Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (56)Книжкові видання та компакт-диски (175)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР) я431$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   зб. статей   
1.


Громадянські протистояння в історії України: від непорозумінь і розбрату до національної консолідації [Електронний ресурс] : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, приуроченої до 350-ої річниці Чорної Ради в Ніжині, 26 червня 2013 року, м. Ніжин / Український інститут національної пам’яті, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя ; упор. Є. М. Луняк. - Ніжин : [б. в.], 2013. - 234 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику представлено матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Громадянські протистояння в історії України: від непорозумінь і розбрату до національної консолідації», приуроченої до 350-ї річниці Чорної Ради в Ніжині (26 червня 2013 р., м. Ніжин Чернігівської обл.). Збірник буде корисним науковцям, що досліджують аспекти суспільно-політичного розвитку українського соціуму або вивчають проблеми середньовічної історії України, зокрема доби українського козацтва; а також усім, хто цікавиться вітчизняною історією.



Кл.слова:
суспільні рухи -- релігійні конфлікти -- міжетнічні конфлікти -- громадянські війни

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 



Друга Світова Війна і доля народів України [Електронний ресурс] : матеріали всеукраїнської наукової конференції; Київ, 23-24 червня 2005р. / ред. В. М. Воронін. - К. : Сфера, 2005. - 221 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цього року виповнюється 60 років від дня закінчення Другої світової війни, зокрема 9 травня Україна і весь світ відзначали день Перемоги над нацистською Німеччиною. Нашій країні ця війна принесла надзвичайно багато жертв. У першу чергу це стосується саме українського народу. Друга світова війна для українців почалась ще навесні 1939 року, коли було знищено незалежну Карпатську Україну, а закінчилась майже в середині 1950-х, коли остаточно було придушено повстанський рух в Західній Україні. Великих втрат зазнали й інші народи нашої країни, в першу чергу євреї цигани, які стали об’єктом цілеспрямованого нацистського геноциду. В ці сумні дні ми маємо згадати також тих, хто протягом війни був підданий масовим репресіям та примусовому виселенню з боку радянської влади (українці, поляки, кримські татари, німці, греки, вірмени, румуни тощо). Численними жертвами цивільного населення супроводжувалися український і польський національно-визвольні рухи. Взагалі, складні питання історії народів України під час Другої світової війни потребують всебічного фахового обговорення і комплексного наукового дослідження. Але задля цього треба усвідомлювати, що дослідження настільки гострих і актуальних питань завжди знаходиться під тиском зовнішніх позанаукових чинників. На жаль, суб’єктивні фактори впливають на науковий процес, починаючи від вибору теми дослідження і відбору історичних фактів і закінчуючи трактуванням історичних подій і оцінкою історичних явищ. Наслідком цього є продукування нових історичних міфів. На перешкоді цьому, по-перше, має стати індивідуальна і колективна наукова рефлексія, а по-друге, наукова спільнота повинна напрацювати певні механізми, які здатні знівелювати дію суб’єктивних чинників. Ці механізми слід задіяти вже на етапі планування дослідження і продовжуватись після появи його друкованих результатів, тобто в процесі публічного рецензування і громадського обговорення.



Кл.слова:
нацизм -- комунізм -- воєнні злочини -- депортація

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / голов. ред. С. І. Посохов ; Харківський національний університет ім. В. І. Каразіна. - Х. : НМЦ "СД", 2001. - 204 с.

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Черговий збірник наукових праць містить статті молодих викладачів, аспірантів та студентів з проблем вітчизняної та всесвітньої історії, які здебільшого репрезентують тематику доповідей конференцій молодих учених. Для науковців, викладачів та студентів, усіх тих, хто цікавиться проблемами історії.



Кл.слова:
історіософія -- археологія -- джерелознавство -- етнографія

   Тип видання:   методичний посібник   
4.


Народний рух України : місце в історії та політиці [Електронний ресурс] : тези доповідей Першої Всеукраїнської наукової конференції (14-16 вересня 1994 року, м. Одеса) ; Міністерство освіти України, Одеський політехнічний Університет, Кафедра історії та етнографії України / Міністерство освіти України, Одеський політехнічний Університет, Кафедра історії та етнографії України. - К. : [б. в.], 1994. - 97 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
народний рух
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського