Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (44)Реферативна база даних (429)Книжкові видання та компакт-диски (191)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛИСТУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.
 



Юрій Тютюнник: від „Двійки” до ҐПУ [Електронний ресурс] : документи і матеріали. - К. : Дух і літера, 2011. - 616 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основу цієї книги складає листування Тютюнника, відомого українського військового діяча, генерала Армії УНР. Ці оригінальні матеріали публікуються вперше й мають важливе наукове та суспільно-політичне значення, оскільки проливають світло не лише на життя і діяльність одного із найвизначніших українських військових діячів, а й містять чимало інформації про українські визвольні змагання на початку 1920-х років, становище української політичної еміграції в Польщі, Чехословаччині й Румунії, суспільно-політичне життя в УСРР і діяльність радянських органів держбезпеки.



Кл.слова:
армія УНР -- військовий діяч

   Тип видання:   життєпис   
2.

Стебельський, І.
Шляхами молодости й боротьби [Електронний ресурс] : спогади, статті, листування / І. Стебельський. - К. : Смолоскип, 1999. - 370 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжку ввійшли спогади,статті,листи відомого українського громадського діяча з діаспори Івана Стебельського.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття -- ОУН-УПА -- націоналізм

   Тип видання:   життєпис   
3.
 


Терещенко, Ю.
Український патріот із династії Габсбургів [Електронний ресурс] : науково-документальне видання / Ю. Терещенко, Т. Осташко. - 2-е вид., доп.. - К. : Темпора, 2011. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга оповідає про життя і діяльність Вільгельма Габсбурга-Лотрінгена, представника однієї з найславетніших монархічних династій Європи. В. Габсбург, якого українські військові назвали Василем Вишиваним, тісно пов’язав свою долю з українським визвольним рухом, за що заплатив власним життям, яке трагічно обірвалося в тюремній лікарні Лук’янівської в’язниці міста Києва. Документальні матеріали слідчої справи В. Габсбурга, його мемуари, поезія та зразок прози дають змогу краще зрозуміти цю яскраву постать українського національного відродження першої половини ХХ століття. Листування В. Габсбурга з К. Гужковським, М. Васильком, Є. Чикаленком, митрополитом А. Шептицьким та іншими українськими громадсько-політичними діячами проливає світло на маловідомі сторінки суспільно-політичного життя в Україні доби Першої світової війни та українських національно-визвольних змагань 1914–1921 рр. У книзі вміщено багатий ілюстративний матеріал.



Кл.слова:
політичне життя -- монархічна династія

   Тип видання:   монографія   
4.

Ткач, Л.
Українська літературна мова на Буковині в кінці XІХ - на початку XX ст. [Електронний ресурс] : у 3 т. / Л. Ткач. - Чернівці : Рута, 2000. - 408 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Матеріали до словника


Монографія "Українська літературна мова на Буковині в кінці XIX - на початку XX ст." - перша спроба подати цілісну характеристику регіонального функціонування української мови в зазначений період у контексті істориш-культурних чинників, які впливали на соціальний статус української мови, її функціональні сфери та ступінь внутрішнього розвитку. У першій частині монографії представлено словникові матеріали, з яких постає загальний образ західного варіанта тодішньої української літературної мови у зіставних зв'язках із її сучасними лексичними, граматичними, фонетичними нормами тощо. Реєстрову частину словника укладено з таких лексичних одиниць, що у їх формі, значенні й особливостях слововживання виявилася історична специфіка літературномовного процесу на західноукраїнських землях, зокрема й на Буковині, - вплив живої народної мови - діалектів південно-західного наріччя, співтериторіальних мов, які функціонували в місцевому соціумі в силу поліетнічного складу населення, діяльності чужомовної державної адміністрації часів Австро-Угорщини. Матеріали до словника містять близько 3500 словникових статей. Ілюстративні матеріали мають різне функціонально-стилістичне спрямування, у них використано тексти публіцистики, навчальних посібників, листування, художньої літератури, зразки інформаційного мовлення - хроніку громадсько-політичного життя, рекламу, оголошення тощо. У коментарях до кожної словникової статті подано зіставні мовні факти з польської, німецької, російської, румунської та інших мов. Друкується згідно з ухвалою Вченої ради Чернівецького державного університету ім.Ю.Федьковича, протокол №2 від 23 березня 2000 р.



Кл.слова:
діалект -- говірка -- наріччя

   Тип видання:   хрестоматія   
5.


Українські поети-романтики 20-40-х років XIX ст. [Електронний ресурс] / уклад. С. А. Крижанівський. - К. : Дніпро, 1968. - 636 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоноване видання 1968-го року містить добірку творів українських поетів-романтиків так званого "дошевченківського періоду", тих людей - від Боровиковського, Шпигоцького та Срезневського до Метлинського, Чужбинського і Забіли, кого Михайло Максимович влучно означив як poetae minores, маючи на увазі перш за все відносно незначну артистичну вартість їхніх творів у порівнянні з потужною та художньо довершеною поезією Шевченка. У порівнянні з більш поширеною антологією раннього українського романтизму, що вийшла у 1987 році у серії "Бібліотеки української літератури", яку й зараз не важко знайти, скажімо, на Петрівці, видання 1968 року більш рідкісне. Від його наступника його відрізняє перш за все трохи інша добірка авторів (скажімо, тут є Бодянський та Макаровський, але немає Маркевича, Щоголіва і галицьких романтиків), наявність, окрім поезії, критичних виступів (головно передмов до видань) і листування, а також грунтовна передмова Ієремії Айзенштока, яка вигідно відрізняється від передмови М. Т. Яценка меншою кількістю совєтських штампів та ритуальних фраз



Кл.слова:
українська поезія -- український романтизм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Панасюк, Броніслав Якович.
Україна і Микола Гоголь (Розгадки таємниць) [Електронний ресурс] : літературно-художнє видання / Б. Я. Панасюк ; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ : КНЕУ, 2011. - 479 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.84 Мб


Подається цільний науково-аналітичний погляд на життя і творчість Миколи Гоголя в поєднанні з українською нацією, всім українським наро-дом і його державою. Праця підготовлена винятково на творах письмен-ника, його листуванні та філософських, духовних і літературних роздумах, документальних висловлюваннях друзів, знайомих, критиків і владних чільників. Особливої уваги надається новому погляду на творчість з української і російської тематики, які мають, з одного боку — спільну ідею, а з другого — виконують протилежне завдання за призначенням. В праці вирішується чотири основні завдання: перше — розгадка, хоча б частко-во, таємниці творчого шляху М. Гоголя або наближення до неї; друге — окреслення глибинної української національної ідеї боротьби за свободу, яка ще не почалася до цього часу; третє — висвітлення виявлених Гого-лем особливих національних рис українців, через які вони перебувають у віковому рабстві та відмовляються від боротьби за визволення, і росіян, які не дозволяють їм вийти на шлях прогресу людської цивілізації; четвер-те — повернення Гоголя, геніального митця і великого українця, в Україну.




   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Бондар-Терещенко, Ігор.
У задзеркаллі 1910-30-их років [Електронний ресурс] / Ігор Бондар-Терещенко. - К. : Темпора, 2009. - 519 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована книга є цікавим, несподіваним поглядом на так званий «радянський» культурний процес 1910—1930-х років XX століття: крізь своєрідне «задзеркалля» офіційної епохи і зсередини — через листування, спогади, щоденникові нотатки. Зокрема, йдеться про взаємовідношення життя й мистецтва, влади й діячів культури, їх роль та місце в умовах радянської ідеології. Видання розраховане на широке коло читачів. Книга написана за «харківським» («скрипниківським») правописом, затвердженим Народним комісаром освіти УРСР М. Скрипником у 1928 році у Харкові, а згодом прийнятим в еміграції. У межах Радянської України він офіційно діяв до 1933 року. На нашу думку, «харківський правопис», яким послуговувалася тогочасна творча еліта та офіційна влада, допоможе краще відобразити епоху та надасть читачеві можливість глибше зануритися в неї.



Кл.слова:
українська культура -- радянський час -- ідеологічний злам

   Тип видання:   наукове видання   
8.
 


Липинський, В. К.
Твори, архів, студії [Електронний ресурс] : у 25 т., у 3 сер. / В. К. Липинський ; за заг. ред.: Р. Залуцького, Є. Зиблікевича. - К. : Смолоскип ; Філадельфія, 1973-2003

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Сер. І. Твори Т. 2 : Участь Шляхти у Великому українському повстанні під проводом гетьмана Богдана Хмельницького . - 1980. - 639 с.

Сер. І. Твори Т. 3 : Україна на переломі 1657 - 1659: замітки до історії Українського Державного будівництва в ХVII-ім столітті. - 1991. - 346 с.

Сер. II. Архив Т. 1 : Листування (А - Ж). - 2003. - 960 с.

Сер. ІІ. Архив Т. 6 : Листи Д. Дорошенка до В. Липинського. - 1973. - 452 с.

Сер. ІІ. Архив Т. 7 : Листи О. Назарука до В. Липинського. - 1976. - 532 с.


Повне зібрання творчої спдщини Вячеслава Липинського, його архіву та студій про нього заплановано у 25 томах, у трьох серіях. Кожна серія має свою власну черговність томів.



Кл.слова:
зібрання творів -- листування

   Тип видання:   хрестоматія   
9.

Кримський, А. Ю.
Твори [Електронний ресурс] : в 5 т. / А. Ю. Кримський. - К. : Наукова думка, 1972

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2 : Художня проза. Літературознавство і критика. - 1972. - 719 с.

Т. 3 : Мовознавство. Фольклористика. - 1973. - 512 с.

Т. 4 : Сходознавство. - 1974. - 640 с.

Т. 5, кн. 1 : Листи (1890 - 1917). - 1973. - 548 с.

Т. 5, кн. 2 : Листи з Сірії та Лівану (1896 - 1898). - 1973. - 336 с.


У першому томі вміщено оригінальні поетичні твори А. Ю. Кримського та його переклади з перської, турецької, арабської мов. У такому широкому обсязі поетична спадщина письменника видається вперше. У другій половині тому вміщено кращі прозові твори з книжки «Повістки й ескізи з українського життя» (Коломия—Львів, 1895) та з циклу «Бейрутські оповідання», опублікованого 1906 р. у журналі «Нова громада». Другий том відкривається романом А. Кримського «Андрій Лаговський» в чотирьох частинах, який вперше виходить повністю. Другу, більшу частину цього тому складають історико-літературні й критичні статті, розвідки та рецензії, присвячені українській літературі. У третьому томі вміщено лінгвістичні, фольклористичні та етнографічні праці А. Ю. Кримського з питань української, російської та інших слов’янських мов та їх взаємозв’язків, з проблем народної творчості і народознавства. Четвертий том присвячено працям А. Кримського з орієнталістики. Ця частина спадщини видатного українського орієнталіста і поліглота вимагає подальшого всебічного вивчення, яке тепер тільки розпочалося. Оскільки ця галузь науки є сферою посиленої уваги головним чином учених-сходознавців, а не широкого загалу читачів, у четвертий том включено тільки найпопулярніші праці А. Кримського з орієнталістики. Малося на увазі, що всі інші численні (зокрема капітальні за обсягом, змістом і значенням) праці А. Кримського з орієнталістики відомі й доступні фахівцям у перших виданнях та публікаціях: В пригоді сходознавцям стане й повна бібліографія літературних і наукових праць А. Кримського, яка незабаром вийде у видавництві «Наукова думка». П’ятий том зібрання творів А. Кримського присвячено його багатій і змістовній епістолярії. Тут вміщено родинне листування Кримського, а також його листи до багатьох письменників, учених, діячів культури української (І. Франка, П. Житецького. Б. Грінченка, О. Кониського, О. Маковея і т. д,) і російської (В. Міллера, І. Кратковського та ін.).



Кл.слова:
фольклористика -- орієнталістика -- епістолярія

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Рогожин, М. Ю.
Современное деловое письмо [Електронний ресурс] / М. Ю. Рогожин. - М. : ГроссМедиа : РОСБУХ, 2009. - 272 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Универсальное пособие о письмах, целиком и полностью основанное на российском опыте ведения служебно-деловой переписки. Содержит свыше 100 примеров писем по 30 основным темам, около 1000 готовых формулировок для быстрого и безошибочного составления оригинальных текстов. В полном объеме учитывает требования ГОСТ Р6.30-2003 и других руководящих документов к структуре, содержанию и оформлению писем. Незаменимо для предпринимателей, менеджеров, их помощников, референтов, секретарей, а также для обучающихся по специальности «Делопроизводство» («Документационное обеспечение управления»).



Кл.слова:
листування

   Тип видання:   наукове видання   
11.


Собрание писем царя Алексея Михайловича [Електронний ресурс] / сост. П. И. Баранов. - М. : Типография В. Готье, 1856. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
листування

   Тип видання:   словник   
12.


Російсько-український словник правничої мови (понад 67. 000 слів) [Електронний ресурс] / ред. А. Ю. Кримський ; Українська академія наук. - Київ : [б. в.], 1926. - 322 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На засіданнях 22-24 березня 1919 р. визнано було, що треба дати не вузьку спеціяльну збірку термінів, а такий російсько-український правничий словник, до якого увійшли-б відповідні властивостям українського права й мови-по змозі всі найпотрібніші для біжучої щоденної праці правника-практика слова, терміни та вирази; а тому такий словник повинен містити в собі не самі-но суто-правничі терміни з паростів права кримінального, цивільного, фінансового й слова так званого вищого розуміння, та по змозі всі ті слова та вирази, які потрібні правникові в його щоденній праці при складанні різного роду правничих актів, при виголошенні промов на суді, при судовому та адміністраційному діловодстві, листуванні й т. и., нехай би читач правничого словника таким чином мав змогу завдовольнити цю свою потребу, не звертаючися ще й до инших, „нетермінологічних“ російсько-українських словників.



Кл.слова:
право

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Сергійчук, В. І.
Радянські партизани проти ОУН-УПА [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - К. : Українська видавнича спілка, 2000. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоновані документи протягом багатьох десятиліть пролежали в спецхранах комуністичної системи під грифом "цілком таємно". Комуністина партія та радянські партизани боялися розголошувати власне листування про антигітлерівську діяльність українських націоналістів у роки Другої світової війни, а також свою активну боротьбу проти українських патріотів , котрі прагнули утвердження Української Самостійної Держави.



Кл.слова:
антигітлерівська діяльність -- українські націоналісти -- провокація -- пропаганда

   Тип видання:   каталог   
14.


Путівник по особових фондах Архівних наукових фондів рукописів та фонозаписів Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського [Електронний ресурс] / відп. ред. Г. А. Скрипник. - К. : [б. в.], 2005. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У "Путівнику" містяться дані про 43 особові фонди українських вчених, митців, діячів культури - етнологів, фольклористів, мистецтвознавців, композиторів, художників, театральних діячів. Серед документів - рукописи наукових і творчих праць, фольклорно-етнографічних матеріалів фондоутворювачів, листування, біографічні матеріали та матеріали їхньої службової та громадської діяльності. "Путівник" розрахований на дослідників й усіх, хто цікавиться українською культурою.



Кл.слова:
рукописи -- біобібліографія -- біографістика

   Тип видання:   зб. статей   
15.


Письма русских государей и других особ царского семейства [Електронний ресурс] : в 2 т. / под ред. М. А. Оболенского. - Москва : Археографическая комиссия, 1848

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : 1526-1658. - 1848. - 148 с.


Собрание эпистолярных памятников 16-18 веков, изданных по высочайшему повелению в эпоху императора Николая Павловича. Археографическая комиссия собрала в многотомном издании лучшие произведения русских царей и великих князей. Для широкого круга любителей русской истории, культуры, традиций.



Кл.слова:
листування -- цар

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Броссе, М.
Переписка на иностранных языках грузинских царей с российскими государями от 1639 г. по 1770 г. [Електронний ресурс] / М. Броссе. - С. Петербург : Императорская Академия Наук, 1861. - 233 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее издание переписки российских и грузинских царей за период с 1639 по 1770 годы является незаменимым историческим источником при изучении развития влияния России на Кавказе и русской внешней политики в этом регионе. В сборник вошли все сохранившиеся документы на всех возможных языках, они переведены на русский язык и снабжены историческим и археографическим комментариями. Публикации предшествует обширный исторический обзор дипломатических отношений между российскими государями и грузинскими царями и владетелями, составленный Плоеном. В нем русско-грузинские отношения рассмотрены с 1586 года, помимо важнейших сведений о взаимоотношениях двух стран, в очерке рассказывается об истории взаимного обмена посольствами, через которые и велась переписка государей. Так, в 1588 г. грузинский князь Александр признал свою зависимость от России, при том сделал это за себя и своих сыновей по отношению не только к царь Федору Иоанновичу, но и к его потомкам. Грузинский князь обязался ежегодно платить дань русскому царю, за что русский царь должен был защищать владения грузинского князя от «неверных». С того же времени начинается и культурный обмен между Грузией и Россией.



Кл.слова:
листування -- Грузія -- Росія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Горліс-Горський, Юрій.
Ми ще повернемось! [Електронний ресурс] : спогади. Повість. Поезії. Документи. Листування / Ю. Горліс-Горський. - К. ; Вінниця : Історичний клуб "Холодний Яр", 2012. - 432 с.. - (Серія "Отаманія ХХ століття" ; кн. 5)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це книжка спогадів Юрія Городянина (Горліса-Горського), поручника Армії УНР, ад’ютанта 1-го (основного) куреня полку гайдамаків Холодного Яру в 1919 - 1920 рр., організатора українського підпілля на Поділлі в 1922 - 1924 рр., політичного в’язня російських тюрем та психіатричних лікарень. Окрім спогадів про Визвольну боротьбу, у книжці вміщено поезії Юрія Горліса-Горського, повість “Отаман Хмара”, документи, які стосуються його перебування в Армії УНР та в Карпатській Україні 1938 - 1939 року, листування, передмови і післямови його видань тощо. Події відбуваються в Києві, Львові, Бессарабії, Лемківщині, Придністров’ї, Поволжі, на Дону і Кубані, в Австрії, Єгипті, Німеччині, Польщі, Румунії, Туреччині, Сирії, Фінляндії, Франції, Югославії та на території сучасних Вінницької, Закарпатської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської, Харківської і Черкаської областей України. Рекомендовано Історичним клубом “Холодний Яр” для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах України.



Кл.слова:
український визвольний рух -- УНР -- Холодний Яр

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.


Матеріяли до історії літератури і громадської думки [Electronic resource] : листування з американських архівів 1857-1933 / ред. Б. Струмінський ; Українська вільна академія наук у Сполучених Штатах Америки. - New York : [s. n.], 1992. - 815 p

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
епістолярії -- українська політика -- літературознаство

   Тип видання:   наукове видання   
19.


Листування Михайла Грушевського [Електронний ресурс] : у 3 т. / упоряд. Г. Бурлака. - К. : Українське історичне товариство, 1997-2001. - 399 с.. - (Епістолярні джерела грушевськознавства)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1997. - 399 с.

Т. 1. - 1997. - 400 с.

Т. 2. - 2001. - 415 с.


У це видання включено 387 листів Михайла Грушевского до Івана Нечуя-Левицького, Олександра Кониского, Івана Франка, Сергія Фремова, Ольги Кобилянскої, Олександра Кандиби (О. Олеся) та інших діячів українскої культури, а також до ческого науковця Іржі Полівки. Хронологічно листи Грушевского охоплюють 45 років його життя і діяльности, від 1884 до 1929 включно. Епістолярій укладено за авторским хронологічним принципом. Подані листи зберігаються у архівних фондах Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка, Інституту рукопису Національної бібліотеки ім. В. І. Вернадского, Центральному державному історичному архіві України, а також у Львівскій науковій бібліотеці ім. В. С. Стефаника (1 лист) .



Кл.слова:
Голова УНР -- політичний діяч -- епістолярії

   Тип видання:   зб. статей   
20.


Листування Івана Франка та Михайла Драгоманова [Електронний ресурс] / за ред. І. Вакарчука, Я. Ісаєвича. - Л. : ЛНУ ім. І. Франка, 2006. - 524 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Подано повну збірку листів Івана Франка та Михайла Драгоманова (1877-1895) за виданням Комісії Західної України Всеукраїнської Академії Наук (Київ, 1928) зі збереженням авторської редакції. Михайло Драгоманов був ідейним натхненником радикальної молоді у Галичині і помітно вплинув на світогляд, громадську діяльність та наукові зацікавлення Івана Франка у 19 ст.



Кл.слова:
сучасна історія -- Росія -- Україна -- українська література -- вчений
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського