Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (282)Реферативна база даних (1733)Книжкові видання та компакт-диски (330)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=МІКРОЕЛЕКТРОННА$<.>+<.>K=АПАРАТУР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   монографія   
1.


Апаратно-програмне забезпечення моніторингу об’єктів генерування, транспортування та споживання теплової енергії [Електронний ресурс] : монографія / Національна академія наук України, Інститут технічної теплофізики ; за ред. В. К. Бабака. - Київ : [б. в.], 2016. - 298 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.17 Мб


В монографії розглянуті сучасні методи і засоби моніторингу теплоенергетичного обладнання на етапах генерування, транспортування та споживання теплової енергії, методи та засоби контролю якості палива, нові перетворювачі теплового потоку для систем моніторингу та діагностики енергетичного обладнання, моделі акустичних діагностичних сигналів та методи їх статистичного опрацювання, можливості створення систем шумової діагностики на прикладі пошуку витоку рідини в трубопроводах, викладені основні результати дослідження їх характеристик, розглянуті особливості програмного забезпечення розроблених систем та приклади апаратурної реалізації. Для наукових співробітників, інженерів, а також викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів, що займаються проблемами моніторингу та діагностики технічних об’єктів.



Кл.слова:
теплоенергетика -- трубопроводи -- теплові мережі

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Голубінський, П. К.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Автоматизація проектування ПЕА" [Електронний ресурс] / П. К. Голубінський ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 52 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автоматизація проектування – один із найперспективніших способів підвищення продуктивності та якості інженерної праці – отримала особливо широке розповсюдження в радіоелектроніці та обчислювальній техніці. Запропоновані методичні вказівки відображують частку питань, що мають відношення до схемотехнічного проектування радіоелектронних засобів. Метою данного методичного посібника є вступ до області комп'ютерного аналіза електронних кіл (схем), де головна увага приділяється обчислювальним методам та техніці обчислень. Після вивчення поданого матеріалу студенти повинні зрозуміти загальні принципи та алгоритми, що використовуються у великіц кількості програм математичного моделювання електронних схем, а також отримати знання, необхідні для самостійної розробки невеличких спеціалізованих програм. Для успішного засвоєння викладенного матеріала необхідне попереднє знайомство з методами аналіза елементарних електричних кіл (сінусоїдальний аналіз стаціонарного режиму, метод перетворення Лапласа), а також з елементарною матричною алгеброю.



Кл.слова:
алгоритмізація -- математична технологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Сташук, В. Д.
Опорний коспект лекцій з дисципліни "Основи радіоелектроніки" [Електронний ресурс] / В. Д. Сташук ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 100 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
електротехніка -- радіосигнали

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Сташук, В. Д.
Опорний коспект лекцій з дисципліни "Аналогова схемотехніка" [Електронний ресурс] / В. Д. Сташук ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут, Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 62 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сигнали в радіоелектроніці. Класифікація сигналів. Структурна схема радіоканалу. Радіоелектронні пристрої оброблення аналогових і модульованих сигналів, їх призначення і місце в радіоелектронній апаратурі. Основні процеси оброблення сигналів у радіоелектронних колах: підсилення, модуляція, демодуляція, генерування, перетворення та помноження частоти. Характеристики біполярних транзистора і графічний аналіз режимів його роботи. Статичний режим, динамічний режим, ключовий режим. Вибір початкової робочої точки на характеристиках транзистора в статичному режимі, що забезпечує належний режим роботи. Допустимі величини струмів, напруг і потужностей транзисторів.



Кл.слова:
звук -- радіоелектроніка -- акустичні прилади

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Троц, А. А.
Опорний коспект лекцій з дисципліни "Технологія та автоматизація виробництва побутової електронної апаратури" [Електронний ресурс] / А. А. Троц ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут. - К. : [б. в.], 2011. - 40 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Радіоелектронна апаратура являє собою сукупність елементів, об'єднаних у складальні одиниці і пристрої призначених для перетворення й обробки електромагнітних сигналів у діапазоні частот коливань від інфранизьких до надвисоких (НВЧ). Елементи, розраховані на спільну роботу в РЕА, розрізняють по функціональних, фізичних, конструктивно- технологічних ознаках і типам зв'язків. По конструктивно-технологічній ознаці елементи РЕА ділять на дискретні й інтегральні, які поєднують у складальні одиниці, що виконують елементарні дії (підсилювач, генератор, дешифратор, лічильник і т.д.).



Кл.слова:
технологія -- електроніка -- виробництво

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Богомолов, М. Ф.
Опорний коспект лекцій з дисципліни "Основи побудови та застосування біотехнічних та медичних ЕА" [Електронний ресурс] / М. Ф. Богомолов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 57 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цель курса – ознакомить с основными типами серийно выпускаемых приборов (медицинских) и аппаратов, дать физические обоснования и основные сведенья о методике проведения соответствующих диагностических исследований итерапевтических процедур.



Кл.слова:
медицина -- біотехніка -- діагностика

   Тип видання:   навчальний посібник   
7.

Столярський, В. П.
Опорний коспект лекцій з дисципліни "Основи проектування ЕА" [Електронний ресурс] / В. П. Столярський ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 24 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Радіотехнічні вироби знайшли вживання в телебаченні, в самолетостроении, в апаратах управління супутниками і космічними кораблями, в пристроях дослідження фізіологічних властивостей организма людини, для автоматичного управління виробничими процесами в самих різних галузях промисловості і так далі Умови експлуатації різних типів радіовиробів істотно залежать від кліматичних особливостей місцевості, де вони будуть работать, від роду об'єкту (корабель, літак, супутник і т. д.), на якому вони встановлені, і інших причин. Відповідно до прийнятої класифікації розрізняють шість типів кліматичних районів: а) на суші — з помірним кліматом (У), з холодним кліматом (ХЛ), з вологим тропічним кліматом (ТБ), з сухим тропічним кліматом (ТС); би) на морях і океанах — з умеренно холодним морським кліматом (М), з тропічним морським кліматом (ТМ).



Кл.слова:
радіоапаратура -- електротехніка

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Фізика   
8.

Троц , А. А.
Опорний коспект лекцій з дисципліни акустичні системи [Електронний ресурс] / А. А. Троц ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 30 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Якість електроакустичних апаратів (гучномовців і мікрофонів і великого ступеня визначається властивостями їх механічної коливальної системи, яка викликається сукупністю механічних елементів, здатних рухатися під дією однієї або декількох зовнішніх сил. З механічних елементів можна виділити три основні різновиди елементів, що розрізняються характером сили реакції, що надається елементом дії сили.



Кл.слова:
звук -- акустичне обладнання -- гучномовець -- динамік

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Троц, А. А.
Опорний коспект лекцій з дисципліни "Основи наукових досліджень" [Електронний ресурс] / А. А. Троц ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 55 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково-технічний прогрес виявляється у формі наукової революції, особливостями якої є зростаючий вплив науки; можливості автоматизації не лише фізичної, а й розумової творчої праці; швидке зростання та оновлення науково- технічної інформації; зміна матеріалів, конструкцій машин, технологічних процесів; різке збільшення різноманіття інженерних рішень; підвищення рівня комплексної механізації та автоматизації.



Кл.слова:
дослідження -- методологія науки

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Голубінський, П. К.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Оптимізація проектних рішень" [Електронний ресурс] / П. К. Голубінський ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 29 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
оптимизації -- одномірні задачі

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Шеремет , Л. М.
Електронні прилади [Електронний ресурс] : опорний коспект лекцій / Л. М. Шеремет ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 48 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Починаючи з минулого століття, були відкриті і продовжують відкриватися явища, природа яких обумовлена взаємодією вільних електронів з електромагнітним полем і речовиною. Електронними приладами називають прилади, в яких провідність здійснюється за допомогою електронів або іонів, які рухаються у вакуумі, газі або напівпровіднику. Для виконання функцій електроніки електронні прилади разом з пасивними елементами (резисторами, конденсаторами, дроселями, трансформаторами) та збиральними одиницями (роз'ємами, вимикачами, панелями та друкованими платами і т.д.) об'єднують певним чином в електронні схеми пристроїв.



Кл.слова:
електроніка -- електронне обладнання

   Тип видання:   методичний посібник   
12.

Голубінський, П. К.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Оптимізація проектування ПЕА" [Електронний ресурс] / П. К. Голубінський ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 28 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
оптимизації -- одномірні задачі -- аналіз

   Тип видання:   методичний посібник   
13.

Богомолов, М. Ф.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Оптоелектронні пристрої" [Електронний ресурс] / М. Ф. Богомолов ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 36 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Світло - у широкому розумінні цього слова, електромагнітні хвилі, мінімальні довжини яких вимірюються одиницями нанометрів а максимальні - долі міліметра. До оптичного випромінювання входить видиме світло, інфрачервоне випромінювання і ультрафіолетове випромінювання. Фізичні властивості лазерного випромінювання і методи його дослідження характеризуються значною мірою загальності. Саме в діапазоні спектру лазерного випромінювання проявляються і хвильові і корпускулярні властивості світла. Хвильові властивості обумовлюються дифракцією, інтерференцією та поляризацією. Тим часом деякі властивості не можна зрозуміти не ввівши уявлення про світло як про потік частинок - фотонів. Відношення швидкості світла в середовищі та у вакуумі називають абсолютним показником заломлення у цьому середовищі. Взагалі для різних довжин хвиль показник заломлення різний, звідки виникає явище дисперсії.



Кл.слова:
оптимизація -- одномірні задачі -- обладнання

   Тип видання:   навчальний посібник   
14.


Опорний конспект лекцій з дисципліни "Виробництво ЕА" [Електронний ресурс] ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут, Кафедра побутової електронної апаратури / Відкритий міжнародний університет розвитку людини „Україна”. Інженерно-технологічний інститут, Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 18 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рівень розвитку засобів електронно обчислювальної техніки значною мірою визначає стан комплексної механізації та автоматизації виробничих процесів, розвиток енергетичних систем, технічний прогрес в різних галузях народного господарства України.



Кл.слова:
ЕОМ -- автоматизація -- енергетика

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Фізика   
15.

Бондаренко, О. М.
Опорний конспект лекцій з дисципліни "Фізико-технічні основи конструювання електронних апаратів" [Електронний ресурс] / О. М. Бондаренко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 13 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Конструктивно поділяють на: – деталі – креслити згідно норм ЕСКД з усіма технічними вимогами; – збірки – більше 1 деталі, згідно норм ЕСКД для збірок. Послаблено технічні вимоги, та обов‘язково докладно показано як зібрати вузол. Експлуатаційно є: – пристрій – виконує конкретну задачу, функцію (має паспорт або ІЕ); – комплекс – виконує декілька задач задля отримання кінцевого продукту. Містить декілька пристроїв (може не мати паспорт, а лише ТО). ЕА обов‘язково містить електронну плату, основу для кріплення і захисну кришку.



Кл.слова:
обладнання -- фізика -- техніка

   Тип видання:   методичний посібник   
16.


Опорний конспект лекцій з дисципліни "Механіка" [Електронний ресурс] / Л. М. Павлюк ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". Інженерно-технологічний інститут. Кафедра побутової електронної апаратури. - К. : [б. в.], 2011. - 25 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
техніка -- механізми

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Палагін, В. В.
Основи телебачення [Електронний ресурс] : посібник для студентів напряму підготовки 6.050901 "Радіотехніка" / В. В. Палагін, А. В. Гончаров. - Черкаси : ЧДТУ, 2010. - 144 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.53 Мб


Видання містить теоретичний матеріал, в якому висвітлюються питання основ фізичних принципів телебачення, фотометрії, технічних засобів телебачення. Подано також лабораторний практикум з дисципліни “Основи телебачення”, який дає змогу студентам закріпити теоретичний матеріал та проводити аналіз принципів побудови телевізійної апаратури. Для студентів напряму підготовки 6.050901 "Радіотехніка" усіх форм навчання.



Кл.слова:
телевізійна система -- зображення -- відеосигнал

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Трембовецька, Р. В.
Оптичні та квантові медичні прилади [Електронний ресурс] : практикум / Р. В. Трембовецька. - Черкаси : ЧДТУ, 2010

Рубрики:

Ч. 1 : Практичні заняття. - 212 с.  Текст у форматі PDF 1.85 Мб

Ч. 2 : Лабораторні роботи. - 146 с.  Текст у форматі PDF 3.27 Мб


У виданні подано теоретичні положення навчальної дисципліни «Оптичні та квантові медичні прилади». Практичні заняття спрямовані на напрацювання навичок розрахунку елементів оптичних систем. Лабораторний комплекс модулів «Геометрична оптика» і «Фізична оптика» спрямований на проведення натурних (імітаційних) дослідів і набуття студентами практичних навичок роботи з лабораторним устаткуванням, обчислювальною технікою, вимірювальною апаратурою, методикою експериментальних досліджень та обробки результатів. Для студентів напряму підготовки 6.051003 «Приладобудування» спеціальності «Медичні прилади та системи» усіх форм навчання.



Кл.слова:
медицина -- діагностика -- медична апаратура

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Герасін, О. І.
Автоматизація оброблення технічної інформації [Електронний ресурс] : курс лекцій / О. І. Герасін ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : Університет “Україна”, 2010. - 46 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На сучасному етапі розвитку техніки зв’язку набули великого значення інформаційні технології, які ґрунтуються на теоретичних засадах методів визначення кількісної міри інформації, способах її представлення, перетворення і подальшої передачі. Інформаційні технології сьогодні вже мають конкретні форми і технічне втілення. Сучасна електронна техніка у значній мірі спирається на головні принципи і засоби інформаційних технологій. Засвоїти нові методи і способи використання інформаційних технологій можливо тільки засвоївши основи теорії інформації і її прикладних прояв. Курс '' Автоматизація обробки технічної інформації '' - відноситься до дисциплін циклу професійної і практичної підготовки студентів з спеціальністю підготовки фахівців з електронної апаратури, покликаний прищепити студентам правильні навички користування комп'ютером і типовим програмним забезпеченням. Серед великої кількості існуючих сьогодні програмних продуктів особлива увага в курсі звернена на такі, які повинен знати кожний. Мета вивчення дисципліни - надати студентам знання у галузі методів та засобів оброблення , технічної інформації, що використовуються під час проектування електронних засобів або технологічних процесів виробництва електронних засобів різного призначення, отримати вміння розробляти алгоритми рішення задач оброблення інформації в електронних засобах і технологічних процесах на різних етапах, опанувати програмними та апаратними засобами оброблення технічної інформації, що надають можливість автоматизувати її оброблення



Кл.слова:
обладнання -- інформація -- автоматизація

   Тип видання:   довідник   
20.

Турута, Е. Ф.
5000 современных микросхем УНЧ и их аналоги [Електронний ресурс] : справочник / Е. Ф. Турута. - СПб. : Наука и техника, 2008. - 560 с.. - (Электронные компоненты)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Лучший в Европе справочник по УНЧ по традиции издательства одновременно вышел в России и Германии. В нем обобщены и систематизированы сведения о большинстве ИМС УНЧ — усилителях мощности низкой частоты в интегральном исполнении, выпускаемых ведущими мировыми производителями: ECG-Philips, Matsushita (Panasonic), National Semiconductors, NTE, Philips, RCA, Sanyo, Siemens, SGS-Thomson, Telefunken, Toshiba и др. При работе следует сначала обращаться к таблице «Алфавитная сводная таблица параметров УНЧ», где приведены наиболее важные характеристики микросхем. В других разделах представлены: типы корпуса, цоколевка, внешний вид, аналоги, производители, функциональное назначение. Далее представлены схемы включения УНЧ: микросхемы, имеющие одинаковую электрическую схему включения, сведены в единые блоки для оптимизации объема справочника. Справочник предназначен для широкого круга радиолюбителей, а также для мастеров по ремонту радиоэлектронной аппаратуры.



Кл.слова:
радіоелектроніка -- радіосхема -- апаратура
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського