Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (417)Реферативна база даних (3739)Книжкові видання та компакт-диски (3382)Журнали та продовжувані видання (2385)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   словник   
1.

Загородній, А.
Зовнішньоекономічна діяльність [Електронний ресурс] : термінологічний словник / А. Загородній, Г. Вознюк. - К. : Кондор, 2006. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник містить близько 700 понять і термінів з організації зовнішньоекономічної діяльності та її державного регулювання, експортно-імпортних розрахунків і митної справи. Призначений для працівників підприємств, організацій та установ, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю, працівників митних служб, а також викладачів і студентів економічних вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
експорт -- імпорт -- митна справа

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Храмов, В. О.
Зовнішньоекономічна політика [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. О. Храмов, Ю. А. Бовтрук. - К. : Вид-во МАУП, 2002. - 264 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено сутність, зміст, структуру, цілі, національну макромодель і основні види зовнішньоекономічної політики. Особливу увагу приділено обґрунтуванню світосистемної теорії зовнішньоекономічної політики й аналізу зовнішньоторговельної політики. Два останні розділи присвячені зовнішньоекономічній політиці України. Для студентів вищих навчальних закладів, а також фахівців, які вивчають теорію міжнародних організацій і міжнародних відносин.



Кл.слова:
економіка -- відносини -- фінансова політика

   Тип видання:   підручник   
3.

Філіпенко, А. С.
Світова економіка [Електронний ресурс] / А. С. Філіпенко. - К. : Либідь, 2002. - 582 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріал підручника охоплює найважливіші проблеми сучасної світової економіки як цілісної системи, що розвивається під знаком інтернаціоналізації та глобалізації. Детально розкрито функціонування міжнародних ринків, галузеву структуру світової економіки, економічну політику основних груп країн тощо. Висвітлюється взаємодія сукупності міжнародних ринків: товарів і послуг, капіталів, технологій, робочої сили. Чільне місце відведено галузевим аспектам розвитку світової економіки. Розкриваються особливості діяльності міжнародних економічних організацій. Належне місце відведене проблемі інтеграції України у світову економічну систему. Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
економічна система -- галузь

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Чужиков, В. І.
Економіка зарубіжних країн [Електронний ресурс] : навч. посібник / В. І. Чужиков. - К. : КНЕУ, 2005. - 308 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику на основі сучасного статистичного матеріалу та новітніх методик дослідження розвитку різних економічних моделей ана-лізуються особливості функціонування господарств країн світу. Розглядається структура економіки, тенденції сучасного розвитку та вплив різних чинників, які зумовлюють диспозицію держави або їх груп в умовах глобалізації світового господарства. Значна увага приділена розвитку співробітництва України з провідними зарубіжними державами. Посібник призначено для студентів, що навчаються за економічними спеціальностями, і передусім для економістів-міжнародників, проте може бути використаний широким колом інших науковців (географів, соціологів, політологів та країнознавців), державних службовців та викладачів університетів.



Кл.слова:
економічна модель

   Тип видання:   монографія   
5.

Реєнт, О. П.
Сільське господарство України і світовий продовольчий ринок (1861–1914 рр.) [Електронний ресурс] / О. П. Реєнт, О. В. Сердюк. - К. : Ін-т історії України НАН України, 2011. - 365 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі широкого кола архівних джерел, періодичних видань та фахової літератури розкрито особливості розвитку сільського господарства України та його інтеграції в світовий продовольчий ринок у другій половині ХІХ — на початку ХХ ст. Зокрема, проаналізовано структуру землеробства і тваринництва у пореформену добу, визначено обсяги продовольчих ресурсів України і світу в тісному взаємозв’язку з потребами країн Західної Європи і Близького Сходу, висвітлено здобутки українських господарств в експорті збіжжя та іншої аграрної продукції, а також з’ясовано причини, що гальмували розвиток вивізної торгівлі й призводили до фінансових втрат вітчизняних виробників. Книга розрахована на науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться соціально-економічною історією України.



Кл.слова:
землеробство  -- тваринництво -- міжнародна торгівля

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Дахно, І. І.
Зовнішньоекономічний менеджмент [Електронний ресурс] : навчальний посібник / І. І. Дахно, Г. В. Бабіч, В. М. Барановська. - К. : Центр учбової літератури, 2012. - 568 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Навчальний посібник висвітлює актуальні аспекти управління зовнішньоекономічною діяльністю. Книга є п’ятою у серії навчальних посібників з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, створених на кафедрі менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Міжрегіональної академії управління персоналом (м. Київ). Попередніми книгами були «Зовнішньоекономічна діяльність», «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Управління зовнішньоекономічною діяльністю», «Регулювання зовнішньоекономічної діяльності». Цей посібник, як і попередні, буде у нагоді не лише у навчальному процесі, але і при вирішенні практичних питань зовнішньоекономічної діяльності. Посібник можна використовувати у процесі викладання і вивчення таких дисциплін як «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Зовнішньоекономічна діяльність», «Право зовнішньоекономічної діяльності» тощо.



Кл.слова:
фінанси -- облік -- лізинг

   Тип видання:   методичний посібник   
7.

Сегеда, С.
Як вести бізнес з іноземним партнером [Електронний ресурс] / С. Сегеда, О. Татаревський. - К. : Центр комерційного права, 2006. - 134 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Сьогоднішні умови ведення бізнесу в нашій країні суттєво відрізняється від тих, які існували ще десять років тому. В Україні поступово створюється так звана ринкова економіка. Економіка, в якій існує чесна конкуренція між представниками бізнесу та в якій перемагає той, хто зможе завоювати прихильність споживача. Це змушує вітчизняних підприємців постійно думати про розвиток власного бізнесу, про те, які нові товари й послуги можна запропонувати споживачу, як покращити якість існуючих. І нерідко при цьому вони звертають свої погляди за кордон, сподіваючись віднайти там відповіді на свої питання. І знаходять нові продукцію, послуги, технологію, знання, бізнес-партнерів. З іншого боку, представники українського підприємництва прагнуть розширювати географію свого бізнесу, завойовуючи нові ринки збуту, у тому числі й в інших країнах світу. Можливо, ви відноситесь саме до таких бізнесменів, і до ваших планів входить найближчим часом зайнятись експортом своєї продукції за кордон, чи, навпаки, ви плануєте імпортувати щось в Україну. Ймовірно, ви навіть думаєте про створення спільного бізнесу з іноземними партнерами. Сподіваємось, що у такому разі брошура, яку ви тримаєте у руках, стане вашим надійним помічником.



Кл.слова:
бізнес -- підприємництво

   Тип видання:   монографія   
8.

Купчак, П. М.
Харчова промисловість України в умовах активізації інтеграційних та глобалізаційних процесів [Електронний ресурс] / П. М. Купчак. - К. : Рада по вивч. прод. сил України НАН України, 2009. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.57 Мб


У монографії поглиблюються теоретико-методологічні засади дослідження функціонування харчової промисловості в умовах активізації інтеграційних процесів, науково обґрунтовуються стратегічні пріоритети розвитку галузі та пропонуються практичні рекомендації щодо їх реалізації; висвітлюється вплив глобалізації на розвиток національного господарства, обгрунтовується, що саме економічна інтеграція, яка базується на взаємовигідній діяльності, є одним з шляхів подолання негативних проявів глобалізаційних процесів. Розвиток харчової промисловості досліджується відповідно до її сутнісно- функціонального призначення – забезпечення потреб внутрішнього ринку в продовольчих товарах та формування потужного експортного потенціалу держави. Особлива увага приділяється визначенню ролі і завдань регіонів України в реалізації місії галузі та виявленню умов і факторів, які відкривають перед вітчизняною харчовою промисловістю можливість налагодження ефективної зовнішньоекономічної діяльності; розробці заходів, які обумовлюють реалізацію та розвиток виробничого потенціалу харчової промисловості, підвищення її конкурентних позицій на внутрішньому та зовнішньому ринках продовольчих товарів. Монографія призначена для наукових працівників, фахівців державних органів управління економікою, викладачів і студентів вищих та середніх спеціальних навчальних закладів.



Кл.слова:
макроекономіка -- капіталізм

   Тип видання:   монографія   
9.

Крупін, Віталій Євгенійович.
Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності територіально-виробничих систем [Електронний ресурс] / В. Є. Крупін ; Національна академія наук України, Інститут регіональних досліджень. - Л. : [б. в.], 2009. - 218 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 2.40 Мб


У монографії розглянуто сутність та особливості державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності територіально-виробничих систем, досліджено вітчизняний та зарубіжний досвід, визначено та систематизовано основні методи, важелі та інструменти регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Особлива увага приділена обґрунтуванню комплексного механізму держав- ного регулювання зовнішньоекономічної діяльності територіально-виробничих систем, визначенню його складових, взаємозв’язків між ними і характеру їх впливу на зовнішньоекономічну діяльність. Запропоновано ряд удосконалень ін- ституційного забезпечення та нормативно-правового регулювання зовнішньоеко- номічної діяльності. Для наукових працівників, державних службовців, аспірантів, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
зовнішня економіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.

Костюк, Євген Валерійович.
Зовнішньоекономічна діяльність [Електронний ресурс] / Є. В. Костюк. - [Б. м.] : [б. в.], 2006. - 174 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі висвістлено нові підходи до розвитку економіки у зв'язку з переходом до ринкових відносин.



Кл.слова:
макроекономіка -- товар -- ринок -- міжнародні відносини -- глобалізація

   Тип видання:   навчальний посібник   
11.

Золотов, А. Ф.
Международные валютно-кредитные отношения [Електронний ресурс] : курс лекций / А. Ф. Золотов ; Межрегиональная академия управления персоналом. - К. : [б. в.], 2001. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В предлагаемом курсе лекций приводится информационный материал о валютной системе и ее элементах, конвертируемости валюты, валютном курсе, организации внешнего валютного рынка. Рассматриваются основные условия и формы международных расчетов, международные кредитные отношения. Для студентов специальностей “Финансы”, “Банковское дело” высших учебных заведений и всех, кто интересуется вопросами международных валютно-кредитных отношений.



Кл.слова:
фінанси -- валютна операція -- кредит

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.

Родченко, Василий Васильевич.
Международный менеджмент [Електронний ресурс] : учебное пособие / В. В. Родченко ; Межрегиональная академия управления персоналом. - 2-е изд. стер.. - К. : [б. в.], 2002. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Учебное пособие написано в соответствии с программой курса "Международный менеджмент". Проанализированы вопросы международного экономического сотрудничества, новое в управлении за рубежом, международные системы качества, а также особенности менеджмента США, Японии, стран Западной Европы. Передовой зарубежный опыт изложен исходя из возможностей его использования в условиях Украины. Для студентов всех форм обучения, изучающих дисциплину "Международный менеджмент", преподавателей вузов, руководителей, специалистов, а также всех, кто интересуется проблемами менеджмента.



Кл.слова:
міжнародні відносини -- економічна співпраця -- міжнародна економіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Дахно, Іван Іванович.
Міжнародна торгівля [Електронний ресурс] : навчальний посібник для ВНЗ / Іван Іванович Дахно ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2003. - 296 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
торгівля -- міжнародна економіка

   Тип видання:   монографія   
14.


Населення України. Трудова еміграція в Україні [Електронний ресурс] ; Державний комітет статистики України, Український центр соціальних реформ / Державний комітет статистики України, Український центр соціальних реформ. - К. : Ін-т демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи НАН України, 2010. - 233 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії розглядається широке коло проблем, пов’язаних із зовнішньою трудовою міграцією українських громадян, висвітлено теоретичні та прикладні аспекти трудової еміграції. Досліджується перебіг зовнішніх трудових міграцій у контексті загальної соціально-економічної ситуації на основі відомостей державної статистики загальної соціально-економічної ситуації на основі відомостей державної статистики та спеціальних вибіркових обстежень. Особливу увагу приділено аналізу результатів першого загальнонаціонального опитування з питань трудових міграцій, що було проведене у середині 2008 року. Проаналізовано соціально-економічні характеристики зовнішніх трудових мігрантів, напрямки трудової еміграції, умови праці та перебування громадян України за кордоном. Здійснено оцінку заробітків трудових мігрантів та грошових переказів, визначено вплив трудової еміграції на розвиток ринку праці в Україні. Розроблено пропозиції щодо формування міграційної політики, а також поліпшення статистики трудових міграцій. Для наукових працівників (демографів, економістів, географів, соціологів, правників), державних службовців, викладачів та студентів ВНЗ, усіх, хто цікавиться проблемами трудової еміграції.



Кл.слова:
трудова еміграція

   Тип видання:   автореферат   
15.

Сорока, Микола Петрович.
Формування державної політики стратегічного планування розвитку регіонів в умовах інтеграції України до світової спільноти [Електронний ресурс] : автореферат дис. ... докт. наук з держ. управ. : 25.00.02 / М. П. Сорока ; Чорноморський державний університет імені Петра Могили. - Миколаїв : [б. в.], 2012. - 20 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Метою дослідження є розвиток теоретико-методологічних засад та обґрунтування науково-прикладних рекомендацій щодо механізмів формування державної політики стратегічного планування розвитку регіонів в умовах інтеграції України до світової спільноти.



Кл.слова:
державне управління -- регіональний розвиток -- євроінтеграція

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Кухарська, Н. О.
Україна в сучасних інтеграційних процесах [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Н. О. Кухарська ; Одеський національний економічний університет. - Одеса : Атлант ВОІ СОІУ, 2015. - 186 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.45 Мб


У посібнику висвітлено передумови інтеграційних процесів в українській історії. Досконало вивчено особливості інтеграційних процесів України з відокремленням Європейського та Східного векторів міжнародних економічних зв’язків. Розглянуто питання формування Чорноморського регіону економічного співробітництва, єврорегіонів, міжнародних транспортних коридорів у межах України. Обґрунтовано роль міжнародного та транскордонного співробітництва України. Вивчено питання регулювання та забезпечення економічної безпеки України. Навчальний посібник призначено для студентів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів зі спеціальностей «Економічна теорія», «Міжнародні економічні відносини», «Маркетинг» та «Менеджмент організацій», а також для спеціалістів, які займаються питаннями відкритої економіки та соціально-економічного розвитку країни.



Кл.слова:
інтеграційні процеси -- геоекономічні пріорітети -- транспортні коридори -- економічна безпека

   Тип видання:   монографія   
17.

Крисанов, Д. Ф.
Інтеграція агрохарчового сектора України в єдиний нормативний простір Європейського Союзу [Електронний ресурс] : монографія / Д. Ф. Крисанов ; Інститут економіки та прогнозування НАН України. - Київ : [б. в.], 2016. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.87 Мб


Висвітлено наукові засади та практичні аспекти подолання викликів і проблем, які постали після підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, і пов’язані з інтеграцією агрохарчового сектора до внутрішнього ринку країн – членів Співтовариства. Розкрито проблеми формування нормативного простору агрохарчового сектора, вирішення яких спрямоване на зближення національної системи технічного регулювання із базовою моделлю ЄС, реалізацію санітарних та фітосанітарних заходів згідно з європейськими вимогами, впровадження операторами ринку Систем управління безпечністю харчових продуктів, а також базових програм й спрощених процедур, що засновані на принципах НАССР, з урахуванням рівня безпечності продукції, на підприємствах харчової промисловості та первинного виробництва. Призначена для науковців і викладачів, керівників і спеціалістів різного рівня управління галузями і підприємствами агрохарчового сектора.



Кл.слова:
нормативна база -- ринковий нагляд -- регуляторна система

   Тип видання:   аналітична доповідь   
18.


Україна в інтеграційних процесах на пострадянському просторі: моделювання альтернатив [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / І. В. Клименко [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.56 Мб


Розглянуто вплив діяльності Митного союзу (МС) Російської Федерації, Республіки Білорусь і Республіки Казахстан на економічну ситуацію у країнах-членах цього об’єднання, проаналізовано перспективи розвитку інтеграційних процесів на пострадянському просторі та узагальнено методи оцінки і прогнозування розвитку регіональних інтеграційних об’єднань. Розглянуто сценарії позиціонування України відносно Митного союзу та змодельовано соціально-економічний розвиток України за різними сценаріями. Визначено вигоди і втрати, які можуть виникати у разі приєднання або збереження теперішнього статусу України відносно МС.



Кл.слова:
євразійська інтеграція -- Митний союз -- економічний васалітет

   Тип видання:   аналітична доповідь   
19.

Малиновська, О. А.
Перекази мігрантів з-за кордону: обсяги, канали, соціально-економічне значення [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. А. Малиновська ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 60 с.. - (Серія «Економіка» ; випуск 18)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.37 Мб


Розглянуто динаміку міжнародних приватних переказів у світі та в Україні, їх вплив на економічний розвиток. На основі даних опитування українських працівників-мігрантів у семи країнах ЄС проаналізовано трансфертну поведінку заробітчан, запропоновано можливі шляхи заохочення переказів мігрантів та їх спрямування в інтересах розвитку економіки України. Для фахівців-міграціологів, спеціалістів у сфері управління державними фінансовими потоками та державних управлінців.



Кл.слова:
трудова міграція -- грошові перекази -- трансфертна поведінка -- валютні надходження

   Тип видання:   аналітична доповідь   
20.


Прогнозування зовнішньої стійкості економіки України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Т. А. Тищук [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2013. - 48 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.24 Мб


В аналітичній доповіді авторами досліджено основні джерела уразливості економіки України до зовнішніх шоків у коротко- та середньостроковій перспективі, проаналізовано тенденції індикаторів зовнішньої стійкості економіки України, розглянуто основні зовнішні ризики дестабілізації національної економіки та визначено напрямки підвищення її стійкості.



Кл.слова:
економічні шоки -- цінові детермінанти -- обмінний курс -- зовнішня торгівля
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського