Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (41)Тематичний інтернет-навігатор (231)Автореферати дисертацій (1413)Реферативна база даних (11012)Книжкові видання та компакт-диски (4006)Журнали та продовжувані видання (111)
Пошуковий запит: (<.>K=ЧУДЕС$<.>+<.>K=СВІТУ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 360
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   хрестоматія   
1.

Коцюбинський, М. М.
В путах шайтана і иньші оповідання [Електронний ресурс] / М. М. Коцюбинський. - Л. : Українсько-Руська видавнича спілка, 1899. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Оповідання М. Коцюбинського «В путах шайтана» (1899) в багатьох своїх аспектах традиційне – тут вельми ретельно, з мальовничою етнографічною колоритністю, часом навіть з виразними натуралістичними подробицями відтворено побутові картини кримськотатарського приморського села наприкінці ХІХ століття. Етнографічна достовірність, виразність портретних та пейзажних штрихів не означена безпосередньо оповідачем, голос якого важливий, але вкрай ненав’язливий і ніби відсунутий на другий план, а подається крізь призму внутрішнього сприйняття персонажів, насамперед кримськотатарської дівчини Емене. Емене сягнула того віку, коли треба думати про заміжжя. Відтак згідно зі своїм статусом вона повинна, коли не зайнята роботою, сидіти вдома й не виходити за межі двору, а коли раптом має з’явитися гість чоловічої статі, про що звичайно сповіщає спеціальний вхідний дзвоник. зникати у своїй кімнаті чи принаймні, як доводиться потрапляти гостеві на очі (як-от при частуванні), запинатися чадрою. Необхідність дотримуватися суворих традиційних приписів та природні для юного віку поривання (цікавість до навколишнього світу, потреба в спілкуванні, мрійливість) вступають у конфлікт, який становить основу тієї емоційної напруги, яка надає епічному письму М. Коцюбинського і глибокої драматичної тривожності, і зворушливої ліричної схвильованості.



Кл.слова:
література

   Тип видання:   художня література   
2.

Мирний, П.
Лихий попутав [Електронний ресурс] / П. Мирний. - Л. : Наук. Товариство ім. Шевченка, 1901. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Для творчості Панаса Мирного характерні посилена увага до соціальної проблематики, висвітлення порочної моралі панівних класів, зображення типів "нових людей" епохи - революційне настроєних інтелігентів-різночинців, глибока вмотивованість поведінки та вчинків персонажів, розкриття їхнього духовного світу, високий гуманізм.



Кл.слова:
українська література -- класична література -- сучасна історія -- Російська імперія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.
 


Лукомский, Г. К.
Луцкий замок [Електронний ресурс] / Г. К. Лукомский. - Петроград : [б. в.], 1917. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена одному з семи чудес України – Замку Любарта або Луцькому Замку. Це пам’ятка архітектури та історії національного значення, один з найбільших та найкраще збережених в Україні замків. У виданні побіжно описується історія створення Малого Замку, але найбільша увага приділяється саме Великому або Верхньому Замку, його функціям, особливостям побудови, архітектурним елементам. Містяться знімки різних частин споруди.



Кл.слова:
Замок Любарта -- культурна пам'ятка

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Маслова, О. М.
Рукописна книга [Електронний ресурс] / О. М. Маслова. - К. : Держвидав України, 1925. - 114 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація присвячена історії рукописної книги у світі. Матеріал поділений на три розділи: рукописна книга стародавнього світу, рукописна книга середньовіччя та раннього відродження та рукописна книга у південних і східних слов'ян. Розглядаються різні технології виготовлення книг, що існували в різних частинах світу, матеріали, що для цього використовувалися. Видання доповнене ілюстраціями із зображенням давніх книг, процесом їх виробництва.



Кл.слова:
бібліотекознавство -- книгознавство -- бібліотека

   Тип видання:   наукове видання   
5.
 


Вовк, Х.
Студії з української етнографії та антропології [Електронний ресурс] / Х. Вовк. - Прага : Українский громадский видавничий фонд, 1928. - 404 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У своїх фундаментальних працях Федір Вовк (1847–1918) науково довів, що українці – окремий антропологічний тип. Його етнографічні дослідження охоплювали різні сторони життя народу: способи мисливства, скотарства, хліборобства, а також пересування; особливості осель і речей ужитку. Велику увагу приділено шлюбному ритуалу як Лівобережної, так і Правобережної України, з численними паралелями щодо звичаїв різних народів Європи й Нового Світу. Видання ілюстровано малюнками й фотографіями.



Кл.слова:
антропологія -- етнографія

   Тип видання:   наукове видання   
6.
 


Сосенко, К.
Культурно-історична постать Староукраїнських Свят Різдва і Щедрого Вечора [Електронний ресурс] / К. Сосенко. - Л. : [б. в.], 1928. - 349 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця етнолога та священника Ксенофонта Сосенка присвячена аналізу таких давньоукраїнських свят, як Різдво та Щедрий Вечір. Розглядається походження української культури загалом та вплив на неї інших народів світу. Визначається походження свят, їх символіка, релігійна сторона (християнська та язичницька), головні образи, учасники святкування. Досліджуються колядки, щедрівки та їх іноземні аналогії.



Кл.слова:
обряд -- християнство -- православ'я

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Лукреций
О природе вещей [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с лат. / Лукреций. - М. : Изд-во АН СССР, 1946-1947. - (Классики науки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1946. - 453 с.

Т. 2. - 1947. - 718 с.


«Про природу речей» (лат. «De rerum natura») — поема римського поета Лукреція — і єдиний повністю збережений поетичний твір, у якому проповідується вчення Епікура. Слід зауважити, що Лукрецій, переконаний і пристрасний послідовник Епікура, не відтворив у своїй поемі всього вчення останнього: він виклав головним чином Епікурову фізику. У детальному викладі фізики Епікура полягає величезна заслуга Лукреція, тому що саме ця сторона Епікурового вчення представляє зовсім винятковий інтерес для історії наукової думки і матеріалізму. Що ж до вчення про критерії (каноніки) і етики, то він зачіпає їх лише побіжно. Епікур (ін. гр. Філософ 4-3 століття до н.е.) був найбільшим матеріалістом і атеїстом античного світу, ідеологом рабовласницької демократії, розвивав атомістичну філософію. Навчав, що матерія вічна і що боги не можуть у неї втручатися. Мета філософії — щастя людини, заради якого потрібно звільнитися від внутрішніх страхів і забобонів, пізнати закони природи.Суть філософії спрямована проти забобонів і містики. Поема Лукреція складається із шести книг. У перших двох книгах викладається атомістична теорія світобудови, що відкидає втручання богів у мирські справи. Книга третя присвячена вченню Епікура про душу, причому наводяться докази, що душа матеріальна, смертна і що страх перед смертю безглуздий. У четвертій книзі знаходиться виклад питань про людину, а також про чуттєві сприйняття, в яких Лукрецій бачить основу людських знань. У п'ятій книзі Лукрецій займається проблемами космогонії, пояснюючи походження землі, неба, моря, небесних тіл і живих істот. У кінці цієї книги дається блискучий нарис поступового розвитку людства і людської культури і розбирається питання про походження мови. Основний зміст шостої книги — знищення забобонних страхів шляхом природного пояснення явищ природи, що вражають людину. Тут йдеться про грім, блискавки, хмари, дощ, землетруси, виверження Етни, розливи Нілу, про різні незвичайні властивості джерел та інші явища природи. Закінчується остання книга міркуванням про хвороби і описом повального мору в Афінах під час Пелопоннеської війни в 430 році до н.е.



Кл.слова:
антична філософія -- епікуреїзм -- матеріалізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
8.

Сафонов, Вадим А..
Земля в цвету [Електронний ресурс] / Вадим А. Сафонов. - Ленинград : Ленинградское газетное и книжное издательство, 1949. - 729 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга рассказывает, как в жестокой борьбе с мракобесием и лженаукой создавалась наука о человеческой власти над живой природой; о корифеях русского естествознания Тимирязеве, Докучаеве, Мичурине, Вильямсе; о советской агробиологической мичуринской науке и разгроме менделизма-морганизма. Книга говорит о работах ученых-мичуринцев с академиком Т. Д. Лысенко во главе, о чудесных победах на колхозных полях, об изменении природы нашей страны по сталинскому плану и о небывалой в истории массовой, народной науке, возникшей в СССР



Кл.слова:
флора -- фауна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Микулин, Андрій.
Концентраційні табори в Совєтському Союзі [Електронний ресурс] / А. Микулин. - [Б. м.] : Видання Закордонних Частин Організації Українських Націоналістів, 1958. - 132 с.. - (Бібліотека українського підпільника. Серія друга ; ч. 2)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Вони бояться правди — хай світ почує правду!» — такий епіграф написав український автор Василь Савченко на своїй книжці «Безимлаг», виданій в Авґсбурзі 1948 року. «Вони» — це ті, в кого руки залиті кров'ю мільйонів невинних жертв українського й інших неросійських народів СССР; це ті, що на одній шостій частині світу запровадили таке рабство, якого не бачив світ за часів середньовіччя. Це — большевики, московські імперіялісти, колонізатори. Не зважаючи на те, що російська імперія існує вже більше чотирьох сторіч, а сучасна комуністично-російська система — майже 40 років, світ і до цього часу мало поінформований про жахіття в тюрмі народів — СССР. Навіть тоді, коли протягом 1955–1956 рр. на Захід повернулася численна кількість кол. вояків німецької армії, що потрапили під час другої світової війни до російського полону і, як живі свідки нелюдських знущань у совєтських концтаборах, свідчили про масове народовбивство, арешти і заслання в СССР, — світ далі майже не звернув на те уваги. Знову ж, коли українська еміґрація на Заході, маючи численні свідчення й оригінальні документи від запроторених до совєтських концтаборів українців (напр., з Мордовських концтаборів), закликає вільний західній світ вжити супроти носіїв російського імперіялізму та його допоміжних сил моральних і матеріяльних санкцій, — вільний світ не то що вперто мовчить, але й ще поступово вплутується в коло московської коекзистенції, вишукує шляхи мирних контактів та співпрацює з народовбивцями, а цим самим посередньо сприяє системі невільництва і концтаборів у СССР. Видаючи книжку «Концентраційні табори в Совєтському Союзі», ми хочемо відкрити бодай частину заслони, де як свій, так і чужий читач зрозуміє суть жахливої політики, що її практикує червона Москва на неросійських народах.



Кл.слова:
комуністичний терор -- трудова експлуатація -- злочини проти людства

   Тип видання:   хрестоматія   
10.

Федосеев, Г.
Тропою испытаний [Електронний ресурс] / Г. Федосеев. - М. : Гос. изд-во детской лит-ры министерства просвещения РСФСР, 1958. - 274 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Тропою испытаний" - книга-путешествие, книга-энциклопедия для романтиков, влюбленных в свое дело людей и вступающего на свою тропу юношества. Григорий Анисимович Федосеев (1899-1968) - известный писатель, инженер-геодезист, - около тридцати лет водил экспедиции по малоисследованным местам нашей Родины, создавал ее карту. В книге показано, какими прекрасными качествами обладают люди, ведущие эту работу. Повесть учит любить и понимать природу, открывает ее чудесный мир.



Кл.слова:
експедиція -- похід

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
11.
 


Кастере, Норбер.
Зов бездны [Електронний ресурс] / Норбер Кастере. - М. : Географгиз, 1963. - 166 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Н. Кастере, знаменитый французский исследователь пещер, известен нашим читателям по книгам «Десять лет под землей» и «Тридцать лет под землей». В «Зове бездны» рассказывается об экспедициях автора в Пиренеи в 1956–1959 гг. Подземный мир хранит тысячи тайн и всевозможных чудес, раскрыть которые удается только смелым людям. Отважные исследователи встретились с неожиданными опасностями и трудностями, пережили немало интереснейших приключений. Вместе с тем эта книга — итог долголетних раздумий автора об особенностях работы спелеолога — человека, проводящего многие часы своей жизни во мраке, в безмолвии, в уединении. Особый интерес представляет глава «Радио - и телепередачи из-под земли». Перевод печатается с небольшими сокращениями



Кл.слова:
печера -- спелеологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Рожнова, М. А.
Гипноз и "чудесные исцеления" [Електронний ресурс] / М. А. Рожнова. - М. : [б. в.], 1965. - 116 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На протяжении веков появлялись и множились легенды о врачующей силе богов, о волшебниках и святых, исцеляющих больных прикосновением руки или единым словом. Среди бесчисленного множества бесхитростных выдумок, злонамеренных вымыслов и горестных грез, порожденных бессилием человека перед болезнью, можно встретить немало случаев, когда на глазах изумленных людей, во время какого-нибудь религиозного обряда или торжественного молебствия в храме, параличный отбрасывал костыли, слепой прозревал, а глухому возвращался слух... Не надо быть особенно догадливым, чтобы понять, какую роль играли подобные случаи «чудодейственного» исцеления в укреплении религии.



Кл.слова:
психотерапія -- навіювання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
13.
 


Комаров, Виктор.
По ту сторону тайны [Електронний ресурс] / Виктор Комаров. - М. : Детская литература, 1966. - 241 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Таинственное, на первый взгляд необъяснимое, встречается и в жизни и в науке. Грозные, поражающие воображение явления природы, необыкновенные случаи, происшествия, граничащие с чудесами… Что это – проявление сверхъестественных сил, «божественный промысел»? Книга «По ту сторону тайны» убедительно показывает, что любые явления окружающего нас мира всегда имеют естественную причину, учит материалистическому пониманию мира, помогает разоблачать невежество и суеверие.



Кл.слова:
атеїзм -- релігія -- світогляд -- культура

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Юдович, М.
Занимательные шахматы [Електронний ресурс] / М. Юдович. - 2-е изд., испр. и доп.. - М. : Физкультура и спорт, 1966. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой небольшой книге опытный международный мастер дает тебе практические советы, делится с тобой своим опытом. У начинающих часто возникают вопросы о том, «что такое хорошо и что такое плохо» в шахматах. На страницах этой книги ты найдешь ответы на многие из этих вопросов. В книге собраны занятные позиции, веселые шахматные приключения, необычайные происшествия на шахматной доске. Во второе издание внесены некоторые исправления и дополнения. Издательство надеется, что эта книга поможет тебе лучше узнать и больше полюбить чудесную страну шахмат.



Кл.слова:
вид спорту -- гра -- хобі

   Тип видання:   життєпис   
15.

Арлазоров, М. С.
Циолковский [Електронний ресурс] / М. С. Арлазоров. - 3-е изд., перераб. и доп.. - М. : Молодая гвардия, 1967. - 256 с.. - (Жизнь замечательных людей. ЖЗЛ : серия биографий ; вып. 441)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор собрал обширный материал, нашел в архивах не публиковавшиеся ранее документы, встречался с людьми, знавшими Циолковского. Эта большая, кропотливая работа позволила нарисовать в полный рост облик мыслителя, отдавшего космосу всю жизнь, ученого с удивительно широким кругом интересов — от воздухоплавания до космонавтики, от аэродинамики до философии, от исследования океанских глубин до передачи мыслей на расстояние. Предлагаемая вниманию читателей книга за последние пять лет выходит в третий раз, обогащаясь новыми, ранее неизвестными материалами. Среди дополнений, сделанных автором, особенно интересно раскрытие научных связей ученого. Ведь они уходят не только в прошлое — к Д.И.Менделееву, Н.Е.Жуковскому, А.Г.Столетову, но и в будущее, к создателям наших замечательных ракет и чудесных космических кораблей. Вот почему так интересны публикуемые здесь подробности о взаимоотношениях К.Э.Циолковского с академиком С. П. Королевым, рассказ об отношении Циолковского к работам ГИРДа, об участии его в работах Реактивного научно-исследовательского института, о встречах Константина Эдуардовича с людьми, которые осуществляли и развивали его идеи в области ракетостроения.



Кл.слова:
історичний документ -- космос -- радянський вчений

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.
 


Cramer, James.
Uniforms of the world's police [Electronic resource] : with brief data on organization, systems, and weapons / James Cramer. - Springfield : Charles C Thomas, 1968. - 209 p
Переклад назви: Уніформа поліції світу з короткими даними про організацію, систему і зброю

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
амуніція -- зброя -- поліція

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
17.

Губерман, Игорь.
Чудеса и трагедии чёрного ящика [Електронний ресурс] / Игорь Губерман. - М. : Детская литература, 1969. - 532 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Чёрный ящик» – это человеческий мозг. Над его загадками бьётся не одно поколение исследователей, медленно, но верно приближая разгадку тайн этого чуда природы. Научно-популярное произведение Игоря Губермана, не утратило своей актуальности и по сей день – ведь и сегодня мы знаем о мозге меньше, чем о бесконечно далёких от нас галактиках и о невидимых даже в микроскоп элементарных частицах



Кл.слова:
людський мозок

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.


Опережай время! [Електронний ресурс] / сост. А. Борин, А. Пресняков; ред. В. Федченко. - М. : Молодая Гвардия, 1970. - 288 с.. - (Эврика)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга "Опережай время!" предназначена молодым изобретателям. Она состоит из трех частей: "Прежде чем изобретать", "Как исчезают чудеса" и "Учись работать в коллективе".



Кл.слова:
винахід -- відкриття -- дослідження

   Тип видання:   життєпис   
19.
 



Песнь о нибелунгах [Електронний ресурс] : пер. со средневерхненем. / отв. ред. В. М. Жирмунский. - Ленинград : Наука, 1972. - 343 с.. - (Литературные памятники)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Репринтное воспроизведение издания 1972 года. В издание включены "Песнь о нибелунгах" в переводе со средневерхненемецкого Ю.Б.Корнеева, приложения: "Чудеснейшая история о роговом Зигфриде". (Перевод с немецкого Н.А.Сигал), "Песнь о нибелунгах" - ее истоки и ее художественная структура (В.Г.Адмони), примечания к "Песни о нибелунгах", а также указатель собственных имен и географических названий.



Кл.слова:
література -- мистецтво -- поезія -- пісня

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Китайгородский, А. И.
Реникса [Електронний ресурс] / А. И. Китайгородский. - М. : Молодая Гвардия, 1973. - 192 с.. - (Эврика)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта книга в основном о научных методах исследования. Применение их в естествознании способствовало невиданному его успеху. В науках же, изучающих духовную жизнь людей, эти методы только начинают внедряться и, естественно, сталкиваются с рядом трудностей. В книге показано, каков характер этих трудностей, как научное знание борется с легковерием, пустословием, лжеучениями и как забвение научного подхода к исследованиям тех или иных явлений: открывает дорогу всевозможным "чудесам" к которым, в частности, можно отнести и телепатию.



Кл.слова:
наука -- наукове дослідження
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського