Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>TPD=аналітична доповідь<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 151
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   аналітична доповідь   
1.

Яценко, Л. Д.
Екологічний складник національної безпеки: основні показники та способи їх досягнення [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Л. Д. Яценко ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 52 с.. - (Серія «Національна безпека» ; випуск 7)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.28 Мб


На основі аналізу та оцінки стану національної безпеки в екологічній сфері України визначено проблеми, що загострюються під впливом посилення антропогенного навантаження на навколишнє середовище та продукують негативні наслідки соціально-економічного характеру. Подано перелік індикаторів стану екологічної безпеки як одного зі складників національної безпеки держави та їх порогові значення, на основі яких оцінено рівень екологічної безпеки в Україні. За отриманими результа- тами зроблено висновок щодо сучасного стану основних життєзабезпечувальних природних систем в Україні. Запропоновано рекомендації щодо подолання негативних тенденцій і поліпшення стану екологічного складника національної безпеки держави. Розраховано на безпекознавців та спеціалістів у сфері екологічної безпеки.



Кл.слова:
раціональне природокористування -- промислові відходи -- екологічна безпека

   Тип видання:   аналітична доповідь   
2.


Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина [Електронний ресурс] : офіційне видання / ред. О. Кузьміна. - Київ : [б. в.], 2014. - 552 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.37 Мб


З огляду на масштаб порушень прав людини у листопаді 2013 – лютому 2014 р. перші результати провадження щодо порушень прав людини, здійсненого Уповноваженим у тісній співпраці з громадськими активістами та правозахисниками, ґрунтовно викладені у Спеціальній доповіді Уповноваженого, оприлюдненій 28 лютого 2014 р. Наразі провадження триває, спільно з представниками інститутів громадянського суспільства здійснюється збір доказів та зафіксованих порушень прав людини у цей трагічний період. Українське суспільство та міжнародна спільнота очікують прозорого й ефективного розслідування порушень прав тисяч учасників протестних акцій. Відтак, у рамках наданого мені мандата на здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини я докладу всіх зусиль, аби розслідування, які проводять правоохоронні органи, були ефективними та нарешті дали відповідь на питання, хто саме має понести відповідальність за людські жертви та скалічені долі. 2013-й, який залишиться у пам’яті багатьох поколінь як рік масових протестних акцій і пов’язаних із цим кричущих порушень прав людини, у діяльності Уповноваженого також позначений розв’язанням цілого спектра інших важливих питань у сфері захисту прав людини. Значні зусилля були спрямовані й на подальше інституційне зміцнення Секретаріату Уповноваженого та на реалізацію амбітних завдань, які ми поставили перед собою у Стратегічному плані діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2013–2017 рр.



Кл.слова:
права людини -- громадські активісти -- акції протесту -- міліцейське свавілля

   Тип видання:   аналітична доповідь   
3.


Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина [Електронний ресурс] : офіційне видання / В. Лутковська [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2013. - 398 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.62 Мб


Підсумовуючи діяльність Уповноваженого у 2012 р., а також на виконання вимог статті 18 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” вашій увазі пропонується Щорічна доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні як документ, у якому означено й проаналізовано системні проблеми, що призводять до порушення прав і свобод людини в Україні. При цьому Уповноваженим з прав людини вітаються ті позитивні досягнення і здобутки, які ми спостерігали протягом минулого року. Проте відповідно до міжнародних стандартів та практики роботи національних інституцій у Доповіді акцентується на виявлених проблемах та недоліках, а також надаються рекомендації щодо їх розв’язання. Метою цієї Доповіді є не стільки критика існуючої ситуації з правами людини в Україні, скільки сприяння покращенню ситуації у сфері дотримання прав і свобод людини в нашій державі. Проект Щорічної доповіді обговорено на засіданні Консультативної ради при Уповноваженому з прав людини.



Кл.слова:
права людини -- дискримінація -- катування -- ґендерна рівність

   Тип видання:   аналітична доповідь   
4.

Чарный, С.
О проявлениях экстремизма и ксенофобии в Российской Федерации в 2008 г [Електронний ресурс] : доклад / С. Чарный. - М. : Московское бюро по правам человека, Academia, 2009. - 148 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Московское бюро по правам человека представило участникам изданный доклад "О проявлениях экстремизма и ксенофобии в РФ в 2008 г.



Кл.слова:
расова дискримінація -- расизм

   Тип видання:   аналітична доповідь   
5.


Функциональные требования к авторитетным данным [Електронний ресурс] : концептуальная модель : заключительный отчёт, декабрь 2008 / под ред. Г.Е. Патона. - СПб. : Российская национальная библиотека, 2011. - 115 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Концептуальная модель «Функциональные требования к авторитетным данным» (FRAD), разработанная Рабочей группой ИФЛА FRANAR, является продолжением и расширением модели Функциональные требования к библиографическим записям» (“Functional requirements of bibliographic records”, FRBR). В книге содержится анализ атрибутов объектов (сущностей), являющихся основными предметами рассмотрения в рамках авторитетных данных, а также имен, под которыми эти объекты известны, и создаваемых для них контролируемых точек доступа. Описываются атрибуты этих объектов, связи между ними и их значение для решения задач при обработке и поиске информации. Перевод на русский язык выполнен сотрудником Российской государственной библиотеки, одним из разработчиков модели FRAD. Текст дополнен некоторыми русскими примерами в форме примечаний переводчика. Издание предназначено для широкого круга специалистов библиотек, информационных организаций и архивов, преподавателей вузов и разработчиков информационных систем.



Кл.слова:
бібліографознавство -- дані -- точка доступу

   Тип видання:   аналітична доповідь   
6.


Формування моделі економічного розвитку України у післякризовому світі [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Я. А. Жаліло [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 116 с.. - (Серія «Економіка» ; випуск 14)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.84 Мб


Досліджено особливості макроекономічної ситуації в Україні протягом 2013 р., зроблено висновки щодо особливостей еволюції післякризової моделі економічного розвитку в умовах поширення депресивних тенденцій. Оцінено ризики та перспективи подальшої економічної динаміки, сформульовано основні характеристики та орієнтири побудови нової економічної моделі для України.



Кл.слова:
світова економіка -- зовнішня торгівля -- модернізація економіки

   Тип видання:   аналітична доповідь   
7.


Україна та проект «русского мира» [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / С. І. Здіорук [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 80 с.. - (Серія "Гуманітарний розвиток" ; випуск 1)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.31 Мб


Осмислено сутність і ґенезу політико-ідеологічного проекту «русский мир», з’ясовано причини його конструювання, наголошено на зорієнтованості технології Кремля забезпечувати гуманітарний супровід інтеграційних процесів в економічній і політичній площинах на пострадянському просторі. Особливу увагу приділено аналізу механізмів «м’якої сили», через які міфологеми РМ інспіруються в українське суспільство, а також ставленню української спільноти до ідеології РМ. На підставі проведеного дослідження висловлено пропозиції стосовно протидії впливам ідей РМ на вітчизняний гуманітарний простір. У додатку наведено ідеологічні альтернативи, які б у контексті стримування експансії доктрини РМ на українські терени водночас окреслювали шляхи консолідації українства та визначали стратегію майбутнього поступу Української нації. Видання розраховане на державних діячів, працівників органів державної влади й місцевого самоврядування, політиків і політологів, науковців, представників експертного й інтелектуального середовища, які цікавляться проблемами національної безпеки.



Кл.слова:
пропаганда -- гібридна війна -- дезінформація -- політичні технології

   Тип видання:   аналітична доповідь   
8.


Україна в інтеграційних процесах на пострадянському просторі: моделювання альтернатив [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / І. В. Клименко [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.56 Мб


Розглянуто вплив діяльності Митного союзу (МС) Російської Федерації, Республіки Білорусь і Республіки Казахстан на економічну ситуацію у країнах-членах цього об’єднання, проаналізовано перспективи розвитку інтеграційних процесів на пострадянському просторі та узагальнено методи оцінки і прогнозування розвитку регіональних інтеграційних об’єднань. Розглянуто сценарії позиціонування України відносно Митного союзу та змодельовано соціально-економічний розвиток України за різними сценаріями. Визначено вигоди і втрати, які можуть виникати у разі приєднання або збереження теперішнього статусу України відносно МС.



Кл.слова:
євразійська інтеграція -- Митний союз -- економічний васалітет

   Тип видання:   аналітична доповідь   
9.

Турлакова, С. С.
Інформаційно-комунікаційні технології розвитку «розумних» виробництв [Електронний ресурс] : науково-аналітична доповідь / С. С. Турлакова ; Національна академія наук України, Інститут економіки промисловості. - Київ : Інститут економіки промисловості, 2019. - 43 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-аналітичній доповіді досліджено інформаційно-комунікаційні технології розвитку «розумних» виробництв, зокрема побудовано інформаційну модель розвитку «розумних» виробничих комплексів на базі методології IDEF0, головне призначення якої по-лягає у забезпеченні інформаційної підтримки розвитку «розумних» виробничих комплексів у рамках забезпечення переходу промисло-вості до стандарту Industry 4.0., а також надано рекомендації керів-никам промислових підприємств, які впроваджують зміни в контекс-ті «смарт» розвитку.



Кл.слова:
аналіз -- промислові комплекси -- виробництво

   Тип видання:   аналітична доповідь   
10.


Торговля людьми в Российской Федерации [Електронний ресурс] : обзор и анализ текущей ситуации по проблеме. - М. : Юнисеф, 2006. - 159 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В настоящем докладе представлен обзор текущей ситуации и ответных мер по противодействию торговле людьми в Российской Федерации по состоянию на декабрь 2005 года. Тем не менее, члены Рабочей группы ООН/МОМ и авторы понимают, что в этом докладе, возможно, не нашли полное отражение все мероприятия и ответные меры по борьбе с торговлей людьми, которые в настоящее время осуществляются на всей территории страны.



Кл.слова:
рабство -- насильство -- торгівля людьми

   Тип видання:   аналітична доповідь   
11.

Токар-Остапенко, О. В.
Урегулювання конфлікту інтересів на державній службі: можливості застосування європейського досвіду в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. В. Токар-Остапенко ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.97 Мб


Розглянуто особливості врегулювання конфлікту інтересів на державній службі в зарубіжних країнах. Проаналізовано вітчизняний досвід урегулювання ситуацій довкола конфлікту інтересів, визначено основні проблеми у цій сфері, які перешкоджають реальній адаптації до умов Європейського співтовариства та потребують вирішення, надано практичні рекомендації.



Кл.слова:
управління персоналом -- конфліктологія -- етичні норми -- посадові інструкції

   Тип видання:   аналітична доповідь   
12.

Тищук, Т. А.
Шляхи протидії прихованому відпливу капіталу з України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Т. А. Тищук, О. В. Іванов ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.31 Мб


В аналітичній доповіді авторами розглянуто проблему прихованого відпливу капіталу з України як джерело ризику для економічної та фінансової безпеки країни, а також ризику для реалізації економічних реформ в Україні, надано аналіз сучасних тенденцій, чинників та основних каналів прихованого відпливу капіталу з України, визначено пріоритети та основні напрями протидії такому явищу в Україні. У додатку подано матеріали засідання «круглого столу» «Прихований відплив капіталу з Україні: форми та засоби протидії», який відбувся у вересні 2012 року в Національному інституті стратегічних досліджень.



Кл.слова:
офшоринг -- трансфертне ціноутворення -- штучні транзакції -- приватний капітал

   Тип видання:   аналітична доповідь   
13.


Тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей: оцінки, наслідки, рішення [Електронний ресурс] : аналітичні оцінки Національного інституту стратегічних досліджень / В. П. Горбулін, О. С. Власюк, О. М. Ляшенко ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2017. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.32 Мб


Українське суспільство та міжнародна спільнота не мають цілісної та об’єктивної картини ситуації, що склалася внаслідок тимчасового припинення торговельно-економічних операцій з ОРДЛО, яке здійснюється на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні додаткові заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України». Натомість у світовому інформаційному полі превалює позиція РФ, яка інтерпретує цей захід як зрив Мінських домовленостей та вороже ставлення до населення окупованих територій. Російське домінування в інформаційному просторі спрямоване на де стабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні та шкодить її міжнародному іміджу. Фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень проведений комплексний аналіз наслідків тимчасового припинення перевезення вантажів (ТППВ) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей і його впливу на національну безпеку України. Результати аналізу засвідчують правову обґрунтованість, суспільну необхідність та соціально-економічну важливість зазначеного рішення, введеного в дію Указом Президента України від 15 березня 2017 року № 62/2017. Розраховано на політиків, політичних аналітиків, державних службовців, нау ковців, освітян та широкий суспільний загал.



Кл.слова:
національна безпека -- економічна блокада -- ОРДЛО

   Тип видання:   аналітична доповідь   
14.

Твердохлібова, Діна Вікторівна.
Депозитні та кредитні операції: вплив на доходи бюджету України [Електронний ресурс] : наукова доповідь / Д. В. Твердохлібова ; Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування. - Київ : [б. в.], 2016. - 140 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.74 Мб


У науковій доповіді оцінено та проаналізовано податкові надходження і втрати Зведеного бюджету України від депозитних та кредитних операцій економічних агентів – резидентів (банків, юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб) у цілому по Україні за I кв. 2004 р. – II кв. 2016 р., визначено фактори, що на них впливають, та важелі управління ними. З цією метою побудовано математичні моделі впливу депозитних та кредитних операцій на доходи бюджету, рівняння яких отримано шляхом формалізації фінансових результатів від депозитних і кредитних операцій та порядків нарахування і сплати трьох податків – податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Окрему увагу приділено впливу на доходи бюджету курсових різниць та порядків на- рахування і сплати податку на прибуток підприємств. Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
господарські операції -- бюджетні надходження -- фіскальний облік

   Тип видання:   аналітична доповідь   
15.


Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку гідроенергетики України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. М. Суходоля [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 112 с.. - (Серія "Національна безпека" ; випуск 8)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.33 Мб


Досліджено потенціал і пріоритети розвитку гідроенергетики Украї ни, проблеми функціонування гідроенергетичних потужностей у єдиній електро енергетичній системі України, стан і механізми реалізації державної політики в цій сфері. У представлених матеріалах «круглого столу», проведеного 20 червня 2014 року Національним інститутом стратегічних досліджень спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація «Укргідроенерго», висвітлено проблеми та перспективи розвитку гідроенергетики України, стан і механізми реалізації державної політики у цій сфері. Розраховано на спеціалістів у сфері гідроенергетики, безпекознавців і представників влади.



Кл.слова:
ОЕС України -- гідропотенціал -- екологічні ризики

   Тип видання:   аналітична доповідь   
16.


Структурні перетворення в Україні: передумови модернізації економіки [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / А. П. Павлюк [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.46 Мб


В аналітичній доповіді авторами проаналізовано основні структурні дисбаланси відтворювальних процесів в українській економіці, визначено основні макроекономічні й інституційні передумови та чинники подальших структурних перетворень. Виявлено тенденції посткризового розвитку інвестиційної та інноваційної діяльності, покликаної відігравати головну роль у здійсненні структурної модернізації економіки. Сформульовано пропозиції щодо основних напрямів державної політики структурної модернізації економіки та механізмів їх реалізації.



Кл.слова:
ринок праці -- бюджетна політика -- технопарки -- інновації -- інвестиції

   Тип видання:   аналітична доповідь   
17.


Стимулювання економічного зростання на місцевому рівні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / С. О. Біла [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 88 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.29 Мб


Висвітлено особливості економічного та соціального розвитку регіонів Украї ни, сучасні підходи до стимулювання економічного зростання на місцевому рівні. Визначено комплекс механізмів стимулювання регіонального та місцевого розвитку, вплив фінансових та інвестиційних важелів на динаміку економічного зростання на місцевому, регіональному рівні. Запропоновано рекомендації, спрямовані на реалізацію та оптимальне використання ресурсного потенціалу місцевого розвитку, формування сприятливого інституційно-правового середовища регіонального розвитку, стимулювання співробітництва на рівні територіальних громад і міжрегіонального співробітництва, підвищення результативності управлінського впливу місцевої влади на соціально-економічний розвиток території. Розраховано на державних службовців, науковців, фахівців із питань регіональної політики, широке коло зацікавлених осіб.



Кл.слова:
децентралізація -- муніципальні громади -- регіональний розвиток

   Тип видання:   аналітична доповідь   
18.


Становлення і розвиток недержавних суб’єктів сектору безпеки України (система безпеки підприємництва) [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / В. В. Крутов, В. Г. Пилипчук ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2011. - 136 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.37 Мб


На основі системного аналізу та поєднання різних методологічних підходів висвітлено глобальні виклики й загрози, проблему рейдерства та інші загрози економічній діяльності підприємств; розкрито основні тенденції та проблеми становлення і розвитку недержавних суб’єктів сектору безпеки й системи безпеки підприємництва в Україні. Розроблено низку прикладних рекомендацій і пропозицій щодо розвитку законодавства України. Доповідь обговорювалася під час засідання «круглого столу» «Проблеми становлення недержавних суб’єктів сектору безпеки в Україні», організованого в Національному інституті стратегічних досліджень за участі Українського союзу промисловців і підприємців та Науково-дослідного центру правової політики Національної академії правових наук України. Розраховано на підприємців і промисловців, керівників і фахівців державних органів, експертів і вчених, викладачів, аспірантів, студентів і всіх, хто цікавиться проблемами розбудови недержавних суб’єктів сектору безпеки України.



Кл.слова:
загрози безпеці -- рейдерські атаки -- недержавний сектор

   Тип видання:   аналітична доповідь   
19.


Стан і перспективи розвитку відновлюваної енергетики в Україні [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. М. Суходоля [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 0.38 Мб


В аналітичній доповіді комплексно розглянуто стан, проблеми та перспективи розвитку відновлюваної енергетики в Україні. Проаналізовано досвід інших країн щодо реалізації державної політики у даній сфері, цілі та правові засади державної політики щодо стимулювання використання відновлюваних джерел енергії в Україні, проблеми розвитку окремих галузей відновлюваної енергетики. Запропоновано рекомендації щодо підвищення ефективності державної політики у сфері розвитку відновлюваної енергетики як одного з пріоритетних напрямів реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 року.



Кл.слова:
вітрова енергетика -- сонячна енергетика -- зелені тарифи

   Тип видання:   аналітична доповідь   
20.


Соціогуманітарні дослідження у Національній академії наук України. 2004–2008 [Електронний ресурс] : звіт Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України до 90-річчя Національній академії наук України. - К. : НБУВ, 2008. - 371 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.24 Мб


Книга є своєрідним звітом про наукову та науково-організаційну діяльність Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України протягом 1999-2003 років, підготовленим до 85-річчя Національної академії наук України. Узагальнено наукові здобутки академічних установ соціогуманітарного профілю, їх внесок у наукове обгрунтування шляхів подальшої розбудови української державності, здійснення суспільно-політичних, соціально-економічних та культурних перетворень. Книга розрахована на вчених, виклачів вищих навчальних закладів, працівників органів державної влади.



Кл.слова:
історія науки
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського