Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (138)Автореферати дисертацій (86)Реферативна база даних (725)Книжкові видання та компакт-диски (235)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>K=МУЗЕЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   енциклопедія   
1.


Енциклопедія Трипільської цивілізації [Електронний ресурс] : в 2 т. / голов. ред. Л. М. Новохатько. - К. : Книжкова палата України, 2004

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 703 с.

Т. 2. - 655 с.


Шість тисяч років то-му на землі, яку сьогодні називають Україною, стояли величезні поселення - міста. Люди, яких ми називаємо трипільцями, заклали підвалини цивілізації на нашій землі. Вони одними з перших почали тут вирощувати хліб і плавити метал, збудували тисячі селищ і десятки міст. Вони прагнули вічного життя, молячись і приносячи пожертви вищим силам, створили дивовижні магічні орнаменти, які зачаровують нас і сьогодні. Ця давня історія, цей Трипільський Світ відкриті нам завдяки праці кількох поколінь вчених, які називають себе археологами, дослідниками давнини. Результати їх праці втілені в багатьох книжках, експозиціях музеїв. Нині археологічний музей відкрито і в селі Трипілля під Києвом, там, де майже сто років тому проводив свої розкопки В.Хвойка. Трипільська цивілізація – блискуча археологічна культура, що існувала на території Правобережної України і Молдови протягом декількох тисячоліть. На значній території теперішньої України трипільці створили державу Аратта. Найдавніші поселення першого етапу держави Аратта з’явилися близько 5400 р. до н.е.. Натепер археологами знайдено вже більше 200 поселень ранньої Трипільської цивілізації.



Кл.слова:
стародавня цивілізація

   Тип видання:   фотоальбом   
2.


Національний музей історії України [Електронний ресурс] : фотоальбом / уклад.: Н. Ковтанюк, О. Федотова. - К. : Емма, 2001. - 220 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Національний музей історії України є скарбницею найцінніших національних історико-культурних та мистецьких реліквій народу, провідним культурно-освітнім, науково-дослідним та науково-методичним центром для музеїв історичного та краєзнавчого профілю. Його мета - допомогти сучасній людині заглянути в минуле і краще оцінити себе в сучасному світі.



Кл.слова:
музей -- витвір мистецтва -- реліквія

   Тип видання:   методичний посібник   
3.

Тищенко, О. Р.
Історія декоративно-прикладного мистецтва України (XІІІ-XVIII ст.) [Електронний ресурс] : навч. посібник / О. Р. Тищенко. - К. : Либідь, 1992. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник для студентів вузів мистецтв та культури. В книзі розкриваються основні тенденції розвитку декоративно-прикладного мистецтва. Детально проаналізовано численні твори мистецтва з музеїв і приватних зібрань.



Кл.слова:
твір -- музей -- зібрання

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.
 



Основи музеєзнавства, маркетингу та рекламно-інформаційної діяльності музеїв [Електронний ресурс] / П. Горішевський [та ін.]. - Івано-Франківськ : Плай, 2005. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розкриваються роль і значення музеїв у розвитку туристичної індустрії, їх класифікація, комплектування, особливості експозиційної діяльності, використання основних принципів і методів маркетингу та рекламно-інформаційної діяльності, екскурсійного обслуговування в їх роботі. Посібник надає практичні рекомендації щодо запровадження нових видів послуг та збільшення кількості відвідувачів установ культури. Для студентів гуманітарних спеціальностей, працівників музеїв, закладів культури.



Кл.слова:
туризм -- музей -- туристична індустрія

   Тип видання:   навчальний посібник   
5.

Лук'яненко, О. В.
Перехрестя стилів та епох: культура, побут та стиль життя населення країн Європи та Америки кінця ХІХ - початку ХХ століть [Електронний ресурс] : матеріали до лекційних та практичних занять / О. В. Лук'яненко. - Полтава : Друкарська майстерня, 2009. - 107 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.69 Мб


У матеріалах подано короткий аналіз основних тенденцій розвитку культури Франції, Італії, Німеччини та США у так звану добу «висхідного розвитку капіталізму». На основі багатого ілюстративного матеріалу, ав-тором робиться спроба передати дух епохи, показати основні фактори, що впливали на формування образу країн як у суспільній свідомості їхніх громадян, так і на міжнародній арені. Брошура буде корисна студентам, викладачам вищих навчальних закладів під час вивчення курсів культуро-логії, історії зарубіжної культури,нової історії країн Європи та Америки, а також працівникам музеїв, культурологам, учителям середніх шкіл тощо.



Кл.слова:
творчість -- культура -- розвиток

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Чмир, М.
Галицька армія, 1918-1920 [Електронний ресурс] / М. Чмир, Є. Пінак, С. Музичук. - Рівне : [б. в.], 2008. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книгу присвячено одному з найбільш боєздатних українських військових формувань першої половини ХХ ст. - збройним силам Західноукраїнської Народної Республіки. Автори висвітлюють бойовий шлях Галицької Армії, її організацію, окремі роди військ та службу. Особливу увагу приділено формі одягу та знакам розрізнення військовиків. Вперше на основі широкого кола джерел докладно розглянуто історію створення й розвитку однострою та знаків розрізнення Галицької Армії в контексті її участі у Визвольних змаганнях. Видання проілюстровано великою кількістю фотографій, частина з яких досі не публікувалася, кольоровими ілюстраціями, унікальними архівними документами. Книга розрахована на фахівців-істориків, працівників музеїв, театру та кіно, членів військово-історичних клубів, колекціонерів та всіх, хто цікавиться історією, уніформою та ознаками розрізнення збройних сил українських державних утворень 1917-1920 рр.



Кл.слова:
армія -- ЗУНР -- перша світова війна

   Тип видання:   довідник   
7.


Рух опору в Україні: 1960-1990 [Електронний ресурс] : енциклопедичний довідник / голов. ред. О. Зінкевич. - К. : Смолоскип, 2010. - 804 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Енциклопедичний довідник "Рух опору в Україні: 1960-1990" присвячений подіям, які почали розгортатися в Україні на початку 1960-х рр. і завершилися здобуттям незалежності 1991 р. Видання охоплює проблематику національних і людських прав. У ньому окреслено феномен шістдесятництва, вітчизняного самвидаву, зародження дисидентського (правозахисного) руху. Довідник містить не лише біографічні дані окремих діячів та інформацію про їхні твори, неформальну пресу і правозахисні різномовні видання, а й детальну бібліографію творчості учасників руху опору, політв'язнів і репресованих, спогадів і статей, відгуків іноземної преси. Тут подано інформацію про діяльність підпільних груп в Україні, а також організацій і комітетів на захист українських політв'язнів у західних країнах. Окрему увагу приділено репресіям радянської влади. Низка статей стосується діяльності української діаспори, а також тих різнонаціональних діячів, які виступали на захист представників українського правозахисного руху, співпрацювали з ними й передавали український самвидав на Захід. Видання є спільною працею колективу авторів, які були причетні до правозахисного руху в Україні та займалися його вивченням, досліджуючи архівні матеріали, які зберігаються в Музеї-архіві і документаційному центрі українського самвидаву при видавництві "Смолоскип" у Києві.



Кл.слова:
дисидентський рух -- радянська влада -- підпільна група -- правозахисний рух

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Дубровський, В.
Музеї на Україні [Електронний ресурс] / В. Дубровський. - Х. : Державне видавництво України, 1929. - 59 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
пам'ятка природи -- пам'ятка культури

   Тип видання:   альбом   
9.


Альбом старого Львова [Електронний ресурс]. - Петроград : Сириус, 1917. - 107 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є збіркою зображень головних історичних пам’яток Львова. Альбом містить знімки найбільших святинь міста, таких як Католицький собор, Вірменський собор, церква Домініканців тощо. Серед ілюстрацій є зображення вулиць Львова XVIII ст. Також в альбомі є репродукції музейних експонатів (портрет короля Станіслава-Августа), знімки деталей інтер’єру, які показані в Міському музеї, елементів львівської архітектури (різноманітні барельєфи). Альбом дає чудову можливість відчути дух старого міста, уявити, чим жив Львів декілька століть тому.



Кл.слова:
львівська архітектура -- старе місто

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Биківський, Л.
Бібліотечна справа в Чехословаччині [Електронний ресурс] / Л. Биківський. - К. : Друк. Півд.-Зах. зал. ім. Леніна, 1925. - 12 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця присвячена ознайомленню із закордонним бібліотекарським життям, а саме з досвідом Чехословаччини. В даному матеріалі в конспективній формі змальовується організаційний бік чеської бібліотечної справи, а саме такі питання, як бібліотечне законодавство, освіта, організації, з'їзди, музеї, статистика. Наприкінці міститься огляд сучасної чеської бібліотечної літератури та дві тематичні таблиці.



Кл.слова:
бібліотечне законодавство

   Тип видання:   життєпис   
11.

Герро
Мария Башкирцева [Електронний ресурс] : крит.-библиогр. очерк / Герро. - М. : Тип. А. Победимой, 1905. - 41 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей критико-біографічний нарис автор присвятив пам'яті двадцятиріччя від дня смерті Марії Башкирцевої (1860–1884 рр.) – української художниці і письменниці, автору понад 150 картин, 200 малюнків, ескізів та акварелей, 109 зошитів "Щоденника" та листів. ЇЇ живописні твори зберігаються в Луврі та в Люксембурзькому музеї, а щоденник та листи видавалися у Франції та Росії. У свої неповні 24 роки вона своєю творчістю проявила себе, як пише автор, "виключно феноменальною особистістю", а її "Щоденник", перекладений кількома мовами, має історико-культурну цінність.



Кл.слова:
живопис -- література

   Тип видання:   наукове видання   
12.
 


Гиляров, С.
Новознайдений твір Кранаха в музеї мистецтва Всеукраїнської академії наук [Електронний ресурс] / С. Гиляров. - К. : Вид. Музею [мистецтва ВУАН], 1919. - 22 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена появі нового експонату у Музеї Мистецтв ВУАН — диптиха “Адам і Єва” Лукаса Кранаха Старшого. Описуються особливості, при яких була знайдена картина, її стан до реставрації, детально розповідається про етапи її реставрування. У другій половині публікації автор уточнює, що на його думку, картина належить саме Лукасу Кранаху Старшому (засновнику живописної династії Кранахів), приводить його біографію.



Кл.слова:
живопис -- мистецтво

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Линниченко, И. А.
Исторический путь и Музей г. Киева [Електронний ресурс] / И. А. Линниченко. - О. : Тип. ”Техник”, 1912. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги, професор університету св. Володимира, начальник Київської Фундуклеєвської жіночої гімназії, у цьому виданні переймається проблемами створення муніципальних музеїв у містах, а саме серії пам'ятників під назвою “Історичний шлях”. Линниченко розглядає, які українські історичні діячі заслуговують на встановлення їм пам'ятника, а які ні (і чому), суперечки, що виникли з приводу найбільш неоднозначних історичних постатей. Аналізується розміщення цих пам'ятників у місті, через конкретні історичні факти пояснюється необхідність встановлення певного монумента у певному місці.



Кл.слова:
пам'ятник -- історична особистість

   Тип видання:   життєпис   
14.
 


Гончар, Олесь.
Листи [Електронний ресурс] / О. Гончар ; Бібліотека Шевченківського комитету. - К. : Український письменник, 2008. - 457 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перше видання епістолярної спадщини класика української літератури, державного діяча, лауреата Шевченківської премії — Олеся Гончара. До книги увійшли листи, які зберігаються в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтв України, в рукописних відділах Інституту літератури та НАНУ, в архівах Волинської, Дніпропетровської, Львівської областей, в Російському державному архіві літератури і мистецтв, у Слов’янській бібліотеці Чеської Республіки, а також у приватних архівах широкого кола людей, з якими ще змолоду листувався письменник. Публікація охоплює довоєнний і повоєнний час, роки хрущовської відлиги, застою, боротьби з тоталітарною системою, а також духовного відродження. В книзі подається частина офіційного листування О. Гончара як керівника СПУ з 1959-го по 1970 рік та депутата Верховної Ради СРСР і УРСР. Як і в щоденникових записах, так і в листах відкриваються нові сторінки біографії і творчого життя письменника, його громадської, державної діяльності, широких зв’язків із читачами в Україні та за її межами.



Кл.слова:
епістолярії -- українська література

   Тип видання:   бібліографія   
15.


Видання Миколи Гоголя в Україні (1831-1923) [Електронний ресурс] : наук.-допом. покажч. / Міністерство культури і туризму України, Національна парламентська бібліотека України ; уклад. І. О. Негрейчук ; ред. В. О. Кононенко. - К. : [б. в.], 2009. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний посібник подає відомості про видання М. Гоголя 1831-1923 років російською та українською мовами, котрі знаходяться у фондах провідних бібліотек та ряду музеїв України. Видання розраховане на науковців, літературознавців, істориків, книгознавців, аспірантів, студентів, працівників бібліотек, інформацій- них служб, видавництв. Воно стане у пригоді всім, хто цікавиться істо- рією України та її культурою, хто прагне глибше ознайомитися з твор- чою спадщиною видатного земляка.



Кл.слова:
українська література -- літературознавство -- каталог -- книгознавство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Гудченко, Зоя Степанівна.
Музеї народної архітектури України [Електронний ресурс] / З. С. Гудченко. - К. : Будівельник, 1981. - 120 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі детально розглядаються музеї Києва, Львова, Переяслав-Хмельницького, Ужгорода і локальні музеї у сільській місцевості Закарпаття. Охарактеризовані особливості народного зодчества різних історико-етнографічних територій Української РСР. Висвітлюються специфіка музеїв просто неба, структура організації, особливості сприйняття пам'ятників у природному оточенні тощо. Розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
музеєзнавство -- музей -- фольклор

   Тип видання:   монографія   
17.

Гречко, Д. С.
Населення скіфського часу на Сіверському Дінці [Електронний ресурс] / Д. С. Гречко ; Національна академія наук України, Інститут археології. - К. : [б. в.], 2010. - 286 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Робота присвячена характеристиці археологічних пам’яток сіверськодонецького Лісостепу скіфської доби. Здійснено історіографічний огляд основних проблем вивчення регіону, виділено п’ять періодів еволюції матеріальної культури та три основні періоди в етнокультурній історії місцевого племені. Отримана повна і системна характеристика сіверсько-донецького населення скіфської доби. Для істориків, археологів, працівників музеїв, викладачів вищих навчальних закладів, краєзнавців, всіх, хто цікавиться стародавньою історією Причорномор’я.



Кл.слова:
скіфська доба -- історія Причорномор'я -- історична пам'ятка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Наука   
18.

Дмитрієнко, М. Ф.
Рід Патонів: історико-генеалогічне дослідження [Електронний ресурс] : документи / М. Ф. Дмитрієнко, В. В. Томазов. - К. : Інститут історії України, 2013. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На ґрунтовній джерельній базі відтворюється історія славетного роду Патонів, що відіграв визначну роль в історії, науці та культурі України і Росії. Значна частина комплексу документів, опублікованих у виданні, вводиться до наукового обігу вперше. Книга розрахована як на фахівців з генеалогії, біографістики, істориків науки, працівників музеїв, архівів та бібліотек, так і на широке коло шанувальників історії й генеалогії



Кл.слова:
генеалогія -- наукова династія -- біографістика

   Тип видання:   монографія   
19.


Розвиток банківської справи на Сумщині (середина ХІХ - початок ХХ ст.) [Електронний ресурс] : монографія / Українська академія банківської справи Національного банку України ; за заг. ред. С. В. Тихенка. - Суми : [б. в.], 2013. - 166 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До монографії увійшли матеріали з розвитку банківської справи на Сумщині в середині XIX – на початку XX століття. До уваги читача подано системний аналіз архівних документів, матеріалів краєзнавчих музеїв, бібліотек, документів та фотографій з приватних колекцій. Зроблена спроба комплексно висвітлити всі види діяльності кредитно-фінансових установ, що працювали на Сумщині. Окрім суто фінансових та економічних питань, у монографії відображені історичні постаті того часу, соціальні та побутові особливості діяльності банківських службовців, архітектурні особливості банківських установ та інше. Видання розраховане на фінансистів, науковців, краєзнавців, викладачів, студентів, а також на широкий загал читацької аудиторії.



Кл.слова:
комерційні установи -- іпотека -- кредитування -- ощадні каси -- Сумщина

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Гайдамацький рух на Україні в XVIII ст. [Електронний ресурс] : збірник документів / упор. І. Л. Бутич [та ін.]. - Київ : Наукова думка, 1970. - 656 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику вміщені документи (універсали, звернення, укази, повідомлення, рапорти тощо) за 1717—1775 рр., в яких висвітлюється гайдамацький рух на території України в усіх його формах і проявах. Значна кількість матеріалів стосується повстання 1768 р. Документи збірника розкривають характер і соціальну природу гайдамацького руху як одного з етапів антифеодальної боротьби, показують зв’язок цього руху з антифеодальними виступами в Польщі, Росії, Білорусії, Молдавії. Збірник розрахований на науковців, викладачів вузів ! шкіл, працівників музеїв та на широке коло читачів.



Кл.слова:
гайдамаччина -- повстанський рух -- антифеодальні виступи
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського