Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (15)Автореферати дисертацій (35)Реферативна база даних (252)Книжкові видання та компакт-диски (103)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ОСМАНСЬК$<.>+<.>K=ІМПЕРІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 182
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
1.
 


Ґудзяк, Борис.
Криза і реформа: Київська метрополія, Царгородський патріархат і генеза Берестейської унії [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Б. Ґудзяк ; Інститут історії церкви Львівської богословської академії. - Львів : [б. в.], 2000. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання пояснює й переосмислює одну з найбільш контроверсійних подій церковної історії України і Білорусії – Берестейську унію (1596), в наслідок якої більшість єпископату визнало верховенство папи римського, залишаючись вірними візантійсько-слов’янській літургійній традиції та східнохристиянському етносу. Автор аналізує процес релігійно-культурних реформ у Київській митрополії в світлі її традиційних взаємин із Великою Церквою в Царгороді саме в той час, коли Польсько-Литовська Річ Посполита і загалом Європа вирували від реформаційних рухів – протестантського й католицько-реформаторського. Він показує, яким чином внутрішні проблеми руського суспільства, укладені наслідками докорінних перетворень, які започаткував царгородський патріарх Єремія ІІ у 1688-1589 рр (до і після відвідин Москви, де він змушений був надати тамтешній Церкві ранг патріархату), спричинилися до рішення єрархії Київської митрополії вийти з-під зверхності Царгорода. У книзі описується юрисдикційний статус Руської Церкви від часів Хрещення до кінця XVI ст., дається оригінальний огляд її взаємин із грецьким православним світом під османським пануванням, аналізуються церковно-політичні та міжконфесійні відносини. Показано також, як впливали стосунки між єрархією та мирянством на процеси духовного відродження й оновлення церковного життя. Усе це – а ще проникливий погляд на звичаї ранньомодерної доби, психологічні портрети відомих діячів, характеристики проводирів Церкви, полемістів, опис місць, що мали відношення до унії, картографічний та ілюстративний матеріал, джерельні й довідникові додатки – робить Кризу і реформу цікавою книжкою як для фахівців, так і для всіх, хто хоче пізнати минуле та зрозуміти сьогоднішню релігійну ситуацію в Східній Європі.



Кл.слова:
історія церкви -- католицизм -- протестантизм

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Щеголев, С. Н.
Украинское движение, как современный этап южнорусского сепаратизма [Електронний ресурс] / С. Н. Щеголев. - К. : Т-ва И.Н.Кушнеревъ и К, 1912. - 588 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге киевского цензора С.Н. Щеголева проводится исследование "украинского" сепаратизма.



Кл.слова:
Російська імперія -- національно-визвольний Рух -- нація -- міжнародні відносини -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Штепа, П.
Московство: його походження, зміст, форми й історична тяглість [Електронний ресурс] / П. Штепа. - 4-е вид.. - Дрогобич : Відродження, 2003. - 412 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на багатому історичному матеріалі, фактах, свідченнях численних російських та закордонних авторів аналізуються передумови, витоки, закономірності виникнення, розвитку і занепаду Російської імперії. Книга розрахована як на фахівців - істориків, політологів, так і на широкого масового читача.



Кл.слова:
Російська імперія -- московський народ -- шовінізм -- імперіалізм

   Тип видання:   зб. статей   
4.

Шпорлюк, Роман.
Імперія та нації (з історичного досвіду України, Росії, Польщі та Білорусі) [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Роман Шпорлюк. - К. : Дух і літера, 2000. - 354 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історія і сучасність — це звичне словосполучення набуває незвичного значення у книзі професора Гарвардського університету Романа Шпорлюка «Імперія та нації». Читач має нагоду ознайомитися як з історією важливих суспільних явищ і подій, так і з історією їхнього осмислення у працях відомого західного дослідника — і побачити, що ці історії є частиною сучасності. Збірка статей, есе, оглядів, присвячених історії та нагальним політичним проблемам колишніх республік Радянського Союзу, представляє праці, які писалися упродовж останньої чверті XX століття і призначалися західному читачеві. Імперський спадок і національні проблеми, комунізм і націоналізм, проблеми державотворення на пострадянському просторі, становлення і розпад націй, виникнення і загибель Радянського Союзу — усі ці та багато інших проблем подаються автором крізь призму історичного досвіду становлення, розвитку і взаємодії східноєвропейських націй і держав, передусім України, Росії, Польщі і Білорусі. Книгу адресовано суспільствознавцям: викладачам, дослідникам, студентам, а також усім, хто цікавиться новітньою історією Східної Європи.



Кл.слова:
Радянський Союз -- політична історія -- націоналізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Шейнэ, Ж. -К.
История Византии [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Ж. -К. Шейнэ. - М. : АСТ : Астрель, 2006. - 158 с.. - (Университетская библиотека)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена истории Византии.



Кл.слова:
держава -- імперія -- історичний розвиток

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Шамбаров, В. Е.
Рождение династии, или Тайна воцарения Романовых [Електронний ресурс] / В. Е. Шамбаров. - М. : Алгоритм, 2011. - 592 с.. - (История допетровской Руси)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Российская империя родилась, вопреки общепринятому мнению, отнюдь не при Петре 1, а при его отце «Тишайшем государе» Алексее Михайловиче. Во второй половине ХУН века Святая Русь достигла вершин могущества и благосостояния, громила в войнах Польшу, Швецию, Османскую империю, Китай, значительно увеличила свою территорию, создавала национальную промышленность и высочайшую культуру, благодаря чему вошла в ряд самых сильных и развитых мировых держав. Как зарождалась династия Романовых, как она сумела возродить Россию после тяжелейшей CMYТЫ~ На эти вопросы отвечает новая книгаВ. Е. Шамбарова.



Кл.слова:
Російська імперія -- історія Росії

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Шад, М.
Габсбурги [Електронний ресурс] / М. Шад. - М. : Мой мир, 2003. - 96 с.. - (Власть и мифы)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Габсбурги правили почти 650 лет, и все это время их могущество было бесспорным. Говорили, что в их империи "никогда не заходило солнце". И по сей день живут мифы о Габсбургах. Откройте и вы для себя историю некогда одной из самых величественных династий Европы - от восшествия ее на трон до наших дней.



Кл.слова:
династія -- імперія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Чухліб, Тарас Васильович.
Донеччина та Луганщина — козацькі землі України (XVI–XVIII ст.) [Електронний ресурс] / Т. В. Чухліб ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - Київ : [б. в.], 2014. - 105 с.. - (Студії з регіональної історії: Степова Україна)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Давнє минуле Донецької та Луганської областей, як невід’ємної складової історії України, насичене різними цікавими та маловідомими сторінками, головні з яких стосуються часів Козаччини. З XVI ст. землі Дніпрово-Донецького межиріччя були полем протистояння між Польсько-Литовською державою, Московським царством, Кримським ханством та Османською імперією, а в другій половині XVII–XVIII ст. увійшли до складу Української козацької держави. На основі оригінальних архівних та опублікованих джерел з України, Польщі, Росії і Туреччини, свідчень сучасників та наукової історичної літератури автор розкриває історію військово-господарського освоєння українцями від початку 1500-х рр. і до кінця 1700-х рр. території сучасних Донеччини та Луганщини.



Кл.слова:
Козаччина -- Донбас -- господарювання

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія:    
9.
 


Чухліб, Тарас В..
Козаки та яничари. Україна у християнсько-мусульманських війнах 1500–1700 рр. [Електронний ресурс] / Тарас Чухліб. - К. : Києво-Могилянська академія, 2010. - 446 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга досліджує місце і роль козацтва та шляхти України-Русі, а також Козацької держави (Гетьманату) в європейсько-османських війнах. Автор книги відобразив важливий для світового історичного процесу тривалий період протистояння Християнської та Ісламської цивілізацій у добу пізнього Середньовіччя та раннього Нового часу. При цьому увагу читача звернено не лише на військові дії козацтва проти османської армії, елітний підрозділ якої становив Яничарський корпус, а й на висвітлення мирних відносин України з Османами та Гіреями протягом 1500–1700 років. Книга буде цікавою не лише для науковців, дослідників військової історії, дипломатів, викладачів та студентів, а й для всіх любителів старовини.



Кл.слова:
Україна -- Османи -- Гіреї

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Чухліб, Т. В.
Козаки і Монархи [Електронний ресурс] : міжнародні відносини ранньомодерної Української держави 1648–1721 рр. / Т. В. Чухліб. - 3-е вид., випр. і доп.. - К. : Вид-во ім. О. Теліги, 2009. - 616 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на основі багатого джерельного матеріалу із залученням досягнень вітчизняної та зарубіжної історичної науки розкривається міжнародно-політичний статус Української козацької держави у другій половині XVII.– на початку XVIII.ст. Через призму відносин гетьманських урядів з володарями Речі Посполитої, Московської держави, Османської та Австрійської імперій, Кримського ханства, Шведського королівства, Трансільванського і Молдавського князівств та інших країн висвітлюються головні напрями тогочасної вітчизняної зовнішньої політики. Видання розраховане на дипломатів, науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією України та її міжнародних відносин.



Кл.слова:
гетьманщина

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Чичерин, Б. Н.
Курс государственной науки [Електронний ресурс] : в 3 т. / Б. Н. Чичерин. - М. : Типография товарищества И. Н. Кушнерев и Ко, 1894

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1894. - 808 с.


Государственная наука всего менее может быть построена на односторонних увлечениях. Не ограничиваясь курсом государственного права, я выбрал для общего заглавия название государственной науки, соответствующее немецкому Staatswissenschaft. Слово политика, которое употреблялось древними, получило слишком специальное значение; оно обнимает только одну отрасль означенной науки. С другой стороны, взятые во множественном числе политические науки распространяются и на международное право, которое исключается из настоящего изложения. На русском языке это будет первая попытка представить предмет в его полноте. Как бы о ней ни судили, она, во всяком случае составляет плод многолетнего размышления и усидчивого труда.



Кл.слова:
політика -- влада -- законодавство -- Російська імперія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Хэлдон, Дж.
История византийских войн [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Дж. Хэлдон. - М. : Вече, 2007. - 464 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга необычна по своей структуре и содержанию: под одной обложкой объединены два произведения одного автора, где рассказывается история Византии и ее войн, рассчитанная на читателей, которых интересует нечто большее, чем романтизированная политическая история этой богатейшей страны. Прослеживаются темные и светлые времена «погибшей империи», выстоявшей в течение тысячи лет против натиска могущественных врагов и сохранившей и передавшей нам литературное и языковое наследие Древней Греции. Автор рассказывает о возвышении и падении великой империи и окончательной ее гибели под мечом турок-османов в 1453 году.



Кл.слова:
середньовіччя -- цивілізаційний конфлікт -- Османська імперія

   Тип видання:   енциклопедія   
13.


Хронология российской истории [Електронний ресурс] : энциклопедический справочник : пер. с фр. / под рук. Ф. Конта. - М. : Международные отношения, 1994. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В представлении французов история России - этого прежде всего история великого народа, истории нации, которая пребывает в вечном поиске самой себя. Предлагаю Вашему вниманию русскую версию очень удобного справочного издания - Les Grandes Dates de la Russie et de l'U.R.S.S., выпущенного парижским издательством Larousse в 1992 году. «Хронология российской истории» создана под руководством известного французского ученого, профессора русской истории и культуры университета Париж-Сорбонна IV Франсиса Конта на основе многолетнего изучения документов из российских архивов. Этот коллективный труд написан для того, чтобы попытаться чётче обозначить главные линии российской истории. Каждая глава включает в себя комментированную хронологию политической и государственной жизни, развития экономики и общества, внешних сношений и культуры.



Кл.слова:
Російська імперія -- Росія

   Тип видання:   хрестоматія   
14.


Хрестоматия по истории Древнего Рима [Електронний ресурс] / под ред. С. Л. Утченко. - М. : Изд-во Соц.-экон. лит., 1962. - 675 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Предлагаемая Хрестоматия преследует цель осветить процессы становления, развития и гибели рабовладельческого способа производства на примере истории древнего Рима. Подбор наиболее важных литературных и эпиграфических источников дает в руки студентам университетов и педагогических институтов необходимое пособие для углубленного ознакомления с историей древнего Рима.



Кл.слова:
Давній Рим -- Римська імперія -- рабовласництво

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Фельдштейн, Г. С.
О необходимой обороне и ее отношении к так называемому "правомерному самоуправству" [Електронний ресурс] / Г. С. Фельдштейн. - СПб. : Типография Правительствующего Сената, 1899. - 53 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассматривается необходимая оборона и ее отношение к так называемому "правомерному самоуправству".



Кл.слова:
юриспруденція -- історія права -- Російська імперія

   Тип видання:   життєпис   
16.

Федюк, В. П.
Керенский [Електронний ресурс] / В. П. Федюк. - М. : Молодая Гвардия, 2009. - 406 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 1156)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Александр Федорович Керенский — ключевая фигура в истории Февральской революции 1917 года. Едва ли кто другой из первых лиц государства когда-либо пользовался таким всеобщим обожанием, как Керенский в первые месяцы после свержения царского режима. С его именем связывали надежды на демократическое обновление России, на превращение страны в процветающее, свободное государство. Но надеждам этим не суждено было сбыться, и очень скоро всеобщее обожание сменилось столь же всеобщей ненавистью к премьеру Временного правительства. В советской историографии образ Керенского неизменно рисовался в самом карикатурном виде. Между тем и его личность, и та роль, которую он сыграл в истории русской революции, заслуживают пристального внимания и более чем поучительны. О судьбе Керенского и о крушении «эпохи надежд» рассказывается в новой книге серии «Жизнь замечательных людей».



Кл.слова:
революція -- сучасна історія -- Російська імперія -- ХХ століття

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.

Утченко, С. Л.
Кризис и падение Римской республики [Електронний ресурс] / С. Л. Утченко. - М. : Наука, 1965. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Основная научная работа известного антиковеда, доктора исторических наук С. Л. Утченко. Предлагаемая книга трактует, в основном, проблемы социальной и политической истории последних лет существования Римской республики.



Кл.слова:
Римська імперія -- Римська республіка -- античність

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Україна в Центрально-Східній Європі [Електронний ресурс] / відп. ред. Смолій В.А.. - К. : Інститут історії України НАН України, 2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 9-10. - 2010. - 380 с.

Вип. 11. - 2011. - 342 с.


У наукових розвідках, вміщених на сторінках пропонованого читацькому загалу видання, розглядаються маловивчені питання вітчизняної історії з найдавніших часів до кінця XVIII ст., які висвітлюються в контексті взаємовпливів європейського та османсько-кримського цивілізаційних процесів. Зацікавлений читач знайде у них відповіді на ціле коло проблем, що досліджуються вперше або по новому оцінюються з позицій сучасної історичної науки. Для науковців, викладачів, усіх, хто цікавиться історією України, Малої Азії та Центрально-Східної Європи.



Кл.слова:
історіографія -- Українська революція -- козаччина -- Селянська війна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.
 


Туранли, Ф. Ґ.
Тюркські джерела до історії України [Електронний ресурс] / Ф. Ґ. Туранли ; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. - Київ : [б. в.], 2010. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Досліджуються проблеми методології османської історіографії, аналізується історія українсько-польсько-кримсько-османських відносин у XVI—XVIII ст. на підставі османсько-тюркських архівних документів і літописних творів. Рекомендується історикам-сходознавцям, тюркологам, арабістам, іраністам, етнологам, релігієзнавцям, викладачам та студентам гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
історіографія -- сходознавство -- тюркологія -- Османська Порта

   Тип видання:   наукове видання   
20.


Труды Бессарабской губернской ученой архивной комиссии [Електронний ресурс] : в 3 т. / ред. И. Н. Халиппа. - Кишинев : Типография Э.Шлимовича, 1900-1902

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1900. - 438 с.

Т. 2. - 1902. - 495 с.


Создана в Кишиневе в 1898 в целях отбора, описания и изучения исторических источников из фондов местных учреждений, памятников материальной культуры, организации их хранения. Входила в общероссискую систему губернских исторических архивов и губернских ученых архивных комиссий, сформировавшуюся в 1880—90-х гг. Торжественное заседание, посвященное созданию комиссии, состоялось 23 августа 1898 в здании Кишиневского реального училища (ныне один из корпусов Кишиневского государственного университета, ул. Пирогова, 65). Комиссия объединяла 200 действительных членов и около 100 поддерживавших ее лиц, из взносов которых финансировалась ее деятельность. Позже финансовую поддержку оказывало и земство. Комиссия имела широкие связи с общероссийскими архивами, научными историко-археологическими обществами, учеными, архивными комиссиями и музеями других губерний России. Содействовала созданию исторического архива и музея в Кишиневе. Комиссия издала 3 тома «Трудов» (1900, 1901, 1907), которые содержали статьи и не опубликованные ранее документы по истории Молдавии. Особую ценность представляют материалы переписи населения 1817 в Бессарабии (том 3). Во 2-м томе опубликована первая археологическая карта Молдавии. Каждый том имеет именной указатель. Комиссия сыграла большую роль в собирании, систематизации и публикации местных историч. документов 15—19 вв., в охране и изучении археологических памятников края, в развитии архивного дела, археографии и краеведения Молдавии.



Кл.слова:
Російська імперія -- архів -- прикладне мистецтво -- пам’ятник
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського