Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (100)Тематичний інтернет-навігатор (55)Автореферати дисертацій (2026)Реферативна база даних (21413)Книжкові видання та компакт-диски (6363)Журнали та продовжувані видання (915)
Пошуковий запит: (<.>K=УКРАЇНСЬКИЙ$<.>+<.>K=ПОЕТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 649
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   художня література   
1.

Ґете, Йоганн Вольфґанґ фон.
Вибрані твори [Електронний ресурс] : пер. з нім. / Й. В. фон Ґете. - К. : Юніверс, 1999. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До ювілейної збірки Й. В. фон Ґете ввійшли кращі твори поета. 28 серпня 1999 року Йоганну Вольфґанґу фон Ґете виповнилося б 250 років. Як поет, драматург, природознавець і державний діяч він вважається одним з останніх універсальних геніїв, а його творчість є предметом незліченних досліджень і публікацій. Творчість Йоганна Вольфґанґа фон Ґете шанують не тільки в Німеччині, але й в усьому світі. В літературному світі України Ґете посідає значне місце. В Україні поет був широко відомий вже на початку XIX століття, про що свідчать ранні переклади його лірики. Менш відомим є той факт, що за ініціативою попечителя Харківського навчального округу графа Потоцького Ґете був обраний почесним членом Ради Харківського університету.



Кл.слова:
німецька поезія -- класична література

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Ґадамер, Г. -Ґ.
Герменевтика і поетика [Електронний ресурс] : вибрані твори / Г. -Ґ. Ґадамер. - К. : Юніверс, 2001. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книжці есе та статей Гадамер продовжує рух новітньої німецької філософії, починаючи з Ніцше, яка відкинула претензії на стерильну "науковість" і вводить читача у філософський дискурс мистецтва "як органону філософії, якщо не суперника, що переживає її в усьому".



Кл.слова:
нмецька філософія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Ярош, Дмитро Анатолійович.
Українська революція: XXI століття [Електронний ресурс] / Д. А. Ярош. - Кам'янське : [б. в.], 2009. - 26 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вісімнадцять років минає від того часу, як моя країна волею обставин, без пролиття жодної краплі крові вийшла зі складу СРСР, проголосила свою Незалежність і вирішила творити нове життя. Цей крок українців мав епохальне значення, бо поставив хрест на існуванні однієї із наймогутніших комуністичних імперій світу з центром у Москві та дав шанс десяткам інших народів почати творити власні держави. Червона сатанинська ідеологія та система, що панувала ледь не на половині земної кулі враз впала, придушивши під своїми уламками радянський тоталітаризм. Світ змінився!.. Змінилась і моя країна. Зовнішня окупація була переможена і знищена. Здавалося, що війна Московської імперії проти українців, що тривала останні триста років, нарешті припиниться й українці отримають Свободу і Право на гідне життя. Та не судилося – українці не здобули своєї національної державності. Натомість прийшла окупація внутрішня, що продовжила нищення нашої нації та активну протидію устремлінням народу бути господарем своєї долі на своїй землі. Та й Москва, оговтавшись від поразки у 90-их роках минулого століття, перейшла у відчайдушний контрнаступ, намагаючись відвоювати втрачені позиції та повернути собі колишнє панування на українській землі. Держава Україна стала „нічийною” державою, перехідним неоколоніальним утворенням від УССР до Української Самостійної Соборної Держави. Причому цей перехід може вести не тільки у потрібному – національно-державному, але й у зворотному – імперському напрямку. Все залежить від того, чи виграє нинішнє покоління українців Війну за майбутнє Нації.



Кл.слова:
український націоналізм -- публіцистика -- Правий Сектор

      
4.


Ярослав Ганіткевич. Бібліографічний покажчик. [Електронний ресурс] : бібліографічний покажчик ; Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького / Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. - Львів : Видавництво «ПАІС», 2018. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Біобібліографічний покажчик готувався на пошану професора Ярослава Володимировича Ганіткевича і з нагоди його 85-річчя. Доктор медичних наук, видатний український вчений у галузі фізіології та патології жовчовиділення, фізіологічної ролі поверхнево-активних речовин, біотехнології, біомінералогії, в останню чверть століття – один із провідних істориків медицини, дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка, член Міжнародного товариства істориків медицини (Лондон), почесний член Українського лікарського товариства, лауреат премії І. Огієнка, голова Львівського осередку Всеукраїнського товариства Івана Огієнка, державний стипендіат України. Покажчик включає бібліографічні описи праць вченого з 1954 по 2016 рік, а також відомості про його життя, науково-дослідницьку, науково-організаторську, педагогічну та громадську діяльність. Представлено наукові монографії, енциклопедії, посібники, статті.




   Тип видання:   словник   
5.


Японсько-Український розмовник [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 59 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Японія -- мова

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Яневський, Данило.
Проект "Україна": жертва УПА, місія Романа Шухевича [Електронний ресурс] / Д. Яневський. - Харків : Фоліо, 2012. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Про кого ця книга? Ця книга про людей. Не про всіх, а, головним чином, лише про тих молодих і не дуже молодих чоловіків і жінок, хлопців і дівчат, які народилися в перші двадцять років ХХ століття. Народились і зростали на території «другої» Речі Посполитої — в Східній Галичині та на Волині, які є складовою та невід’ємною частиною сучасної держави Україна. Частина з них мала за малу Батьківщину Західну Галичину, яка тепер є складовою та невід’ємною частиною Польської Республіки. Всі вони були громадянами Польської Республіки. Всі вони були українцями. Всі вони були греко-католиками. Як згодом з’ясувалося, цей «набір» даних при народженні для більшості з них виявився фатальним. Під тиском непереборних зовнішніх обставин вони, а в більшості це були сільські хлопці та дівчата, були змушені взятися за зброю. Абсолютна більшість із них загинула. «За даними радянських каральних органів, — читаємо у класичному нині дослідженні, — котрі воювали з повстанцями, протягом 1944 р... було вбито 57 405 вояків УПА, 50 387 взято в полон, 15 990 здалися самі, усього — 123 782 чоловіка; за перші чотири місяці 1945 р. — ще 95 083 чоловіка; загалом 218 865 чоловік» . Отже, ця книга про людей, що загинули. Написати та зрозуміти їх історію — означає написати та зрозуміти історію і нашої країни, і її народу, зрозуміти історію тисяч українських родин.



Кл.слова:
український визвольний рух -- боротьба з окупантами -- диверсійна діяльність

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Ямпольский, Михаил.
Беспамятство как исток (Читая Хармса) [Електронний ресурс] / М. Ямпольский. - Москва : Новое литературное обозрение, 1998. - 384 с.. - (Научное приложение ; вып. 11)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тексты Д. Хармса ясны и в то же время загадочны. Именно это побудило автора — известного культуролога и литературоведа — посвятить свое исследование поэтике, философским истокам и культурному контексту творчества писателя. Все, что в раннем авангарде служит магическому преображению действительности, у Хармса используется для деконструкции самого понятия «действительность» или для критики миметических свойств литературы. Автор просто читает Хармса, но это — творческое чтение или, иначе, «свободное движение мысли внутри текста», которое позволяет ему сделать важные наблюдения и выводы, касающиеся не только творчества Хармса, но и искусства XX в. в целом.



Кл.слова:
літературознавство -- поетика -- абсурдизм -- авангард

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Якубський, В.
Наука віршування [Електронний ресурс] / В. Якубський. - К. : Слово, 1922. - 142 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Наука віршування" (назва якої відсилає нас і до Горацієвої "Науки поезії" і до Брюсівської "Науки про вірш") була першою спробою дати теорію вірша українською мовою на матеріалі як давньої (античної), так і модерної української поезії. Як і Валерій Брюсов, Б. Якубський адресував свою книгу масовому читачеві, але прагнув, як він пише в передмові, "з'єднати популярність книжки з відповіддю в ній на най складніші проблеми сучасної теорії віршування". Попри самокритичне зауваження, що "цих труднощів" автор не переміг, насправді Б. Якубському вдалося стисло, доступно, ясно і водночас з глибоким професіоналізмом викласти основи віршування в усіх його аспектах - ритміки, метрики, "евфонії" і строфіки.



Кл.слова:
поезія -- теорія поетики -- версифікація

   Тип видання:   життєпис   
9.

Якимів, Д.
Іван Франко. Біографічно-літературний нарис в другі роковини його смерти [Електронний ресурс] / Д. Якимів ; Просвітно-Драматичне Товариство ім. Івана Франка в Філадельфії. - Philadelphia : [б. в.], 1918. - 44 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
український поет

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Юркевич, Памфіл
Історія філософії права. Філософія права. Філософський щоденник [Електронний ресурс] / Памфіл Юркевич. - 2-е вид.. - К. : Український Світ, 2000. - 769 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Памфіл Данилович Юркевич (1826-1874) - найвидатніший український філософ XIX століття. Уміщені в цій книзі фундаментальні теоретичні граці П. Юркевича збереглися у рукописах його лекційних курсів. Це видання рукописної спадщини відкриває абсолютно нову й невідому (навіть вузькому колу фахівців) сферу філософського доробку мислителя — його дослідження у царині держави і права, національного духу та моралі, соціальної структури суспільства і т. ін. В "Історії філософії права" П. Юркевич розглядає, "які правомірні стосунки людство вважало за найкращі норми життя", а у "Філософії права" — "які правомірні стосунки треба визнати за постійний ідеал". "Філософський щоденник" є важливим документом формування філософсько-правової думки П. Юркевича, яка на повну силу виявилася у його фундаментальних теоретичних працях. Видання адресоване викладачам і студентам навчальних закладів із філософською, правничою й загальногуманітарною спеціалізацією, усім, хто прагне збудувати на правовій основі Українську державу й досягти правових відносин з іншими державами.



Кл.слова:
сучасна філософія -- право -- держава -- нація

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.


Юридичний путівник споживача: навч.-прак. посіб. [Електронний ресурс] / ред. В. Е. Теліпко ; Український молодіжний правничий союз. - Київ : Центр учбової літератури, 2010. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому навчально-практичному посібнику детально і систематизовано на основі чинного законодавства і практики його застосування розкриваються основні аспекти прав споживача і механізми їх реалізації та захисту. На допомогу читачу-споживачеві наводяться зразки написання претензій та позовних заяв, а також термінологічний словник з основними поняттями і дефініціями в межах розглядуваної проблематики та узагальнення судової практики захисту прав і застосування законів. Пропонований навчально-практичний посібник розраховано на студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів, юристів-практиків, посадових і службових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування, активістів і співробітників правозахисних громадських організацій, а також кожного громадянина, який цікавиться проблемами правового регулювання споживчої сфери в умовах реалій сучасної України і прагне бути обізнаним у своїх правах та обов’язках, механізмах їх реалізації і захисту, які витікають з його статусу як споживача і головного учасника відносин цивільного обороту.



Кл.слова:
право споживче

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.


Юридичний путівник автомобіліста: навч.-практ. посіб. [Електронний ресурс] / ред. В. Е. Теліпко ; Український молодіжний правничий союз. - Київ : Центр учбової літератури, 2011. - 520 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому навчально-практичному посібнику детально і систематизовано на основі чинного законодавства і практики його застосування розкриваються основні аспекти прав водія транспортного засобу, автовласника й автомобіліста, а також механізми їх реалізації і захисту. Авторами розглядаються загальні положення, які необхідно знати кожному водієві: права при купівлі авто та його технічному обслуговуванні, реєстраційному оформленні прав власності на нього, проходженні державного технічного огляду і страхуванні цивільної відповідальності; які податки і збори мають сплачувати автовласники і хто здійснює контроль за цим, які існують режими користування авто та як їх потрібно оформлювати тощо. Окрему увагу приділено правам водія при зупиненні транспортного засобу інспектором ДАІ та основні дії при притягненні його до юридичної відповідальності. На допомогу читачу водієві наводяться зразки написання скарг та позовних заяв, а також термінологічний словник з основними поняттями і дефініціями в межах розглядуваної проблематики та узагальнення судової практики захисту прав і застосування законів.



Кл.слова:
право транспортне

   Тип видання:   довідник   
13.

Юдкин-Рипун, Игорь Николаевич.
Краткий семантико-этимологический справочник: славистика и романо-германистика [Електронний ресурс] / И. Н. Юдкин-Рипун ; Національна академія наук України, Український комітет славістів. - К. : [б. в.], 2004. - 236 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.44 Мб


Пропонується система впорядкування лексичного матеріалу, заснована на його етимологічній стратифікації – вичленуванні індоєвропейського ядра, ізоглос поміж окремими мовними сім’ями та ізольованої лексики. Рефлекси реконструйованих індоєвропейських коренів подано в етимологічних гніздах, які відповідно до типів ініціалів розподілено по шістнадцяти класах. Ці класи постають як семантичні мікросистеми, що засновані на виявленні паронімії між коренями та на мотивації смислових переходів (передусім метонімії), так що виникають паронімічні та метонімічні ряди, які будуються відповідно до гіпотези соматоморфізму первинних значень. Лексичний матеріал містить передусім рефлекси загальнослов’янського кореневого фонду з їхніми романо-германськими відповідниками, опрацьовано матеріали етимологічних словників з німецької, французької, англійської мов та з латини.



Кл.слова:
індоєвропейські мови -- етимологічна стратифікація -- компаративне мовознавство -- семантичний соматоморфізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Щокін, Г.
Український консерватизм як сутність національної ідеї [Електронний ресурс] / Г. Щокін. - К. : МАУП, 2005. - 64 с.. - (Б-ка журналу "Персонал")

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоноване видання містить вже опубліковані статті, в яких розглядаються сучасні ідеологічні платформи політичного розвитку України, а серед них вирізняється консервативна ідеологія, яка найбільше відповідає об'єктивно діючим тенденціям і закономірностям сучасного суспільного розвитку. Подано основні принципи новоствореної Української Консервативної Партії. Для широкого загалу.



Кл.слова:
політичний розвиток -- ідеологічна платформа -- сучасне суспільство

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Щербаківський, В.
Формування української нації [Electronic resource] : нарис праісторії України / В. Шербаківський. - Нью-Йорк : З.Д.А., 1958. - 143 p.. - (Студійно-наукові матеріяли ; ч. 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
суспільство -- український народ

   Тип видання:   словник   
16.

Шупу, Джен.
Короткий українсько-китайський і китайсько-український словник [Електронний ресурс] / Д. Шупу. - Пекін : Шан'у Іньшугуань ; Київ : Альтернативи, 2008. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це короткий словник, в якому містяться основні слова та словосполучення (основна мова словника - китайська). Словник був створений як результат взаємодії двох країн. Десятирічної взаємодії, за час якої багато чого змінювалось (зміни на міжнародній та внутрішній арені країн, реформ в Китаї та Україні), зміцнювалась політична, економічна, культурна та освітня взаємодії між країнами. Словник отримав досить багато хороших відгуків. Він представляє собою міст між двома великими мовами світу, кожна з яких відіграє свою важливу роль у ньому. Словник був створений для задоволення зростаючих потреб в ясності та зрозумілості комунікацій на міжнародному рівні.



Кл.слова:
китайська мова -- переклад -- усна комунікація

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Шумицький, М.
Український архітектурний стиль [Електронний ресурс] / М. Шумицький. - К. : Друкарня 2-ої Артілі, 1914. - 60 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга складається з окремих розділів, присвячених історії та формам української архітектури, основним принципам будування українських церков і світських споруд (у т. ч. кооперативних і шкільних будівель). Окрему увагу звернуто на оздоблення та оброблення стін. Близько 70 рисунків ілюструють це видання.



Кл.слова:
архітектура

   Тип видання:   зб. статей   
18.
 


Шульц, Бруно.
Книга листів [Електронний ресурс] / Бруно Шульц; уклав і підготував до друку Єжи Фіцовський. - К. : Дух і літера, 2012. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Великий польський письменник Бруно Шульц (1892–1942), котрий усе життя мешкав у Дрогобичі й загинув там від рук нацистів у часи Шоа, був видатним епістолографом. Його листи часто ставали зав’язком майбутніх оповідань, є високими зразками прози магічного реалізму. «Книга листів» – збірка усіх вцілілих листів до друзів, колег, партнерів у видавничих і мистецьких починаннях, освітянських установ. Вона також містить віднайдені листи до Бруно Шульца, які дозволяють краще зрозуміти перипетії індивідуальної біографії митця, його творчі пошуки та осягнення. Це листування понад 60 років збирав видатний польський поет, есеїст і культуролог Єжи Фіцовський (1924–2006). Упорядник також спорядив публікацію докладними коментарями, які стосуються обставин віднайдення текстів, їх атрибутики, згаданих подій і осіб. Книга є своєрідним пам’ятником знищеному нацистами й сталіністами всесвітові галицьких євреїв, котрі спершу пережили Шоа, а відтак у СРСР зазнали брутального затирання слідів їхньої культурної, релігійної та навіть людської присутності на теренах краю.



Кл.слова:
українська література -- епістолярії -- магічний реалізм -- юдаїка

   Тип видання:   словник   
19.

Шостенко, І. І.
Російсько-український термінологічний словник з історії держави і права [Електронний ресурс] / І. І. Шостенко, О. І. Шостенко ; Міжрегінальна академія управління персоналом МАУП. - К. : В-во МАУП, 2003. - 64 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
культура

   Тип видання:   словник   
20.

Шило, Ніна Іванівна.
Російсько-український словник. Термінологічна лексика [Електронний ресурс] / Н. Шило. - К. : Просвіта, 2004. - 211 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований словник містить понад 10 тис. найуживаніших термінів і термінологічних словосполук з різних галузей науки і техніки, перекладених української мови. З масиву сучасних термінів вилучено кальковані й транслітеровані російські лексеми, повернено багато власне українських термінів. Подано граматичну характеристику слів. Словник зорієнтовано на широке коло корустивачів - студентів, учнів, викладачів, науковців, інженерів, видавничих працівників.



Кл.слова:
лінгвістика -- наукова термінологія -- мовознавство
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського