Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Автореферати дисертацій (303)Реферативна база даних (2047)Книжкові видання та компакт-диски (324)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛАТНИК$<.>+<.>K=ПОДАТКІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   підручник   
1.


Податкове право [Електронний ресурс] : підручник / за ред. проф. М. П. Кучерявенко. - Х. : Вид-во Національнї юридичної академії України, 2003. - 439 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглядається зміст податкового права як складного інституту фінансового права. На основі системного аналізу розкритий зміст його інститутів, що регулюють оподатковування в Україні. Значна частина матеріалу викладається в порівнянні з законодавствами інших держав. В Особливій частині освітлені питання правового регулювання податків і зборів, що складають податкову систему України. Посібник розрахований на викладачів і студентів юридичних і економічних вузів, працівників податкових органів, практичних працівників підприємств і організацій.



Кл.слова:
законодавство -- правознавство -- податок

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Гега, П. Т.
Правовий режим оподаткування в Україні [Електронний ресурс] / П. Т. Гега. - К. : Юрінком, 1997. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі дається загальна характеристика податкової системи в Україні, розглядаються умови, які сприяють вчиненню правопорушень у сфері оподаткування, найбільш характерні способи ухилення від сплати податків, інших обов'язкових платежів, методи виявлення таких право-порушень та їх викриття, кваліфікація діянь правопорушників. Видання розраховане на працівників податкових адміністрацій, правоохоронних та інших контролюючих органів, юристів, економістів, бухгалтерів, викладачів і студентів юридичних та економічних навчальних закладів.



Кл.слова:
податки -- податкова система

   Тип видання:   навчальний посібник   
3.

Дєєва, Н. М.
Оподаткування в Україні [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Н. М. Дєєва, Н. І. Редіна, Т. О. Дулік. - К. : Центр учбової літератури, 2009. - 544 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто основи оподаткування й адміністрування податків в Україні, сутність та види прямого і непрямого оподаткування, порядок нарахування й сплати окремих видів податків та обов’язкових платежів відповідно до чинного податкового законодавства, а також відповідальність платників за його порушення. Посібник призначений для студентів, аспірантів, викладачів навчальних закладів економічного профілю, працівників органів податкової служби та фахівців, які застосовують норми чинного податкового законодавства у практичній роботі, а також широкого кола читачів, що цікавляться питаннями оподаткування.



Кл.слова:
податок -- законодавство

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.


Податкове право [Електронний ресурс] : навч. посіб. / за ред. М.П. Кучерявенка. - К. : Юрінком Інтер, 2003. - 400 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику розглянуто зміст податкового права як складного інституту фінансового права. У Загальній частині на основі системного аналізу розкрито зміст інститутів податкового права, що регулюють оподаткування в Україні. Значну частину матеріалу викладено у порівнянні із законодавствами інших дер1 жав. В Особливій частині висвітлено питання правового регулюван1 ня податків і зборів, що становлять податкову систему України. Розрахований на викладачів і студентів юридичних та економіч1 них вузів, працівників податкових органів, практичних праців1 ників підприємств та організацій.



Кл.слова:
економіка -- макроекономіка -- оподаткування -- підприємництво -- законодавство

   Тип видання:   методичний посібник   
5.

Береславський, С.
Спрощені системи оподаткування [Електронний ресурс] / С. Береславський, С. Сегеда. - К. : Центр комерційного права, 2002. - 88 с.. - (Юридична абетка пiдприємця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Суб’єкти малого підприємництва мають суттєву перевагу над платниками податків у великому бізнесі: вони можуть самостійно обрати спосіб оподаткування, обліку та звітності з-поміж кількох варіантів — загальної системи та кількох спрощених. Практика застосування спрощених систем оподаткування, обліку та звітності продемонструвала, що платники фіксованого та єдиного податку, власники спеціального торговельного патенту часто стикаються з проблемами, що виникають через недостатню врегульованість тих чи тих питань. У цьому виданні описано найголовніші проблеми й одночасно вміщено рекомендації, що допоможуть подолати ці труднощі. Посібник дає можливість ознайомитись з усіма важливими тонкощами провадження підприємницької діяльності за спрощеними системами оподаткування, обліку та звітності і уникнути помилок.



Кл.слова:
податок -- бізнес -- підприємництво

   Тип видання:   навчальний посібник   
6.

Легкова, М. Ф.
Податкове право [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни / М. Ф. Легкова, В. Б. Марченко ; заг. ред. В. Б. Марченко ; Київ. нац. екон. ун-т. - К. : [б. в.], 2002. - 305 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Головною метою пропонованого навчального посібника є забезпечення студентів спеціальності “Правознавство” навчально-методичними матеріалами, освоєння яких сприятиме формуванню у них ефективного методологічного підходу до аналізу сфери податків як правового явища, вмінню відмежовувати юридичні аспекти податків від чисто економічних, чітко визначати структуру й зміст податкових правовідносин, статус, права й обов’язки їх учасників.



Кл.слова:
макроекономіка -- бюджет -- платник податків

   Тип видання:   зб. статей   
7.


П’ята міжнародна наукова школа-семінар: історія торгівлі, податків та мита [Електронний ресурс] : тези доповідей, 27-28 жовтня 2011 р., Дніпропетровськ / відп. ред. В. А. Смолій ; Державна митна служба України, Академія митної служби України, Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2011. - 96 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Містить тези доповідей наукової конференції, яка відбулася 27-28 жовтня 2011 р. у Дніпропетровську.



Кл.слова:
економіка -- оподаткування -- митниця

   Тип видання:   методичний посібник   
8.
 


Лукаш, Юрий Александрович.
Единый налог на вмененный доход. Как законно уменьшить налоговые платежи [Електронний ресурс] / Юрий Лукаш. - М. : Астрель, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Настоящее издание представляет собой полный свод как аналитической, так и нормативной информации по актуальным вопросам налогообложения. В книге уделено внимание возможности экономии на платежах по единому налогу на вмененный доход для отдельных видов деятельности за счет изменения факторов влияния и использования ряда способов в рамках действующего законодательства. Книга основана исключительно на нормах действующего российского законодательства и принятых арбитражными судами постановлениях.



Кл.слова:
сплата податків -- оптимізація податків

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Литвиненко, Ярослав Васильович.
Податкова політика [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів ВНЗ / Я. В. Литвиненко ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2003. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено теоретичні та методичні основи податкової політики, принципи оподаткування, сутніть, принципи її створення та особливості в Україні. Окремо розглянемо питання про значення податків у стимулюванні інвестиційних процесів у державі. Для студентів, магістрів, аспірантів економічних та юродичних спеціальностей вищих навчальних закладів, керівників та фахівців усіх рівнів і підприємців.



Кл.слова:
політика -- менеджмент -- податкова система

   Тип видання:   зб. статей   
10.


Історія торгівлі, податків та мита [Електронний ресурс] : шоста міжнародна наукова школа-семінар (11-12 жовтня 2012 р., м. Дніпропетровськ) : тези доповідей / Національна академія наук України, Інститут історії України, Академія митної служби України ; відп. ред. В. А. Смолій. - К. : [б. в.], 2012. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щорічна Міжнародна наукова школа-семінар “Історія торгівлі, податків та мита” проводиться в Академії митної служби України з 2007 р. За цей час, враховуючи, що багато осіб були учасниками кількох зустрічей, надійшли заявки від 111 дослідників з України (21 місто), Польщі (4 міста), Росії (8 міст), США (1 місто), Німеччини (1 місто), які представляли 65 навчальних закладів, наукових і культурних установ, органів державної влади, та однієї міжнародної організації. Серед учасників п’яти проведених шкіл-семінарів абсолютну більшість становили учені з науковим ступенем доктора й кандидата наук: від 62,2 % у 2009 р. до 86,7 % у 2010 р. Осіб, які мале вчене звання професора, доцента і старшого наукового співробітника, було від 37,8 % у 2009 р. до 63,3 % у 2010 р. Інтерес до усіх наукових заходів виявили не лише історики, а й юристи та економісти, що цілком зрозуміло з огляду на тематику наукового заходу. Ще однією помітною рисою школи- семінару є участь у ній тих, хто починає свій науковий шлях: аспірантів, здобувачів, курсантів і студентів. Кількість учасників у 35–45 видається цілком прийнятною для того, щоб вислухати доповіді та обговорити їх. Проте, враховуючи те, що історія торгівлі, митної та податкової служб привертає інтерес представників різних наукових дисциплін, варто ширше залучати до роботи економістів і фахівців з державного управління, які досліджують історичні аспекти, істориків права. Перспективною може бути співпраця з географами, зокрема, зі створення карт, атласів історії митної діяльності, тим більше, що організатори вже мають досвід спільної роботи над колективними монографіями. Міждисцип- лінарний характер заходу сприятиме як взаємозбагаченню учасників школи- семінару, так і подоланню тих бар’єрів, що існують між представниками різних наукових дисциплін.



Кл.слова:
оподаткування -- державне регулювання -- внутрішня економіка

   Тип видання:   зб. статей   
11.


Історія торгівлі, податків та мита [Електронний ресурс] : сьома міжнародна наукова (24-25 жовтня 2013 р., м. Дніпропетровськ) : тези доповідей / Національна академія наук України, Інститут історії України, Академія митної служби України ; відп. ред. В. А. Смолій. - К. : [б. в.], 2013. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Щорічна Міжнародна наукова школа-семінар “Історія торгівлі, податків та мита” проводиться в Академії митної служби України з 2007 р. За цей час, враховуючи, що багато осіб були учасниками кількох зустрічей, надійшли заявки від 111 дослідників з України (21 місто), Польщі (4 міста), Росії (8 міст), США (1 місто), Німеччини (1 місто), які представляли 65 навчальних закладів, наукових і культурних установ, органів державної влади, та однієї міжнародної організації. Серед учасників п’яти проведених шкіл-семінарів абсолютну більшість становили учені з науковим ступенем доктора й кандидата наук: від 62,2 % у 2009 р. до 86,7 % у 2010 р. Осіб, які мале вчене звання професора, доцента і старшого наукового співробітника, було від 37,8 % у 2009 р. до 63,3 % у 2010 р. Інтерес до усіх наукових заходів виявили не лише історики, а й юристи та економісти, що цілком зрозуміло з огляду на тематику наукового заходу. Ще однією помітною рисою школи- семінару є участь у ній тих, хто починає свій науковий шлях: аспірантів, здобувачів, курсантів і студентів. Кількість учасників у 35–45 видається цілком прийнятною для того, щоб вислухати доповіді та обговорити їх. Проте, враховуючи те, що історія торгівлі, митної та податкової служб привертає інтерес представників різних наукових дисциплін, варто ширше залучати до роботи економістів і фахівців з державного управління, які досліджують історичні аспекти, істориків права. Перспективною може бути співпраця з географами, зокрема, зі створення карт, атласів історії митної діяльності, тим більше, що організатори вже мають досвід спільної роботи над колективними монографіями. Міждисцип- лінарний характер заходу сприятиме як взаємозбагаченню учасників школи- семінару, так і подоланню тих бар’єрів, що існують між представниками різних наукових дисциплін.



Кл.слова:
оподаткування -- державне регулювання -- внутрішня економіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
12.


Податкові конфлікти: особливості вирішення [Електронний ресурс] / за загальною редакцією Л. В. Трофімової ; Державна податкова адміністрація України, Національний університет державної податкової служби України, Науково-дослідний інститут фінансового права. - Київ : КНТ, 2011. - 346 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


На сьогодні питання, що пов’язані з вирішенням конфліктів між податковими органами та платниками податків знаходиться в центрі уваги громадськості та торкаються широких верств населення, відповідно, політиків, науковців і практикуючих юристів. Книга розрахована на науковців, викладачів, аспірантів, студентів та юристів-практиків.



Кл.слова:
податки

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Калінеску, Т. В.
Адміністрування податків [Електронний ресурс] : навчальний посібник / Т. В. Калінеску, В. О. Корецька-Гармаш, В. В. Демидович. - К. : Центр учбової літератури, 2013. - 290 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику викладено особливості адміністрування податків, ефективного застосування процедур та механізмів, передбачених чинним законодавством у сфері погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами з боку платників податків. Доповнено практикумом, у якому представлено ситуації, тестові завдання для самостійної роботи та закріплення теоретичного матеріалу. Посібник призначено для викладачів та студентів економічних спеціальностей всіх форм навчання, підприємців, спеціалістів усіх напрямів діяльності підприємств, які цікавляться проблемами адміністрування податків



Кл.слова:
адміністрування податків -- оподаткування -- контролюючий орган

   Тип видання:   монографія   
14.


Диверсифікація доходів місцевих бюджетів [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування ; за ред. І. О. Луніної. - Київ : [б. в.], 2010. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.48 Мб


У монографії розглядаються засади формування доходів місцевих бюджетів та податкові повноваження місцевих органів влади; проаналізовано вплив різних видів податків та неподаткових надходжень на доходну частину місцевих бюджетів України; визначено особливості податкової автономії місцевих органів влади; обґрунтовано пропозиції щодо можливості застосування зарубіжного досвіду та перспективних напрямів диверсифікації доходних джерел органів місцевого самоврядування України. Для керівників усіх рівнів, науковців, викладачів, аспірантів і студентів ВНЗ.



Кл.слова:
місцеве самоврядування -- оподаткування -- трансфертна політика -- бюджетне фінансування

   Тип видання:   аналітична доповідь   
15.

Твердохлібова, Діна Вікторівна.
Депозитні та кредитні операції: вплив на доходи бюджету України [Електронний ресурс] : наукова доповідь / Д. В. Твердохлібова ; Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування. - Київ : [б. в.], 2016. - 140 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.74 Мб


У науковій доповіді оцінено та проаналізовано податкові надходження і втрати Зведеного бюджету України від депозитних та кредитних операцій економічних агентів – резидентів (банків, юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та фізичних осіб) у цілому по Україні за I кв. 2004 р. – II кв. 2016 р., визначено фактори, що на них впливають, та важелі управління ними. З цією метою побудовано математичні моделі впливу депозитних та кредитних операцій на доходи бюджету, рівняння яких отримано шляхом формалізації фінансових результатів від депозитних і кредитних операцій та порядків нарахування і сплати трьох податків – податку на прибуток підприємств, податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Окрему увагу приділено впливу на доходи бюджету курсових різниць та порядків на- рахування і сплати податку на прибуток підприємств. Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів і студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
господарські операції -- бюджетні надходження -- фіскальний облік

   Тип видання:   монографія   
16.

Зварич, О. В.
Податкові надходження: методологія прогнозування [Електронний ресурс] : монографія / О. В. Зварич ; Київський національний торговельно-економічний університет. - Київ : [б. в.], 2013. - 444 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 12.13 Мб


Висвітлено теоретичні та методологічні засади розвитку державних фінансів України в частині прогнозування податкових надходжень. Розкрито сутність прогнозування доходів бюджету як складової формування зведеного бюджету держави на коротко- і середньостроковий період. Здійснено оцінку чинників, які суттєво впливають на ефективність і результативність процесу прогнозування податкових надходжень. Особливу увагу приділено розробленню підходів до економічного аналізу надходжень бюджету, методологічних засад прогнозування основних бюджетоутворюючих податків: податку на доходи фізичних осіб, податку на додану вартість, включаючи відшкодування цього податку, податку на прибуток підприємств. Запропоновано систему фінансово-економічних показників, які є базовими у методологічних засадах прогнозування доходів бюджету. Розроблено методологію прогнозування податкових надходжень адміністративно-територіальних одиниць. Для науковців, викладачів, аспірантів і студентів, фахівців у сфері державних і місцевих фінансів, оподаткування.



Кл.слова:
бюджетоутворення -- економічний аналіз -- державні фінанси

   Тип видання:   монографія   
17.


Еколого-економічні аспекти обліку та аудиту зобов’язань за податками і зборами [Електронний ресурс] : монографія / Г. І. Купалова, Т. О. Мурована ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : «Освіта України», 2014. - 308 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.52 Мб


У монографії висвітлено теоретичні та практичні основи дослідження організації обліку та аудиту зобов’язань за податками і зборами з урахуванням еколого-економічних аспектів та особливостей діяльності молокопереробних підприємств України. Вагоме місце відведено дослідженню обліково-економічної сутності екологічних та інших видів податків, зборів, вивченню сучасних підходів до їх класифікації, критичному аналізу вітчизняного та європейського досвіду щодо нормативно-правового регулювання обліку та аудиту зобов’язань за податками і зборами. Сформульовано пропозиції по удосконаленню методики обліку та аудиту зобов’язань за податками і зборами, покращенню екологічної звітності підприємств в контексті Податкового кодексу України, міжнародних стандартів та відповідно до європейської облікової практики. Монографія буде корисною для науковців, економістів-практиків, аспірантів, студентів економічних спеціальностей.



Кл.слова:
облік та аудит -- менеджмент -- бухгалтерський облік -- податок

   Тип видання:   зб. статей   
18.


Правова модель місцевих податків і зборів в Україні крізь призму ціннісних викликів Революції Гідності [Електронний ресурс] : збірник матеріалів круглого столу 30 березня 2018 року / Р. О. Гаврилюк, Л. В. Вакарюк ; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, 2018. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.06 Мб


Збірник містить матеріали доповідей учасників круглого столу «Місцеві податки і збори : проблеми теорії та практики». Круглий стіл присвячено актуальним проблемам правового регулювання місцевих податків і зборів та аналізу практики їх застосування.



Кл.слова:
Норми Конституції -- Проблема законності -- Адміністративні процедури -- Податкова децентралізація

   Тип видання:   монографія   
19.

Маринчак, Євген Степанович.
«Фінансово-правовий зв’язок фізичної особи з державою» [Електронний ресурс] : монографія / Є. С. Маринчак ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : [б. в.], 2019. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.60 Мб


Проблематика зв’язку особи з державою завжди посідала провідне місце серед науковців не лише правових наук. З часів появи першого політико-правового зв’язку особи з державою – громадянства, минуло вже понад двохсот років, але принципових змін в ньому не відбулося: ті ж права, та ті самі обов’язки. Наслідком соціально-економічної інтеграції суспільства у ХХ столітті, відбулося виокремлення нового фінансово-правового зв’язку особи з державою. Змістом цього зв’язку є не політичні права та громадянські обов’язки, а зобов’язання податкового характеру та права, що з них випливають.



Кл.слова:
резидент -- громадянство -- платник податку

   Тип видання:   монографія   
20.


Протидія агресивному податковому плануванню: світовий досвід та виклики для України [Електронний ресурс] : монографія / С. С. Брехов [и др.] ; Університет державної фіскальної служби України, Науково-дослідний інститут фіскальної політики. - Київ : Алерта, 2017. - 344 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.58 Мб


У монографії досліджено теоретичні основи протидії агресивному податковому плануванню як особливому виду мінімізації податків, а також встановлено особливості ідентифікації схем агресивного податкового планування. Визначено загальні світові тенденції протидії використанню схем мінімізації податків цього виду, значну увагу звернено на План дій BEPS та особливості імплементації механізмів протидії агресивному податковому плануванню у країнах, що розвиваються. Охарактеризовано основні способи мінімізації сплати податків українськими податковими агентами, а також сучасний стан використання в Україні механізмів контролю за трансфертним ціноутворенням та іншими транскордонними схемами агресивного податкового планування і протидії внутрішньодержавним схемам мінімізації податків. Обґрунтовано потребу в реалізації в Україні комплексу заходів, як стратегічного, так і тактичного характеру, із протидії агресивному податковому плануванню. Зокрема, визначено перспективи та напрями інституціонального становлення механізмів протидії агресивному податковому плануванню, надано пропозиції щодо інфраструктурного забезпечення реалізації таких механізмів, а також запропоновано заходи щодо вдосконалення процесів моніторингу та управління ризиками агресивного податкового планування.

Видання розраховане на науковців, спеціалістів, діяльність яких пов’язана з окресленою проблематикою.



Кл.слова:
агресивне податкове планування -- платник податку -- податок
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського