя та творчості Кобзаря, хрестоматійно відомі теми доповнюють і поглиблюють раніше не публіковані документи, спогади сучасників Т. Г. Шевченка, а також репродукції з його картин, офортів, автографи тощо. Для студентів вищих навчальних закладів, учителів та учнів середніх шкіл, ліцеїв і гімназій, усіх шанувальників великого Кобзаря.



Кл.слова:
шевченкознавство -- українська література

   Тип видання:   наукове видання      художня література   
5.

Шевченко, Тарас Григорович.
Кобзар [Електронний ресурс] / Т. Г. Шевченко ; з поясненнями і примітками В. Сімовича ; за ред. Я. Рудницького ; Українська вільна академія наук, Інститут шевченкознавства. - 2-ге справлене і поширене видання. - Вінніпег : Клюб приятелів української книжки, 1960. - 476 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видаючи другим накладом Шевченкового “Кобзаря” за редакцією Сімовича, відзначаємо не тільки Шевченкові ювілеї 1860—1861 рр., але теж відгребуємо з забуття цінну працю самого редактора — неперевершеного популяризатора творів нашого Генія, що залишив свій слід теж і в шевченкознавстві цією та й іншими працями.



Кл.слова:
українська поезія -- шевченкознавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Литвин, В. М.
Образи Великого Кобзаря в українській інтелектуальній історії (до 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка) [Електронний ресурс] / В. М. Литвин. - К. : Інститут історії НАН України, 2014. - 52 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У брошурі висвітлюється побутування образів Т. Шевченка в українській інтелектуальній історії другої половини XIX — початку XXI ст. Розглядається специфіка їх походження, становлення, формування та трансформації в українському культурному просторі. Аналізується вплив суспільно-політичних запитів, соціо- та етнокультурного середовища, інтелектуальних традицій і новацій на циркуляцію образів Т. Шевченка. З’ясовується вплив шевченкознавства — радянського і зарубіжного на перетворення образів Великого Кобзаря.



Кл.слова:
шевченкознавство -- культурна рефлексія -- глоріфікація

   Тип видання:   довідник   
7.


Тарас Шевченко і Крим [Електронний ресурс] : енциклопедичний довідник / упор. Г. А. Рудницький. - Сімф. : Таврія, 2001. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця колективна праця є скромним пошануванням кримчанами пам'яті Тараса Григоровича Шевченка (1814—1861) — великого поета і громадянина України, духовного провідника нашого народу. Через брак фактологічних даних та злиденність україністики в головних кримських книгозбірнях, у довідник не потрапило чимало імен. Однак авторам все-таки вдалося підготувати 700 персоналійних та інших гасел. Уперше в шевченкознавчій науці досить повно заторкнута тема «Кримськотатарське письменство і Шевченко». Незважаючи на стислий виклад, багато довідок можуть стати відправними в подальших пошуках кримознавців.



Кл.слова:
літературознавство -- шевченкознавство -- кримознавство

   Тип видання:   словник   
8.
 


Митрополит Іларіон
Граматично-стилістичний словник Шевченкової мови [Електронний ресурс] / Митрополит Іларіон. - Вінніпег : [б. в.], 1961. - 262 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить лексикон, котрий використовує в своїй поезії Т. Г. Шевченко, приклади вживання слів, а також розвідки: «Народність Шевченкової мови», «Релігійний стиль Шевченкової мови», «Стародавні вірування українського народу», «Елементи Шевченкової мови», «Вплив Куліша на Шевченкову мову», «Шевченко як творець української літературної мови», «Яскрава мальовничість Шевченкової мови», «Рясна синоніміка в Шевченковій мові», «Правопис Кобзаря»



Кл.слова:
шевченкознавство -- авторська специфіка -- стилістика -- мовні засоби
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського