Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (6)Реферативна база даних (68)Книжкові видання та компакт-диски (252)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=КОСАЧ$<.>+<.>A=КРИВИНЮК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Науки про Землю   
1.

Кривич, М.
Какая завтра погода? [Електронний ресурс] / М. Кривич, О. Ольгин. - М. : Малыш, 1986. - 28 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Познавательная книжка для младшего школьного возраста. Книжка расскажет: о природных явлениях; о людях, которые изучают природные явления; о том, как метеорологи узнают, какая завтра будет погода.



Кл.слова:
природне явище -- метеорологія

   Тип видання:   альбом   
2.
 



Українські народні узори [Електронний ресурс] : з Київщини, Полтавщини й Катеринославщини / уклад. О. Кривинюк. - К. : [б. в.], 1928

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вип. 1 : Вирізування і настилування. - 1928. - 6 с.


Історія вишивки дуже давня. Перші згадки про вишивку відомі ще в ІІ ст. до нашої ери. В ХІ ст. на Русі існувала перша вишивальна школа, яка була організована сестрою Володимира Мономаха Ганкою, де молодих дівчат навчали гаптувати золотом та сріблом. Довгий час одним із найпоширеніших видів народного мистецтва на Україні була вишивка, якою в основному оздоблювали одяг, рушники. Вишивкою могли прикрашати головні убори – очіпки, намітки, хустини, а також кожухи, свити, скатертини. Вишивка – це переважно дівоче і жіноче заняття. Колись за кількістю й майстерністю вишитих рушників, сорочок, скатертин, які дівчина підготувала до свого весілля, робили висновки про її працьовитість.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- народна творчість

   Тип видання:   методичний посібник   
Категорія: Хімічні науки   
3.

Ольгин, О.
Опыты без взрывов [Електронний ресурс] / О. Ольгин. - Изд. 2-е, перераб.. - М. : Химия, 1986. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Увлечение химией начинается обычно с опытов. Есть множество полезных, поучительных и просто красивых экспериментов, которые вполне по плечу и юным химикам. Именно такие опыты вы найдете в этой книге. Большинство из них было описано ранее в журнале «Химия и жизнь», в разделе «Клуб Юный химик». Опыты подобраны так, чтобы заинтересовать юных читателей, показать им привлекательность химической науки и в то же время привить навыки самостоятельной работы. Название книги выбрано не случайно: все предлагаемые опыты, если ставить их по описанию, безопасны. В этом, втором издании (первое вышло в 1978 г.) учтены советы и пожелания читателей: некоторые главы уточнены и расширены, добавлено несколько новых глав, трудно воспроизводимые опыты упрошены или вовсе исключены. Книга рассчитана в основном на школьников, однако она может принести пользу и педагогам, особенно в проведении внеклассной работы.



Кл.слова:
хімічний дослід -- хімічні реактиви

   Тип видання:   життєпис   
4.

Косач-Кривинюк, Ольга.
Леся Українка [Електронний ресурс] : хронологія життя і творчості / О. Косач-Кривинюк ; Українська вільна академія наук у США. - Нью-Йорк : [б. в.], 1970. - 935 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Наш текст подано за цим виданням. В нашому е-перевиданні пороблено наступні зміни: 1. Підрядкові примітки авторки та редакції [вставлено прямо в текст в квадратних дужках]. 2. Виділено цитати. 3. Переважну частину тексту книги складають листи Лесі Українки. Частину цих листів авторка наводить повністю, частину – у фрагментах, ще деякі листи просто згадує, не цитуючи. Деякі листи Лесі Українки, надруковані в радянських виданнях, були включені в текст книги як додатки під час підготовки її до друку. Оскільки ми подаємо повні тексти усіх листів Лесі Українки у вигляді окремого розділу сайту, ці тексти виключено з книги О.Косач-Кривинюк і замість них проставлено гіперпосилання на відповідні документи з розділу «Листи Лесі Українки». 4. Фотографії, опубліковані в книзі, перенесено в розділ «Галерея».



Кл.слова:
українська література -- видатна особистість

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Забужко, Оксана.
Notre Dame d'Ukraine. Українка в конфлікті міфологій [Електронний ресурс] / Оксана Забужко. - К. : Факт, 2007. - 640 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Хто ми — Україна чи Малоросія? Європа чи Росія? Чи українська релігійність — це те саме, що візантійське православ'я? Звідки взялись тамплієри на берегах Дніпра? Яку таємницю берегли «таємні товариства» малоросійських дворян XIX ст.? Звідки в «Лісовій пісні» зашифрована легенда про Грааль? Чи й справді українці — це «селянська нація»? В чому різниця між демократією і хамократією? В чому полягав модерний «український проект» і чи вдалося нам його реалізувати?.. Нова книжка провідної української письменниці, підсумковий плід її багаторічних роздумів — це вражаюча інтелектуальна подорож крізь віки, культури й конфесії в пошуках «України, яку ми втратили». Ключем до неї стає розкритий О. Забужко «код Лесі Українки». Аристократка і єретичка, спадкоємиця древнього лицарського роду і продовжувачка гностичної традиції, ця найвидатніша з українок залишилася незрозумілою в радянській Україні і майже незнаною широкій публіці — в Україні незалежній. Чому? Відповіддю на це питання стає велика історична драма «прихованої війни», яку Оксана Забужко з притаманною їй відвагою виносить із забуття і, на багатющому літературному й історичному матеріалі, відновлює на повен зріст. Це не лише фундаментальна історико-культурна студія чи вишукана філологічна екзегетика. Це ще й книга про наше сьогодення — про те, як жорстоко ми розплачуємося за втрату і забуття багатовікової лицарської культури.



Кл.слова:
Україна -- етногенез -- націоналізм

   Тип видання:   життєпис   
6.
 


Карпов, Алексей.
Княгиня Ольга [Електронний ресурс] / Алексей Карпов. - 2-е изд.. - М. : Молодая Гвардия, 2012. - 376 с.. - (Жизнь замечательных людей)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена биографии киевской княгини Ольги, первой на Руси правительницы-христианки, жившей в X веке. Вместе с вышедшими ранее в серии «Жизнь замечательных людей» биографиями князей Владимира Святого и Ярослава Мудрого она образует своего рода трилогию, в центре которой — Крещение Руси и образование Древнерусского государства. В Приложении к книге печатаются ранние редакции Жития княгини Ольги. Некоторые тексты впервые введены автором в научный оборот.



Кл.слова:
княгиня -- Київська Русь -- біографія

   Тип видання:   монографія   
7.


Актуальні проблеми удосконалення системи протидії митним правопорушенням [Електронний ресурс] : монографія. Том 118. Серія «Податкова та митна справа в Україні» / С. Н. Ольга [и др.] ; Університет державної фіскальної служби України, Науково-дослідний інститут фіскальної політики, Науково-дослідний центр митної справи. - Хмельницький : ФОП Мельник А.А., 2018. - 194 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.64 Мб


Монографія присвячена питанням функціонування системи протидії митним правопорушенням, конкретизує напрями удосконалення даної системи та містить практичні рекомендації щодо їх реалізації, розкриває наукові та практичні підходи до посилення ролі ДФС України у процесі протидії митним правопорушенням.

Матеріали, включені до монографії, можуть бути корисними як для працівників підрозділів Державної фіскальної служби України, діяльність яких спрямована на запобігання та протидію митним правопорушенням, інших посадових осіб апарату Державної фіскальної служби України та її територіальних органів, так і для науковців, викладачів, аспірантів, студентів навчальних закладів.



Кл.слова:
порушенням митних правил -- митний контроль -- протидії порушенням
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського