Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (126)Реферативна база даних (680)Книжкові видання та компакт-диски (1065)Журнали та продовжувані видання (62)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю3(4УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Федів, Юрій Олександрович.
Історія української філософії [Електронний ресурс] : начальний посібник / Ю. О. Федів, Н. Г. Мозгова. - К. : Україна, 2001. - 512 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику з позицій нового осмислення історії українського народу, його духовної культури послідовно викладаються основні етапи історії української філософії, показані закономірності становлення та розвитку, специфічні риси і характерні особливості. Для викладачів, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться історією вітчизняної філософії.



Кл.слова:
філософська думка

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Горський, В. С.
Історія української філософії [Електронний ресурс] : курс лекцій / В. С. Горський. - К. : Наукова думка, 1997. - 286 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей навчальний посібник створено на основі курсу лекцій, прочитаного у 1993 — 1995 роках студентам Національного університету «Києво-Могилянська Академія». В ньому характеризуються головні етапи розвитку філософської думки України від часу її зародження й до кінця XX століття, грунтовно розглядаються філософські погляди значних представників української культури. Після кожної лекції подано список рекомендованої літератури та питання для дискусії, осмислення яких сприятиме засвоєнню матеріалу.



Кл.слова:
етап розвитку -- філософська культура

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Юркевич, Памфіл
Історія філософії права. Філософія права. Філософський щоденник [Електронний ресурс] / Памфіл Юркевич. - 2-е вид.. - К. : Український Світ, 2000. - 769 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Памфіл Данилович Юркевич (1826-1874) - найвидатніший український філософ XIX століття. Уміщені в цій книзі фундаментальні теоретичні граці П. Юркевича збереглися у рукописах його лекційних курсів. Це видання рукописної спадщини відкриває абсолютно нову й невідому (навіть вузькому колу фахівців) сферу філософського доробку мислителя — його дослідження у царині держави і права, національного духу та моралі, соціальної структури суспільства і т. ін. В "Історії філософії права" П. Юркевич розглядає, "які правомірні стосунки людство вважало за найкращі норми життя", а у "Філософії права" — "які правомірні стосунки треба визнати за постійний ідеал". "Філософський щоденник" є важливим документом формування філософсько-правової думки П. Юркевича, яка на повну силу виявилася у його фундаментальних теоретичних працях. Видання адресоване викладачам і студентам навчальних закладів із філософською, правничою й загальногуманітарною спеціалізацією, усім, хто прагне збудувати на правовій основі Українську державу й досягти правових відносин з іншими державами.



Кл.слова:
сучасна філософія -- право -- держава -- нація

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Огородник, І. В.
Історія філософської думки в Україні [Електронний ресурс] / І. В. Огородник , В. В. Огородник. - К. : Знання, 1999. - 543 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Для студентів гуманітарних спеціальностей вищих закладів освіти.Може бутикорисний аспірантам, викладачам, усім, хто цікавиться історією вітчизняної філософської думки.



Кл.слова:
нація -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Бібліографія історії української філософії 1960-2005 [Електронний ресурс] / упор. С. Кудра. - К. : Ін-т філософії НАН України, 2009. - 182 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі подано якнайширший перелік журнальних статей, монографій, збірників текстів, бібліографічних довідників, що стосуються історії української філософії періоду 1960-2005 рр.



Кл.слова:
філософія -- бібліографія

   Тип видання:   бібліографія   
6.


Бібліографія історії української філософії 1960-2005 рр. [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; упор. С. Кудра. - Київ : [б. в.], 2009. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі під назвою “Бібліографія” подано якнайширший перелік журнальних статей, монографій, збірників текстів, бібліографічних довідників, що стосуються історії української філософії періоду 1960 – 2005 років. Цей період є доволі суперечливим, а інколи й трагічним, не лише в історії філософії, а й в історії України. Стосовно ж філософії, то тут ми можемо твердити про еволюційний перехід, чи стрибок, від ідеологічно зашорених схем у межах істмату і діамату до вільного мислення. Цей еволюційний стрибок припадає на роки набуття нашою країною незалежності, і говорити про нього можна доволі впевнено, спираючись на результати навіть попереднього аналізу. Але цю тему натомість облишимо, адже вона потребує окремого дослідження, якому й має посприяти це видання.



Кл.слова:
історія філософії -- філософські твори

   Тип видання:   бібліографія   
7.


Бібліографія історико-філософських досліджень, виданих в Україні в 1990-2004 рр. [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; упор. С. Кудра. - Київ : [б. в.], 2006. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В бібліографії представлені статті, монографії, збірники з історії філософії, видані в Україні за вказаний період. Цей період відрізняється від попередніх в історико-філософських дослідженнях відсутністю ідеологічного тиску, що дало можливість дослідникам більш правдиво і об’єктивно висвітлювати історію філософії, особливо українську. Одначе є сподівання і надія, що за цим послідують бібліографічні дослідження з історії філософії інших періодів. Даний матеріал не претендує на повноту списку всіх праць з історії філософії, виданих в Україні за цей період. В основному це пов’язано з відсутністю ценралізованого постачання книжок у бібліотеки. Є припущення, що до цієї праці буде чимало критичних зауважень, які будуть цінним внеском у спільну справу. Робота може стати потрібною фахівцям, аспірантам, студентам, усім, хто цікавиться історією філософії.



Кл.слова:
історія філософії -- філософські твори -- історіографія

   Тип видання:   бібліографія   
8.


Бібліографія української історії філософії 1960-2005 рр. [Електронний ресурс] / Ін-т філософії НАН України ім. Г.С.Сковороди ; упоряд. С. Кудра. - К. : [б. в.], 2009. - 182 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі під назвою "Бібліографія” подано якнайширший перелік журнальних статей, монографій, збірників текстів, бібліографічних довідників, що стосуються історії української філософії періоду 1960-2005 років.



Кл.слова:
історія філософії

   Тип видання:   наукове видання   
9.


Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського [Електронний ресурс] / Нац. акад. наук України, Комісія з наук. спадщ. акад. В. І. Вернадського, Нац. бібл. України ім. В. І. Вернадського, Ін-т іст. України. - К. : [б. в.], 2012

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. Ч. 1 : Володимир Іванович Вернадський. Листування з українськими вченими. Д–Я. - 2012. - 708 c.


Видання є другою книгою другого тому ювілейної серії «Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського», ініційованої Національною академією наук України і присвяченої 150-річчю вченого. Другий том продовжує тематику першого тому серії – «Володимир Іванович Вернадський і Україна». У другій книзі другого тому «Володимир Іванович Вернадський. Листування з українськими вченими» вміщуються листи, в значній кількості неопубліковані до цього часу. Ці листи розкривають роль вченого в організації науки та освіти, створенні Академії наук і вищої школи в Україні, розвитку нових наукових напрямів, його участь в експедиціях, конференціях та дослідженнях, пов’язаних з Україною. Вони також висвітлюють ромадсько-політичні погляди, високі моральні якості та багатий духовний світ ученого. Частина листування репрезентує його дружні та родинні стосунки з різними кореспондентами. Публікація супроводжується широким науковим коментарем, який дозволяє зрозуміти суспільний та науковий контекст спілкування вченого та його кореспондентів, розкрити значення цих осіб у житті та діяльності В.І. ернадського, становити нові факти його біографії. Структурно том побудований за лфавітним принципом: кореспонденти розташовуються за першою літерою прізвища. Перша книга містить листи кореспондентів, прізвища яких починаються на А–Г. Друга книга складається з двох частин (частина 1 — Д–Н, частина 2 — О–Я). У другій книзі вміще ний вступ від укладачів, де передаються принципи підготовки листування до публікації, зокрема передавання тексту, відзначений внесок осіб, які долучилися до укладання томуна різних стадіях роботи.



Кл.слова:
філософія -- епістолярії

   Тип видання:   життєпис   
10.

Хоткевич, Гнат.
Григорій Савич Сковорода (український філософ). Короткий його життєпис і вибрані місця з творів та листів: з нагоди 125-літньої річниці з дня смерті [Електронний ресурс] / Гнат Хоткевич ; Культурно-історична бібліотека під ред. Д. І. Багалія. - [Б. м.] : Вид-во "Союз" Харківського Кредитового Союзу Кооперативів, 1920. - 168 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


І от ся книжечка маленька з описом життя Сковороди і з витягами з його творів нехай послужить тій справі, до котрої кликав Сковорода. Давайте хоч на кришечку, хоч на той час, поки будемо читати сю книжку, згадаємо, що не тільки є клопіт і злоба повсякденного істнування, а є й щось вище, щось таке, що робить нас кращими, викликає тиху внутрішню радість у найозлобленійшому серці, благостною искрою освітлює пригаслі очі, а на уста замісць смердючої поганої лайки викликає слово добро й співчуття до брата мого. Нехай хоч на сі піп-години поки будемо перегортати сі листки — дух Григорія Савича пролетить над нами, щоб стрепенулося серце і роскрилося хоч трошки назустріч прекрасному. Забудьмо ж, забудьмо на хвилину злобу й неситість, забудьмо торг і продажу і все що низводить нас геть з безодні тьми душевної! Одну маленьку частину дня віддаймо тому, що Сковорода називав Богом, і чгіму кождий з нас знає ще інше імья. І може тоді лекше станє дихатися на світі й краще ушанується памьять нашого фільософа.



Кл.слова:
український філософ

   Тип видання:   життєпис   
11.
 


Драч, Іван Федорович.
Григорій Сковорода [Електронний ресурс] : біографічна повість / І. Ф. Драч, С. Б. Крымский, М. В. Попович ; за заг. ред. В. М. Нічика. - К. : Молодь, 1984. - 231 с.. - (Серия биографических произведений «Прославленные имена» ; вип. 60)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розповідається про життя і діяльність Григорія Сковороди - гуманіста, поета, філософа і просвітителя другої половини XVIII століття.



Кл.слова:
історія літератури -- українська література -- філософія

   Тип видання:   життєпис   
12.


Григорій Сковорода [Електронний ресурс] : матеріали про відзначення 250-річчя з дня народження / ред. В. І. Шинкарук ; уклад.: П. Стогній, П. Ю. Шабатин. - К. : Наукова думка, 1975. - 186 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Філософська і літературна спадщина Григорія Сковороди —це яскрава сторінка в історії прогресивної науки і культури XVIII ст. Його подвижницьке життя й діяльність є прикладом палкої любові до своєї Батьківщини, до трудового народу, є повчальним уроком боротьби за розвиток науки, освіти і щастя людей. Свідченням любові і глибокої поваги народів нашої країни, всього прогресивного людства до видатного мислителя були ювілейні торжества і пов'язані з ними заходи. У цій книзі публікуються найголовніші матеріали та дослідження про відзна- чення ювілею вітчизняного мислителя.



Кл.слова:
український філософ

   Тип видання:   наукове видання   
13.

Симчич, М. В.
До питання атрибуції філософських курсів Інокентія Ґізеля [Електронний ресурс] / М. В. Симчич. - К. : Києво-Могилянська академія, 2002. - 13 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
риторика

   Тип видання:   методичний посібник   
14.


Исследования аналитического наследия Львовско-Варшавской школы [Електронний ресурс] / ред. В. Л. Васюков. - СПб. : Міръ, 2006. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга представляет собой первый выпуск серии. посвященной исследованию аналитического наследия Львовско-Варшавской философской школы. Рассматриваются основные аспекты развития рационального опыта школы. и исследуется специфика методологических приемов, характерных для ее представителей. В первой части собраны оригинальные авторские статьи, ПОсвященные данной проблематике. во второй _ переводы ранее не публиковавшихея на русском языке трудов всемирно известных представителей Львовско-Варшавской Школы К. Твардовского и Я. Лукасевича. Книга адресована философам. логикам, а также всем, кто изучает философию ХХ века.



Кл.слова:
логіка -- образ -- сущність

   Тип видання:   методичний посібник   
15.

Свідло, Т. М.
Навчальна програма дисципліни Філософська думка в Україні [Електронний ресурс] : для напрямків підготовки (спеціальностей): “бакалавр“— “соціологія” / Т. М. Свідло. - К. : НТУУ «КПІ», 2007. - 12 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
філософія

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Сковорода, Г.
Повна академічна збірка творів [Електронний ресурс] / Г. Сковорода ; за ред. Л. Ушакова. - Едмонтон ; Торонто : Вид-во канадського інституту українських студій ; Х. : Майдан, 2011. - 1400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга – перше видання творів великого українського поета й філософа Григорія Сковороди (1722–1794), здійснене в належному академічному форматі. Воно стане цінним джерелом для філософів, літературознавців, мовознавців, культурологів, педагогів, богословів та інших фахівців, які вивчають творчість Сковороди, надійним підґрунтям для перекладів його творів іншими мовами, для підготовки популярних видань тощо.



Кл.слова:
Україна -- філософія -- пізнання -- класична філософія -- українська література

   Тип видання:   наукове видання   
17.

Сковорода, Григорій.
Повне зібрання творів [Електронний ресурс] : у 2 т. / Г. Сковорода. - К. : Наукова думка, 1973

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 530 с.

Т. 2. - 572 с.


До цього видання увійшли всі ориґінальні твори Сковороди. Твори розміщено у хронологічному порядку. До першого тому увійшли літературні та філософські твори Г. Сковороди, написані ним з середини 50-х до середини 70-х років XVIII ст. До другого — твори, написані з середини 70-х років XVIII ст. до кінця життя. Крім філософських творів, тут публікуються понад 120 листів Сковороди, значна частина яких написана латинською мовою, здійснені Сковородою переклади творів Плутарха і Ціцерона та інші матеріали, які є джерелом вивчення життя, творчості та світогляду мислителя. У другому томі вміщено написану М. Ковалинським біографію Г. С. Сковороди та кілька листів до Сковороди його сучасників



Кл.слова:
філософська література -- кордоцентризм -- притчі

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Сковорода, Г.
Сочинения [Електронний ресурс] : в 2 т. / Г. Сковорода. - М. : Мысль, 1973. - (Философское наследие)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 511 с.

Т. 1. - 511 с.

Т. 2. - 486 с.

Т. 2. - 486 с.


Первый том включает произведения Г. Сковороды, написанные в 1750—1775 гг. Порядок размещения произведений позволяет проследить эволюцию философских взглядов Г. С. Сковороды. Том открывается сборником стихов «Сад божественных песен». Из «Сада» выбраны песни, представляющие ценность в философском отношении. «Басни Харьковские» и последующие произведения, среди которых и два недавно найденных — «Беседа 1-я» и «Беседа 2-я», характеризуют мыслителя как философа, поставившего в центре своей системы этико-гуманистическую концепцию. Том завершает «Разговор, называемый Алфавит, или Букварь мира». В состав второго тома вошли философские сочинения Г. Сковороды, созданные им в 70—90-х годах XVIII в.: трактаты "Икона Алкивиадская" и "Жена Лотова", диалоги «Брань архистратига Михаила со Сатаною», «Пря беса со Варсавою» и «Потоп змиин» и две притчи — «Благодарный Еродий» и «Убогий Жаворонок». Помимо этого в том включены эпистолярное наследие философа, составляющее более ста двадцати писем, его филологические исследования и переводы. Заключается том биографией Сковороды, написанной его другом и учеником М. Ковалинским, которая представляет собой один из важнейших источников изучения философии и творчества Г. Сковороды.



Кл.слова:
класична філософія -- світогляд -- історія філософії -- гуманізм

   Тип видання:   наукове видання   
19.


Сочинения Григория Саввича Сковороды. Юбилейное издание (1794-1894 год) [Електронний ресурс] / собранная и редактированная Д. И. Багалеем. - Х. : Тип. Губернскаго Правления, 1894. - 634 с.. - (Сборник Харьковского историко-филологического общества ; т. 7)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
український філософ -- кордоцентризм

   Тип видання:   хрестоматія   
20.

Сковорода, Г. С.
Твори [Електронний ресурс] : в 2 т. / Г. С. Сковорода. - К. : Обереги, 1994. - (Гарвард. бібліотека давнього укр. письменства)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 528 с.

Т. 2. - 480 с.


До двотомнка творів Григорія Сковороди (1722-1794) увійшли поезії, байки, притчі, філософські трактати й діалоги, переклади й листи видатного українського письменника гуманіста, філософа і мислителя, просвітителя і педагога, предтечі нового українського письменства. Написані книжною староукраїнською мовою і вперше повністю перекладені на нову українську літературну мову, вони відкривають сучасному читачеві дивосвіт думок і образів великого народного любомудра.



Кл.слова:
поезія -- байка -- філософський трактат
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського