Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Автореферати дисертацій (170)Реферативна база даних (1325)Книжкові видання та компакт-диски (575)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАТРІОТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Папакін, Г. В.
Павло Скоропадський [Електронний ресурс] : патріот, державотворець, людина: історико-архівні нариси / Г. В. Папакін. - К. : [б. в.], 2003. - 282 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є першим комплексним джерелознавчим дослідженням сторінок життя і діяльності видатного державного і громадського діяча, останнього гетьмана всієї України та військ козацьких Павла Петровича Скоропадського (1873-1945), спробою розглянути цю історичну постать, про яку історики довгий час не писали взагалі або ж звинувачували у зраді національних інтересів, у контексті епохи Української революції 1917-1921 рр. та через стосунки з іншими історичними діячами - як ідейними опонентами, так і друзями (М. С. Грушевським, К. Г. Маннергеймом). Дослідження здійснено професійним істориком-архівістом, є підсумком більш як 10-літньої праці і грунтується передусім на маловивчених архівних документах. Павло Скоропадський розглядається не лише як політична постать, а й культурний діяч, нащадок славетного гетьмансько-старшинського роду, відомого в історії України з другої пол. 17 ст.



Кл.слова:
Українська революція 1917-1921 рр.

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Поділля [Електронний ресурс]. - К. : Доля, 1994. - 504 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історики, етнографи, мистецтвознавці, що присвятили багато років дослідженню Поділля, розповідають про його історію, про те, хто і коли заселив цю землю, як обробляв її, як і що будували на ній, які страви варили, у що вбиралися, з ким торгували і яким товаром. Книга зацікавить усіх патріотів України, сприятиме національному, духовному і культурному відродженню нашого народу.



Кл.слова:
краєзнавство -- українська земля -- дослідження

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Сокол, А.
Моя країна - Україна [Електронний ресурс] / А. Сокол, О. Конечна. - Донецьк : ТОВ Глорія Трейд, 2010. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга "Моя країна - Україна" запрошує юних читачів у подорож по рідній країні, в доступній формі знайомить з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу. Мета книги - прищепити юним читачам почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини, гордості за рідну землю. Ці почуття і сформовані під їх впливом риси характеру - чесність, мужність, благородство, відданість - актуальні в усі часи, а надто в такий непростий період розвитку, який переживає Україна сьогодні.



Кл.слова:
незалежна держава -- історія -- національна символіка

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Сергійчук, В. І.
Радянські партизани проти ОУН-УПА [Електронний ресурс] / В. І. Сергійчук. - К. : Українська видавнича спілка, 2000. - 200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропоновані документи протягом багатьох десятиліть пролежали в спецхранах комуністичної системи під грифом "цілком таємно". Комуністина партія та радянські партизани боялися розголошувати власне листування про антигітлерівську діяльність українських націоналістів у роки Другої світової війни, а також свою активну боротьбу проти українських патріотів , котрі прагнули утвердження Української Самостійної Держави.



Кл.слова:
антигітлерівська діяльність -- українські націоналісти -- провокація -- пропаганда

   Тип видання:   наукове видання   
5.


Літопис УПА [Електронний ресурс] : у 14 т. / уклад. О. Вовк, І. Павленко. - К. : Інститут української археографії НАН України, 1995-2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1995. - 481 с.

Т. 2 : Волинь і Полісся: УПА та запілля 1943-1944. - 1999. - 723 с

Т. 3 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: директивні документи ЦК Компартії України 1943-1959. - 2001. - 650 с.

Т. 4 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 1 1943-1945. - 2002. - 596 с.

Т. 5 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 2 1946-1947. - 2002. - 573 с.

Т. 6 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 3 1948. - 2003. - 508 с.

Т. 7 : Боротьба проти УПА і націоналістичного підпілля: інформаційні документи КП(б)У, обкомів партії, НКВС-МВС, МДБ-КДБ 1943-1959. кн. 4 1949-1959. - 2003. - 705 с.

Т. 8 : Волинь, Полісся, Поділля: УПА та запілля 1944-1946. - 2006. - 1448 с.

Т. 9 : Боротьба проти повстанського руху і націоналістичного підпілля: протоколи допитів заарештованих радянськими органами державної безпеки керівників ОУН і УПА. Книга перша. - 2007. - 911 с.

Т. 10 : Життя і боротьба генерала "Тараса Чупринки" (1907 - 1950). - 2007. - 832 с.

Т. 11 : Мережа ОУН(б) і запілля УПА на території ВО "Заграва", "Турів", "Богун" (серпень 1942 - грудень 1943 рр.). - 2007. - 849 с.

Т. 12 : Воєнна округа УПА "Буг". Книга 1. 1943-1952. - 2009. - 790 с.

Т. 13 : Воєнна Округа УПА «Буг». Документи і матеріяли 1943-1952. кн. 2. - 2009. - 1232 с.

Т. 14 : УПА і запілля на ПЗУЗ 1943-1945. Нові документи. - 2010. - 640 с.


В книзі зібрані періодичні та військові публікації Головного Командування УПА. Документи висвітлюють маловідомі широкому загалу в Україні героїчні сторінки боротьби українських повстанців проти німецьких загарбників та радянської влади. Повстанські часописи повертають нам імена українських патріотів, які довго замовчувала комуністична влада, дають можливість всебічно відтворити історію України в роки другої світової війни.



Кл.слова:
національно-визвольний рух -- друга світова війна -- радянська окупація -- сучасна історія -- ХХ століття

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Эстония. Кровавый след нацизма: 1941-1944 годы [Електронний ресурс] : сборник архивных документов о преступлениях эстонских коллаборационистов в годы Второй мировой войны. - М. : Европа, 2006. - 268 с.. - (Евровосток)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В сегодняшней Эстонии упорно распространяются утверждения, будто в годы Второй мировой войны эстонские солдаты на службе вермахта в карательных акциях не участвовали, к расстрелам мирного населения и к истреблению евреев отношения не имели. На этом настаивают не только эстонские комбатанты, не только юные неонацисты, невозбранно пропагандирующие лозунги, по меньшей мере удивительные для страны, принятой в состав Европейского союза, но и высшие официальные лица, включая бывшего президента Эстонии Арнольда Рюйтеля. Согласно официальной позиции эстонских политиков, эстонцы в немецких мундирах сражались за свободу Эстонии на территории своей страны только с советской властью и сделали все для того, чтобы «создать основу для продолжения сопротивления, приведшего к восстановлению независимости Эстонии через десятки лет». Ложь бывает и более рафинированной – это грубая ложь, которую опровергают документы, собранные в этой книге. Только документы, и они говорят сами, не нуждаясь в комментариях.



Кл.слова:
визвольний рух -- патріотизм -- радянська пропаганда

   Тип видання:   наукове видання   
7.

Гетьман, В. П.
Як приймалась конституція України [Електронний ресурс] / В. П. Гетьман. - К. : РІА "ЯНКО", 1996. - 66 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Рідкий за жанром політичної публіцистики нарис В.П.Гетьмана — відомого фінансиста, політичного і державного діяча, народного депутата України — присвячений великій події в сучасній історії нашої молодої незалежної держави — прийняттю 28 червня ц.р. її Конституції. Книга цікава багатьма маловідомими фактами й свідченнями одного з активних учасників змальованих в ній подій. Зі сторінок нариса постає драматична картина напруженої боротьби патріотичних сил українського парламенту за створення справді демократичного Основного Закону України.



Кл.слова:
держава -- закон

   Тип видання:   життєпис   
8.

Єндик, Р.
Дмитро Донцов. Ідеолог Українського націоналізму [Електронний ресурс] / Р. Єндик. - Мюнхен : Українське видавництво, 1955. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Значення публіцистичної діяльності Дмитра Донцова полягає не тільки в глибокому розгляді проблем, так пекучо актуальних для сучасності, але й в періодичному подаванні їх між обома війнами в місячнику — наперед у Літературно-Науковому Вістнику, опісля в Вістнику — де він безумовно розчищував нашу національну духовість. Тимто хто хотів би обмежити Донцова тільки до його книжкових видань, той зовсім заперечив би той колосальний вплив, який відбився на останньому поколінні України.



Кл.слова:
націоналізм -- патріотизм

   Тип видання:   монографія   
9.

Чорномаз, Б. Д.
Діяльність національно-патріотичного підпілля на території Уманщини у 1941-1945 роках [Електронний ресурс] / Б. Д. Чорномаз. - Умань : Уманське видавничо-поліграфічне підприємство, 2002. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
ОУН -- націоналізм

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Грицяк, Є.
Норильське повстання [Електронний ресурс] / Є. Грицяк. - Х. : Права людини, 2008. - 104 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка відкриває маловідому героїчну сторінку історії Норильського повстання 1953 р . Доведені до відчаю нелюдськими умовами життя, виснажливою працею, садистськими знущаннями і смертельними розправами, в’язні повстали і зажадали не тільки пом’якшення табірного режиму, а й висунули політичні вимоги щодо демократизації радянського режиму загалом. Повстання буложорстоко придушене, але відвага, самопожертва його організаторів, серед яких провідну роль відігравав автор , засвідчили, що людську гідність перемогти неможливо. Вона сильніша тортур і самої смерті. Книжка матиме великий моральний вплив на виховання молодого покоління українців як громадян-патріотів.



Кл.слова:
повстання -- репресії

   Тип видання:   життєпис   
11.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Жижек, С.
Интерпассивность. Желание: влечение, мультикультурализм [Електронний ресурс] : пер. с англ / С. Жижек. - СПб. : Алетейя, 2005. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга включает три статьи одного из самых знаменитых и самобытных интерпретаторов лакановских идей применительно к современной культуре, Славоя Жижека, некоторые книги которого уже известны российскому читателю — «Возвышенный объект идеологии», «Хрупкий абсолют», «Добро пожаловать в пустыню реального», «13 опытов о Ленине». Три статьи данной «тетради» объединены не только лакановской методологией, но и предметом рассмотрения — глобализацией, универсализацией, кибернетизацией, природой этнических конфликтов. Эти темы поворачивают книгу лицом к широкому кругу читателей.



Кл.слова:
глобалізація -- суспільство -- патріотизм

   Тип видання:   хрестоматія   
13.

Martens, T.
Canadian national and patriotic songs [Електронний ресурс] / T. Martens. - Toronto : I. Suckling & Sons, 1890. - 38 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
музика -- пісня -- нація -- патріотизм

   Тип видання:   художня література   
14.

Пчілка, О.
Твори [Електронний ресурс] / О. Пчілка. - К. : Дніпро, 1988. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі.



Кл.слова:
література -- українська література -- проза -- пригоди

   Тип видання:   навчальний посібник   
15.


Історія України [Електронний ресурс]. - 2-е вид., зі змінами. - Л. : Світ, 1998. - 488 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Серед видань, присвячених історії України, пропонований читачеві навчальний посібник вирізняється як одна з перших спроб глибокого осмислення історичного минулого України з позицій досягнень гуманітарних наук кінця XX ст. Піддаючи належне давній історії, автори все ж основну увагу зосереджують на висвітленні подій і явищ XX ст., зокрема його другої половини (виклад подій у книзі завершено президентськими виборами 1994 р.). Видання позбавлене як стереотипів застійних часів, так і новітніх "патріотичних міфів", послідовно і всебічно висвітлює історію української державності, героїчної і трагічної боротьби за її утвердження, історію формування українського народу, його перетворення у сучасну націю. Для студентів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
хронологія -- історична подія -- історичне минуле

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.

Савченко, М. О.
Анатомія неоголошеної війни [Електронний ресурс] / М. О. Савченко. - К. : Українська перспектива, 1997. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці розповідається про основні події, які відбувалися в Севастополі і в Криму з кінця 1991 до 1997 року. Україна і Росія кілька разів опинялися на межі можливого збройного конфлікту під час розв’язування проблеми чорноморського флоту. На основі раніше закритого широкого документального матеріалу показано масштаби неоголошеної війни, приховану великодержавну, шовіністичну політику певних сил Росії, спроби переглянути кордони, відторгнути Крим і Севастополь від України. Велику увагу приділено аналізові діяльності російських спецслужб і розвідки чорноморського флоту на півострові. Наведено факти взаємодії командної ланки ЧФ з по-сепаратистському налаштованими організаціями, партіями та депутатами кримського парламенту і колишнім президентом Криму. Розкривається ряд серйозних помилок окремих керівників України, через які не вдалося своєчасно розв’язати проблему чорноморського флоту. особливе місце займає розповідь про скорумпованість вищих чинів чорноморського флоту, про розпродаж, розкрадання та вивезення цінного майна. Важливу увагу приділено портретам тих, хто створював Військово-Морські Сили України, показано успіхи і патріотизм цих людей, а також їхні помилки. Читач узнає про основні етапи будівництва українських ВМС з 1991 до 1997 року.



Кл.слова:
ХХ століття -- сучасна історія -- флот -- десоветизація

   Тип видання:   життєпис   
17.
 


Терещенко, Ю.
Український патріот із династії Габсбургів [Електронний ресурс] : науково-документальне видання / Ю. Терещенко, Т. Осташко. - 2-е вид., доп.. - К. : Темпора, 2011. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга оповідає про життя і діяльність Вільгельма Габсбурга-Лотрінгена, представника однієї з найславетніших монархічних династій Європи. В. Габсбург, якого українські військові назвали Василем Вишиваним, тісно пов’язав свою долю з українським визвольним рухом, за що заплатив власним життям, яке трагічно обірвалося в тюремній лікарні Лук’янівської в’язниці міста Києва. Документальні матеріали слідчої справи В. Габсбурга, його мемуари, поезія та зразок прози дають змогу краще зрозуміти цю яскраву постать українського національного відродження першої половини ХХ століття. Листування В. Габсбурга з К. Гужковським, М. Васильком, Є. Чикаленком, митрополитом А. Шептицьким та іншими українськими громадсько-політичними діячами проливає світло на маловідомі сторінки суспільно-політичного життя в Україні доби Першої світової війни та українських національно-визвольних змагань 1914–1921 рр. У книзі вміщено багатий ілюстративний матеріал.



Кл.слова:
політичне життя -- монархічна династія

   Тип видання:   наукове видання   
18.

Левчук, Д.
Гетьман Павло Скоропадський у світлі історичних фактів [Електронний ресурс] / Д. Левчук. - Торонто : Наша держава, 1952. - 15 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги полемізує з іншими політиками і дослідниками, доводячи, що Павло Скоропадський був патріотом України.



Кл.слова:
сучасна історія -- Україна -- ХХ століття

   Тип видання:   наукове видання   
19.


Українки в історії [Електронний ресурс] / голов. ред. В. Борисенко. - К. : Либідь, 2004. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на великому архівному матеріалі, маловідомих літературних джерелах подаються портрети видатних жінок України від часів Київської Русі до наших днів. Вміщено розповіді про славетних українок — жінок-патріоток із знатних родів, меценаток, вчених, літераторок, мисткинь, громадських та політичних діячок, учасниць боротьби за незалежність України та збереження національної ідентичності. Багато імен високих достойниць висвітлюються вперше.



Кл.слова:
патріот -- жінка -- меценат -- вчені

   Тип видання:   монографія   
20.

Чорномаз, Б. Д.
Діяльність національно-патріотичного підпілля на Уманщині у 1941-1945-х роках [Електронний ресурс] : монографія / Б. Д. Чорномаз. - Умань : [б. в.], 2002. - 401 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі достовірних джерел висвітлено одну з невідомих сторінок історії боротьби нашого народу за незалежну державу. Показано, як на тлі перебігу загальних політичних процесів на початку 40-х років минулого століття українці намагалися вибороти своє право на рівноправне життя у середовищі світової спільноти незалежних держав. Книга розрахована на студентів, викладачів, науковців, всіх, хто цікавиться історією, кому не байдуже, чому, як сказав О. Олесь,"досі в хмарах сонце рідної землі".



Кл.слова:
історія -- незалежна держава
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського