Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Автореферати дисертацій (196)Реферативна база даних (1623)Книжкові видання та компакт-диски (629)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРИП$<.>+<.>K=ІЛЛЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   енциклопедія   
1.


Енциклопедія Трипільської цивілізації [Електронний ресурс] : в 2 т. / голов. ред. Л. М. Новохатько. - К. : Книжкова палата України, 2004

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 703 с.

Т. 2. - 655 с.


Шість тисяч років то-му на землі, яку сьогодні називають Україною, стояли величезні поселення - міста. Люди, яких ми називаємо трипільцями, заклали підвалини цивілізації на нашій землі. Вони одними з перших почали тут вирощувати хліб і плавити метал, збудували тисячі селищ і десятки міст. Вони прагнули вічного життя, молячись і приносячи пожертви вищим силам, створили дивовижні магічні орнаменти, які зачаровують нас і сьогодні. Ця давня історія, цей Трипільський Світ відкриті нам завдяки праці кількох поколінь вчених, які називають себе археологами, дослідниками давнини. Результати їх праці втілені в багатьох книжках, експозиціях музеїв. Нині археологічний музей відкрито і в селі Трипілля під Києвом, там, де майже сто років тому проводив свої розкопки В.Хвойка. Трипільська цивілізація – блискуча археологічна культура, що існувала на території Правобережної України і Молдови протягом декількох тисячоліть. На значній території теперішньої України трипільці створили державу Аратта. Найдавніші поселення першого етапу держави Аратта з’явилися близько 5400 р. до н.е.. Натепер археологами знайдено вже більше 200 поселень ранньої Трипільської цивілізації.



Кл.слова:
стародавня цивілізація

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Хімічні науки   
2.

Шаманин, В. В.
(p-d), (p-d) и (d-d) гомосопряжение в кремнийорганических соединениях [Електронний ресурс] / В. В. Шаманин, А. Ю. Осадчев, С. С. Скороходов. - СПб. : Институт высокомолекулярных соединений РАН, 2000. - 74 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


При исследовании аллильных, бензильных и пиридильных производных моно-, дисилана и дисилоксана методами: УФ-, флуоресцентной, ИК-, рама- новской, 1H-, 13С- и 29Si-ЯМР-спектроскопии - установлено наличие внутримоле- кулярного донорно-акцепторного взаимодействия, реализующегося непосред- ственно через пространство по механизму (p-d)p,s-гомосопряжения между ва- кантными 3d-орбиталями атома кремния и заселенными граничными орбиталя- ми p- или n-электронодонорного центра, находящегося в молекуле в b-по- ложении относительно кремния. При этом показано, что в фенильных и бен- зильных дисилоксановых производных существенный вклад в делокализацию электронной плотности вносит (d-d)-гомосопряжение между атомами кремния. Кроме того, впервые обнаружено, что кремнийорганические дианионы могут обладать термически достижимым парамагнитным состоянием. На основе анализа своих и литературных экспериментальных данных и обобщения соответствующих выводов, в развитие теоретической элементоорга- нической химии сформулирована гипотеза, согласно которой (p-d)p,s- и (d-d)-го- мосопряжение является одним из основных механизмов “неклассической” дело- кализации электронной плотности в нейтральных элементоорганических соеди- нениях, в ряде случаев более важным, чем (p-d)p- и (d-d)-сопряжение, а также “прямое” и “обратное” сверхсопряжение. В совокупности с последними или самостоятельно (p-d)p,s- и/или (d-d)-гомосопряжение на основе областей класси- ческого p-сопряжения и/или неподеленных электронных пар может привести к образованию в молекуле единой зоны “квазисопряжения”. С позиций развивае- мых представлений дана интерпретация рассматриваемых экспериментальных данных, в том числе, низкой энергии первого триплетного уровня кремнийорга- нических дианионов. Кроме того, предсказано существование нового класса жестко-гибких полимерных систем - полигомосопряженных элементоорганиче- ских полимеров, характеризующихся наличием зон расширенного квазисопря- жения, решающий вклад в образование которых вносит (p-d)p,s- и (d-d)-гомосо- пряжение. УФ-спектры первого целенаправленно синтезированного полимера с заранее заданной структурой полигомосопряженного полимера - поли(диметил- силил-п-ксилилиден)а - подтверждают наличие в нем предсказываемых зон расширенного квазисопряжения.



Кл.слова:
кремнійорганічні діадони -- квазіспряження

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Бурдо, Н.
Сакральний світ трипільської цивілізації [Електронний ресурс] / Н. Бурдо. - Київ : [б. в.], 2005. - 305 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Безліч артефактів трипільської культури свідчать про найвище піднесення духу архаїчної цивілізації мідного віку. Це піднесення знайшло вияв саме у сакральному світі, створеному трипільцями близько 7 тисячоліть тому. Трипільське суспільство настільки давнє, що від нього залишилися лише сліди поселень, керамічні вироби — статуетки, орнаментований посуд та ін. Орнаментика трипільського посуду зводиться до безперервного відтворення безконечників – спіралі та свастики, що символізують безкінечність сущого. Так у специфічних формах у трипільській культурі простежуються закономірності магічного простору та сакрального світу людських цивілізацій.



Кл.слова:
Трипілля

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Ольжич, О.
Археологія [Електронний ресурс] / О. Ольжич. - К. : Видавництво імені Олени Теліги, 2007. - 496 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі вперше зібрані матеріали, які репрезентують спадщину О. Кандиби (Ольжича), яка розкриває грані його таланту як науковця-археолога. У ній зібрана більшість опублікованих досліджень О. Кандиби в області археології в перекладі на українську мову. Перш за все це дослідження трипільської культури, яка стала всесвітньо відомою також завдяки і роботам О. Кандиби, написаним в більшості англійською, німецькою та чеською мовами. Декілька статей були опубліковані ним також українською мовою. Зокрема, в книзі представлені переклади обох монографічних досліджень О. Кандиби, а саме, рукопис докторської дисертації, присвяченої вивченню галицької мальованої кераміки, та книга про унікальне трипільське поселення Шипинці, яке називали ще "буковинською Троєю". Доповнюють узагальнюючи роботи О. Кандиби також статті, які упорядникам збірки вдалося зібрати з різних, часто рідкісних видань. Крім того, в книгу включені етапі сучасних українських учених про значення спадщини О. Кандиби як науковця-археолога на сучасному етапі вивчення трипільської культури. Наукова прискіпливість, широкий кругозір і виважені методичні підходи та висновки, помножені на природні здібності і талант дослідника, дозволяють поставити О. Кандибу в один ряд з тими вченими, яких можна вважати засновниками української наукової археологічної школи. Книга розрахована на археологів, Істориків, аматорів-археологів, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться археологією України й трипільською культурою.



Кл.слова:
трипілля

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Мицик, В. Ф.
За законом Світового ладу. Трипільська цивілізація і світогляд українського народу [Електронний ресурс] / В. Ф. Мицик. - К. : Вид-во МАУП, 2007. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Про філософські аспекти буття хліборобів Трипільської цивілізації, яка життєдіяла від сер. 6 до поч. 3 тис. до н. е. на землях від Дунаю до Дніпра, про духовно-господарський та космогонічний феномен пращурів, про розвиток життя на засадах закономірностей Світоладу, про спільність образотворчої мови історичних культур і народної культури України йдеться у праці відомого етнографа й археолога.



Кл.слова:
український народ -- культура -- рідний край

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Шульгин, А.
TiHKAL [Електронний ресурс] / А. Шульгин, Э. Шульгина. - [Б. м. : б. в.]. - 108 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


TiHKAL — книга, написанная Александром Шульгиным и Анной Шульгиной в 1997, в которой исследуются психоделические триптамины. Она является продолжением вышедшей в 1991 году книги PiHKAL. Полное название книги «Tryptamines I Have Known And Loved: The Continuation» («Триптамины, которые я узнал и полюбил: Продолжение»). Книга состоит из двух частей. Как и в PiHKAL, первая часть книги носит автобиографический характер, а во второй приводится детализированое описание синтеза более 50 психоделических веществ ряда триптамина (большинство из них впервые синтезировал лично Шульгин), а также дозировки, описание эффектов и прочие комментарии.



Кл.слова:
наркотики -- психоделіки

   Тип видання:   наукове видання   
7.


Історія українського мистецтва [Електронний ресурс] : у 5 т. / голов. ред. Г. Скрипник ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського. - К. : [б. в.], 2007-2011

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Мистецтво первісної доби та стародавнього світу. - 2008. - 710 с.

Т. 2 : Мистецтво середніх віків. - 2010. - 1296 с.

Т. 3 : Мистецтво другої половини XVI - XVIII ст.. - 2011. - 1088 с.

Т. 5 : Мистецтво XX ст.. - 2007. - 1048 с.


У першому томі автори поставили за мету реконструювати цілісний образ найдавніших етапів мистецького життя на українських землях, переважно на прикладі тих артефактів, що постали на них та збереглися до наших днів. У ній представлено мистецтво пізньопалеолітичного населення України, енеолітичної людності (зокрема, подано неперевершеної майстерності зразки кераміки носіїв трипільської культури; репрезентовано пам’ятки образотворчості народів бронзової доби, кімерійців, скіфів, сарматів (особливо вишукані ювелірні (золоті й срібні) вироби – чаші, пекторалі, амфори, золоті оздоби парадного вбрання, рельєфні зображення сюжетів і сцен зі скіфського життя, кам’яні скульптури тощо). Розлогі розділи тому присвячені образотворчому мистецтву та художнім ремеслам населення античних держав Північного Причорномор’я, культурна традиція яких мала безпосередній вплив на мистецькі процеси на цих територіях у наступні епохи. Чи не вперше розглянуто в контексті історії мистецтва пам’ятки кельтського населення та латенізованих культур. Значно повніше висвітлено культурну спадщину праслов’янського й готського населення українських земель тощо.

Другий том “Історії українського мистецтва” присвячено історії художніх процесів на українських теренах у добу середньовіччя (кінець ІV/VI – XV/середина XVI). Важливим наміром авторів та упорядників стало висвітлення родоводу та стильових особливостей вітчизняного мистецтва, його видової специфіки. У дослідженнях архітектури, монументальної скульптури, мозаїк, фресок, іконопису, оздоблення рукописної книги, художніх ремесел окреслено риси, які й нині маркують процес творення українського світу.

У третьому томі “Історії українського мистецтва” висвітлюються розвиток, жанрове й стильове розмаїття української архітектури, образотворчого та декоративного мистецтва козацько-гетьманської доби, що охоплює фактично три століття – XVI, XVII, XVIIІ, національні варіанти європейських стилів ренесансу й бароко, які стали набутком більшості визначних пам’яток, розглянутих у цьому виданні.

Глибоким філософським осмисленням та форматним осягненням вирізняються розділи праці, присвячені мистецькій спадщині ХІХ ст. – періоду, коли українська національна культура виявила неабияку життєстійкість, витворивши за вкрай складних соціополітичних умов довершені мистецькі твори, «зуміла розвинути більшість сучасних видів мистецтв, а в багатьох із них створити класичні цінності і дати імена світової міри». Автори розділів слушно зауважують, що мистецька спадщина цієї епохи формувалася й визрівала в чужинському культурному середовищі та під тиском нових суспільно-політичних реалій, що спричиняли розмежування між культурою народною та панівних верств, динамічну зміну стильових напрямів – перехід від бароко до романтизму та реалізму. Дослідники чи не вперше в мистецтвознавстві пострадянського періоду залучають до аналізу українського образотворення нові імена художників та архітекторів, нові реалії та здобутки малярської і будівельної спадщини, розглядаючи в контексті українського мистецького процесу як пам’ятки, що виникли в Україні і на питомо українському ґрунті, так і ті мистецькі явища, що хоча й творилися поза Україною, проте тематикою і змістом стосувалися української культурної традиції та історії.

5-й том, присвячений мистецтву ХХ століття, є, власне, першою спробою накреслити і дати об’єктивну оцінку основним процесам, що відбувалися впродовж усього минулого століття в художньому житті на теренах нашої країни, намаганням відтворити цілісну картину мистецького життя, що розвивалося в контексті загальноєвропейського художнього процесу, єдиному річищі світового художнього розвитку.



Кл.слова:
образотворче мистецтво -- монументальна скульптура -- декоративно-вжиткове мистецтво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 


Видейко, М. Ю.
Украина: от антов до Руси [Електронний ресурс] / М. Ю. Видейко. - К. : Крион, 2009. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Первые пять столетий истории Средних веков, с V по X век, даже для той части Европы, где сохранились островки былой учености и велись какие-то хроники и записи, часто именуют «темными веками». Что уж говорить в этом случае о нашем Крае! И, тем не менее, возможность проникнуть в глубины истории есть. Многие интереснейшие эпизоды и даже подробности этих самых «темных веков» из истории земли, которую сегодня называют Украиной, были открыты благодаря полевым археологическим исследованиям, произведенным на протяжении последних полутора сотен лет. Каждый год множество экспедиций ищут и находят в этой земле следы минувших эпох и событий. Из сообщений древних хроник и летописей, а также археологических находок и складывается причудливая мозаика древней истории Края. В книге, которая является продолжением повествования, начатого в издании «От Триполья до Антов», представлены отдельные эпизоды древней истории, охватывающие период от начала истории антов (последняя четверть IV века) до Руси со столицей в Киеве (около середины IX века). Рассчитано на широкий круг читателей.



Кл.слова:
історія України -- Київська Русь

   Тип видання:   зб. статей   
9.
 



Трипільська культура на Україні [Електронний ресурс] / за ред. В. Козловської. - К. : Друкарня Української академії наук, 1926. - 286 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перший випуск цього збірника (другий і останній побачив світ у 1940 р.) є підсумком досліджень Трипільської комісії. Тим самим було відновлено вивчення трипільської культури, розпочате В. В. Хвойкою у 1896 р. Створення Всеукраїнського археологічного комітету дало можливість науково оцінити знахідки. До кожної статті подано докладне резюме французькою мовою. Чверть обсягу видання становлять ілюстрації до статей. Паралельні дослідження проводив О. О. Кандиба (Ольжич) в Галичині.



Кл.слова:
міфологія -- давня історія -- археологія

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Шпоть, Олексій Сергійович.
Про витоки української нації [Електронний ресурс] / О. С. Шпоть. - Л. : Україна-Русь ; К. : Коронатор, 2012. - 170 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.25 Мб


Автор досліджує події української історії з половини VII ст. до н.д., опираючись на «Велесову книгу» як на повноцінне історичне джерело. А «Велесова книга» говорить, що Руська земля існує понад 20000 років; що ми – це не тільки руси, поляни, древляни, укри, кривичі, дуліби, волиняни, а й орії, коморії, слов’яни, сківи, анти; що не грецька, а українська земля є колискою демократії; що Київ став уперше столицею 625 року до н.д., тобто більш ніж на тисячу років раніше дати його офіційного заснування. Оця самодостатня, вільна від рабства спільнота, згуртована вірою в рідних богів, що з часів Орія в боротьбі за рідну землю сформувалася в державу з найменуванням Русь, і є початком української нації. Дослідження торкається й інших цікавих питань, зокрема про етнічну належність носіїв Трипільської культури, відносин русів і хозар та причин нашого безпам’ятства. Значна частина книги присвячена питанням демократії та висвітленню умов, за яких демократія може бути навіть шкідливою. Книга розрахована на широке коло читачів, якому небайдужа історія України.



Кл.слова:
держава -- Русь -- етногенез -- альтернативна історія

   Тип видання:   наукове видання   
11.
 


Бурдо, Наталія Борисівна.
Трипільська культура. Спогади про золотий вік [Електронний ресурс] / Н. Б. Бурдо, М. Ю. Відейко. - Х. : Фоліо, 2007. - 415 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кожна країна у світі має свої історичні легенди. Однією з легенд України, пов’язаною з давньою історією, стала для XX століття трипільська культура, можливо, як символ ЗОЛОТОГО ВІКУ — з його добробутом, мудрістю і справедливістю. Ця книжка — хвилююча розповідь про те, що відомо науковцям про славетні часи Трипілля, Те, що трипільська культура лежить на межі історичних епох, ставить її в центр напружених та нескінченних дискусій, а отже, привертає увагу не лише вузького кола вчених, але й широких верств громадськості, людей, які шукають відповідь на одвічні запитання: «Звідки ми?», «Де наші корені?», «Де початок нашої цивілізації?». Книжка написана на підставі досвіду наукових досліджень трипільської культури, який складає на двох її авторів близько 70 років. Спогадів багато: це й археологічні розкопки та розвідки на полях кількох областей України, від Дністра та Дніпра; це десятки місяців, проведені в полі, сотні пройдених кілометрів, десятки розкопаних об’єктів, сотні тисяч знайдених трипільських артефактів. Тож запрошуємо до знайомства із трипільською культурою, або у подорож на пошуки ЗОЛОТОГО ВІКУ.



Кл.слова:
трипілля -- археологічна культура

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Качуровський, Ігор.
Строфіка [Електронний ресурс] / Ігор Качуровський. - Мюнхен : Інститут літератури ім. Михайла Ореста, 1967. - 356 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Строфіка" - частина триптиху, до якого входять "Нариси компаративної метрики" та "Фоніка". Це перша в українській віршознавчій літературі монографія про строфу.



Кл.слова:
літературознавство -- версифікація

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Пушкар, Олег.
Лаґерний триптих [Електронний ресурс] : спогади / Олег Пушкар. - Варшава : Український архів, 1994. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
війна -- позбавлення волі

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Кузич-Березовський, І.
Праісторія України [Електронний ресурс] : в 2 т. / І. Кузич-Березовський. - Детройт : [б. в.], [19_ _?]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 2. - 235 с.


Автор розглядає історію України трипільского періоду.



Кл.слова:
давня історія -- етногенез

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Відейко, Михайло Юрійович.
Подорож до прадавньої країни [Електронний ресурс] / Михайло Відейко. - К. : Вища школа, 2011. - 167 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спробуйте уявити собі багату, заможну країну, обмежену на заході Карпатами, а на сході — Дніпром. Край, мешканці якого живуть у достатку, ведуть жваву та вигідну торгівлю із Заходом і Сходом. ТІЇ мешканці широко відомі у навколишньому світі як хлібороби і вмілі майстри, могутні та відважні воїни, мудреці. Країна, мешканці котрої не потребують жодної візи, щоб перетнути всю Європу — аж до узбережжя Атлантичного океану. Країну, добробуту якої, можливо, заздрили її сусіди на півночі, сході та півдні. Ні, це не така собі казка із прийдешніх століть чи модерна комп’ютерна гра про державу Україна, котра успішно інтегрувалася, нарешті, у Європейську спілку. Ні, це зовсім не казка з майбутнього і не гра. Це наукова реконструкція, зроблена на підставі археологічних джерел—решток давно зниклих із поверхні землі поселень і поховань та знайдених у них посуду, інструментів, зброї при підтримці цілого арсеналу природничих наук — від геофізики до молекулярної біології. Це всього лише спомин про прадавню країну, котра існувала на цій землі ще якихось 5000 років тому. Це спогади про країну, мешканцям якої ми багато чим завдячуємо, історія якої стала інтегральною складовою історії України. І нині серед нас живе чимало людей, чиї предки багато тисячоліть тому створили це диво на землях між Карпатами і Дніпром — Трипільський Світ.



Кл.слова:
Україна -- історичні події

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Дергачев, В. А.
Погребальные комплексы позднего Триполья [Електронний ресурс] : свод источников / В. А. Дергачев, И. В. Манзура ; Академия наук ССР Молдова, Отдел этнографии и искусствоведения. - Кишинев : Штиинца, 1991. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Авторами проанализирована и обобщена археологическая информация о погребальных комплексах эпохи позднего Триполья по источникам до 1985 г. Книга для ученых соответствующего профиля и студентов исторических факультетов вузов.



Кл.слова:
археологія -- некрополезнавство -- Трипільська культура

   Тип видання:   життєпис   
Категорія:    
17.
 


Роман Коваль
Отаман Зелений [Електронний ресурс] / Роман Коваль. - К. : Діокор, 2008. - 195 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі йдеться про трипільського отамана Зеленого (Данила Терпила), його драматичні стосунки із Симоном Петлюрою, воєнні кампанії повстанців проти Красної армії та денікінців у 1919 році. Події відбуваються на території сучасних Київської, Чернігівської, Черкаської, Вінницької, Хмельницької та Львівської областей, а також у м. Києві. Рекомендовано Історичним клубом "Холодний Яр" для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах України.



Кл.слова:
громадянська війна -- полководець -- військова історія

   Тип видання:   навчальний посібник   
18.

Іванченко, Р. П.
Історія без міфів. Бесіди з історії української державності [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / Р. П. Іванченко. - К. : МАУП, 2007. - 624 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це друге видання, доповнене й розширене, навчального посібника з історії української державності Раїси Іванченко — відомого сучасного історика, письменника, автора численних історичних розвідок та історичних романів з проблем історії України. У роботі відстоюється наукова позиція державності українського народу, починаючи із Трипільської цивілізації. Посібник містить цікаві документи на підтвердження думки автора. Посібник розрахований на широке коло читачів — учнів, студентів, учителів, усіх, хто цікавиться проблемами становлення й еволюції державницької історії упродовж майже півторатисячолітнього періоду нашого минулого



Кл.слова:
історія України -- історичні міфи -- історіософія

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.

Жураковський, Б.
Господарство і зв'язки трипольских племен Поділля [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Б. Жураковський. - Раменское : Поли-Граф, 2002. - 120 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В часи існування трипільської культури кожна людська громада жила, працювала, полювала, відпочивала, тобто жила самостійно. Однак це не могло тривати весь час існування цієї чи іншої групи людей. Проходив час і люди випадково чи з певнимнаміром зустрічалися між собою, тобто з різних племінних груп, поселень. Чи то була військова зустріч, чи нйрна бесіда, чи допомога потерпілому, в обов'язковому порядку під час спілкування люди ділились своїми знаннями, вміннями, запозичували прийоми роботи у виготовленні знаряддя, способи полювання, ловлі риби, часом насінням, окремими тваринами. Поодинокі зв"язки розширялися, охоплювали більшу кількість людей і поступово переростали в тісні економічні, культурні взаємовигідні зв"язки, які приносили користь кожній стороні.



Кл.слова:
трипільська культура -- енеоліт -- архаїчне суспільство

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.
 


Метелкин, Н. В.
Сокровища и ненайденные клады Украины [Електронний ресурс] / Н. В. Метелкин. - М. : Олма медиа групп, 2006. - 192 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге повествуется об истории кладоискательства и археологических исследований в Украине. Территория Киевской Руси богата зарытыми сокровищами разных племен и народов. Здесь и памятники трипольской культуры, и клады скифов, сарматов, гуннов, готов, славян и многих других древних земледельцев и кочевников, населявших эти места, начиная с IV-III тысячелетий до н.э. Читатель найдет в книге множество интересных и увлекательных историй, легенд и поверий. связанных с поисками и находками сокровищ. Красочные иллюстрации найденных кладов дадут яркое представление о том, что хранит древняя земля Украины.



Кл.слова:
скарби -- археологія -- історія України
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського