Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (12)Реферативна база даних (111)Книжкові видання та компакт-диски (45)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАГАРБНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   наукове видання   
1.


Літопис УПА [Електронний ресурс] : у 14 т. / уклад. О. Вовк, І. Павленко. - К. : Інститут української археографії НАН України, 1995-2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1995. - 481 с.

Т. 2 : Волинь і Полісся: УПА та запілля 1943-1944. - 1999. - 723 с

Т. 3 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: директивні документи ЦК Компартії України 1943-1959. - 2001. - 650 с.

Т. 4 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 1 1943-1945. - 2002. - 596 с.

Т. 5 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 2 1946-1947. - 2002. - 573 с.

Т. 6 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 3 1948. - 2003. - 508 с.

Т. 7 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 4 1949-1959. - 2003. - 705 с.

Т. 8 : Волинь, Полісся, Поділля: УПА та запілля 1944-1946. - 2006. - 1448 с.

Т. 9 : Боротьба проти повстанського руху і націоналістичного підпілля: протоколи допитів заарештованих радянськими органами державної безпеки керівників ОУН і УПА. Книга перша. - 2007. - 911 с.

Т. 10 : Життя і боротьба генерала "Тараса Чупринки" (1907 - 1950). - 2007. - 832 с.

Т. 11 : Мережа ОУН(б) і запілля УПА на території ВО "Заграва", "Турів", "Богун" (серпень 1942 - грудень 1943 рр.). - 2007. - 849 с.

Т. 12 : Воєнна округа УПА "Буг". Книга 1. 1943-1952. - 2009. - 790 с.

Т. 13 : Воєнна Округа УПА «Буг». Документи і матеріяли 1943-1952. кн. 2. - 2009. - 1232 с.

Т. 14 : УПА і запілля на ПЗУЗ 1943-1945. Нові документи. - 2010. - 640 с.


В книзі зібрані періодичні та військові публікації Головного Командування УПА. Документи висвітлюють маловідомі широкому загалу в Україні героїчні сторінки боротьби українських повстанців проти німецьких загарбників та радянської влади. Повстанські часописи повертають нам імена українських патріотів, які довго замовчувала комуністична влада, дають можливість всебічно відтворити історію України в роки другої світової війни.



Кл.слова:
національно-визвольний рух -- друга світова війна -- радянська окупація -- сучасна історія -- ХХ століття

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Кентій, А.
Війна без пощади і милосердя. Партизанський фронт у тилу вермахту в Україні (1941 - 1944) [Електронний ресурс] / А. Кентій, В. Лозицький. - К. : Генеза, 2005. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На основі використання широкої документальної бази, залучення невідомих архівних джерел автори книги відтворюють складний і драматичний перебіг збройної боротьби в тилу вермахту в Україні, успіхи й невдачі партизанів у 1941-1944 рр. У виданні аналізуються бойова, диверсійна та розвідувальна діяльність партизанських формувань, прорахунки й помилки в організації та розвитку партизанського руху, характеризується нацистський окупаційний режим і його заходи у боротьбі з партизанами, відзначається роль партизанів у звільненні української землі від гітлерівських загарбників, висвітлюються стосунки партизанських загонів та з'єднань з ОУН-УПА.



Кл.слова:
український народ -- партизанський рух -- війна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Яковенко, Н.
Нарис історії України з найдавніших часів до кінця ХVІІІ ст. [Електронний ресурс] / Н. Яковенко. - К. : Генеза, 1997. - 380 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Мета автора цього нарису – звернути увагу на ті аспекти минулого, які ні для народницької, ні для державницької історіографій на мали ваги, а тим часом без їх витлумачення годі сподіватися, що стара Україна "скаже" правду про себе нашому сучасникові. Маю на увазі передовсім спробу звести історію з п'єдесталу науки про суспільство до рангу науки про людину в суспільстві. Суспільство, як і кожна структурована система, варте дослідницького інтересу, проте ключ до розуміння принципів його функціонування не може бути ні універсальним, ні наперед постульованим, бо система, утворювана "людским матеріалом", реалізує себе лише через конкретні – завжди різні в часі й просторі – вчинки людей. Тому спеціальна увага в цьому нарисі буде надана людині – колу її прав і обов'язків, способам (і причинам) групування в колективи, стереотипам поведінки та механізмові оновлення останніх у моменти зміни ціннісних орієнтацій, усталеним уявленням про справедливу владу і особистий обов'язок, про морально дозволене і про табуйоване, про ставлення до "своїх" і "чужих" тощо. На більш загальному рівні, відмовившись від звичних історіографічних образів "сусіда-загарбника", "підступного єзуїта" чи свого "запроданця", автор спробував пояснити ряд кризових смуг в історії України через призму глибинних внутрішніх перемін у згаданій системі стереотипних цінностей.



Кл.слова:
історія -- минуле -- аспект -- розвиток

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Кентій, А. В.
Радянський рух Опору на окупованій території України [Електронний ресурс] / А. В. Кентій, В. С. Лозицький, М. А. Слободянюк. - К. : Інститут історії України, 2010. - 97 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлюються організаційно-правові, ідеологічні, мате - ріальні, морально-психологічні аспекти радянського антинацистського руху Опору на окупованій території України. Аналізуються форми і методи стихійного й організованого спротиву загарбникам, протидії режимним, економічним, соціальним та іншим заходам окупаційної адміністрації. Оцінюються результати, здобутки і втрати партизанської та підпільної боротьби.



Кл.слова:
війна -- диверсія -- мораль

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Запорізький архів. Народна війна. 1941 - 1944. Антифашистський рух Опору на території Запорізької області [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів / авт.-упоряд. В. О. Бондар, О. Г. Величко, І. В. Козлова ; Державний архів Запорізької області. - Запоріжжя : Прем'єр, 2005. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику подаються документи з історії антифашистського руху Опору на території Запорізької області в 1941 - 1944 рр. Автори-упорядники на основі документів із фондів Державного архіву Запорізької області висвітлюють питання з історії створення, бойової та диверсійної діяльності партизанських формувань, підпільних організацій і окремих патріотів на території Запорізької області під час її окупації фашистськими загарбниками в 1941 - 1944 рр. Розраховано на науковців, краєзнавців, архівістів, студентів, школярів, усіх тих, хто цікавиться історією рідного краю.



Кл.слова:
окупація -- підпільна організація -- партизанський рух

   Тип видання:   наукове видання   
6.

Ребет, Лев.
Світла і тіні ОУН [Електронний ресурс] / Л. Ребет. - Мюнхен : Український самостійник, 1964. - 131 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З приводу 25-ліття від постання ОУН проф. д-р Лев Ребет написав 1954 року публіцистично-критичний нарис п. н. «Світла і тіні ОУН», що друкувалися «підвалами» в тижневику «Український самостійник» у чч. 247 (10. 10. 1954) до 277 (8. 5. 1955). Лев Ребет тоді виконував обов'язки одного з уповноважених проводом ОУН на українських землях, з дорученням «тимчасово перебрати керівництво Закордонних частин ОУН і реорганізувати їх згідно з позиціями проводу ОУН в Україні», і займав становище головного редактора газети «Український самостійник». Хоча Лев Ребет писав свою працю, так би мовити, у вільні хвилини поза безліччу всіляких інших занять та обов'язків, і під тиском кожнотижневого «продовження» в газеті, однак ця праця дає надиво повну та плястичну картину розвитку ОУН на західньоукраїнських землях до другої світової війни, змальовуючи її пізніші кризові ситуації, її боротьбу — невдачі та досягнення, її ідейно-програмову завершеність у 1943 р. на III Надзвичайному великому зборі ОУН, отже під час зудару на наших землях двох імперіялістичних сил — Німеччини і Росії, а далі післявоєнний період на чужині аж до 1954 р. Перечитуючи цю працю, відчуваєш, що автор міг би багато більше розповісти та докладніше з'ясувати різні періоди боротьби ОУН, бож він від постання цієї організації 1929 року брав у ній активну участь і, займаючи важливі або й ключеві становища в організаційній структурі, він співвирішував її долю. Лев Ребет обмежився поданням конечних фактів, найістотніших елементів розвитку, щоб увипуклити загальні контури та політичний зміст дії ОУН. Аналізу проведено послідовно, з виразним прагненням до об'єктивности, і завдяки тому зарисовано синтезу всієї дії ОУН на протязі 25 років. Дуже виразно виступає факт, що ОУН завжди була політичною організацією, що провадила боротьбу проти окупантів з єдиною метою створення самостійної державности України; вона не була партією в звичайному розумінні того слова, зокрема екстремістською партією, що прагнула до зміни режиму; вона ніколи не стала фашистською чи нацистською. Тепер, у 35-ліття постання ОУН, праця Лева Ребета не втратила нічого зі своєї вартости чи актуальности. Навпаки, її цінність для дослідника нашої поточної історії тільки збільшилася, бо вона становить своєрідний документ часу. Вона має вартість і актуальнополітичне значення для кожного, хто не збайдужів до ідеалів, за які боролася ОУН. Під назвою ОУН існують та діють тепер у діаспорі три угруповання, — споріднені, коли мовиться про їхнє коріння, — відмінні, і навіть досить далекі одно від одного, коли йдеться про політичний зміст. Боротьба і досягнення ОУН пов'язується найчастіше з деякими особами, яким приписується непомірно великі заслуги. Так постали леґендарні культи осіб, становлячи, без сумніву, викривлення історичної правди і цим завдано, треба сподіватися, тільки мимовільної кривди всім тим, хто віддали свої сили або й утратили життя під прапором ОУН у боротьбі з ворогом. У праці Ребета натомість дуже виразно сказано, що ОУН була сильна не так заслугами окремих осіб, як скорше вкладом праці та жертвами тисяч відданих ідеї боротьби за державну незалежність. Висування нібито великости окремих осіб ледве чи корисно вплинуло на дальшу долю ОУН. Не маємо сумніву, що в Україні ОУН — це не конче проминулий безслідно етап боротьби за самостійність. Живі свідки цієї боротьби ОУН та й самі учасники її, спогади про збройні очайдушні змагання проти двох імперіялістичних загарбників під час другої світової війни, як і тривання цієї боротьби проти російських більшовиків ще кілька років після війни, а також ідейні позиції ОУН, зокрема ті, що їх схвалено на III Надзвичайному великому зборі 1943 р., відбутому саме в час зудару двох взаємноворожих тоталітаристських сил, з їх підкресленим прагненням до свободи, самовизначення і народоправства — живуть і далі в Україні серед старшого покоління і передаються молодим. Обезчещування ОУН і лайка на її адресу з боку власть імущих у СССР, що тривають по той бік залізної завіси безперестанку, тільки підтверджують, що ідейний зміст ОУН і далі становить істотний чинник сили. Бо з привидами більшовицькі реалісти ніколи не воюють. І з того погляду варто, щоб книжка Л. Ребета дійшла до читача в Україні, щоб він дізнався правди, всієї правди, хоч і не без тіней, але по суті світлої та здорової правди. «Світла і тіні ОУН» — це останнє слово Лева Ребета щодо історії і з'ясування суті ОУН. Скритовбивник Богдан Сташинський, на доручення КГБ, припинив творче та працьовите життя автора цієї книги.



Кл.слова:
націоналізм -- партія

   Тип видання:   хрестоматія   
7.


Українські гуманісти епохи Відродження [Електронний ресурс] : антологія : у 2 т. / відп. ред. В. М. Нічик. - К. : Наукова думка : Основи, 1995. - 1148 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1-2


Антологія «Українські гуманісти епохи Відродження (XVI -- початок XVII ст.)» складається з творів 25 мало відомих (чи й зовсім не відомих) авторів, більшість з яких писали латинською мовою, решта -- польською та українською. Майже всі тексти даються у перекладі сучасною українською мовою, за винятком кількох, які відбивають специфіку давньої української мови, не русифікованої видавцями XIX ст. Це, зокрема, деякі твори Іпатія Потія, Захарія Копистенського, Герасима Смотрицького, Лаврентія Зизанія та рукопис українського списку словника Максима Грека. Чи не вперше в Україні, в одній книжці вміщені твори авторів різних конфесій -- православних, уніатів, католиків. Таким чином, робиться спроба подолати конфесійний патріотизм, притаманний донедавна українським радянським дослідникам. Виявляється, що не тільки православні були українськими патріотами, хотіли добра своєму народові, а Україні волі, але й їхні опоненти. Тривалий період українські землі входили до сусідніх держав, тому видатні представники нашого народу зараховувалися до держави-загарбника. Сьогодні ця несправедливість поступово долається: українському народові повертаються його сини, які ще донедавна були гордістю іншої держави.



Кл.слова:
ренесанс -- теософія -- мовознавство -- педагогіка

   Тип видання:   підручник   
8.


Український національно-визвольний рух на Прикарпатті в ХХ столітті [Електронний ресурс] / відп. ред. М. Кугутяк. - Івано-Франківськ : КПФ ЛІК, 2009-2012

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1, Кн. 1 : (1919 – 1929). - 2012. - 600 с.

Т. 2, Кн. 1 : (1939-1945). - 2009. - 600 с.

Т. 2, Кн. 2 : (1945 – 1946). - 2010. - 696 с.

Т. 2, Кн. 3 : (1947 – 1957). - 2011. - 768 с.


У книзі публікуються різноманітні за своєю формою та змістом документи і матеріали, що розповідають про національно-визвольні змагання українського народу на Прикарпатті у 1939 – 1945 рр., висвітлюють маловідомі широкому загалу героїчні сторінки боротьби українських повстанців проти німецьких загарбників та радянського тоталітаризму, засоби і методи, за допомогою яких вона здійснювалася, повертають нам із забуття імена українських патріотів. Видання розраховане на науковців, викладачів, учителів, студентів, учнів, широке коло читачів.



Кл.слова:
історія України -- визвольні змагання -- світові війни

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Гал, Ж. -К.
Завойовницькі армії [Електронний ресурс] / Ж.-К. Гал, Ж.-П. Діоннет. - Geneva : Les Humanoїdes Associes, 2004. - 60 p

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Давним-давно прийшли завойовницькі армії, щоб перемогти світ…Ніхто не знає, ким вони були і звідки прийшли, але одного дня вони з’явилися. Часом вони зупинялися, бувало відступали, але завжди поверталися. І тоді вже переможені поповнювали їхні ряди. Кілька невеликих історій про учасників різних армій



Кл.слова:
військова агресія -- конкістадори -- загарбники
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського