Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Автореферати дисертацій (94)Реферативна база даних (699)Книжкові видання та компакт-диски (127)
Пошуковий запит: (<.>K=РУХИ$<.>+<.>K=СПРОТИВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Ланда, А. М.
Профилактика и лечение спортивных повреждений [Електронний ресурс] : очерки / А. М. Ланда, Н. М. Михайлова . - М. : Физкультура и спорт, 1953. - 288 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
зміцнення здоров'я -- спротив організму

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Мирошниченко, П. Я.
Культура русского и украинского крестьянства конца эпохи феодализма (1760-1861 гг.) [Електронний ресурс] : учебное пособие по народоведению для преподавателей средних школ и студентов вузов / П. Я. Мирошниченко. - Донецк : ДонГИИИ, 1999. - 224 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В навчальному посібнику висвітлено формування суспільної свідомості та культури селянського населення України і Росії, починаючи з зародження у цьому середовищі раціонального мислення. Вивчено структуротворні чинники, структуру, сутність та енергію руху селянської культури, а також співвідношення її виробничо-утилітарної та святково-естетичної сфер. Розглянуто структуру особистості патріархального селянина. Охарактеризовано народні релігійно-ідеологічні рухи. Показано значення творчості Т. Г. Шевченка у формуванні української та російської культур.



Кл.слова:
культурологія

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Віперман, В.
Європейський фашизм [Електронний ресурс] : порівняльний аналіз (1922 - 1982) : пер. с нім. / В. Віперман. - К. : ДУХ І ЛІТЕРА, 2008. - 278 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Уже майже дев'яносто років в Європі існують рухи та режими, які називаються фашистськими або неофашистськими, якщо вони виникли після 1945 р. У цій книзі коротко викладена історія злету й падіння Націонал-фашистської партії Мусоліні та Націонал-соціалістичної робітничої партії, а також партій, які виникли в період між двома світовими війнами в австрії, Угорщині, Румунії, Югославії, Франції та Іспанії та більш-менш відкрито орієнтувались на фашистські та націонал-соціалістичні взірці. Огляд ідеологій та різновидів фашистських партій, порівняльна систематизація їхніх соціальних структур та історичних передумов виникнення прояснюють наявні спільні риси та відмінності.



Кл.слова:
неофашизм -- расизм -- політичний рух

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.

Захаров, Б.
Нарис історії дисидентського руху в Україні (1956-1987) [Електронний ресурс] / Б. Захаров. - Х. : Фоліо, 2003. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга висвітлює історію дисидентського руху в Україні 1956-1987 років. У Розділі І автор намагається визначити місце дисидентського руху в історичному процесі, розглянути культурологічні аспекти цього явища. У Розділі ІІ розглядається увесь спектр дисидентських напрямків і течій, що існували в Україні в цей період: український національний рух, загально демократичний рух, релігійні рухи, єврейський та німецький рухи за свободу еміграції, рух кримських татар за повернення на історичну батьківщину, рух за соціальні та економічні права. Особлива увага приділяється українському національному рухові – йому присвячені Розділи III, IV і V. Книга значною мірою побудована на свіжому, незайманому матеріалі – аудіоінтерв’ю з учасниками дисидентського руху.



Кл.слова:
дисидентська течія -- релігійний рух

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Імена, повернуті із забуття [Електронний ресурс] : за матеріалами судових справ репресованих селян 1929-1950-х років, що зберігаються у Державному архіві Кіровоградської області. - Кіровоград : Дако, 2008. - 130 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Матеріали із судових справ репресованих селян, опубліковані у збірнику, детально розкривають методи та форми дії репресивного апарату держави щодо селянства, яке чинило спротив грабіжницькій політиці влади у сільській місцевості сучасної Кіровоградської області у період 1929-1937 рр. У документах висвітлюються глибинні процеси, що відбувалися в аграрному секторі України, сутність яких знайшла свій прояв у занепаді сільського господарства, що, врешті, призвело до масового голоду. Для істориків, науковців, викладачів, студентів вищих навчальних закладів, краєзнавців, усіх, кому не байдужа історія України.



Кл.слова:
репресії -- голодомор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.
 


Белград, Д.
Культура спонтанності: імпровізація і мистецтво в повоєнній Америці [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Белград . - К. : Факт, 2008 . - 528 с.. - (Висока полиця)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга являє собою український переклад роботи видатного американського вченого Деніела Белграда і являє собою спробу осмислити культуру імпровізації та спонтанності у повоєнній Америці захоплюючи при цьому музику, художнє мистецтво, літературу та хореографію. Аналіз цих явищ подано із сторони неомарксистської філософії. «Культура спонтанності» – це синтетична історія повоєнного американського авангарду, що об’єднує такі багатоманітні рухи американської культури як абстрактний експресіонізм у живописі, поезія Блек Маунтіну і бітників, бібоп-джаз, експериментальний танець і кераміка. Автор показує, що це широке розмаїття мистецьких практик насправді мало одну спільну тему – спонтанну імпровізацію. Елегантна аргументація і прекрасні ілюстрації «Культури спонтанності» суттєво ревізують наші уявлення про деякі з найважливіших голосів тієї доби. З-поміж багатьох цікавих прикладів, книга описує те, як картини Джексона Поллока перетинаються з історією сучасного танцю, і пояснює їхній зв’язок з тим, що бітники захоплювались дзен-буддизмом і бібопом. Досліджуючи твори багатьох ключових культурних постатей — таких як поети Чарльз Олсон, Вільям Карлос Вільямс, Джек Керуак, Аллен Ґінзберг і ЛеРой Джонс, художники Роберт Мазервелл, Джексон Поллок і Віллем де Кунінг, гончар Пітер Вулкос, танцівник Мерс Каннінгем і джазист Чарлі Паркер, — Деніел Белград переконливо доводить те, що спонтанне мистецтво знаходилось на передньому краї повоєнної американської думки.



Кл.слова:
культура -- політологія  -- сучасне мистецтво -- західне мистецтво -- мистецтво -- США

   Тип видання:   методичний посібник   
7.


Методичка для выполнения лабораторных работ по аэрогазодинамике [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 46 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
спротив

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.

Винокур, І. С.
Сармати у Прикарпатті [Електронний ресурс] / І. С. Винокур. - К. : Інститут археології НАН України, 2000. - 6 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В статті розглянуто наявні археологічні матеріали стосовно просування сарматських племен у І–ІІІ ст. н.е. з території Північно–Західного Причорномор'я на землі Середнього Подністров'я і Прикарпаття. Ці матеріали засвідчують значну роль на початку великого переселення народів південних причорноморських племен, які почали рухатися у північно–західному напрямку на землі північно–східних фракійців і слов'ян. Ця південна течія відіграла в історії населення Південно–Східної Європи не меншу роль, ніж рух північно–західних гото–гепідських племен. Оцінюючи загальний історичний процес у Центральній та Південно–Східній Європі першої половини І тис. н.е., не слід перебільшувати значення руху як південних, так і північних номадів. Справа в тому, що не вони (ці рухи) визначали загальне спрямування конкретної історії корінного, субстратного землеробсько–скотарського населення Південно–Східної Європи, яке, сприймаючи прогресивні елементи центральноєвропейської провінційно–римської культури, продовжувало свій еволюційний поступ соціально–економічного, політичного і культурного розвитку у першій половині І тисячоліття нової ери.



Кл.слова:
велике переселення -- сарматські племена

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Малаков, Д.
Оті два роки... У Києві при німцях [Електронний ресурс] / Д. Малаков. - К. : Амадей, 2002. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


778 днів і ночей Київ жив "при німцях". Як жив? Яким чином вижив? Ця документальна повість дає відповіді на ці питання. Пожежа Хрещатика. Робота у німців. Спротив і покора. Про все це і багато іншого розповідається від першої особи.



Кл.слова:
друга світова війна -- окупація -- підпілля

   Тип видання:   наукове видання   
10.

Кентій, А. В.
Радянський рух Опору на окупованій території України [Електронний ресурс] / А. В. Кентій, В. С. Лозицький, М. А. Слободянюк. - К. : Інститут історії України, 2010. - 97 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлюються організаційно-правові, ідеологічні, мате - ріальні, морально-психологічні аспекти радянського антинацистського руху Опору на окупованій території України. Аналізуються форми і методи стихійного й організованого спротиву загарбникам, протидії режимним, економічним, соціальним та іншим заходам окупаційної адміністрації. Оцінюються результати, здобутки і втрати партизанської та підпільної боротьби.



Кл.слова:
війна -- диверсія -- мораль

   Тип видання:   художня література   
11.

Франко, І. Я.
Молода Україна [Електронний ресурс] / І. Я. Франко. - Вінніпег : Руська Книгарня, 1920

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Провідні ідеї і епізоди. - 1920. - 102 с.


У 80-х роках 19 століття в духовній сфері європейских суспільств відбувалася зміна поколінь. Чи не в усіх ділянках життя суспільства, у тому числі в політиці, гучно заявляє про себе молодь, причому саме це покоління дало зі свого середовища багатьох політиків, котрі відігравали надзвичайно велику роль та користувалися значним авторитетом і набагато пізніше, уже в контексті інших історичних епох. Подібне явище спостерігаємо в різних країнах Європи: «Молода Італія», «Молода Чехія», «Молода Болгарія» і т.д. Відомий французький історик Марк Блок взагалі спробував інтерпретувати історію як історію насамперед поколінь, слушно зауваживши, що такий поділ інтуїтивно прижився у сферах філософії чи літератури. Всі ці «молоді» рухи були дуже схожі, оскільки становили собою, по суті, суміш радикалізму національного й соціального. Крім того, початок їхнього існування відзначався запеклими перепалками з «батьками». Особливо сильними були подібні вияви в середовищі галицьких українців. «В останніх десятиліттях XIX віку, – писав найзаслуженіший представник нового покоління тієї доби І. Франко, – на підмогу, а по части на зміну давнішим діячам вийшла нова генерація робітників і вкинула в ту прірву велику працю, велику силу гарячого запалу і твердої віри в будущину в нашім національнім життю та рівночасно прочистила повітря, проложила не в однім напрямку нові стежки. Вона розбудила пристрасті там, де вперед була байдужість і рутина, оживила пульс народного життя. Се був запас свіжих сил, який віднайшла в собі наша нація в хвилі тяжкого пригноблення. Я називаю ту генерацію, тих людей, що своєю працею збудували той замітний ступінь, який визначається у нас між роком 1880 і 1900, «Молодою Україною». Ця назва бере початок з доповіді "Молода Україна, її становище і шлях" 25 лютого 1890р у Петербурзі випускника Петербурзької війсково-правничої академії Трохима Зінківского (1861—1891) перед земляками — українцями па зборах, присвячених творчості Т.Г. Шевченка. У центрі її уваги була проблема націй і національних відносин.



Кл.слова:
сучасна історія

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Смаль-Стоцький, Роман.
Українська мова в совєтській Україні [Електронний ресурс] / Роман Смаль-Стоцький ; Наукове товариство імені Шевченка. - 2-е поширене вид.. - Нью-Йорк ; Торонто ; Сидней ; Париж : В-во Наукового товариства ім. Шевченка в ЗДА, 1969. - 333 с.. - (Бібліотека Українознавства, ч. 28)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


По другій світовій війні Москва негайно посилила свої агентурні установи й розкладову працю для знищення української політичної еміграції та її спротиву, зокрема у нас, в Америці й Канаді. Ці агентури пробують викликати в нашій суспільності цілковитий семантичний хаос. У 1967 році на мовознавчому фронті сталась "блискавична" несподіванка. Москва створила всім мовознавцям, а передусім нам, українцям, другий фронт і розбудовує його в знаряддя обмосковлювання еміграцій та науки вільних народів...



Кл.слова:
русифікація

   Тип видання:   навчальний посібник   
13.

Куляс, І.
Ефективне виробництво теленовин: стандарти інформаційного мовлення; професійна етика журналіста-інформаційника [Електронний ресурс] : практ. посібник для журналістів / І. Куляс, О. Макаренко. - К. : МГО Інтерньюз Україна, 2006. - 120 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розглядаються базові поняття інформаційної журналістики: стандарти інформаційного мовлення та етичні засади професії журналіста. На реальних прикладах з практики західної журналістики і з часів становлення новітньої української інформаційної журналістики автори аргументують ключові засади роботи журналіста-новинника. В посібнику також глибоко розглядається таке явище, як цензура у телевізійних новинах, даються численні рецепти спротиву цензурі. Основою для книги стали численні тренування, що їх проводили автори протягом 2002 -- 2006 років для українських журналістів та журналістів СНД.



Кл.слова:
журналістика -- телевізійні новини

   Тип видання:   наукове видання   
14.

Кубійович, В.
Лемківщина: земля, люди, історія, культура [Електронний ресурс] : в 2 т. / В. Кубійович. - Нью-Йорк : [б. в.], 1988

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 569 с.

Ч. 2. - 494 с.


Вважається, що назва Лемківщина по­ходить, імовірно від діялектного слова “лем” (лише); ін. поширена назва, або радше самоназва Л., особливо на Пряшівщині, - “русини”, також “руснаки”. Особливості іст. розвитку перев. більшости Л. упродовж ст. в межах Поль. й кол. Верхньої Угор., в теперішній Слов., їхня боротьба за виживання як етн. групи в умовах поль. й словаць. оточення та відрубність від основного укр. етн. масиву відбилися на матеріяльній та духовній культурі й говірках українців цього реґіону. Зокрема, для Л. більшою мірою ніж для ін. укр. реґіональних груп, характерні плекання традиційних форм побуту й вірувань, а також досить ефективний спротив різним асиміляційним впливам. Усе це допомагало лемкам зберігати свою субетн. тотожність, в т.ч. в умовах діяспорного проживання.



Кл.слова:
краєзнавство -- історія -- Україна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Стужинська, Ніна Іванівна.
Білорусь бунтівна. З історії збройного антирадянського спротиву в 20-ті рр. ХХ століття [Електронний ресурс] / Ніна Стужинська. - Мінськ : Видавець Вараскін А. М., 2012. - 362 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця кандидата історичних наук Н. Стужинської присвячена малодослідженим і маловідомим подіям Білоруського Спротиву: Слуцькому повстанню й діяльності антирадянської партизанки в 20-ті роки ХХ ст. У додатку представлені матеріали, які ілюструють тогочасну боротьбу. Розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
Слуцьке повстання -- репресії -- партизанська війна

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Релігія   
16.


Новітні та нетрадиційні релігії, містичні рухи у суспільно-політичній сфері України [Електронний ресурс] / за заг.ред. З. І. Тимошенко. - К. : Європейський університет, 2002. - 331 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії висвітлюеться основні засади віровчення, культової та позакультової практики значної частини новітніх і нетрадиційних релігій та містичних груп. Розглянуто діяльність релігійних та містичних об'єднань як в Україні, так і поза її межами. Автори спираються на широке коло наукових, науково-популярних та релігійних видань. Використано переклад з іноземних джерел, що раніше не друкувалися українською мовою. Здійснено системний аналіз заходів з протидії протиправним виявам представників певної частини новітніх релігійних рухів у країнах Європи та США, їхнє обргрунтування у міжнародному та вітчизняному законодавстві. У додатках містяться: програма спецкурсу з релігієзнавства "Новітні та нетрадиційні релігії і окультно-містичні групи України"; міжнародні та вітчизняні нормативно-правові акти, що регламентують діяльність релігійних організацій. Монографія розрахована для використання в науково-методичній та навчвальній роботі студентами, аспірантами, докиторами і професорсько-викладацьким складом. Рекомендується для застосування у навчальному процесі при викладанні релігієзнавства, прознавства, політології та психології.



Кл.слова:
оккультизм -- релігієзнавство -- езотерика

   Тип видання:   зб. статей   
17.


Інакодумство на Сумщині [Електронний ресурс] : збірник документів та матеріалів (1955-1990 роки) / упор. В. О. Артюх, Г. М. Іванущенко, В. О. Садівничий ; Центр досліджень визвольного руху. - Суми : Мрія-1, 2012. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику подані документи, що висвітлюють історію протестних настроїв та проявів інокодумства комуністичному авторитарному режимові на території Сумщини, починаючи з часів хрущовської «відлиги» до періоду пізньої «перестройки». Документи стосуються найважливіших форм «антисовєтських проявів» – від випадкових розмов, розповсюдження листівок, дисидентства інтелігенції і до створення підпільних організацій. Для дослідників історії національно-визвольного руху, краєзнавців, учителів, студентів, усіх, хто цікавиться новітньою історією України.



Кл.слова:
антисовєтський спротив -- рух опору -- дисидентський рух -- документація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.
 


Cox, John M..
Circles of Resistance [Electronic resource] / John M. Cox. - New York : Peter lang, 2009. - 214 p
Переклад назви: Кола Спротиву

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Circles of Resistance: Jewish, Leftist, and Youth Dissidence in Nazi Germany analyzes resistance networks of young German Jews and other young dissidents during the Nazi dictatorship. Young German-Jewish radicals created an intellectually and politically vibrant subculture in Berlin, the geographical focus of this study. The youths analyzed here were reacting not only to Nazi oppression: they were also driven to develop new modes of action and politics by their estrangement not only from German society, but also from the traditional left parties and their post-1933 underground organizations, and even from large segments of Berlin's Jewish community, where radical activism was often regarded as counter-productive and needlessly provocative. At the center of this study are the Herbert Baum groups, led by members of Germany's Communist Party (KPD). While the Baum groups were the largest, they were but one of several resistance operations that were situated partially within the milieu created by Communists, Socialists, Trotskyists, and radical Jewish youths. Based on archival research in Germany, Paris, Amsterdam, and Jerusalem, and interviews with veterans of the anti-Nazi resistance, Circles of Resistance analyzes the overlap of these diverse social and political dimensions among dissident circles and offers a reconsideration of traditional thinking on leftist and Jewish resistance and youth subcultures of the Third Reich. Circles of Resistance will be useful for undergraduate as well as graduate courses on Jewish history, Nazi Germany, and the Holocaust, as well as courses devoted to the history of European socialism.



Кл.слова:
рух опору -- третій рейх -- психологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Соціологія   
19.

Bock, Joseph G..
The Technology of Nonviolence [Electronic resource] : social Media and Violence Prevention / J. G. Bock. - Cambridge : The MIT Press, 2012. - 294 p.
Переклад назви: Технології ненасильницької дії: соціальні медіа та попередження насильства

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The wider peacebuilding field has long suffered under the weight of an intriguing paradox: Violence has never been more studied, understood in terms of its dynamics and patterns, and officially identified as a policy challenge than it has in past the twenty years. And violence continues to unfold with extraordinary resilience in too many communities around the world. In this book Joe Bock makes a significant step into unpacking and suggesting creative ways to respond to this dilemma. I say that as a practitioner- scholar with thirty years of experience in community conflict and as a critic of the difficulties that this promising area of exploration — all too often misnamed as conflict prevention — has failed to deliver. From the standpoint of the practice of strategic peacebuilding several key contributions are worth highlighting from this book.



Кл.слова:
суспільні рухи -- ксенофобія -- толерантність -- політична коректність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.
 


Gott, Richard.
Britain's Empire [Electronic resource] : resistance, repression and revolt / R. Gott. - London ; New York : Verso, 2011. - 576 p.
Переклад назви: Британська імперія крізь призму опору, репресій та повстань

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Magisterial history of the foundation of the British empire, and the forgotten story of resistance to its formation. Contrary to nationalist legend and schoolboy history lessons, the British Empire was not a great civilizing power bringing light to the darker corners of the earth. Richard Gott's magisterial work recounts the empire's misdeeds from the beginning of the eighteenth century to the Indian Mutiny, spanning the red-patched imperial globe from Ireland to Australia, telling a story of almost continuous colonialist violence. Recounting events from the perspective of the colonized, Gott unearths the all-but-forgotten stories excluded from mainstream British histories.



Кл.слова:
колоніалізм -- визвольні рухи -- розпад імперії
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського