Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (23)Автореферати дисертацій (943)Реферативна база даних (9843)Книжкові видання та компакт-диски (1166)Журнали та продовжувані видання (129)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЛІТИЧНІ$<.>+<.>K=ІНТРИГИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 186
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
1.
 


Ґудзяк, Борис.
Криза і реформа: Київська метрополія, Царгородський патріархат і генеза Берестейської унії [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Б. Ґудзяк ; Інститут історії церкви Львівської богословської академії. - Львів : [б. в.], 2000. - 448 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання пояснює й переосмислює одну з найбільш контроверсійних подій церковної історії України і Білорусії – Берестейську унію (1596), в наслідок якої більшість єпископату визнало верховенство папи римського, залишаючись вірними візантійсько-слов’янській літургійній традиції та східнохристиянському етносу. Автор аналізує процес релігійно-культурних реформ у Київській митрополії в світлі її традиційних взаємин із Великою Церквою в Царгороді саме в той час, коли Польсько-Литовська Річ Посполита і загалом Європа вирували від реформаційних рухів – протестантського й католицько-реформаторського. Він показує, яким чином внутрішні проблеми руського суспільства, укладені наслідками докорінних перетворень, які започаткував царгородський патріарх Єремія ІІ у 1688-1589 рр (до і після відвідин Москви, де він змушений був надати тамтешній Церкві ранг патріархату), спричинилися до рішення єрархії Київської митрополії вийти з-під зверхності Царгорода. У книзі описується юрисдикційний статус Руської Церкви від часів Хрещення до кінця XVI ст., дається оригінальний огляд її взаємин із грецьким православним світом під османським пануванням, аналізуються церковно-політичні та міжконфесійні відносини. Показано також, як впливали стосунки між єрархією та мирянством на процеси духовного відродження й оновлення церковного життя. Усе це – а ще проникливий погляд на звичаї ранньомодерної доби, психологічні портрети відомих діячів, характеристики проводирів Церкви, полемістів, опис місць, що мали відношення до унії, картографічний та ілюстративний матеріал, джерельні й довідникові додатки – робить Кризу і реформу цікавою книжкою як для фахівців, так і для всіх, хто хоче пізнати минуле та зрозуміти сьогоднішню релігійну ситуацію в Східній Європі.



Кл.слова:
історія церкви -- католицизм -- протестантизм

   Тип видання:   підручник   
2.

Ярошко, Олеся Зіновіївна.
Основи політичної поведінки на міжнародній арені [Електронний ресурс] : брошура / О. З. Ярошко. - Київ : Електронний ресурс, 2022. - 4 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.09 Мб


Ця брошура присвячена одному із актуальних питань міжнародних відносин – політичній поведінці. Для всіх, хто цікавиться актуальними питаннями міжнародних відносин.




   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Яремчук, В. Д.
Українська багатопартійність Наддніпрянської і Західної України [Електронний ресурс] : компаративний аналіз (1899-1918 рр.) / В. Д. Яремчук. - К. : ІПіЕНД імені І. Ф. Кураса НАН України, 2012. - 504 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому дослідженні здійснено спробу комплексного аналізу політичної діяльності перших українських партій Східної (Наддніпрянська) і Західної (Галичина і Буковина) України, які діяли у контексті української багатопартійності трьох зазначених регіонів наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. Особлива увага акцентується на специфіці діяльності українських політичних партій, їхньої взаємодії та здобутків, досягнутих у політичному житті Російської та Австро-Угорської імперій. У книзі представлено результати компаративного аналізу становлення та функціонування багатопартійності в Наддніпрянській і Західній Україні. Для фахівців, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами, пов’язаними з виникненням та діяльністю українських політичних партій, політичною історією України.



Кл.слова:
політичні партії -- національний рух -- Галицький сейм -- Державна Дума

   Тип видання:   монографія   
4.

Яременко, М. Ф.
Сумщина пореформена (1861-1916 рр.) [Електронний ресурс] : монографія / М. Ф. Яременко. - Суми : Університетська книга, 2002. - 366 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена одному з найскладніших періодів в історії України, коли російський царизм здійснював модернізаційні реформи в імперії і перехід до індустріалізації. У пропонованій праці проаналізавані важливі соціально-економічні та суспільно-політичні зміни, які відбувалися в пореформену добу на території сучасної Сумщини. Для науковців, викладачів, усіх тих, хто вивчає минуле рідного краю.



Кл.слова:
краєзнавство -- Сумщина -- індустріалізація

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Южная Русь и Византия [Електронний ресурс] : сборник научных трудов (к XVIII конгрессу византинистов) / редкол. П. П. Толочко, Я. Е. Боровский, Г. Ю. Ивакин. - К. : Наукова думка, 1991. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В сборнике представлены работы, посвященные изучению различных аспектов истории политических, экономических и культурных отношений Южной Руси и Византии в IX - XIV вв. Для историков, искусствоведов и всех интересующихся проблемой русско-византийских отношений.



Кл.слова:
політичні відносини -- економіка -- культура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Щокін, Г.
За кого ж голосувати? [Електронний ресурс] : спроба відвертої відповіді / Г. Щокін. - К. : МАУП, 2004. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Георгій Васильович Щокін написав книгу "За кого ж голосувати? Спроба відвертої відповіді" в 2004 році перед президентськими виборами, після чого, на нього був скоєний замах. В книзі автор намагався дати чесні відповіді на питання, пов'язані з президентськими перегонами, які так хвилюють кожного українця.



Кл.слова:
вибори -- партія -- політичні перегони

   Тип видання:   монографія   
7.

Шульженко, Федір Пилипович.
Соціально-правова держава в Україні: проблеми становлення та модернізації [Електронний ресурс] : монографія / Ф. П. Шульженко. - К. : Вид-во КНЕУ, 2007. - 392 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії з застосуванням сучасних методів пізнання соціальної дійсності комплексно досліджується ґенеза, сутність та особливості теоретичних концепцій соціально-правової держави та світова практика реалізації цього суспільного ідеалу як однієї з найдосконаліших форм організації громадського суспільства.



Кл.слова:
державність -- суспільство -- політичні партії

   Тип видання:   підручник   
8.

Шляхтун, Петро Панасович.
Політологія: історія та теорія [Електронний ресурс] : підручник / П. П. Шляхтун. - К. : Центр учбової літератури, 2010. - 472 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник містить систематизований виклад основних теоретичних положень політичної науки з урахуванням новітніх вітчизняних і зарубіжних досягнень. Визначаються предмет і методи політичної науки, з’ясовуються її зв’язки з іншими галузями наукових знань про політику. Розкриваються зміст основних історичних етапів становлення й розвитку зарубіжної та української політичної думки, сутність і соціальні засади політики, особливості її системного виміру та ідеологічного обґрунтування в різних світових ідейно-політичних доктринах, наукові засади міжнародної політики. Основний зміст політики аналізується в інституціональному та людському вимірах. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
політика -- політичні ідеї -- політичні партії

   Тип видання:   підручник   
9.

Шляхтун, П. П.
Політологія [Електронний ресурс] / П. П. Шляхтун. - К. : Либідь, 2002. - 576 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Так само як людина — істота біологічна — не може існувати без повітря, вона як істота суспільна не може жити без політики. Це твердження, на перший погляд, може здатися безпідставно перебільшеним, оскільки є чимало людей, які ставляться до політики зневажливо, вважають її брудною справою. Проте це зовсім не означає, що такі люди стоять поза політикою. Не цікавлячись політикою, не виступаючи її суб'єктом, вони за будь-яких умов залишаються об'єктом політики, зазнають впливу політичних інститутів: держави, політичних партій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації тощо та осіб, які їх представляють. Політика є діяльністю з керівництва та управління суспільством на основі публічної влади. її соціальне призначення полягає в узгодженні багатоманітних і суперечливих інтересів і потреб індивідів та людських спільнот, забезпеченні їх співіснування в межах єдиного суспільства, в організації суспільного життя. Виконує це призначення передусім держава як головний політичний інститут. Якби не було держави зі встановленими нею загалыюобов 'язковими правшами суспільної поведінки (правовими нормами), дотримання яких забезпечується силою державного примусу, в суспільстві запанували б анархія і хаос, сила й насильство, «війна всіх проти всіх», як визначав додержавшій стан людства видатний англійський філософ XVII ст. Т. Гоббс. Саме держава надає суспільству організованості, об 'єднує людей на основі спільних інтересів та цінностей у цілісне утворення, надає суспільному життю цілеспрямованого характеру. Жити в суспільстві й бути вільним від політики, впливу держави неможливо. Але залежність індивідів, суспільства в цілому від держави може бути різною. В одному разі суспільство змогло підпорядкувати собі державу, поставити її на службу суспільному благові, досягти завдяки мудрому державному керівництву країни висот у своєму розвитку, в іншому — держава вивищувалася над суспільством, чинила над ним насильство, а можновладці використовували державну владу насамперед у власних інтересах. Характер відносин між суспільством і державою вирішальною мірою залежить від політичної культури членів суспільства як сукупності їхніх знань про політику, ціннісних орієнтацій і поведінки стосовно неї. У кінцевому підсумку політика, влада завжди роблять з людьми те, що вони їй дозволяють, а держава і правителі є такими, яким є саме суспільство. Недарма кажуть, що кожен народ має таких правителів, яких заслуговує. Формування політичної культури членів суспільства, набуття ними політичних знань і навичок політичної поведінки є важливою умовою функціонування політики, насамперед держави, в інтересах суспільства. Природа створила людину так, що вона дбає передусім про власні інтереси. Політики як люди, чия діяльність пов язана з використанням публічної влади, також: не є винятком. Для того щоб політики якомога більше дбали про суспільні інтереси і якнайменше використовували владу у власних інтересах, потрібний постійний і пильний контроль громадськості за здійсненням влади, діями політиків. А це також вимагає від громадян політичних знань. Оволодівати політичною наукою, отже, потрібно для того, щоб не бути лише пасивним об'єктом політики, об'єктом політичного маніпулювання з боку охочих до влади людей, а впливати на здійснення влади як у суспільних, так і у власних інтересах. Роль і значення політики та наукових знань про неї особливо зростають у переломні історичні періоди, коли зазнають докорінних перетворень самі основи суспільного життя, ідеали, цінності, світоглядні орієнтації людей. Саме такий період кардинальних змін переживає нині українське суспільство. Необхідність політологічних знань в сучасних умовах актуалізується й тим, що сучасні політичні технології, особливо ті, що пов 'язані з проведенням виборчих кампаній і формуванням іміджу політичних лідерів та реалізуються за допомогою електронних засобів масової інформації, створюють широкі можливості для маніпулювання масовою та індивідуальною політичною свідомістю. Протистояти такому маніпулятивному впливу можна тільки на основі глибоких наукових знань про політику. Головне призначення пропонованого підручника полягає в тому, щоб допомогти студентам — майбутнім фахівцям різних сфер суспільної діяльності — оволодіти систематизованими науковими знаннями про політику, які склали б основу їхньої демократичної політичної культури. Такі знання потрібні кожній освіченій людині. Вони сприятимуть формуванню здатності самостійно аналізувати політичні явища і процеси, визначати своє місце в них. Підручник, звичайно, не претендує на всеосяжне висвітлення проблем політичної науки. У ньому аналізуються лише найважливіші, вузлові проблеми політології, насамперед ті, що стосуються сутності політики, інституціоналізованих і персоналізованих форм її здійснення. Значна увага приділяється також історії становлення і розвитку політичних ідей як за рубежем, так і в Україні. В окремих главах подається матеріал про здійснення політики, політичної влади в Україні. Підручник розрахований на поглиблене вивчення науки про політику і може бути використаний студентами всіх спеціальностей вищих навчальних закладів, у тому числі спеціальності «Політологія». Його побудовано таким чином, що кожен структурний елемент може бути темою окремого виступу на семінарському занятті, реферату, контрольної чи курсової роботи. В разі необхідності наявний теоретичний матеріал можна розширити завдяки літературним джерелам, список яких наведено до кожної теми. Ці джерела слугуватимуть вихідними і в написанні дипломних та дисертаційних робіт, підготовці до складання кандидатських іспитів із спеціальностей політичних наук. Авторське бачення структури, тематики і проблематики курсу «Політологія» може прислужитися викладачам політології у вищих навчальних закладах при власному визначенні тематики і проблематики навчального курсу з політології. Ознайомлення із систематизованим викладенням у підручнику проблем теорії політикиі буде корисним і тим, хто обрав політику своїм фахом, tie перебільшуючи значення науки про політику для політичної практики, все ж таки можна стверджувати, що багато наявних у нинішньому українському суспільстві негараздів спричинені невисоким професіоналізмом наших політиків, відсутністю у них глибоких політологічних знань і як наслідок -низьким рівнем політичної культури. Політика і наука про неї в Україні все ще існують нарізно, а державна політика в багатьох и проявах здійснюється без належного теоретичного обгрунтування, нерідко методом спроб і помилок. Рядові громадяни, зі свого боку, ще не зайняли активної позиції стосовно влади і продовжують залишатися її пасивними об єктами, очікуючи від неї за сформованою ще за соціалізму звичкою всіляких соціальних благ. Політика є одним із таких видів людської діяльності де кожен вважає себе фахівцем, тому що всі члени суспільства і кожний окремо так чи інакше стикаються з нею. Судити про політику можуть і повинні всі. Тож хай ця праця прислужиться тому, щоб такі судження робилися зі знанням справи



Кл.слова:
предмет політології -- пам’ятник архітектури -- функція політології

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Шестакович, А. В.
Нравственная ответствонность и ее воспитание у детей в семье [Електронний ресурс] / А. В. Шестакович. - Минск : Нар. асвета, 1979. - 63 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проблема воспитания нравственной ответственности у детей рассматривается через отношения в семье. Основное внимание уде- ляется формированию простых норм нравственности, политической зрелости, иммунитета против пороков. Адресуется родителям, учи- телям, слушателям народных университетов педагогических знаний.



Кл.слова:
сім'я -- відносини -- політичні зрілість

   Тип видання:   монографія   
11.

Шевченко, Ф. П.
Політичні та економічні зв'язки України з Росією в середині XVII ст. [Електронний ресурс] / Ф. П. Шевченко. - К. : Вид-во АН УРСР, 1959. - 497 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історична наука покликана не тільки розповідати про минулі часи, не тільки реєструвати факти, а й узагальнювати історичний досвід і дим самим вносити свій вклад у розуміння подій, показувати як сучасне виростало з минулого. На основі марксистсько-ленінського вчення історична наука розкриває об'єктивні закономірності розвитку людського суспільства, допомагає вірно зрозуміти життя наїроду, класів, роль партій.



Кл.слова:
історія України -- політична історія

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Шведа, Ю. Р.
Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні. [Електронний ресурс] / Ю. Р. Шведа. - Л. : Львівський національний університет імені Івана Франка, 2010. - 462 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-навчальному виданні “Вибори та виборчі системи. Європейські стандарти та досвід для утвердження демократії в Україні” аналізуються політичні вибори, виборча демократія, виборчий процес та виборчі системи. У роботі подано розгорнуту характеристику об’єктивним індикаторам демократичних виборів, структурі, елементам та типам виборчих систем, їх перевагам та недолікам, головним процедурам виборчого процесу, технікам ”виборчої інженерії”, способам протидії незаконному впливу на волевиявлення виборців, формам прямої демократії. Робота буде корисною для науковців, студентів, державних сдужбовців та працівників органів місцевого самоврядування, а також для усіх, хто цікавиться електоральною політикою.



Кл.слова:
політичні вибори -- виборчий процес -- демократичні вибори

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Шаповал, Юрій Іванович.
Україна 20-50-х років. Сторінки ненаписаної історії [Електронний ресурс] / Ю. І. Шаповал. - К. : Наукова думка, 1993. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана книга побудована на архівних матеріалах, переважно на документах ДПУ-НКВС-МДБ, які в радянські часи були недоступні навіть для фахівців. Спираючись на згадані матеріали, автор аналізує складний, а часом трагічний перебіг суспільно-політичних подій в Україні 20-х - початку 50-х років, відтворює історію гучних політичних процесів (справа СВУ, справа УВО, справа боротьбистів та ін.), маловідомих сфабрикованих справ, окремі людські долі, понівечені жахливою "механікою" сталінізму.



Кл.слова:
український народ -- політичні репресії

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Шаповал, М.
Шлях визволення [Електронний ресурс] : суспільно-політичні нариси / М. Шаповал. - Прага ; Берлін : Нова Україна, 1923. - 70 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор аналізує становище українців під владою різних держав та в еміграції, на основі чого виводить шляхи боротьби за вільний національний розвиток України.



Кл.слова:
нація -- відродження -- визвольна боротьба

   Тип видання:   монографія   
15.

Ченцов, В. В.
Політичні репресії в радянській Україні в 20-ті роки [Електронний ресурс] / В. В. Ченцов ; Національна академія наук України, Інститут історії України НАН України. - [Б. м.] : [б. в.], 1999. - 489 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на освнові новиих документальних матералів дасліджується механізм формування репресивної політики радянському суспільстві 20-х років, визначаються особливості політичного терору в Українській СРР



Кл.слова:
політичний терор -- радянська Україна -- воєнний комунізм

   Тип видання:   національна доповідь   
16.
 



Цивілізаційний вибір України: парадигма осмислення і стратегія дії [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса ; ред. кол.: С. І. Пирожков, О. М. Майборода, Ю. Ж. Шайгородський та ін.. - Київ : НАН України, 2016. - 284 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.16 Мб


Колективна праця науковців інститутів Національної академії наук України присвячена актуальним проблемам суспільно-політичного розвитку в умовах цивілізаційних трансформацій. Авторами на основі сучасних теоретичних концепцій та аналізу політичних практик здійснено дослідження передумов, стану та перспектив реалізації нового етапу цивілізаційного розвитку України в контексті сучасних суспільно-політичних змін, визначено ризики і можливі загрози Українській державі та національній ідентичності. Виокремлено стратегічні напрями втілення проекту цивілізаційного розвитку України, його законодавчого та політико-управлінського забезпечення, реформування соціокультурної, освітньої та наукової сфер, шляхи активізації політичної участі громадян. Визначено ймовірні наслідки втілення цивілізаційного проекту шляхом зіставлення здобутків і можливих втрат за наслідками реалізації стратегій цивілізаційних змін, вірогідних глобальних викликів цивілізаційному розвиткові України. Книга адресована владній і політичній еліті країни, працівникам сфери державного управління, науковцям, громадським і політичним діячам, усім, хто прагне оцінити сучасний стан та перспективи цивілізаційного поступу нашої країни.



Кл.слова:
цивілізаційний проект -- законодавчі новації -- культурні цінності

   Тип видання:   монографія   
17.

Цапко, В. Г.
Наукові основи безпеки життєдіяльності [Електронний ресурс] : монографія / В. Г. Цапко, Д. В. Зеркалов, Ю. О. Полукаров. - К. : Основа, 2013. - 1126 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено теоретичні положення і практичні дії у сучасних умовах щодо збереження здоров'я населення і безпечної життєдіяльності людини як у середовищі мешкання, так і у середовищі праці. Наведено зарубіжний і вітчизняний досвід безпеки життєдіяльності в умовах сталого екологічного та соціального розвитку суспільства. Розглянуто природні, техногенні, соціальні, політичні, комбіновані небезпеки і захист людини від них та в умовах надзвичайних ситуацій. Для викладачів і студентів вищих навчальних закладів, керівників державних установ, підприємств і організацій, широкого кола читачів.



Кл.слова:
цивільна оборона -- стихійні лиха -- техногенні катастрофи

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Фадеев, В.
Соціокультурні тренди та українські перспективи [Електронний ресурс] / В. Фадеев. - К. : Стилос, 2009. - 194 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі зроблена спроба за допомоги соціокультурного аналізу дослідити актуальні суспільно-політичні трансформації на глобальному і регіональному рівнях та визначити траєкторії розвитку українського суспільства впродовж найближчих років. Реалізація цього наміру здійснювалася шляхом перегляду та удосконалення наявного теоретичного інструментарію дослідження соціальних і культурних процесів із «рахуванням поточних теоретичних розвідок як вітчизняних, так і зарубіжних дослідників.. Книга може бути цікавою не лише фахівцям із суспільних дисциплін, а й широкому читацькому загалу.



Кл.слова:
суспільно-політична трансформація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Фадєєв, В.
Соціокультурні тренди та українські перспективи [Електронний ресурс] / В. Фадєєв. - Київ : Стилос, 2009. - 194 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі зроблена спроба за допомоги соціокультурного аналізу дослідити актуальні суспільно-політичні трансформації на глобальному і регіональному рівнях та визначити траєкторії розвитку українського суспільства впродовж найближчих років. Реалізація цього наміру здійснювалася шляхом перегляду та удосконалення наявного теоретичного інструментарію дослідження соціальних і культурних процесів із врахуванням поточних теоретичних розвідок як вітчизняних, так і зарубіжних дослідників. Книга може бути цікавою не лише фахівцям із суспільних дисциплін, а й широкому читацькому загалу.



Кл.слова:
соціологія -- культурні процеси -- прогностика

   Тип видання:   підручник   
20.


Філософія політики [Електронний ресурс] : підручник / Національна Академія Наук України, Академія педагогічних наук України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - К. : Знання України, 2003. - 400 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник підготовлений з метою забезпечення первинної філософської просвіти у царині політики. Він знайомить читача з історичним розвитком філософських вчень про політику, вводить його у змістовний контекст таких опорних понять, як «буття політичного», «політична влада», «політична система», «суб'єкт політичної діяльності», «політична духовність», «політична гносеологія» тощо. Одночасно, він аналізує реальні політичні процеси, що здійснюються в Україні і світі. При цьому, автори аж ніяк не намагаються нав'язати читачеві свої політичні оцінки і переконання. Навпаки, вони формують методику і методологію дискурсу, завдяки якому кожен має можливість «наблизитись до себе», сформувати власне судження, оцінку, переконання. Матеріал, що подається підручником, і є цим своєрідним теоретичним і філософським підґрунтям.



Кл.слова:
політична влада -- політична система -- політична духовність
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського