Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАРАЛЕЛОГР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Овсієнко, С. А.
Лінійна алгебра матриці й детермінанти [Електронний ресурс] / С. А. Овсієнко, В. С. Мазорчук, Н.С. Головащук. - К. : Київський нац. ун-т ім. Т. Шевченка, 2001. - 61 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зi шкiльної математики вiдомо, що вектори з початком у вибранiй точцi простору можна множити на дiйсне число та додавати за правилом паралелограма. Це найперший і найпростiший приклад лiнiйного простору, який ще прийнято називати векторним. Оголосивши основнi властивостi цих векторiв аксiомами та замiнивши тривимiрнiсть n -вимiрнiстю, приходимо до загального означення n -вимiрного числового лiнійного простору. У стандартному фiзичному векторному просторi можливi вiдображення векторiв – наприклад, зсуву або повороту – якi переводять один такий векторний простiр в iнший. У випадку лiнiйних просторiв одержимо узагальнюю- че поняття лiнiйного оператора, або лiнiйного вiдображення, якi постулюються також деякими аксiомами. Предметом вивчення лiнiйної алгебри є, в основному, лiнiйнi простори та лiнiйнi вiдображення, а основним засо- бом є застосування матриць та векторів.



Кл.слова:
матриця -- вектори

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Математика   
2.

Данилов, Ю. А.
Многочлены Чебышева [Електронний ресурс] / Ю. А. Данилов. - Минск : Вышэйшая школа, 1984. - 158 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В популярной форме рассказывается о замечательных свойствах многочленов Чебышева и их многочисленных применениях. Изложение начинается с оригинальных работ П. Л. Чебышева по теории механизмов и приближения функций и заканчивается описанием современного состояния теорнн наилучшего приближения функций. Для широкого круга читателей, интересующихся математикой.



Кл.слова:
паралелограм -- ряди Фур'є
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського