Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (78)Тематичний інтернет-навігатор (13)Автореферати дисертацій (108)Реферативна база даних (1144)Книжкові видання та компакт-диски (2079)Журнали та продовжувані видання (48)
Пошуковий запит: (<.>K=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>K=ГРИГОРОВИЧ$<.>+<.>K=ТРОЙНИЦЬК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   життєпис   
1.
 


O’Brien, John Maxwell.
Alexander the Great [Electronic resource] : the invisible enemy / J. W. O’Brien. - London ; New York : Routledge, 1994. - 360 p
Переклад назви: Олександр Македонський: невидимий ворог

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Despite Alexander the Great's unprecedented accomplishments, during the last seven years of his life, this indomitable warrior became increasingly unpredictable, sporadically violent, megalomaniacal, and suspicious of friends as well as enemies. What could have caused such a lamentable transformation?



Кл.слова:
полководец -- життя -- історія

   Тип видання:   життєпис   
2.

Єнзен, Альфред.
Тарас Шевченко: життя українського поета [Електронний ресурс] / Альфред Єнзен. - Перемишль : Накладом Народного Базару, 1921. - 106 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі висвітлено життя українського поета Тараса Григоровича Шевченко.



Кл.слова:
історія літератури -- українська література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.


Акти Волинського воєводства кінця XV–XVI ст. [Електронний ресурс] / відп. ред. Геннадій Боряк ; Національна академія наук України. - Київ : [б. в.], 2014. - 154 с.

Рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі досліджується комплекс документів «Акти Волинського воєводства» із зібрання Пергаментних документів Архіву головного актів давніх у Варшаві, матеріали якого хронологічно охоплюють період із 1492 по 1565 рр. До збірника увійшло 29 документів, 16 з яких публікувалися у різних виданнях XIX ст. Це — документи великих князів литовських Олександра Ягеллончика, Сигізмунда І Старого, Сигізмунда ІІ Августа, якими вони жалували волинський нобілітет землями та маєтностями. На їх основі проаналізовано специфіку економічного розвитку Волині наприкінці XV — у першій половині XVI ст.; вивчено особливості здійснення операцій із нерухомістю; виявлено протекціоністські заходи влади щодо підтримки цивілізаційного освоєння регіону, розбудови галузевого господарства, конституювання соціальних груп і т. ін. Документи збірника проливають світло на формування маєткових комплексів волинських шляхетських та князівських родів. Також проаналізовано господарську політику королеви Бони на Волині за період її правління. У збірнику репрезентована цінна інформація про інститути центрального й місцевого управління у ВКЛ та Волинському воєводствізокрема. Для істориків, мовознавців, викладачів та всіх, хто цікавиться історією України та Центрально-Східної Європи.



Кл.слова:
документознавство -- пам'яткознавство -- цивільні акти -- Велике Князівство Литовське

   Тип видання:   художня література   
4.

Андрухович, Юрій.
Бу-Ба-Бу. Т.в.о. /.../ ри [Електронний ресурс] / Юрій Андрухович, Олександр Ірванець, Віктор Неборак ; Бібліотекака Міжнародної школи україністики. - Л. : Каменяр, 1995. - 255 с.. - (Серія "Кінець тисячоліття")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перша спроба зібрати під однією обкладинкою тексти трьох надзвичайно різних сучасних літераторів, які, колись, чомусь вирішили об’єднатися в групу Бу-Ба-Бу, — Юрія Андруховича, Олександра Ірванця та Віктора Небо­рака. Присвячується так званому 100-річчю Бу-Ба-Бу.



Кл.слова:
сучасна література -- українська література -- поезія

   Тип видання:   зб. статей   
5.
 



Антологія публікацій у газеті «Post-Поступ» (1991-1994) [Електронний ресурс]. - О. : Автограф, 2005. - 626 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кілька останніх років до трагічної загибелі у квітні 2003-го Олександр Кривенко працював над укладенням «Антології Пост-Поступу». Газету «Пост-Поступ», що її Кривенко з групою однодумців редагував і видавав у 1991–1995 роках у Львові, Сашко вважав найважливішим у своєму житті проектом. Можливо тому він із впертістю фанатика працював над укладенням «Антології» майже самотужки у вільний від основних занять час — вибирав найкращі тексти, складав список авторів, розшифровував псевдоніми тощо. Основну роботу над книгою Кривенко завершив приблизно за рік до трагічної аварії, але не зумів знайти грошей на її видання. Своєю смертю Сашко змусив нас — друзів і послідовників — підключитися до завершення і увіковічнення цього найамбітнішого, мабуть, Кривенкового проекту. Шкода тільки, що останнього…



Кл.слова:
сучасна література -- українська література

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Антонович, Д.
Олександр Мурашко (1875 - 1919) [Електронний ресурс] / Д. Антонович. - Прага : Українська молодь, 1925. - 14 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга містить репродукції і біографічні відомості про одного з найсильніших артистів-малярів, основоположника й професора Київської Академії Мистецтва, першорядного майстра европейської слави - Олександра Олександровича Мурашка. Описується втрата видатного майстра рисунку і фарби, найбільш необхідного для подальшого мистецького розвитку української творчості.



Кл.слова:
культурна спадщина -- малярство -- образотворче мистецтво

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Барвінський, О. Г.
Історія української літератури [Електронний ресурс] / О. Г. Барвінський. - Л. : Наук. Тов-во ім. Т. Шевченко, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 1920. - 822 с.


Барвінський Олександр Григорович (Псевдоніми: Австрієць, Олег Подолянин; *6 червня 1847, село Шляхтинці, нині Тернопільського району Тернопільської області — † 25 грудня 1926, м. Львів) — український історик, педагог, громадсько-політичний діяч.



Кл.слова:
фольклор -- літературознавство -- компаративістика

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Боргардт, Олександр.
Аналітична історія України (від початку її існування) [Електронний ресурс] / О. Боргардт. - [Б. м. : б. в.], 2008. - 684 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі освітлено період історії України від її перших відомих нам початків, і далі до 1991 року. Книга Олександра Боргарда відзначається культурною гостротою суджень і науковим підходом до аналізованих історичниї подій. Чітка логіка викладу і аналізу матеріалу – основа цієї ґрунтовної розвідки, яка у певному сенсі є безпрецедентним явищем у огромі сучасної історіографічної літератури. Небайдужість і глибокий патріотизм – це ті дві риси, які безпомильно маркують творчість дослідника і привертають увагу до його книг людей часом діаметрально протилежних політичних та естетичних поглядів. «Аналітична історія» має стати настільною книгою кожного свідомого і небайдужого інтелігента в сучасній Україні. Зазначимо, що центр ваги цієї історико–публіцистичної праці лежить не стільки в тому аби відтворити минуле, а головне, щоб його проаналізувати. Щоби принаймі не наступати на ті ж самі граблі. Щодо цього, процитуємо радше самого автора: «Нас тут цікавлять саме історичні події, як наслідок певних причин. Будуть цікавити рушійні сили подій, та те, що могло би бути якби змінилися певні причини. Тобто нас цікавитимуть не так самі історичні події як такі, а радше те, звідки вони виникають, та до чого та в який спосіб призводять. Оце ми й будемо вважати якоюсь мірою, не більше – аналітичною історією». Відповідно стиль викладу обраний не стільки академічний, скільки публіцистичний, що має максимально поширити коло можливих читачів. Це, деякою мірою, не можна вважати новацією бо є продовженням досвіду П. Штепи, М. Мироненка, Є. Гуцала та багатьох інших.



Кл.слова:
історія України -- аналітична історія -- філософія історії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Боргардт, Олександр.
Аналітична історія України [Електронний ресурс] / Олександр Боргардт. - [Б. м.] : [б. в.], 2001. - [820] с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі освітлено період історії України від її перших відомих нам початків, і далі до 1991 року. Книга Олександра Боргарда відзначається культурною гостротою суджень і науковим підходом до аналізованих історичниї подій. Чітка логіка викладу і аналізу матеріалу – основа цієї ґрунтовної розвідки, яка у певному сенсі є безпрецедентним явищем у огромі сучасної історіографічної літератури. Небайдужість і глибокий патріотизм – це ті дві риси, які безпомильно маркують творчість дослідника і привертають увагу до його книг людей часом діаметрально протилежних політичних та естетичних поглядів. «Аналітична історія» має стати настільною книгою кожного свідомого і небайдужого інтелігента в сучасній Україні. Зазначимо, що центр ваги цієї історико-публіцистичної праці лежить не стільки в тому аби відтворити минуле, а головне, щоб його проаналізувати. Щоби принаймі не наступати на ті ж самі граблі. Щодо цього, процитуємо радше самого автора: «Нас тут цікавлять саме історичні події, як наслідок певних причин. Будуть цікавити рушійні сили подій, та те, що могло би бути якби змінилися певні причини. Тобто нас цікавитимуть не так самі сторичні події як такі, а радше те, звідки вони виникають, та до чого та в який спосіб призводять. Оце ми й будемо вважати якоюсь мірою, не більше – аналітичною історією». Відповідно стиль викладу обраний не стільки академічний, скільки публіцистичний, що має максимально поширити коло можливих читачів. Це, деякою мірою, не можна вважати новацією бо є продовженням досвіду П.Штепи, М.Мироненка, Є. Гуцала та багатьох інших.



Кл.слова:
історія України -- джерелознавство -- українська культура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 


Боргардт, Олександр.
Дві культури [Електронний ресурс] / Олександр Боргардт. - [Б. м.] : [б. в.], 2012. - [395] с.

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга Олександра Боргардта 'Дві культури' є спробою (можливо, й першою) зіставити та порівняти дві культури: 'вєлікую русскую' та 'провінційну і занедбану' українську. Хоч остаточне порівняння і не завжди виходить на користь 'вєлікой', так би мовити, за визначенням. О. Боргардт не притягав до розгляду матеріалу ні марксизму, ні навіть фрейдизму та структуралізму, обмежуючись незаперечними фактами, як і тим, що можна з них отримати шляхом логічного аналізу. В гострій публіцистичній манері, притаманній саме О. Боргардту, все зветься власними іменами, без звичних для кінця XX ст. евфемізмів, коли звичайний геноцид перехрещується на якусь 'етнічну чистку'. Сподіваємось, що ця книга не залишить байдужим жодного читача в Україні, і не тільки.



Кл.слова:
імперський шовінізм -- національна культура -- менталітет

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Верхратский, І.
Про говор галицьких лемків [Електронний ресурс] / І. Верхратский. - Л. : Печатня Наукового товариства імени Шевченка, 1902. - 491 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Засновник українського природознавства, автор перших підручників та творець термінології з різних природничих наук, український філолог Іван Верхратський був дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка у Львові і першим головою його математично-природничо-лікарської секції. Верхратський відомий своїми дослідженнями флори і фауни Східної Галичини. Окрім цього, Іван Григорович був автором наукових праць з української діалектології та лексикології: "Знадоби до словаря южноруского"; "Знадоби до пізнання угорсько-руских говорів". Мові лемків північних схилів Карпат присвятив монографію «Про говір галицьких лемків» (Львів, 1902), яка досі є серед найґрунтовніших праць у цій ділянці, що не втратила наукової вартості. Книга складається зі вступу «Граматика», «Взірців бесіди галицьких лемків» (оповідання і приказки з різних сіл, загадки, приповідки, пісні), «Словарця». Цінна зокрема тим, що писалася в часи, коли лемки ще компактно проживали на своїх етнічних територіях, тож автор мав змогу дослідити говірку у її природному стані. Поданий «Словарець» (обсягом майже 100 с.) є фактично лемківсько-німецьким диференційним діалектним словником.



Кл.слова:
лемки -- діалект -- говірка

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Гваньїні, Олександр.
Хроніка європейської Сарматії [Електронний ресурс] : пер. з пол. / Олександр Гваньїні. - К. : Києво-Могилянська академія, 2007. - 1006 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Хроніка європейської Сарматії" італо-польського історика XVI–XVII ст. Олександра Гваньїні (1538–1614) є надзвичайно цінною й популярною пам’яткою європейської історіографії, яка активно поширювалася і використовувалася в Україні в XVI–XVIII ст. Ця книга неодноразово видавалася різними європейськими мовами, а її найновіше видання (у польському перекладі) побачило світ у Кракові 1611 р. «Хроніка» Гваньїні складається з 10 книг-частин, кожна з яких присвячена конкретній державі або регіону, висвітлює їх військово-політичну та релігійно-культурну історію. Найбільшу увагу приділено Центральній та Східній Європі (Україна, Білорусь, Росія, Польща, Литва, Молдова та ін.), дещо меншу – Західній Європі (Австрія та Німеччина, Швейцарія, Скандинавія тощо), а також Близькому Сходу. І не випадково саме за цією «Хронікою» вчився Богдан Хмельницький, не випадково вона справила такий потужний вплив на українське, російське, білоруське літописання. «Хроніка» Гваньїні написана легко, читається і нині з величезним інтересом та містить багато ілюстрацій. Видання окремою книгою у перекладі українською мовою «Хроніки» Гваньїні – цінного історичного джерела, літературної та історіографічної пам’ятки без сумніву стане вагомою подією у науковому та культурному житті сучасної України. Це видання розраховане не тільки на науковців, а й на викладачів вищої та середньої школи, широке коло любителів історії.



Кл.слова:
європейська історіографія

   Тип видання:   художня література   
13.

Голубенко, П.
ВАПЛІТЕ [Електронний ресурс] / П. Голубенко. - Берхтесгаден : Орлик, 1948. - 92 с.

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вільна Академія Пролетарської Літератури (ВАПЛІТЕ) — літературне об'єднання в Україні. Виникла у Харкові, існувала з січня 1925 до 28 січня 1928. Організація стояла на засадах творення нової української літератури шляхом засвоєння найкращих здобутків західно-європейської культури. Фактичним лідером ВАПЛІТЕ був Микола Хвильовий. Приймаючи офіційні вимоги комуністичної партії, в питаннях літературної політики ВАПЛІТЕ займало незалежну позицію і стояло на засадах творення нової української літератури кваліфікованими митцями, що ставили перед собою вимогу вдосконалення, засвоєння найкращих здобутків західноєвропейської культури. Лідером організації був Микола Хвильовий, який висунув гасло «Геть від Москви!». Президентами — Михайло Яловий (пізніше Микола Куліш), секретарем — Аркадій Любченко. До складу організації входили: Микола Хвильовий, Михайло Яловий, Аркадій Любченко, Олесь Досвітній, Микола Куліш, Майк Йогансен, Григорій Епік, Павло Тичина, Іван Сенченко, Олекса Слісаренко, Петро Панч, Микола Бажан, Юрій Яновський, Юрій Смолич, Іван Дніпровський, Олександр Копиленко, Петро Шатун та інші. В 1927 ВАПЛІТЕ видавала журнал «ВАПЛІТЕ», у якому серед інших друкувались: Никифор Щербина та ін. Погляди М. Хвильового зумовили критику ВАПЛІТЕ з боку партійних і державних діячів УРСР. Особливо гострих нападок зазнав твір М. Хвильового «Вальдшнепи». 28 січня 1928 р. було конфісковано вже надруковане 6-те число літературно-художнього двомісячника «ВАПЛІТЕ» «через уміщення другого уривка з «Вальдшнепів» Хвильового, ВАПЛІТЕ змушена була «самоліквідуватися» [1]. Члени ВАПЛІТЕ продовжували літературну діяльність в альманасі «Літературний ярмарок» (1928-29) і організації «Пролітфронт». Члени ВАПЛІТЕ — одні з перших жертв репресій сталінського режиму.



Кл.слова:
мистецьке угруповання -- літературознавство -- українська література

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
14.

Григорович, В.
Очерк путешествия по европейской Турции (с картой окрестностей орхидского и переспанского озер) [Електронний ресурс] / В. Григорович. - 2-е изд.. - М. : Типографія М.Н. Лаврова, 1877. - 184 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
географія -- картографія

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.

Григорович, Л. А.
Педагогика и психология [Електронний ресурс] : учебное пособие / Л. А. Григорович, Т. Д. Марцинковская. - М. : Гардарики, 2003. - 480 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Отражается современное состояние педагогики и психологии, в частности подходы и концепции, наиболее расространенные как в отечественной, так и в зарубежной науке. Структура и содержание учебного пособия соответствуют государственному образовательному стандарту высшего профессионального образования второго поколения по дисциплине «Педагогика и психология». Книгу дополняют практические задания и глоссарий. Высокая культура и одновременно простота изложения материала помогают оптимальному его усвоению. Для студентов высших учебных заведений, педагогов и психологов.



Кл.слова:
виховання -- освіта

   Тип видання:   життєпис   
16.

Григорович, Н.
Канцлер князь Александр Андреевич Безбородко в связи с событиями его времени [Електронний ресурс] / Н. Григорович. - С.-Петербург : Типографія В.С. Балашева, 1879

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : 1747-1787. - 649 с.


БЕЗБОРОДКО Александр Андреевич (1747-1799, СПб.), светлейший князь (1797), государственный деятель, государственный канцлер (1797). С 1765 служил в канцелярии малороссийского генерал-губернатора, участник русско-турецкой. войны 1768-74 (секретарь П. А. Румянцева), в 1775-96 личный секретарь императрицы Екатерины II, докладчик по внутриполитическим делам. С 1780 член Коллегии иностранных дел, с 1786 член Совета при высочайшем дворе, один из руководителей внешней политики России. Составитель всех высочайших манифестов в 1776-92 и ок. 400 именных указов Сенату. После восшествия на престол императора Павла I сохранил свои посты и влияние. Благодаря императорским пожалованиям к концу 18 века стал одним из крупнейших земельных собственников в России (свыше 20 тыс. душ). Собрал богатейшую коллекцию картин и др. художественных ценностей. В СПб. владел дворцом (Почтамтская ул., 7, сер. 18 в., перестроен в 1783-95, арх. Д. Кваренги) и дачей (см. Кушелева-Безбородко усадьба). Похоронен в Благовещенской усыпальнице Александро-Невской лавры (надгробие - скульптура Ж. Д. Рашет, арх. Н. А. Львов). До 1918 Кондратьевский проспект именовался Безбородкинским проспектом.



Кл.слова:
Російська імперія -- дворянство -- російсько-турецька війна

   Тип видання:   словник   
17.

Дубровський, В.
Словник московсько-український [Електронний ресурс] / В. Дубровський. - К. : Рідна мова, 1918. - 548 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Віктор Григорович Дубровський (7 червня 1876, Фастів — після 1936) — український лексикограф. Псевдоніми та криптоніми — Д-ий, Баламут Юрко, Рудик Хома, Юрко, Roman. Закінчив Університет Святого Володимира в Києві (нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка). У 1920-х pоках працював редактором в Інституті української наукової мови ВУАН. У 1930 репресований (за сфабрикованою «справою СВУ») і висланий в Алмати (1932-36), де вдруге був заарештований і висланий у північні райони СРСР. Подальша доля невідома (Вікіпедія). Упорядкував: * «Українсько-російський словник» (1909, перевидання — 1914, 1917, 1918 під назвою «Словник українсько-московський», «Словник московсько-український»), * «Російсько-український технічний словник. З додатком сільськогосподарських термінів» (1925, доп. вид. 1926), * «Словник термінів з обсягу культури та технології цукрових буряків» (1920). * Автор праці «Московсько-українська фразеологія. (Практичний підручник до вивчення української мови)» (1917). Пропонований словник є доповненим перевиданням чи не найкращого дореволюційного словника «Українсько-російський словник» (1909). Словник буде корисним як мовцям так і пересічним українцям.



Кл.слова:
слово -- переклад

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Ернст, Ф.
Київські архитекти XVIII віку [Електронний ресурс] / Ф. Ернст. - К. : Видавниче товариство "Друкарь", 1918. - 23 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У першому розділі книги видатного українського мистецтвознавця розглянуто діяльність "придворних" архітекторів – представників бароко: митрополита Рафаїла Заборовського, за часів якого відбулося закладення Андріївської церкви, Іогана Готфріда Шеделя, що уславився як архітектор Лаврської дзвіниці, а також А. В. Квасова, І. Ф. Мічуріна. Другий розділ присвячено архітекторам-киянам Стефану Ковніру та Івану Григоровичу-Барському, який є автором Покровської церкви і багатьох світських будівель.



Кл.слова:
бароко -- архітектура будівель

   Тип видання:   художня література   
19.

Журба, Г.
Зорі світ заповідають... [Електронний ресурс] / Г. Журба. - Л. : Українська бібліотека, 1933. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Галина Журба ― це літературний псевдонім письменниці, справнжє прізвище якої ― Домбровська Галина Маврикіївна (по чоловікові Нивинська), народилася 29 грудня 1888 року на хуторі Олександрія, поблизу села Соболівка в заможній сім’ї. Мати належала до ополяченого українського роду Копистенських. Вона не обмежувалася домом та домашніми обов’язками, хоч народила четверо дітей, була оточена поклонниками і товариським життям. Освіту здобула домашню. Мати хотіла, щоб діти знали польську і французьку мови, вміли грати на фортепіано, хоча і не цуралися української мови.



Кл.слова:
твір

   Тип видання:   зб. статей   
20.


Звенигора [Електронний ресурс] : збірник : статті про фільм: Я. Савченка, М. Бажана, Ф. Якубовського, О. Довженка, В. Хмурого та ин.. - К. : ВУФКУ, 1928. - 48 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація є збіркою статей про фільм видатного українського режисера Олександра Довженка “Звенигора”. Авторами статей у збірці виступили Микола Бажан, Яків Савченко, Фелікс Якубовський, Василь Хмурий, власне сам Олександр Довженко та інші. В якості вступу видання містить лібрето фільму, доповнене кадрами з нього. Кожен з вищезазначених авторів рецензує фільм, аналізує роботу Довженка, використані ним прийоми, гру акторів і загалом фільм як витвір мистецтва.



Кл.слова:
кіно -- мистецтво -- режисура
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського